مشاوره روانشناسی آویژه مشاوره روانشناسی آویژه .

مشاوره روانشناسی آویژه

سن مناسب برای ازدواج

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
سن مناسب برای ازدواج مسئله‌ ای است که هم در مورد ازدواج دختران و هم در مورد ازدواج پسران بسیار مهم می باشد . بار ها در پرونده‌ های مشاوره خانواده و جلسات مشاوره ازدواج مواردی وجود داشته است که ازدواج زود هنگام باعث آسیب جسمی و روحی زوج شده است و منجر به نتایجی مانند طلاق عاطفی و جدایی شده است . از این رو تشخیص سن مناسب برای ازدواج بسیار حیاتی است . علم روانشناسی در شاخه روانشناسی ازدواج توانسته است با تکیه بر سال‌ ها پژوهش و تحقیق سن مناسب برای ازدواج را به صورت تقریبی مشخص کند . سن مناسب برای ازدواج از دیدگاه روانشناسی بر اساس اصول و معیار هایی تعیین شده است که تمامی آن ها در ازدواج موفق تاثیر گذار هستند .
بیشتر بخوانید:ویژگی های بهترین همسر چیست ؟
سن مناسب برای ازدواج
سن مناسب برای ازدواج بیش از آنکه توسط دیگران به فرد پیشنهاد یا تحمیل شود به تشخیص خود فرد بستگی دارد . اینکه فرد تا چه اندازه از لحاظ شخصیتی ، روانی ، عاطفی و مادی آمادگی ازدواج را در خود ببیند در تعیین سن مناسب برای ازدواج بسیار مهم است . در واقع تشخیص اینکه آیا فرد در سن مناسب برای ازدواج قرار دارد یا خیر ، جدای از ملاک های مادی و ظاهری کار آسانی نمی باشد . اما روانشناسان و کارشناسان مشاوره قبل از ازدواج به علت داشتن دانش و سال ها تجربه در این زمینه میتوانند طی چند جلسه مشاوره تشخیص دهند که آیا فرد به کمال و بلوغ لازم برای شروع زندگی مشترک رسیده است یا خیر .
بیشتر بخوانید: تفاوت سنی مناسب برای ازدواج
سن مناسب ازدواج برای خانم ها
سن مناسب ازدواج برای خانم ها با توجه به چه نکاتی تعیین می شود ؟ به طور کل ، طبیعت زنان از نظر جسمی و روحی روانی بسیار ظریف تر و لطیف تر از مردان است از این رو در مواقع تنش و شرایط سخت عموما زنان آسیب پذیرترند . یکی از مواردی که احتمال آسیب جسمی و روحی در آن برای زنان بسیار زیاد است مسئله ازدواج است البته ازدواجی که اصولی و موفق نباشد . سن ازدواج در موفقیت یا عدم موفقیت آن بسیار موثر است از این رو تشخیص سن مناسب ازدواج برای خانم ها بسیار مهم است .
پیش از هر چیزی رسیدن به بلوغ جسمی و جنسی در تعیین سن مناسب برای ازدواج خانم ها اهمیت دارد چرا که در صورت عدم بلوغ جنسی آسیب هایی که در پی روابط زناشویی به جسم فرد وارد می شود بسیار خطرناک و جدی هستند و حتی ممکن است توانایی باروری فرد را تهدید کنند . پس از بلوغ جنسی ، بلوغ عاطفی ، فکری ، روحی و در کل بلوغ شخصیتی فرد در سن مناسب ازدواج برای خانم ها تاثیر گذار هستند . اینکه فرد بتواند مصلحت خود را تشخیص دهد ، آگاهی لازم را از زندگی زناشویی داشته باشد ، به آن متمایل باشد و با انتخاب و خواست خود در مورد ازدواج تصمیم بگیرد همگی از مواردی هستند که به عنوان بلوغ در تعیین سن مناسب ازدواج تاثیر گذار هستند .
بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج
سن مناسب برای ازدواج موفق
سن مناسب برای ازدواج موفق به گونه ای در نظر گرفته شده است که احتمال موفقیت ازدواج طبق آمار ، در رنج سنی تعیین شده بیشتر است . اما مواردی هم وجود دارد که خارج از این محدوده سنی ازدواج کرده اند و توانسته اند ازدواج موفقی را داشته باشند .
پس تعیین سن مناسب برای ازدواج موفق به این معنا نمی باشد که تمام افراد صرفاً در رنج سنی تعیین شده می توانند ازدواج موفق را تجربه کنند بلکه هر زمان که فرد احساس کند به ثبات و تکامل شخصیتی لازم دست پیدا کرده است و آمادگی مادی لازم برای ازدواج را دارد می توان گفت که در سن مناسب برای ازدواج موفق قرار دارد . اما علم روانشناسی ازدواج با در نظر گرفتن تمامی موارد مهم و تاثیر گذار توانسته است محدوده سنی ۲۳ تا ۲۵ سال را برای زنان و ۲۷ تا ۲۹ سال را برای مردان به عنوان سن مناسب برای ازدواج موفق در نظر بگیرد .
بیشتر بخوانید: مهمترین نکات سن ازدواج برای دختران و پسران
سن مناسب برای ازدواج از نظر اسلام
سن مناسب برای ازدواج از نظر اسلام به صورت دقیق مشخص نشده است و اسلام به سن خاصی برای ازدواج زن و مرد مستقیما اشاره نکرده است . اما در آیات و روایات بسیاری در مورد ازدواج و جوانب مختلف آن بار ها صحبت شده است . در مورد سن مناسب برای ازدواج از نظر اسلام نیز چنین بیان شده است که فرد باید به بلوغ برسد و بتواند در شرایط مختلف مصلحت خود را تشخیص دهد و تمایل به ازدواج را در خود احساس کند . یعنی در اسلامی صریحاً به جوانب مختلف بلوغ مانند بلوغ جنسی ، بلوغ شخصیتی و بلوغ فکری اشاره شده است و ازدواج را در سنی مناسب دانسته است که فرد به این بلوغ رسیده باشد .
نکته مهمی که از در اسلام در مورد سن ازدواج به آن اشاره شده است مسئله تمایل فرد است یعنی حتی اگر فرد به بلوغ لازم رسیده باشد اما تمایل به ازدواج نداشته باشد نمی‌توان گفت که در سن مناسبی قرار دارد . به طور کل اسلام حداقل سن لازم برای ازدواج دختران را ۹ سالگی و حداقل سن لازم برای ازدواج پسران را ۱۵ سالگی در نظر گرفته است .
بیشتر بخوانید: آیا استخاره برای ازدواج صحیح است ؟
سن مناسب ازدواج برای جوانان
سن مناسب ازدواج برای جوانان متاسفانه امروزه تحت تاثیر عوامل مادی و اقتصادی قرار گرفته است . به دلیل فرهنگ های نادرستی که در مورد ازدواج به وجود آمده است و همینطور شرایط سخت زندگی مدرن امروزی ، سن مناسب ازدواج برای جوانان روز به روز در حال افزایش است . تحولات فرهنگی ، تربیت اجتماعی و خانوادگی ، سیستم آموزشی ، شرایط زندگی و . . . . همگی باعث شده اند که شکل گیری بلوغ لازم برای ازدواج در افراد به تاخیر بیفتد و افراد تمایل به ازدواج و آمادگی آن را دیر تر در خود احساس کنند .
نبود آگاهی کافی و بینش درست در مورد ازدواج باعث شده است که بجای ازدواج در سن مناسب بیشتر شاهد ازدواج های زود هنگام یا ازدواج های دیر هنگام باشیم . اما میتوان با کمک نهاد های فرهنگی مرتبط مانند مراکز مشاوره قبل از ازدواج ، فرهنگ سازی لازم را در مورد ازدواج انجام داد تا شاهد ازدواج های موفق در سنین مناسب باشیم .
بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم
سوالات متداول
سن مناسب برای ازدواج در ایران چیست ؟
سن مناسب برای ازدواج در ایران تحت تاثیر فرهنگ موجود در محل زندگی و شرایط اقتصادی افراد است و این باعث شده است که نوسان سنی زیادی در مورد سن ازدواج در ایران وجود داشته باشد .
سن مناسب برای ازدواج از دیدگاه اسلام ؟
همانطور که گفته شد اسلام ازدواج را نه برای زنان و نه برای مردان به سن خاصی محدود نکرده است و بلوغ و تمایل فرد را برای ازدواج در اولیت قرار داده است . با این حال در اسلام به حداقل سن لازم اشاره شده است که این سن برای دختران ۹ سالگی و برای پسران ۱۵ سالگی میباشد .
آیا سن مناسب ازدواج برای زنان و مردان مشابه است ؟
قطعا سن مناسب ازدواج برای زنان و مردان مشابه نمیباشد چرا که طبیعت زن و مرد کاملا از نظر جسمی و روحی روانی با یکدیگر متفاوت است و این تفاوت های فطری باعث شده است که بلوغ در هر کدام در سن خاصی ایجاد شود . برای مثال همین تفاوت در رسیدن به بلوغ باعث شده است که مردان نسبت به زنان دیر تر مسئولیت پذیر شوند و دیر تر به بلوغ فکری برسند .
سن مناسب ازدواج برای دختران چند سال است ؟
سن مناسب ازدواج برای دختران از نظر روانشناسی ۲۳ تا ۲۵ سالگی است و انتظار میرود فرد در این سن به آمادگی لازم برای ازدواج رسیده باشد .
سن مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسان چند سال است ؟
سن مناسب برای پسران رنج سنی ۲۷ تا ۲۹ سال است و برای دختران نیز از ۲۳ تا ۲۵ میباشد .
بیشتر بخوانید: معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع :Best Age to Get Married: What Math Tells Us 
 برای مشاوره در زمینه سن مناسب برای ازدواج
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۲:۴۶ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

راهکارهای ازدواج موفق

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
راهکارهای ازدواج موفق همچون پلی است برای عبور از یک پرتگاه که اگر به درستی از آن عبور کنید قطعا به یک ازدواج موفق دست خواهید یافت . برای انتخاب درست راهکارهای ازدواج موفق بهتر است ابتدا به خودتان نگاهی بیاندازید . همانطور که می دانید برای یک جهانبینی درست ابتدا باید یک خودشناسی درست داشته باشید . شخصیت درونیتان را به چالش بکشید و خواسته ها و معیارهای ازدواج را برای خودتان مشخص کنید . بعد از مشخص کردن ملاک های ازدواجتان مشخص کنید هدفتان از ازدواج چیست و با ازدواج انتظار چه تغییری در زندگیتان دارید . با همین چند کار ساده به بسیاری از راهکارهای ازدواج موفق دست پیدا کرده اید . اگر در پیدا کردن هریک از موارد راهکارهای ازدواج موفق به مشکل برخوردید به یک مرکز مشاوره ازدواج مراجعه کنید .
بیشتر بخوانید: مهمترین معیارها و شرایط ازدواج دختر چیست
راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی
راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی نیز تعریف شده است . روانشناسان با در نظر گرفتن چارچوب های تخصصی مثل میزان اختلاف سنی ، شخصیت های فردی ، موقعیت مالی و اجتماعی و … و با تست های ازدواج و جلسات مشاوره خانواده نسبت به ملاک های شخصی هر فرد می توانند یک ازدواج موفق را برای افراد رقم بزنند .ازجمله راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی نگاه افراد به فلسفه ازدواج است اینکه خواسته های یک زوج از ازدواج ، مشترک باشد می تواند تاثیرمفیدی را بر روی زندگی مشترک بگذارد .
همچنین اعتقادات و اهمیت دین نیز در جامعه و فرهنگ ما برای ازدواج امری مهم تلقی می شود . از جمله راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی بد نیست به بلوغ فکری و بلوغ جنسی نیز اشاره کنیم یکی از شروط مهم برای ازدواج این است که هردو طرفین به یک ثبات عقلی و درکی رسیده باشند تا توان اداره یک زندگی و مقابله با مشکلات را داشته باشند .
بیشتر بخوانید: شرایطی که یک ازدواج خوب باید داشته باشد چیست ؟
راهکارهای ازدواج موفق از نظر اسلام
راهکارهای ازدواج موفق از نظر اسلام بسیار ساده و بیشتر برای ترویج ازدواج آسان است . دین اسلام ازدواج را کامل کننده نیمی از دین انسان تشبیه کرده است و ازدواج را امری مهم برای سعادت انسان تلقی می کند و از همین رو تمام راهکارهای دین به صورتی شکل گرفته که فردی که قصد ازدواج دارد به راحتی برای این امر مقدس اقدام نماید . در نتیجه راهکارهای ازدواج موفق از نظر اسلام سعی در ترویج جوانان به ازدواج آسان دارد و بسیار ذکر شده که هیچگاه برای ازدواج نگران مسائل مالی نباشید و به رزاقیت خداوند اعتماد داشته باشید .
با توجه به راهکارهای دین اسلام برای ازدواج موفق بهتر است جوانان به دنبال مقایسه زندگی خود با دیگران نباشند و اهداف مشخص خود را داشته باشند و در زندگی مشترک سعی کنند با قناعت آرامش را میهمان سفره زندگیشان کنند . در دین اسلام با الگو قرار دادن زندگی مشترک حضرت فاطمه (س) و علی (ع) می توان بهترین راهکارهای یک ازدواج موفق را بدست آورد و از آن در زندگی مشترک شخصی استفاده نمود .
بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج
راهکارهای ازدواج موفق برای دختران
راهکارهای ازدواج موفق برای دختران از جمله نگرانی های مادران می باشد . با توجه به تغییر روند زندگی در دهه های اخیر و تغییر نحوه ازدواج های سنتی اغلب والدین ، نگران نحوه انتخاب همسر فرزند خود ازجمله دخترشان هستند . در گذشته با دخالت مستقیم خانواده در ازدواج فرزند فرد مورد نظر ابتدا مورد تایید خانواده قرار می گرفت درنتیجه خانواده احساس آرامش بیشتری می کرد . اما امروزه که نحوه ازدواج ها دچار تغییراتی شده که خانواده ها دخالت کمتری در انتخاب همسر فرزندشان دارند بهتر است برای تشخیص صلاحیت خواستگار به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنند .
همچنین جلسات خواستگاری ، دیدارهای دوران نامزدی برای شناخت بیشتر از یکدیگر و آشنایی از جزئیات رفتاری یکدیگر بسیار مفید است البته بهتر است سعی کنید در این دوران دچار وابستکی های عاطفی نشوید تا بتوانید با عقل و منطق تصمیم بگیرید .
بیشتر بخوانید: مناسب ترین و بهترین اختلاف سنی برای ازدواج
راهکارهای ازدواج موفق برای پسران
راهکارهای ازدواج موفق برای پسران نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . در انتخاب معیارهای ازدواج مهم ترین امر خودشناسی است که پیش تر به آن اشاره کردیم . در فرهنگ ما که پسران برای درخواست ازدواج پیش قدم می شوند لازم است که در وحله اول خودشناسی کاملی داشته باشند سپس معیارهای منطقی درستی داشته باشند تا در انتخاب همسر دچار مشکل نشوند . نکته حائز اهمیت در انتخاب پسران این است که ظاهر بین نباشند و ملاک های خود را صرفا بر اساس زیبایی و یا مادیات طراحی نکنند . اهمیت دادن به اصالت خانوادگی و شخصیت فردی و اعتقادات مذهبی اهداف مشترک در زندگی بسیار مهم تر از زیبایی های ظاهری است .
بیشتر بخوانید: انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : How To Have A Happy Marriage: 7 Powerful Secrets From …
 برای مشاوره در زمینه راهکارهای ازدواج موفق 
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۲:۰۲ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

دوستی قبل از ازدواج خوب است یا بد ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
دوستی قبل از ازدواج خوب است یا بد ؟ اثرات مثبت و منفی دوستی قبل از ازدواج چیست ؟ در ابتدا می‌ خواهیم بگوییم هر کاری که بدون آگاهی و قاعده و قانون خودش باشد میتواند زیانبار باشد . دوستی قبل از ازدواج هم همان اندازه که می تواند مفید و سازنده باشد ، اگر طبق اصول و معیار های خود پیش نرود می ‌تواند مخرب باشد . دوستی قبل از ازدواج امروزه سرپوشی است برای بسیاری از روابطی که جوانان با جنس مخالف برقرار می کنند . از آنجایی که روابط دوستی با جنس مخالف در عرف جامعه ما زیاد مقبول نیست . متاسفانه گاهی جوانان برای توجیه روابط ناسالم و دوستی های ناپایدار خود از عنوان دوستی قبل از ازدواج استفاده می کنند .
در صورتی که ممکن است هیچ شناخت و درک درستی از دوستی قبل از ازدواج نداشته باشند . این رابطه در صورتی قابل قبول است ، که بتواند برای آینده و زندگی مشترک فواید ی داشته باشد . البته هر دوستی که به ازدواج ختم شود دلیل بر درست بودن آن رابطه نیست . دوستی موفق و سازنده است ، که در آینده زوجین نیز اثرات مثبت به جای بگذارد و منجر به یک ازدواج موفق شود .
بیشتر بخوانید: تفاوت سنی مناسب برای ازدواج
دوران دوستی قبل از ازدواج
دوران دوستی قبل از ازدواج باید به چه شکلی باشد ؟ رابطه ما باید چگونه باشد که به یک دوستی موفق و سالم تبدیل شود ؟ و ده ها اما و اگر دیگری که ذهن بسیاری از جوانان را درگیر خود کرده است . دوران دوستی قبل از ازدواج باید بتواند مسیر ازدواج را برای شما هموار سازد . دوران دوستی قبل از ازدواج در صورتی مفید است ، که به شما شناخت و آگاهی لازم در مورد جنس مخالف و ازدواج را بدهد . اگر در دوران دوستی قبل از ازدواج دچار مشکل هستید . اگر از لحاظ روحی و روانی باعث ناراحتی شما می شود . اگر با طرف مقابلتان در حال کشمکش و درگیری هستید .
بهتر است بدانید در یک رابطه ناسالم و زیانبار قرار گرفته اید .اگر احساس می کنید در دوران دوستی قبل از ازدواج خود دچار مشکل شده اید و یا مهارت و شناخت کامل از چگونگی برقراری ارتباط با جنس مخالف را ندارید . بهتر است به مراکز مشاوره قبل از ازدواج مراکز مراجعه کنید و از تجارب و تکنیک ها ی تخصصی مشاوره ازدواج بهره مند شوید .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج
پیامدهای دوستی قبل از ازدواج
پیامدهای دوستی قبل از ازدواج به نوع رابطه و طرفین درگیر در رابطه بستگی دارد . یک رابطه اگر به شکل درست و اصولی پیش برود . می ‌تواند موفقیت آمیز و سازنده باشد . به همین خاطر است که می‌ گوییم پیامد های دوستی قبل از ازدواج به چگونگی برقراری این رابطه بستگی دارد . دوستی قبل از ازدواج نیز چهار چوب و قوانین خاص خود را دارد .
اگر بخواهیم یک رابطه سالم و موفق داشته باشیم . باید با شناخت و آگاهی کامل وارد رابطه شویم . شخصی را انتخاب کنیم که از بیشتر لحاظ با ما تناسب داشته باشد . دوران دوستی را بیشتر برای شناخت از یکدیگر و معیارهای ازدواج صرف کنیم . پیامد های دوستی قبل از ازدواج دچار افرادی می شود ، که این رابطه را برای سرگرمی ، خوش گذرانی . یا نیاز های روحی و جنسی در نظر می گیرند . همین امر سبب می شود از لحاظ روحی ، جسمی و جنسی طمه و آسیب ببینند .
بیشتر بخوانید: چگونگی انتخاب بهترین همسر برای ازدواج
اشتباهات دوستی قبل از ازدواج
اشتباهات دوستی قبل از ازدواج دامنگیر افرادی می شود که رابطه را بدون هدف خاص و یا ایجاد اصول و رعایت ها پیش می برند . این رابطه در صورتی موفقیت آمیز است که از ابتدا با هدف ، شناخت و آگاهی شروع شود .اشتباهات دوستی قبل از ازدواج امروزه بیشتر شامل آسیب های ناشی از روابط نا مشروع می باشد . که در این بین دختران بیشترین صدمه روحی ، روانی و جمسانی را متحمل می شوند . این آمار بیشتر در جمعیت جوانانی است که در بلوغ جنسی به سر میبرند ‌. اما به بلوغ عقلی نرسیده اند .
دوستی های بی پایه و اساسی که از بدو شروع اشتباه و ناسالم هستند . دوستی های اینترنتی ، روابط بی ثبات مجازی ، دوستی های بی شناختی که اکثر افراد بیوگرافی دور از حقیقتی را به همدیگر می دهند . همین موارد سبب می شوند دوستی ها و روابط از اهداف و عرف و شرع خود دور شوند . از این رو رابطه ای که می تواند به بهترین شکل بر قرار شود ، روابط مستحکم و پایداری را به وجود بیاورد ، آینده ساز و هدفمند باشد . به خاطر نا آگاهی و شیوه های نا صحیح منجر به صدمات روانی و گاه جسمی می شود که جبران نا پذیر هستند .
بیشتر بخوانید: سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟
فواید دوستی قبل از ازدواج
فواید دوستی قبل از ازدواج چیست ؟ آیا اصلا این روابط اثرات مثبتی بر زندگی متاهلی دارند ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم دوستی قبل از ازدواج تحت شرایط خاص خود جواب مثبت می دهد . اگر میخواهید از فواید دوستی قبل از ازدواج بهره مند شوید باید . با اصول و قواعد خاص خود رابطه بر قرار کنید . یک رابطه باید قبل از هر چیزی با شخصیتی که با شما همخوانی دارد صورت بگیرد . رابطه ای سالم و آینده ساز است که با شناخت ، آگاهی ، منطق ، شعور و درک درست از دوستی و آشنایی باشد . رابطه ای که با رعایت اصول و موازین شرعی و اخلاقی باشد . طرفین با ذهنیت و هدف درست وارد رابطه شوند . نه سرگرمی و لذت های نفسانی . رابطه باید باعث افزایش فهم و شخصیت شناسی پسر و دختر از همدیگر شود .
آنها را با ملاک ها ، معیار ها ، خواسته ها ، انتظارات ، عقاید ، فرهنگ ، طرز فکر و شخصیت همدیگر آشنا سازد . رابطه ای مفید است که حتی اگر طرفین بفهمند با هم سازگاری و تفاهم ندارند و به جدایی ختم شود . کمترین صدمات و آسیب های روحی ، روانی و جسمانی با به جای بگذارد . در صورتی یک رابطه را مفید میگوییم که در طی دوران دوستی رابطه ای سالم باشد . برای آینده و زندگی مشترک راه را هموار سازد . علاوه بر این آنقدر مفید باشد که بتواند یک زندگی مستحکم و پایدار را تشکیل دهد . در این زمینه کمک گرفتن از مشاوره خانواده یکی از راه های مناسب برای کسب مهارت های کافی است .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
سوالات متداول
روابط پنهانی دوستی های قبل از ازدواج صحیح است ؟
طبیعتاً انسان چیزی را پنهان می کند که از لحاظ شرع عرف و یا قانون مشکلی داشته باشد . به همین خاطر اگر روابط قبل از ازدواج با آگاهی خانواده ها ، هدفمند و سالم باشد نیاز به پنهان کردن ندارد .
آیا دوستی های قبل از ازدواج کمک به شناخت زوجین می کند ؟
اصولا این رابطه باید با همین هدف یعنی شناخت و آشنایی از اخلاق و رفتار ، طرز فکر و عقاید ، اهداف و برنامه های زندگی ، خواسته ها و انتظارات ایجاد شود . اگر به شکل درست و با فرد معقول و مناسبی ایجاد شود می تواند همه این نتایج را هم داشته باشد .
مهمترین اشتباهات دوستی های قبل از ازدواج چیست؟
مهم‌ترین اشتباهات بیشتر نتیجه رعایت نکردن موازین و اصول شرعی است . زیاده روی در روابط عاطفی و جسمی و جنسی ، که گاهی باعث وابستگی های شدید روحی و یا آسیب‌ های جسمی می شود .
دوستی های قبل از ازدواج از منظر اسلام چیست ؟
از دیدگاه اسلام مرد می تواند همسر آینده خود را از لحاظ زیبایی شناختی و یا برخی ملاک ها بسنجد . اما هر آنچه که باعث انحرافات جنسی و روحی شود . یا از روی هوا و هوس باشد پذیرفته نمی شود .
بیشتر بخوانید: سوالات مراسم خواستگاری چیست
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: The Difference Between Marriage and Friendship
 برای مشاوره در زمینه دوستی قبل از ازدواج خوب است یا بد ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۹:۵۰ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

راز زندگی موفق چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
راز زندگی موفق یک سوال بزرگ در ذهن تمام زوج‌ هایی است که مادام احساس می کنند که زندگی مشترک آن ها در وضعیت ایده آل خود نمی باشد . راز زندگی موفق هرگز محدود به یک جنبه خاص مانند عشق یا وضعیت مالی نمی باشد . بلکه راز زندگی موفق نکاتی اصولی هستند که تمام جوانب زندگی را تحت شعاع قرار می دهند . راز زندگی موفق گنجینه ای از مهارت ها می باشد که بخش بزرگی از آن اکتسابی و قابل آموختن است . مشاوره خانواده میتواند با تحلیل وضعیت و شرایط زندگی مشترک شما و توجه به نقاط قوت و ضعف موجود ، راز زندگی موفق را به شما بیاموزد .
بیشتر بخوانید: مهارت ها در روانشناسی ازدواج موفق
راز زندگی موفق زناشویی
راز زندگی موفق زناشویی در دنیای امروزی که به کرات شاهد طلاق عاطفی ، جدایی و زندگی های پر از اختلاف ،کشمکش ، و نزاع هستیم میتواند نجات بخش باشد . راز زندگی موفق زناشویی همان باید ها و نباید هایی هستند که زوجین باید نسبت به یکدیگر و نسبت به زندگی در شرایط مختلف به جا بیاورند . راز زندگی موفق زناشویی دارای اصول و ارکان مشترکی است اما هرگز از زندگی دیگران قابل کپی برداری نمی باشد چرا که هر زوج زندگی منحصر به فرد خود را دارند پس نمی‌توان به دنبال تقلید کورکورانه از زندگی دیگران انتظار یک زندگی زناشویی موفق را داشت .
بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم
راز زندگی موفق زوجین
راز زندگی موفق زوجین اگر بخواهد به صورت سوال از زوج های مختلف پرسیده شود ممکن است پاسخ های متعدد و متنوعی را شاهد باشیم چراکه راز زندگی موفق زوجین با توجه به شخصیت زوج ، سن زوجین ، وضعیت اجتماعی زوج ، عقاید ، افکار ، فرهنگ و علایق زوج ، وضعیت مالی زوج و . . . ممکن است متفاوت باشد . یعنی زوج با توجه به وضعیتی که در آن قرار دارند و شکل رابطه آن ها ، ممکن است راز موفقیت رابطه خود را در گرو موارد خاصی بدانند به همین دلیل است که نمیتوان راز زندگی موفق را کپی برداری کرد اما میتوان آن را الگوی خود قرار داد .
اصلی ترین راز زندگی موفق
اصلی ترین راز زندگی موفق می تواند شامل موارد زیر باشد . ابراز علاقه کلامی ، بیان واضح احساسات ، افکار ، نظرات و عقاید ، گوش دادن بجا و به اندازه به یکدیگر ، توجه به کیفیت و کمیت رابطه زناشویی ، قدردانی از یکدیگر ، شناخت مسئولیت ها و پذیرش آن ها ، درک تفاوت های فردی و فطری زن و مرد ، احترام متقابل ،بیرون رفتن و گذراندن وقت به صورت دو نفره ، کمک به پیشرفت فردی و اجتماعی یکدیگر ، داشتن هدف و برنامه ریزی برای آن ، اختصاص دادن وقت برای توجه به نقاط ضعف و قوت زندگی مشترک ، واقع گرایی و حذف توقعات غیر معقول از یکدیگر ، پذیرش اشتباهات و تلاش برای رفع آن ها و . . .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
راز خوشبختی در زندگی زناشویی
راز خوشبختی در زندگی زناشویی به دیدگاه و تعریف فرد از خوشبختی نیز بستگی دارد . طبیعتا فردی که به شدت مادی گرا است وضعیت مالی آنچنانی را خوشبختی میداند و کار و سرمایه گزاری را راز خوشبختی . اما اگر تعریف از خوشبختی تعالی همه جانبه زوج باشد پایه ها و اصول مشترکی دارد که برخی از آن ها مانند دوران شناخت ، مربوط به قبل از ازدواج است و میتوان از طریق مشاوره قبل از ازدواج آن ها را فرا گرفت . برخی دیگر نیز مربوط به مهارت های زندگی مشترک است و مشاوره ازدواج میتواند راهنمای ما در این زمینه باشد . راز های ازدواج موفق و خوشبختی به راحتی قابل یادگیری و اجرا می باشند فقط نیازمند مطالعه در این زمینه و استفاده از تجربه افراد متخصص مانند کارشناسان مشاوره خانواده میباشد .
بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج
سوالات متداول
زندگی مشترک موفق چگونه است ؟
زندگی مشترک موفق بگونه ای است که زوج از نظر شخصیتی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، روحی روانی رو به پیشرفت و تکامل باشند .
اصول زندگی موفق چیست ؟
کسب مهارت های زندگی مشترک برای داشتن واکنش مناسب در شرایط مختلف از اصول زندگی موفق است .
ویژگی زندگی خوب چیست ؟
علاقه پایدار دو طرفه ، صمیمیت و نشاط ، تعهد و وفاداری ، هدف ، برنامه ریزی ، پیشرفت ، انگیزه و امید به آینده و . . . از نشانه های زندگی خوب می باشند .
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:What is the Secret to Success in Life? 
 برای مشاوره در زمینه راز زندگی موفق چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۹:۰۹ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج را میتوان با توجه به آمار ازدواج های ناموفق درک کرد . طلاق عاطفی هنجاری است که بیشتر از جدایی زوج نگران کننده میباشد و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج را توجیه میکند . شناخت کافی زوج از یکدیگر مسئله ای میباشد که میتوان به وسیله آن موفقیت یا عدم موفقیت ازدواج را پیش بینی کرد اما این شناخت باید اصولی و حقیق باشد .ضرورت مشاوره قبل از ازدواج به این دلیل است که به کمک آن میتوان به شناخت نسبی لازم دست پیدا کرد . اهمیت مشاوره قبل از ازدواج در شرایطی مانند ازدواج سنتی ، ازدواج اینترنتی ، ازدواج مجدد و . . . دو چندان می شود چرا که این موارد از حساسیت های خاص خود برخوردار هستند .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد همانطور که گفته شد دو چندان و جزء موارد حساس میباشد . اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد به این دلیل است که به طور کل طلاق باعث میشود آسیب های روحی روانی خاصی به فرد وارد شود و تا زمانی که فرد کاملا احیا نشود نباید اقدام به ازدواج مجدد کند یعنی فرد باید کاملا آمادگی تشکیل زندگی مشترک را داشته باشد .با مشاوره قبل از ازدواج میتوان آمادگی فرد را برای ازدواج مجدد سنجید . طبیعتا حساسیت ازدواج مجدد بسیار بالا تر از اولین تجربه میباشد چرا که اگر انتخاب فرد اشتباه باشد این بار آسیب روحی بسیار جدی تری را متحمل خواهد شد . از این رو اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد قابل درک است تا فرد بتواند معیارهای ازدواج خود را به درستی در فرد مقابل تشخیص دهد و به شناخت لازم دست پیدا کند .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
ضرورت و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج
ضرورت و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج به این خاطر میباشد که زوج باید بتوانند تمام کلید های اصلی یک ازدواج موفق را تشخیص دهند . یعنی تمام مواردی که در یک ازدواج تاثیر گذار هستند و کیفیت ازدواج را تعیین میکنند باید برای زوج روشن شوند . همچنین زوج باید بتوانند معیار های ازدواج خود را به درستی و به ترتیب اهمیت اولویت بندی کنند . با توجه به مطالب فوق ضرورت مشاوره ازدواج قابل درک میباشد . در کنار مشاوره ازدواج میتوان در مسیری درست به تصمیم درست دست پیدا کرد . چرا که آشنایی پیش از ازدواج اگر در کنار مشاوره قبل از ازدواج نباشد ممکن است از مسیر خود منحرف شود و نتیجه مطلوبی ندهد .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
درک اهمیت مشاوره قبل از ازدواج
درک اهمیت مشاوره قبل از ازدواج نباید زمانی باشد که اختلافات و مشکلات گریبان گیر زندگی مشترک زوج شده اند . بسیاری از افراد پس از شروع زندگی مشترک به مرور و در پی ناسازگاری ها به این نتیجه میرسند که تفاهم و تناسب لازم را با همسر خود ندارند و زندگی مشترک آنان کیفیت لازم را ندارد اما در این موارد فرصت تجدید نظر از دست رفته است اگر زوج توان ایجاد سازش و بهبود رابطه را نداشته باشند دو حالت روی خواهد داد ، یا زوج تصمیم به جدایی خواهند گرفت و یا حالت بدتر از آن یعنی طلاق عاطفی رخ خواهد داد .
در این جا متوجه ضرورت مشاوره قبل از ازدواج خواهید شد . با مشاوره ازدواج میتوان با توجه به شاخص ها میزان میوفقیت ازدواج را پیش بینی کرد چرا که این شاخص ها حاصل سال ها پژوهش ، تحقیق و تجربه روانشناسان در زمینه ازدواج و زندگی مشترک میباشند .
بیشتر بخوانید: هدف از ازدواج از نظر روانشناسی
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج جوانان
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج جوانان به دلیل آسیب های جدی است که امروزه متوجه زندگی مشترک هستند . آسیب هایی که علاوه بر صدمه زدن به زوج در قالب آسیب اجتماعی نیز نمود پیدا خواهند کرد . ازدواج های زود هنگام ، ازدواج دیر هنگام ، خیانت ، طلاق عاطفی و . . . برخی از این مشکلات میباشند . بیشتر این مشکلات به دلیل نبود آگاهی کافی و درک درست از زندگی مشترک میباشد .مشاوره خانواده میتواند دید زوج را به روی حقیقت زندگی مشترک باز کند . مسائل حائز اهمیت و تاثیر گذار در کیفیت زندگی مشترک را به آنان متذکر شود و مهارت های زندگی را به آنان آموزش دهد . همچنین این مشاوره میتواند در تمام طول زندگی برای حفظ و ارتقا کیفیت زندگی ادامه پیدا کند .
بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : The Importance of Premarital Counseling
 برای مشاوره در زمینه اهمیت مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۸:۲۶ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

معیارهای انتخاب همسر مناسب

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
معیار های انتخاب همسر مناسب
معیار های انتخاب همسر مناسب چیست ؟ چگونه می توانیم این معیار ها را تشخیص دهیم ؟ اگر بخواهیم به طور مختصر بگوییم معیار های انتخاب همسر مناسب در دو دسته اصلی و فرعی قرار می گیرند . البته این چهار چوبی است‌ که در نظر گرفته شده و ممکن است برای هر فردی به شکل خاصی باشد . معیار های انتخاب همسر مناسب به طور اصلی شامل : تدین ، اخلاق و رفتار نیکو ، شرافت و اصالت خانوادگی و سلامت جسمانی و روانی می باشد . معیار های فرعی نیز شامل : تناسب میان ظاهر ، موقعیت اجتماعی ، سطح مادی ، تناسب سنی ، نقطه نظر ها ، علایق مشترک و . . می باشند .
بیشتر بخوانید: سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟
معیار های همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی
معیارهای ازدواج از دیدگاه روانشناسی بار ها مورد بررسی قرار گرفته است . روانشناسان معتقد هستند همسر خوب فردی است که مهارت های درست ارتباط با شما را بلد باشد . معیار های همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی فردی است که بتواند از رویا ها و آرزو های شما حمایت کند . کسی که ارزش و شان شما را در زندگی‌ مشترک بداند ، شیوه صحیح رفتار با شما را در شرایط خوب و بد بداند . از دیگر معیار های همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی داشتن مهارت و توانایی لازم برای ایجاد سازگاری و تفاهم بین زوجین است . زندگی مشترک و تفاهم هیچ قانون و فرمول مشخصی ندارد و این خود ما هستیم که باید راه و روش یک ازدواج موفق را بفهمیم .
بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق
مهمترین معیار های انتخاب همسر مناسب
مهمترین معیار های انتخاب همسر مناسب شامل مجموعه‌ ای از ویژگی‌ های خوب است که هر کسی به آنها تمایل دارد . همه ما در زندگی مشترک به دنبال شخصی هستیم که بتواند ما را از لحاظ مادی و معنوی به رشد و کمال برساند . فردی که بتواند در زندگی به ما احساس امنیت و آرامش بدهد . کسی که با ما خواسته ها ، علایق و اهداف مشترکی داشته باشد . شاید همه ما آگاهی کافی را برای انتخاب یک همسر مناسب نداشته باشیم و نیاز به یک مشاوره ازدواج اصولی و کارساز داشته باشیم . به همین جهت مراجعه به مراکز مشاوره قبل از ازدواج می تواند راه مناسبی را پیش روی شما بگذارد .
بیشتر بخوانید: مهمترین سوالات ازدواج چیست ؟
معیار های انتخاب همسر مناسب از نگاه پسران
معیار های انتخاب همسر مناسب از نگاه پسران ممکن است متفاوت باشد . اما اکثر مردان به طور ذاتی به سمت دختران زیبا تمایل دارند . سپس به سمت بقیه معیار هایشان می روند . یکی از این معیار ها نجابت و وفاداری زن است . هر مردی دوست دارد جسم و روح همسرش فقط و فقط مختص او باشد . نکته بعدی برای مردان داشتن اخلاق نیکو و عواطف زنانه است . تمام مردان به زنی که به آنها عشق بورزد و محبت کند نیاز دارند . معیار های دیگری مانند تحصیلات ، علایق ، طرز فکر ، پوشش و . . نیز وجود دارند . که ممکن است میزان اهمیت آنها برای هر مردی متفاوت باشد .
بیشتر بخوانید: بهترین زمان ازدواج چه سنی است ؟
معیار های انتخاب همسر مناسب از نگاه دختران
معیار های انتخاب همسر مناسب از نگاه دختران بسیار متفاوت است . شاید بتوان گفت به تعداد تمامی زن ها ملاک های مختلف وجود دارد . برای مثال موقعیت اجتماعی و شغلی ، ظاهر ، سطح خانوادگی و فرهنگی ، طرز فکر و عقاید ، اهداف و برنامه های زندگی ، تحصیلات و محل زندگی نمونه هایی از معیار های دختران می باشند . اگر هنوز معیار های خود را نشناخته اید و یا جمع بندی از آن ها ندارید ، بهتر است برای داشتن یک ازدواج موفق از راهنمایی ها و مشاوره خانواده بهره بگیرید .
بیشتر بخوانید: چگونگی انتخاب همسر برای زندگی مشترک
سوالات متداول
ملاکهای انتخاب همسر مناسب برای خانم ها چیست ؟
سلامت جسمانی و روانی ، موقعیت شغلی ، جایگاه اجتماعی و اخلاق و رفتار نمونه هایی از ملاک های خانم ها می باشند .
ملاکهای انتخاب همسر برای پسران چیست ؟
عفاف و نجابت ، زیبایی ، سطح فرهنگی و خانوادگی ،پوشش ، اخلاق و رفتار و برخی ملاک های دیگر میباشد .
مهمترین معیار های انتخاب همسر شایسته چیست ؟
معیار هایی مانند تدین ، اخلاق و رفتار ، سلامت جسمانی و روانی ، اهداف و سبک زندگی طرف مقابل می باشد .
مهمترین نکته تناسب بین زوجین چیست ؟
ممکن است بین هر زوجی متفاوت باشد . اما می‌توان گفت تناسب بین اخلاق ، رفتار ، عقاید و طرز فکر از مهم ترین نکات میباشد .
بیشتر بخوانید: ویژگی های بهترین همسر چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه ازدواج موفق آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Criteria for Choosing a Spouse
 برای مشاوره در زمینه معیارهای انتخاب همسر مناسب
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۲:۱۵ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

کلاس های قبل از ازدواج چند جلسه است ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
کلاس های قبل از ازدواج طی چند جلسه و چگونه تشکیل میشوند ؟ بسیاری از افراد پیش از ازدواج تنها در یک جلسه مشاوره خانواده که پیش از عقد برای عموم زوجین تشکیل می شود شرکت می کنند . ناگفته نماند که تا چندی پیش اکثر زوجین به دلیل مباحث محدود و پیش پا افتاده از حضور در کلاس های قبل از ازدواج امتناع می کردند . اما امروزه با وجود گسترش مباحث و تاکید مسئولین ، شرکت در این کلاس ها برای پسر و دختر اجباری است . اما برخی افراد در کلاس های قبل از ازدواج که در دفاتر مشاوره و به صورت خصوصی برگزار می شوند شرکت می کنند .
کلاس های قبل از ازدواج یکی از راه های آگاه سازی و آموزش های اولیه ازدواج ، روابط زناشویی ، روش های بارداری و پیشگیری از بارداری و برخی نکات زناشویی دیگر است . کلاس های قبل از ازدواج با ایجاد نگرش صحیح در زمینه تاهل ، زندگی مشترک باعث تحقق ازدواج موفق و کاهش آمار طلاق می شوند .
بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج
دوره کلاس های قبل از ازدواج
دوره کلاس های قبل از ازدواج با ارائه مباحث آموزشی در زمینه ازدواج و انتخاب همسر خوب توانسته سطح آگاهی جوانان را در امر ازدواج ارتقا دهد . در دوره کلاس های قبل از ازدواج ، جوانان با مسائلی مانند هدف از ازدواج ، معیارهای ازدواج و ملاک های مهم در ازدواج ، اشتباهات رایج در زمینه ازدواج ، باید ها و نباید های آشنایی پیش از ازدواج ، شیوه درست آشنایی قبل از ازدواج ، مهارت های زندگی مشترک و . . . آشنا خواهند شد . در دوره کلاس های قبل از ازدواج که توسط مشاوران و متخصصان در زمینه ازدواج ارائه می شود زوجین می توانند با کسب آگاهی و شناخت لازم برای شروع یک رابطه و ازدواج موفق در زندگی مشترک خود قدم بردارند .
بیشتر بخوانید: تست روانشناسی قبل از ازدواج
فواید کلاس های قبل از ازدواج
فواید کلاس های قبل از ازدواج برای هر زوجی متفاوت است . چرا که میزان بازدهی و و استفاده ازمشاوره ازدواج به خود زوجین بستگی دارد . اینکه تا چه میزان توانسته اند از آموزش های ارائه شده بهره بگیرند . آیا هر دو طرف آموزش های دریافتی را به درستی در زندگی اجرا نموده اند ؟ به همین دلیل نمی توان به طور دقیق میزان بازدهی و فواید مشاوره قبل از ازدواج را بیان کرد .
اما قطعا در این دوره از کلاس ها نکات و تکنیک های لازم جهت شروع یک زندگی موفق ارائه خواهد شد . به طور مثال آشنایی هرچه بیشتر دختر و پسر با همدیگر و خانواده ها ، بازگو کردن شرایط خاصی که زوجین برای هم در نظر دارند از قبیل ادامه تحصیل ، محل سکونت و یا شرایط شغلی و مسائل دیگر ، برنامه ریزی و شناخت اهداف مشترک در زندگی ، ایجاد نگرش منطقی و اصولی تر به مسئله ازدواج از جمله فواید کلاس های قبل از ازدواج می باشد .
بیشتر بخوانید: آیا استخاره برای ازدواج صحیح است ؟
آموزش کلاس های قبل از ازدواج
آموزش کلاس های قبل از ازدواج باید به گونه ای باشد که زوجین بتوانند مهارت ها و روش های تشکیل یک زندگی‌ مشترک را بیاموزند . این آموزش ها باید مباحث کلیدی و کاربردی را شامل شوند . زوجین باید تکنیک های روابط زناشویی را بیاموزند . روش مواجهه با مشکلات و مسائل زندگی مشترک را یاد بگیرند . بتوانند نقاط مشترک و تفاوت های همدیگر را بفهمند . این آموزش ها باید در چارچوب الگوهای علمی و فلسفی خود اجرا شوند . دزوجین باید با معیارهای ازدواج ، خواسته ها ، اهداف و برنامه های بلند مدت همدیگر آشنا شوند .
بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق
بهترین کلاس های قبل از ازدواج
بهترین کلاس های قبل از ازدواج کلاس هایی هستند که در آن ها زوجین بتوانند معیار های ازدواج خود را به درستی اولویت بندی کنند و تشخیص دهند که آیا این معیار ها در طرف مقابل وجود دارند یا خیر . همچنین در این کلاس ها باید مهارت های زندگی در حد اولیه آموزش داده شود . قطعا این کلاس ها باید در چنان کیفتی برگزار شوند که زوج در دیگر مراحل زندگی مشترک و در برخورد با مسائل و مشکلات مختلف برای مراجعه به مشاور راغب باشند . بهترین کلاس های مشاوره قبل از ازدواج قطعا توسط مراکز مشاوره معتبری برگزار میشوند که کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران با تجربه را در اختیار دارند .
بیشتر بخوانید: نکات مهم ارتباط قبل از ازدواج چیست ؟
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: Everything You Need To Know About Premarital 
 برای مشاوره در زمینه کلاس های قبل از ازدواج چند جلسه است ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۸:۰۸ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

راه های شناخت قبل از ازدواج چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
راه های شناخت قبل از ازدواج متعددی وجود دارد . با توجه به فرهنگ حاکم بر موقعیت های مکانی مختلف ، برخی از این راه ها متعارف و برخی ممکن است غیر متعارف باشند . راه های شناخت قبل از ازدواج از دیدگاه روانشناسی نیز برخی مثبت هستند و نتیجه بخش و برخی ممکن است پیام های منفی داشته باشند . راه های شناخت قبل از ازدواج باید فرد را به شناختی نسبی ، بدون پیامد منفی برسانند چراکه انتخاب راه های شناخت قبل از ازدواج اگر اصولی و منطقی نباشد ممکن است پیامد های جبران ناپذیری داشته باشد . پس باید از آن دسته از راه های شناخت قبل از ازدواج بهره ببریم که کمترین پیامد منفی را به دنبال دارند .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج
بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج
بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج راه هایی میباشند که اگر فرد به هر دلیلی از ازدواج با طرف مقابل منصرف شد ، کمترین آسیب و پشیمانی متوجه فرد شود . بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج راه هایی هستند که فرد در زمان مناسب بتواند معیارهای ازدواج خود را در طرف مقابل تشخیص دهد . یعنی فرد به اطمینان لازم برای تصمیم گیری دست پیدا کند . بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج به طور هم راه هایی هستند که رابطه دو نفر در چارچوب و حدود تعریف شده ، هدفمند و به قصد کشف وجوه مشترک یا متقابل باشد . زوج باید در این فاصله زمانی در پی کسب شناخت هرچه بیشتر از یکدیگر باشند و تمرکز رابطه نباید بر ایجاد علاقه و ابراز احساسات باشد چرا که علاقه پیش از شناخت قدرت تشخیص و اراده تصمیم گیری فرد را سست میکند .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
توصیه ها و راه های شناخت قبل از ازدواج
توصیه ها و راه های شناخت قبل ازدواج را میتوانید به راحتی طی جلسات مشاوره قبل از ازدواج و از زبان کارشناسان با تجربه مشاوره خانواده بشنوید ، قطعا باید ها و نباید های مهمی در این باره وجود دارد که رعایت یا عدم رعایت هر کدام بر روند آشنایی و نتیجه آن بسیار تاثیر گذار است از این رو می توانید از طریق مشاوره ازدواج توصیه ها و راه های شناخت قبل از ازدواج را به درستی تشخیص دهید تا مسیری را انتخاب کنید که شما را به سمت ازدواج موفق هدایت کند . توجه به مشاوره قبل از ازدواج می تواند بسیاری از نکات مهم را که از ذهن ما دور مانده اند را برای ما روشن کنند .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
راه های شناخت قبل از ازدواج جوانان
راه های شناخت قبل از ازدواج جوانان مسئله ای است که هم برای جوانان هم برای خانواده آنان و هم برای آسیب شناسان اجتماعی بسیار حائز اهمیت است چرا که روند رو به رشد آمار طلاق در جامعه در مورد ازدواج نگرانی هایی را به وجود آورده است و از آن جایی که بیشترین عامل طلاق عدم شناخت کافی و لازم زوجین از یکدیگر است از این رو مسئله شناخت قبل از ازدواج اهمیت ویژه ای پیدا میکند .
با توجه به تحولات فرهنگی و پیچیدگی شخصیتی انسان ها و تغییر سبک زندگی ، هرگز نمیتوان منکر لزوم شناخت قبل از ازدواج شد و از طرفی دیگر ارتباط خارج از چارچوب و بدون اصول و استندارد های لازم قبل از ازدواج نمیتواند نتیجه مطلوب را داشته باشد از این رو انتخاب راه های درست و نتیجه بخش شناخت قبل از ازدواج بسیار مهم میباشد که بدون شک یکی از بهترین راه ها بهره مندی از مشاوره قبل از ازدواج می باشد .
بیشتر بخوانید: هدف از ازدواج از نظر روانشناسی
راه های شناخت قبل از ازدواج و انتخاب همسر
راه های شناخت قبل از ازدواج و انتخاب همسر دو مسئله میباشند که اثر متقابل و مستقیم بر یکدیگر دارند به این صورت که هر اندازه که ما مسیر منطقی تر و اثر بخش تری را برای شناخت قبل از ازدواج انتخاب کنیم به همان اندازه میتوانیم به درستی تصمیم خود برای انتخاب همسر اطمینان داشته باشیم . نباید فراموش کرد که شناخت قبل از ازدواج برای یافتن نقاط مشترک و تشخیص میزان تفاهم و تناسب بین زوج است پس زوج باید معیارهای ازدواج خود را بتوانند در طرف مقابل در این فاصله زمانی تشخیص دهند . همچنین طبق تشخیص کارشناس مشاوره ازدواج احتمال موفق و یا عدم موفقیت ازدواج زوج تا حدود زیادی قابل پیش بینی می باشد . پس میتوان برای اطمینان هرچه بیشتر از تصمیم گیری خود به کارشناسان مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کرد .
بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : ۹ Important Things Everyone Should Know Before Getting
 برای مشاوره در زمینه راه های شناخت قبل از ازدواج چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۹:۳۴ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

خصوصیات یک زن خوب برای ازدواج چیست؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
زن خوب بودن به چه معناست؟اصلا زن خوب به چه کسی گفته می شود ؟ اگراز یک مرد بپرسیم معیارهای ازدواج خوب برای انتخاب همسر چیست ، احتمالا اولین پاسخ می تواند این باشد که زن خوب زنی است که غر نمی زند ؛ از نظر مردها وقتی یک زن مدام غر میزند یعنی از همسر خود ناراضی است و این احساس بی کفایتی و ناتوانی به یک مرد می دهد ؛ پاسخ دومی که یک مرد در برابر این سوال می دهد میتواند این باشد که همسر خوب زنی هست که همیشه خانه و زندگی اش مرتب و تمیز باشد ، مردها چون مدام بیرون از خانه هستند و کنار آن درگیریهای کاری و ذهنی دارند دوست دارند وقتی به خانه برمیگردند فضای آرام و مرتب و گرمی را تجربه کنند تا در داخل خانه به آرامش و آسایش روحی و جسمی برسند .
بیشتر بخوانید:سوالات مراسم خواستگاری چیست
زن خوب برای ازدواج
زن خوب برای ازدواج باید دارای ویژگی های مختلفی باشد مثلا صادق و راستگو باشد به راحتی عشق خود را نسبت به همسرش ابراز کند ، به همسرش فضا بدهد ونسبت به آن خودخواه نباشد اصولا مردها نسبت به زنی که آن ها را محدود کند واکنش نشان می دهند از نظر مردها زن خوب برای ازدواج زنی است که علاقه مند به گوش دادن به حرفهای همسرش باشد تا به آرامی کنار یکدیگر بنشینند و مسائل را بررسی و حل وفصل کنند ؛همسر خوب از نظر مردها زنی است که رازدار اسرار همسرش باشد و به اعتماد او خیانت نکند ؛ همسر خوب برای ازدواج زنی است که با همسرش سر مسائل مالی سازگاری داشته باشد و بیشتر از توان آن مرد خواسته ای نداشته باشد زن خوب میتواند زنی باشد که همیشه همراه و مشوق اصلی همسرش باشد تا مرد در کنار او احساس آرامش پیدا کند .
بیشتر بخوانید: وظایف مرد در رابطه زناشویی چیست ؟
خصوصیات زن خوب برای ازدواج
خصوصیات زن خوب برای ازدواج از نظر مردها متفاوت است مثلا بعضی آقایان دست پخت خوب را از خصوصیات زن خوب برای ازدواج می دانند و بعضی دیگر توجه به ظاهر دارند یا بعضی مردها اصلا علاقه ندارند همسرشان در خارج از خانه فعالیتی داشته باشد ؛ از نظر مردها زن خوب زنی است که در همه حال پذیرای او و خانواده اش و همچنین دوستانش باشد .
زن خوب برای ازدواج از نظر مردها زنی است که دارای مهارت ارتباطی و اجتماعی خوبی باشد و اهل معاشرت باشد ؛ همچنین زن خوب زنی است که خردمند و باهوش باشد چنان که حضرت علی (ع) می فرمایند : «از ازدواج با زن کم خرد خودداری کنید»؛ ازدیگر خصوصیات همسر خوب برای ازدواج میتوان به دوست و شریک و همراه بودن او اشاره کرد زنی که در مشکلات و سختی ها همسرش را ترک نکند تا در کنار هم دشواری ها را پشت سر بگذارند .
بیشتر بخوانید: زندگی زناشویی موفق و عاشقانه چگونه است ؟
بهترین خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج
بهترین خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج قناعت و صرفه جویی در زندگی است ، زنی که مراقب مال همسر خود است و از ریخت و پاش و بخشش بی مورد اموال و دارایی های همسر خود اجتناب می کند از نظر مردها زن خوبی است و همینطور همسر خوب برای ازدواجخ زنی است که قابل اعتماد و مسئول باشد برای همسرش احترام قایل باشد از نظر مردها همسر خوب برای ازدواج زنی است که رگ خواب مرد را بداند و این توانایی را داشته باشد که به موقع کنار همسرش حضور داشته باشد و بتواند از کلمات مناسب و درست در جای مناسب استفاده کند ؛ ازبهترین خصوصیات اخلاقی همسر خوب برای ازدواج دینداری و تقوای اوست ، دیانت زن از جمله ویژگی های یک همسر شایسته است که همیشه جز اصلی ترین ملاک های انتخاب همسر است و توجه ویژه ای به آن شده است .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج
شناخت زن خوب برای ازدواج
شناخت زن خوب برای ازدواج ممکن است کمی احتیاج به دقت داشته باشد اما با کمک مشاورین خانواده و استفاده از تجربیات بزرگترها میتوانیم این مهم را به بهترین شکل انجام دهیم مثلا توجه به خانواده دختر و اینکه در چه خانواده ای تربیت شده و اینکه دختر دارای خانواده مومن و با فرهنگی باشد میتواند در شناخت زن خوب برای ازدواج کمک مثبتی کند ؛هم کفو بودن خانواده ها و شباهت های اعتقادی و فرهنگی واخلاقی میتواند در انتخاب و شناخت زن خوب به ما کمک کند و همچنین توجه به خصوصیات رفتاری و عادات فرد میتواند شناخت خوبی به ما بدهد و قبل از همه اینها فرد باید ابتدا خود را بشناسد زمانیکه به خودشناسی کامل رسید میتواند بفهمد چه زنی با چه خصوصیاتی میتواند برای او مناسب باشد و اینکه تعریف درست و دقیقی از ملاک های خود داشته باشد تا بتواند به شناخت درستی دست یابد .
بیشتر بخوانید: خصوصیات یک مرد ایده آل برای ازدواج
نشانه های یک زن زندگی باهوش
یک همسر خوب برای ازدواج باید اهداف خود را بشناسد برای خانواده خود ارزش و احترام قائل باشد چون دختری که نسبت به خانواده خود احترامی قائل نباشد هیچ وقت نمیتواند در زندگی مشترک برای شما هم ارزشی قائل شود پس دختری باهوش و با خانواده با منطق و هدفمند است که می داند در هر شرایطی چگونه رفتار کند در واقع شرایط سازگاری را میشناسد و بجای غر زدن در زمان سختی ، خود را با هر شرایطی سازگار میکند تا شرایط از حالت بحران خارج شود ، داشتن روابط اجتماعی مناسب از نشانه های هوش اجتماعی بالای دختر است ، داشتن شخصیت مستقل از دیگر خصوصیات همسر خوب برای ازدواج است در واقع زن مستقل زنی است که دهان بین نیست و مدام تحت تاثیر حرف دیگران نظراتش را تغییر نمی دهد و مدام در تصمیماتش دچار شک و تردید نمی شود .
بیشتر بخوانید: مشکلات و مزایای ازدواج در سن بالا
زن خوب از دیدگاه اسلام
بهترین خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج در اسلام به فرموده پیامبر اینست که زن دارای ویژگی هایی مثل توانایی فرزند آوری ، پاکدامنی ، حرف شنویی از همسر ، فرمانبردار از همسر ، خودنگهدار در برابر نامحرمان ،متواضع و فروتن در برابر همسر باشد ، البته که مرد هم باید نسبت به همسر خود مهربان و مسئولیت پذیر و دلسوز باشند ؛ پیامبر میفرمایند : همسر خوب برای ازدواج زنی است که در اوج پاکدامنی پا به خانه ی همسر خود بگذارد همچنین از ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی زن خوب برای ازدواج اینست که خود را برای غیر همسر نیاراید ، آراستگی و تزیین از ویژگی های درونی و ذاتی زن ها است و از جمله ویژگی هاییست که مردان به آن اهمیت می دهند اما بهتر و شایسته تر آن است که این خودآرایی فقط برای همسر باشد .
بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج
ویژگی های یک زن خوب
زن خوب برای ازدواج زنی است که در رابطه با شناخت و مقدمات پیش از ازدواج عجله نمیکند و صرفا بخاطر ترس از دست دادن شتابزده عمل نمی کند ؛ شناخت همسر خوب برای ازدواج را از رفتار او با خودتان می توانید بدست آورید وقتی شما کنار یک زن بهترین احساس را نسبت به خودتان دارید یعنی کنار زن خوبی ایستاده اید و انتخابتان درست بوده است ، زن خوب زنی است که به لحاظ هیجانی ثبات رفتاری و شخصیتی داشته باشد و دمدمی مزاج نباشد ؛ از دیگر خصوصیات زن خوب برای ازدواج اینست که دارای هدف مشخصی باشد و کنار آن اهداف شما را نیز بپذیرد و با عملکرد شما هم سازگاری داشته باشد ، زن خوب زنی است که در هنگام مشاجره آرامش خود را حفظ می کند و می تواند بدون گریه کردن آن مشاجره را با نتیجه گیری مناسب به اتمام برساند .
بیشتر بخوانید: ویژگی های زنان و مردانی که آمادگی ازدواج دارند ؟
ازدواج مناسب
ازدواج مناسب ازدواجی هست که طرفین به لحاظ ویژگی های جسمی و روحی و همینطور جنسی یکدیگر را پوشش دهند ، وقتی دونفر به لحاظ اخلاقی ویژگی های مشابه یا همانند دارند خیلی بهتر می توانند یکدیگر را درک کنند تا اینکه به طور کلی تفاوت داشته باشند مکن است تا جایی در زندگی این تفاوت ها جذابیت داشته باشند اما از زمانیکه هیجانها در زندگی زناشویی فروکش کنند این تفاوت ها می تواند دردسر ساز شوند ؛ شناخت زن خوب برای ازدواج یعنی پیدا کردن کسی که بیشترین شباهت را با یک مرد دارد کسی که سلایقش با سلایق و علایق شما همخانی داشته باشد تا در آینده کمترین کشمکش را با شما داشته باشد ؛ همسر خوب برای ازدواج زنی هست که شما را همانگونه که هستید بپذیرد نه اینکه به این امید ازدواج کند که شما را در آینده تغییر خواهد داد .
بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب
نقش مشاور خانواده در شناخت زن خوب
یکی از راه هایی که میتواند در تصمیم گیری و شناخت زن خوب به ما کمک کند مراجعه به مشاوره خانواده هست ، مشاوره ازدواج با بررسی و گرفتن تست های شخصیتی می تواند شناخت کافی و کاملی از زوجین پیدا کند و می تواند کمک کند تفاوتهای یکدیگر را بشناسند و همچنین راه های کنار آمدن و پذیرش تفاوتهای قابل حل را بیان میکند اما اگر تفاتهای شخصیتی و خانوادگی زیاد باشد توصیه به ادامه این ارتباط نمیکند البته تصمیم گیری نهایی را به عهده خود فرد میگذارد . در واقع مشاوره قبل از ازدواج کمک میکند فرد پایه های یک زندگی مشترک موفق را بچیند و در این زمان امید داشته باشد همسرش بهترین زن باشد زنی که همواره کنار آن احساس آرامش داشته باشد و زنی باشد که همیشه همسرش را تایید کند و رازدار وامانت دار اموال و دارایی های او باشد .
بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج
خود شناسی در انتخاب زن زندگی
از کجا بفهمیم یک زن واقعا بدرد ما می خورد ؟ قطعا اولین پاسخ رسیدن به خودشناسی هست یعنی تا زمانیکه ما خودمان را نشناسیم و ندانیم از زندگی چه توقعی داریم نمی توانیم ملاکهای مشخصی برای انتخاب همسر و یک زن خوب داشته باشیم ، ممکن هست با هر انتخابی بزرگترین اشتباه زندگیمان را رقم بزنیم ؛ اول باید به تعریف درستی از خودمان برسیم تا بتوانیم همسر ایده آل و خوبی را پیدا کنیم زیرا معیارهای یک زن زندگی خوب از فردی به فرد دیگر با توجه به تفاوت شخصیتها فرق دارد .
یکی از نشانه های خودشناسی انعطاف پذیری زن و مرد نسبت به ویژگی ها و خواسته های طرف مقابل است ، در واقع نشانه بلوغ عقلی یک زوج اینست که با مشورت وانعطاف پذیری زندگی موفقی را داشته باشند و این تنها در سایه این مهم اتفاق می افتد که آمادگی فکری و جسمی برای ازدواج را داشته باشند .
بیشتر بخوانید: تست مشاوره قبل از ازدواج
عوامل مختلف درانتخاب همسر خوب
یکی از مسایل مهم در انتخاب همسر خوب برای ازدواجخوب برای ازدواج توجه به شغل اوست بعضی شغلها با اینکه طبق عرف و شرع یک جامعه هستند اما حتما باید در مورد آن صحبت کرد تا در آینده دچار مشکل نشوند بعضی شغلها مثل پرستاری ، مهمانداری یا حتی همسری که در حال تحصیل هست شرایط کاری و تحصیلی دارند که همه اوقات در دسترس نیستند و این در دراز مدت ممکن است برای مردها مشکل ساز شود مکن است یک زن همه فاکتورهای لازم برای انتخاب را داشته باشد اما شما شرایط پذیرش شغل او را نداشته باشید پس قبل از انتخاب خوب فکر کنید .
عامل مهم دیگر تناسب سنی یک زن خوب با همسرش است ، بطور کلی بهتر است زن از مرد کوچکتر باشد این تناسب به جهت نوع هیجانها تفریحات حتی شرایط فکری که در آن به سر میبرند حائز اهمیت است و در این تناسب می توانند خیلی بهتر همدیگر را درک کنند .
بیشتر بخوانید: روانشناسی شوهر چیست ؟
جنبه های فیزیولوژیک و جنسی یک انتخاب درست
در این مقاله به بهترین خصوصیات اخلاقی همسر خوب برای ازدواجخوب برای ازدواج اشاره کردیم اما این تمام گزینه هایی نیست که باید رعایت شود توجه به تناسب فیزیکی زنی که برای ازدواج در نظر میگیریم هم اهمیت زیادی دارد توجه به قد ، ظاهرحتی رنگ پوست یا حتی شرایط زندگی و اقلیم کسی که برای ازدواج در نظر گرفته ایم میتواند در داشتن یک ازدواج موفق به ما کمک کند .
در نهایت مسایل جنسی و صحبت در مورد این مسایل ، که خیلی وقتها به خاطر حیا خیلی راحت از کنار آن رد میشویم میتواند در آینده زمینه ساز اختلافات زیادی شود البته بهتر است این سوالات در جلسه آخر آشنایی و زمانی مطرح شود که بطور کلی به تصمیم نهایی رسیده اید ودر نهایت با حفظ حرمت طرف مقابل در مورد تمایلات ، خواسته ها و انتظارات جنسی خود صحبت کنید و سوالاتی مثل اینکه اطلاعات جنسی خود را از چه منبعی آورده اید یا دیدگاهتان در مورد رابطه جنسی چیست یا در مورد بیماریها یا مشکلات جنسی که ممکن است فرد داشته باشد سوال کنید بهر حال بهتر است در این زمان از کلمات محرک استفاده نشود .
بیشتر بخوانید: نکات قابل توجه در مورد شب زفاف
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: ۲۵ Qualities The Woman You Marry Should Have
 برای مشاوره در زمینه خصوصیات یک زن خوب برای ازدواج چیست؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۴:۲۸ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

عوامل ازدواج موفق

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
عوامل ازدواج موفق شامل چه مواردی می شود ؟ آیا تمامی افراد موفق یک سبک زندگی دارند ؟ آیا برای داشتن یک ازدواج موفق راهکار های خاصی وجود دارد ؟ شاید همه ما در زندگی به دنبال پاسخ این سوال ها بوده ایم . در مورد یک ازدواج موفق هیچ تضمین خاصی وجود ندارد . هیچ کسی نمی تواند ادعا داشته باشد که یک ملاک خوب حتماً باعث ازدواج موفق می شود . برای مثال مادیات و وضع اقتصادی از ملاک های بسیار مهم در ازدواج هستند .
بیشتر بخوانید: ازدواج با همسن
عوامل ازدواج موفق
اما گاهی شاهد اختلاف بین زوج هایی هستیم که از لحاظ مادی تمکن کامل را دارند . اما می‌توان با رعایت استاندارد ها و با در نظر داشتن مزایا و معایب یک فرد ، احتمال اشتباه در انتخاب را کاهش داد . ممکن است هر کسی بنا بر تجارب خود نظرات مختلفی در مورد ازدواج موفق داشته باشد . اما تمام ویژگی ها و ملاک های خوب مشخص و شناخته شده هستند . این ما هستیم که باید صفات خوب و بد طرف مقابل را تشخیص دهیم و تصمیم بگیریم . از عوامل ازدواج موفق انتخابی است که با آگاهی ، شناخت و منطق صورت بگیرد . از مهمترین عوامل ازدواج‌ موفق انتخاب فردی است که بیشترین تناسب و نقاط مشترک را با شما داشته باشد .
بیشتر بخوانید:مشاوره ازدواج آنلاین
مهمترین عوامل ازدواج موفق
مهمترین عوامل ازدواج موفق چه چیز هایی هستند ؟ چگونه می توانیم یک ازدواج موفق داشته باشیم ؟ طبیعتاً برای ازدواج موفق فاکتور هایی وجود دارد که باید در نظر بگیریم .باید ها و نباید هایی که همه ما تا حدودی با آنها آشنا هستیم . چهار چوب ها و سنت هایی که رعایت آنها می تواند مسیر خوشبختی را هموار سازد . برای مثال از مهمترین عوامل ازدواج موفق سلامت جسمانی و روانی طرف مقابل می باشد . چرا که یک فرد سالم می تواند یک خانواده سالم را به وجود بیاورد . در این مورد سلامت روانی بسیار حائز اهمیت است . موضوع مهم دیگر شرافت و اصالت خانوادگی فرد است .
وصلت با یک خانواده شریف و سالم می تواند نقش مهمی داشته باشد . یکی دیگر از مهمترین عوامل ازدواج موفق نوع درآمد و شغل فرد می باشد . اینکه چه میزان و از چه راهی درآمد کسب می کند . موارد دیگری مانند نیت و هدف فرد از تشکیل خانواده ، تناسب میان سن ، فرهنگ ، تحصیلات ، ظاهر ، سطح خانوادگی زوجین ، اهداف و برنامه های طرف مقابل از مهمترین عوامل ازدواج موفق می باشند .
بیشتر بخوانید: مهمترین مسائل قبل از ازدواج چیست ؟
اصلی ترین عوامل ازدواج موفق
عوامل ازدواج موفق شامل چه مواردی می شود ؟ آیا طرف مقابل باید تمام ویژگی ها و ملاک های خوب را داشته باشد ؟ اصولاً نباید توقع داشته باشیم که طرف مقابل تمام خواسته ها و ملاک های ما را داشته باشد . چرا که هیچ شخصی به طور صد در صد تمام و کمال نیست . اما می توانیم بسنجیم که آیا مزایای مخاطب ما بر معایبش برتری دارد یا خیر ؟ آیا خوبی های او آن قدر هستند که بتوانیم از برخی کاستی های او چشم‌ پوشی کنیم ؟ نکته مهم دیگر اینکه با مخاطب خود به تفاهم برسیم ، چرا که از اصلی ترین عوامل ازدواج موفق تفاهم بین زوجین است .
تفاهم به این معنا نیست دختر و پسر از همه نظر شبیه هم باشند . بلکه تفاهم یعنی ایجاد سازگاری و پذیرفتن نقاط ضعف و قوت هم دیگر است . یکی دیگر از اصلی ترین عوامل ازدواج موفق نبودن اختلاف های چشمگیر بین زوجین است . در هیچ زمینه ای نباید اختلاف بیش از حد مجاز باشد ، چرا که ممکن است خطرساز شود .
بیشتر بخوانید: مهمترین نکات سن ازدواج برای دختران و پسران
عوامل ازدواج موفق دختران
عوامل ازدواج موفق دختران ممکن است به دقت و جزئی نگری آنها مرتبط باشد . معمولا دختر ها بیشتر مسائل را بررسی و تجزیه و تحلیل می کنند . از آنجایی که دختران بسیار احساسی هستند ، از عوامل ازدواج موفق دختران عاقلانه و منطقی تصمیم گرفتن است . گاهی می‌ بینیم که خانم ها منطق را کنار گذاشته و صرفا از روی احساسات تصمیم می‌ گیرند . ازدواج موفق با در نظر گرفتن اخلاق و رفتار ، وضعیت اقتصادی و کاری ،سطح فرهنگی و خانوادگی و موارد دیگری میسر است . در این زمینه مراجعه به مراکز مشاوره قبل از ازدواج و بهره گیری از تجارب و راهنمایی های متخصصین مشاوره ازدواج بسیار مفید است . به خصوص برای افرادی که شناخت یا جمع بندی و نظم خاصی از ملاک ها و معیارهای ازدواج خود ندارند .
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
عوامل ازدواج موفق پسران
عوامل ازدواج موفق پسران بیشتر به شرایط و شخصیت خود آنها برمیگردد . برای مثال آقایان باید بدانند که آیا به رشد عقلی و درک درست از ازدواج رسیده اند ؟ آمادگی پذیرش این مسئولیت یعنی تشکیل خانواد و یا پدر شدن را دارند ؟ از لحاظ مادی به رشد و استقلال کافی رسیده اند ؟ از آنجایی که آقایان تنوع طلب هستند باید در انتخاب خود به اطمینان کامل برسند . آیا این زن همان کسی است که تا همیشه دوست خواهند داشت ؟ آیا از لحاظ ظاهر ، اخلاق و رفتار ، تحصیلات ، فرهنگ ، خانواده ، عفاف و حجاب همان شخصی است که می ‌خواهند ؟ اینها مواردی از عوامل ازدواج موفق پسران هستند .
برخلاف خانمها آقایان سطحی نگر هستند . اما ممکن است در هنگام انتخاب همسر دقت و آگاهی کافی را نداشته باشند . بنا بر مسائل کلی تصمیم بگیرند و از کنار مسائل مهم و کلیدی بدون توجه رد شوند . لذا در مبحث ازدواج مشاوره خانواده میتواند برای آنها زمینه ساز یک ازدواج موفق باشد .
بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج
ازدواج موفق چه ازدواجی است ؟
ازدواج موفق چه ازدواجی است ؟ چگونه می توانیم بفهمیم که یک ازدواج موفق داشته ایم یا نه ؟ آیا یک ازدواج موفق شکل خاصی دارد ؟ نمی توانیم بگوییم ازدواج موفق لزوماً این ویژگی ها را دارد . چرا که ممکن است هر فردی به شکل خاصی احساس موفقیت و خوشبختی کند . به طور کلی در پاسخ به این سوال که ازدواج موفق چه ازدواجی است ؟ میتوان گفت ازدواجی که در آن رشد و سازندگی زوجین وجود دارد .
باعث پیشرفت و شکوفایی استعداد زوجین شود . ازدواجی که در مسیر رسیدن به خواسته ها ، اهداف و آرزوها باشد . زمانی که احساس کنیم به سمت موفقیت و پیشرفت حرکت می کنیم . هنگامی که زوجین در کنار یکدیگر احساس آرامش و عشق و علاقه داشته باشند . به همدیگر افتخار کنند و از با هم بودن لذت ببرند . برای زندگی و فرزندان خود برنامه های سازنده و هدفمند داشته باشند و بسیاری از موارد دیگر که در یک ازدواج موفق تاثیر گذار هستند را می توان نام برد .
بیشتر بخوانید: چگونه ازدواج موفق اینترنتی داشته باشیم ؟
سوالات متداول
عوامل موثر در ازدواج موفق چیست ؟
عوامل بسیاری در ازدواج موفق تاثیر گذار هستند . برخی از این موارد شامل : ازدواج با فردی که از لحاظ تدین ، فرهنگ ، اخلاق و رفتار ، سن ، تحصیلات و خانواده با شما هم سطح باشد .
مهم ترین ملاک ازدواج چیست ؟
مهم ترین ملاک این است که زوجین با هم تفاهم داشته باشند . از لحاظ عقاید ، طرز فکر ، اهداف ، برنامه های زندگی ، علایق و خواسته ها با هم سازگاری و نقطه نظر مشترک داشته باشند .
شروط ازدواج موفق چه میتواند باشد ؟
ممکن است هر کسی شرایط خاص خود را داشته باشد ‌ . اما شرایطی از قبیل استقلال مالی ، وضعیت مسکن ،موقعیت شغلی ، توقعات و انتظار ها شروط مهمی هستند که باید بیان شوند .
ازدواج سالم و موفق به چه ازدواجی گفته میشود ‌ ؟
ازدواجی موفق است که زوجین در آن امنیت و آرامش داشته باشند . ازدواجی که باعث پیشرفت و موفقیت در زندگی بشود . زوجین از همدیگر احساس رضایت و عشق و محبت داشته باشند .
بیشتر بخوانید: مهم ترین چالش های ازدواج مجدد مردان چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : ۸ Essentials for a Successful Marriage 
 برای مشاوره در زمینه عوامل ازدواج موفق
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۶:۰۹ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)