مشاوره روانشناسی آویژه مشاوره روانشناسی آویژه .

مشاوره روانشناسی آویژه

دلایل خیانت مردان متاهل چیست؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۱
خیانت مردان متاهل (betrayed married man)
خیانت مردان متاهل موردی است که امروزه بسیار زیاد در جامعه ما به چشم میخورد و نمیتوان آن را کتمان کرد . جدا از بحث آمار و تلاش بیهوده برای اینکه  ثابت کنیم خیانت مردان متاهل بیشتر است یا زنان ، بهتر است از زاویه دیگری به این موضوع نگاه کنیم . خیانت مردان متاهل به هر دلیلی که باشد آسیب های خودش را دارد . آسیبهای ویرانگری که علاوه بر خود فرد همسری که احتمالا گناهی ندارد نیز درگیر آن خواهد شد و زندگی عادیش مختل میشود . خیانت مردان متاهل در بعضی از مواقع نیز به صورت ناخواسته و تحت تاثیر شرایطی اتفاق می‌افتد که آنها را به سمت این اتفاق هدایت میکند . در ادامه بحث بیشتر و گسترده تر به موضوع خیانت مردان متاهل میپردازیم .
بیشتر بخوانید: ضرورت مشاوره خیانت چیست ؟
دلیل خیانت مردان متاهل
دلیل خیانت مردان متاهل گاهی میتواند درونی و گاهی ممکن است بیرونی باشد . برای مثال بعد از وقوع خیانت و بررسی این موضوع گاهی مشخصص میشود که دلیل خیانت مردان متاهل اعتیاد به رابطه جنسی است . در این حالت مرد نمیتواند که به رابطه جنسی با همسر خود اکتفا کند و به صورت ناخودآگاه دائم به دنبال تسخیر زنان متفاوت تر و جدید تر برای ارضای نیاز جنسی خود میگردد . این دلیل جزو دلایل درونی خیانت به همسر محسوب میشود . بعضی مواقع نیز دلیل خیانت مردان متاهل از عوامل بیرونی نشأت می‌گیرد . مثلا مردی را تصور کنید که در خانواده توسط همسر و فرزندانش جدی گرفته نمیشود . به احتمال قوی این عدم توجه برای مرد نوعی سرخوردگی را به وجود می‌آورد که برای مقابله با آن با اولین احترام و القای حس بودن توسط یک جنس مخالف مرد به رابطه فرازناشویی روی می آورد .
بیشتر بخوانید: عوارض خیانت مرد به همسرش چیست؟
نشانه های خیانت مردان متاهل (the signs of betrayed by married man)
نشانه های خیانت مردان متاهل حتما باید توسط خانم ها یاد گرفته شود تا اینکه در مواقع لزوم زنان از غافلگیر شدن در مورد این موضوع جلوگیری کنند . دلیل خیانت مردان متاهل هر چیزی که باشد میتواند زندگی زناشویی زوجین را تا نابودی کامل تحت تاثیر قرار بدهد . بنابراین زنان باید نشانه های خیانت مردان متاهل را به هر نحوی شده آموزش ببینند و آن ها را بشناسند تا بتوانند از خانواده خود محافظت لازم را داشته باشند . زنان میتوانند نشانه های خیانت مردان متاهل را با مطالعات کتابهای موجود در بازار که کم هم نیستند شناسایی کنند . مشاوره خانواده و روانشناسی نیز مرجع دیگری است خانمها در این زمینه میتوانند به آن تکیه کنند . شرکت در کارگاه های آموزشی و کلاس هایی که در این مورد برگزار میشود نیز راهی است که بعضی از بانوان آن را انتخاب میکنند .
بیشتر بخوانید: علت خیانت مردان چیست؟
خیانت مردان متاهل از نظر اسلام
خیانت مردان متاهل از نظر اسلام نیز مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته . اسلام در این مورد آموزه‌های متفل و بحثهای متنوعی دارد که به موضوع خیانت میپردازد . خیانت مردان متاهل از نظر اسلام امری بسیار زننده و گناه آلود است . اسلام به صورت کلی از خیانت به عنوان اتفاقی یاد میکند که در بعد کوچک خود خانواده را تحت تاثیر آماج منفی قرار میدهد . در ابعاد بزرگتر این موضوع میتواند به شکل جامعه اسلامی را تغییر دهد و به نوعی باعث افساز گسیختگی در خانواده ها و تبلیغ منفی در مورد ازدواج به ارمغان می‌آورد . خیانت از نظر اسلام مجازات های گوناگونی را در پی دارد و در در صورت اثبات این موضوع حتما با زن و مرد خیانتکار برخورد میشود .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
اثبات خیانت مردان متاهل
اثبات خیانت مردان متاهل در زمانی که زنی متوجه میشود یا به به این موضوع شک میکند که به احساسش از طرف همسرش خیانت شدهه است از دغدغه های اصلی اوست . اثبات خیانت مردان متاهل در مرحله اول باید به گونه ای باشد که خانواده که مهمترین نهاد جامعه و دارایی زوجین است کوچکترین آسیبی نبیند . مشاوره خیانت از جمله راههایی است که میتوان در راه بررسی و قضاوت در این مورد به کمک آن محکم تر و مطمئن تر قدم برداشت .  یک مشاور سال‌های زیادی را صرف مطالعه راجع به موضوعاتی که در مورد آنها به افراد کمک میکند کرده است . بنابراین در مورد ابعاد مختلف موضوع مورد نظر شما اطلاعات کافی دارد . استفاده ازاین خدمات در ابتدا به شما کمک میکند که درمورد مشکل به وجود آمده قضاوت درستی داشته  باشید و در مرحله بعد در تصمیم گیری راجع به مشکلتان افکار شما منظم و مرتب سازماندهی شود .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت
عواملی که میتواند باعث بروز خیانت مردان شود
خیانت مرد به زن اتفاقی نیست که به صورت ناگهانی رخ دهد . مثلا اینکه در یک رابطه زناشویی تا امروز همه چیز خوب بوده باشد و ناگهان مرد خیانتی را مرتکب شود . خیانت مردان متاهل میتواند در ابعاد گسترده و وسیعی برسی شود که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم .
دور بودن زن و شوهر از هم به لحاظ جغرافیایی میتواند باعث بروز چنین اتفاقی شود .
گاهی به دلیل سرد مزاجی و بی میلی زن نشانه خیانت مردان دیده میشود .
گاهی بیماری‌های روحی و روانی داشته میتواند از دلایل خیانت مرد به زن باشد . مثلا مردی که در پی انتقام از مادرش که در گذشته به پدرش خیانت می کرده ، به همسر خود خیانت میکند . درمان خیانت زناشویی در چنیین مواردی باید با جلسات روان درمانگری برای فرد آغاز شود .
مشکلات و مسائل مالی نیز به راحتی میتواند موجبات خیانت را در فرد فراهم کند .
بیشتر بخوانید: طلاق به خاطر خیانت همسر
مشاوره خیانت زناشویی
مشاوره خیانت زناشویی اولین انتخاب آگاهانه و منطقی برای زنی است که به او خیانت شده یا احساس میکند که همسرش نیازهای خود را با زن دیگری بر طرف میکند . بعضی از خانمها مخصوصا در خانواده های سنتی این مشکل را با پدر مادر خود مطرح میکنند . آنها نیز از روی احساسات بیشتر مواقع اوضاع را بدتر میکنند . اما اگر خانم خیانت دیده مشکل خود را با یک مشاور در میان بگذارد کاملا میتواند به انتخاب راه درست امیدوار باشد . مشاور به شما میگوید که میتوانید خیانت را ببخشید یا طلاق تنها چاره خیانت است . در روند مشاوره خیانت زناشویی یک روانشناس و کسی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت میکند به شما اطلاعات مورد نیاز در جامعه امروزی از جمله حکم خیانت مرد به زن را برای شما شرح میدهد .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر
خدمات روانشناسی در پیشگیری از خیانت
روانشناسی برای افرادی که قصد ازدواج دارند و می‌خواهند زندگی زناشویی خود را با اطلاعات و اشراف بر این موضوع آغاز کنند نیز آموزش ها و برنامه‌ریزی های خیلی زیادی دارد . برای مثال در برخی از کارگاه های آموزشی مربوط به مهارت زندگی روانشناسان در مورد عواقب خیانت به همسر برای حاضرین توضیحات و توصیه هایی را ارائه میکنند . در روانشناسی خیانت تمام دلایل و عوامل زمینه ساز این آسیب بزرگ اجتماعی و خانوادگی بررسی میشود . در نتیجه افرادی که قصد ازدواج دارند و به هر دلیلی زمینه های خیانت به همسر را دارند دیگر توجه خود را در مورد انجام ندادن این خطا بیشتر و بیشتر میکنند . از طرفی فردی که در ابتتدای راه ازدواج میباشد میتواند با آموزش هایی که میبیند از درصد احتمال وقوع این اتفاق بکاهد .
بیشتر بخوانید: خیانت در زندگی زناشویی چه تعریفی دارد
بعد از وقوع خیانت
گاهی به هر دلیلی در یک رابطه زناشویی شاهد خیانت هستیم . در اینجا برای مثال در نظر میگیریم که مرد به زن خیانت کرده است . سوال تکرای خانمها در این مواقع از روانشناسان یا بزرگتر ها این است که اکنون که شوهرم با زن دیگری به جز من ارتباط دارد و من متوجه این قضیه شده ام  ، باید با خیانت همسرم چه کنم ؟ . در زمان بعد از خیانت حفظ تمرکز و آرامش از طرف زن خیانت دیده هر چه قدر که سخت باشد میتواند به بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان منجر شود . خیانت شوهر به زن حتما نباید با جدایی همراه باشد . برخورد با مرد باید متناسب با عمق  خیانت صورت گرفته انجام شود . مثلا اگر مردی به صورت پیامکی با زنی ارتباط دارد تا موقعی که رابطه جنسی برقرار میکند شرایط بسیار متفاوتی را برای برخورد ایجاب میکند .
بیشتر بخوانید: درباره نشانه های بی میلی مرد به زن چه میدانید
خیانت از نظر اسلام
خیانت مرد به زن از نظر اسلام نیز در ابعاد مختلف بررسی شده است . اسلام در این مورد و برای پیشگیری از خیانت آموزه‌های زیادی را برای قبل از ازدواج جوانان در نظر گرفته است . اگر جوانان طبق آموزشهای اسلام به پیش بروند میتوانند زندگی زناشویی خوب و خوشی را در آینده با همسر خود تجربه کنند . دین مبین در مورد مسائلی مانند رفتار با شوهر خیانتکار ، برخورد با خیانت و راههای کشف خیانت مردان برای زنان در نظر گرفته است . در بحث مجازات در مورد خیانت نیز اسلام ابعاد و درجه های مختلفی از تنبیه را در نظر گرفته است . مجازات های درنظر گرفته شده برای افراد خیانت کار در اسلام نسبت به نوع و عمق خیانت آنها متنوع و متفاوت میباشد . اسلام رهایی از مسئله خیانت را برابر با تداوم زندگی خانواده ها میداند .
بیشتر بخوانید: در مورد روانشناسی خیانت بیشتر بدانید
مشکلات جنسی (*** problems)
همانطور که گفته شد در زندگی زناشویی هرگاه مشکلی پیش می آید به احتمال خیلی قوی هر دو طرف در بروز آن مقصر و موثر هستند . مشکلات جنسی و عدم مهارت در برقرار کردن یک رابطه جنسی با کیفیت میتواند به راحتی زمینه های خیانت را در افراد فراهم کند . گاهی افراد بالغ شده اند اما فقط از لحاظ سنی شامل این تعریف میشوند . أین مورد گاهی دیده میشود که زن و مرد حتی به سنین میانسالی نیز میرسند وحتی صاحب فرزند نیز میشوند . اما هنوز بعد از گذشت سالها هنوز دارای مهارت مسائل مربوط به رابطه جنسی نیستند و نمیتوانند نیاز خود و همسرش خود را در این موضوع مرتفع کنند . در این حالت احتمال بروز خیانت در رابطه مخصوصا از سمت مرد بسیار زیاد است . بنابراین کسب اطلاعات و مهارت در مورد این مسائل از اقداماتی است که حتما به زوجین قبل از ازدواج توصیه میشود .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زناشویی چیست ؟
اعتیاد جنسی (*** addict)
گاهی اوقات خیانت در رابطه زناشویی و تمایل مرد به برقراری رابطه فرازناشویی ربطی به مسائل و کیفیت زندگی زن و شوهر ندارد . در بعضی از موارد زن ذدررندگی به خوبی به مرد محبت میکند . وظایف همسری و مادری خون را به خوبی ایفا میکند اما مرد به خیانت روی می آورد . این اتفاق مبتواند به این دلیل باشد که مرد به رابطه جنسی اعتیاد دارد و ازین مورد گاهی خود او نیز رنج میبرد . فردی که مبتلا به اعتیاد جنسی میباشد باید گاهی دو یا چند برابر مواقع معمولی رابطه جنسی داشته باشد . بنابراین نمیتواند برای ارضای نیازهای جنسی خود تنها به زن خود اکتفا کند .
اوضاع میتواند از این بدتر نیز باشد . گاهی افراد به رابطه با زن های مختلف اعتیاد دارند . مثلا اگر در ماه با چهار زن مختلف از لحاظ ظاهری رابطه جنسی نداشته باشند بیقرار میشوند .  در این موارد مرد باید به روان درمانگر مراجعه کند تا قبل از اینکه زندگی زناشویی او از هم بپاشد از این اتفاق دیگری به عمل بیاورد .
بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر
خیانت در فضای مجازی
خیانت موضوعی است که از زمان های بسیار قدیم در بین زوجین و خانواده ها وجود داشته و اتفاق می افتاده است . اما با گذر زمان و عوض شدن شرایط به انواع مختلفی از خیانت اضافه شده است . خیانت به صورت مجازی از شایع ترین خیانت هایی است که امروزه شاهد آن هستیم . در این نوع خیانت فرد متاهل به دلیل آسانی ارتباط با افراد در فضای مجازی میتواند یک رابطه فرازناشویی را با جنس مخالف خود آغاز کند . أین دو نفر با یکدیگر. حرف میزنند ، درگیر زندگی یکدیگر میشوند ، برای هم دلسوزی میکنند و به هم وابسته میشوند . اما گاهی حتی بعد از ماه ها ارتباط یکدیگر را در فضای واقعی نمی بینند .
بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟
سکس اتفاقی (occasional ***)
سکس اتفاقی نیز از جمله مواردی است که هر چه جامعه به سمت فرهنگ غربی و نظام سرمایه‌داری حرکت میکند شایع تر مبشود . در این نوع سکس دو طرف نه به یکدیگر حس خاصی دارند و نه ارتباطی بین آنها است . فقط چون در آن لحظه احساس نیاز جنسی میکنند و حس خوبی از یکدیگر میگیرند این اتفاق را رقم میزنند . این اتفاقات معمولا در مهمانی های شبانه که اکثرا افراد در شرایط متعادل نیستند رخ میدهد . گاهی نیز افراد صاحب همسر و خانواده هستند و این اتفاق را به وجود می‌آورند . قطعا این مورد جزو خیانت به همسر محسوب می‌شود .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: ۸ reasons why men betray their wives 
 برای مشاوره در زمینه دلایل خیانت مردان متاهل چیست؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۱:۳۵ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)