مشاوره روانشناسی آویژه مشاوره روانشناسی آویژه .

مشاوره روانشناسی آویژه

راه های کنترل خشم کودکان چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
کنترل خشم کودکان را باید در چرایی خشم کودک جست . وقتی ما میتوانیم مهارت کنترل خشم کودکان را افزایش دهیم که به دلایل خشم کودک پی ببریم . چرا کودک ما خشمگین میشود ؟ او همیشه خشمگین است ؟ با همه اینگونه رفتار میکند یا با اشخاص بخصوص ؟ این افراد چه خصوصیاتی دارند ؟ علت خشم او درونی است یا محرکهای محیطی ؟ پاسخ به این سوالات میتواند راه های کنترل خشم کودکان را برای ما هموارتر کند . یکی از دلایل خشم کودکان الگوبرداری از کسانی است که با او زندگی میکنند یا به آنها علاقه دارد . کودک روش زندگی را می آموزد . مستقیم و غیر مستقیم . راه هایی را که به او آموزش میدهیم و راه هایی را که خود از طریق رفتار ما تجربه میکند . پس اولین راه برای کنترل خشم کودکان کنترل رفتار والدین است .
کنترل خشم کودکان یک مهارت است . مهارتی که والدین باید کسب کنند ، از طریق مشاوره اختلال کودک . کنترل خشم کودکان نیاز به شناخت درون کودک دارد . والدین باید روانشناسی کودک را دست کم نگیرند . اگر کودکی خشمگین است برای اینست که والدین در تربیت کودک کوتاهی کرده اند پس به مشاوره تربیت کودک نیاز دارند . والدین باید قبل از تولد و حتی تشکیل جنین به تربیت او اهمیت بدهند . خود را از هر نظر آماده پذیرفتن کودک نمایند . یک کودک نیاز به محیطی آرام دارد . یک کودک به محیطی احتیاج دارد که نیازهایش برطرف شود . یک کودک میخواهد با والدینش زندگی کند از رفتار آنها درس بگیرد و استعدادهایش را بارور ببیند .مشاوره کودک قبل از تولد و قبل از تشکیل جنین لازم و ضروری است .
بیشتر بخوانید: روش تربیت کودک از نظر روانشناسی
راه های کنترل خشم کودکان
راه های کنترل خشم کودکان به ما کمک میکنند کودکی آرام و معقول داشته باشیم . یکی از راه های کنترل خشم کودکان خشمگین نشدن والدین است . یکی دیگر از راه های کنترل خشم کودکان آموزش معاشرت و مهارت ارتباط با همسالان میباشد . در گذشته در هر خانه چندین کودک با هم تعامل داشتند که ناخودآگاه روشهای ارتباط را می آموختند . آنها بازی گروهی را تجربه میکردند . همچنین راه گرفتن حق خود از همسالان . نحوه آشتی کردن و دل بدست آوردن دوستان را . اما امروزه که تک فرزندی در خانواده ها حکم فرماست تربیت کودک اجتماعی قدری دشوارتر است . در خانواده کودک با همسالان خود تعامل ندارد . با بزرگترها همزیستی دارد که این باعث شده کودکان کمتر کودکی کنند . همین مسئله خشم کودکان را نسبت به رفتارهای کودکانه بر می انگیزد .
یکی دیگر از راه های کنترل خشم کودکان اینست که از خود محوری او جلوگیری کنیم . ضمن اینکه به او مالکیت را می آموزیم همزیستی و مشارکت را نیز آموزش دهیم . این میسر نیست مگر با معاشرت با خانواده هایی که کودک همسال کودک مارا دارند . بردن کودک به پارک بازی نیز بسیار مفید است . این عوامل بیرونی و محیطی بود اما عوامل درونی نیاز به شناخت روانکاوانه و روانشناسانه دارد . کودکی که از شرایط حاکم بر خانواده ناراضی است . به داشته های دیگران حسادت میکند . آنقدر به خواسته های او پاسخ داده ایم که او تحمل کاستی ها را ندارد . او خود را حاکم خانه میداند و قدرت تحمل آمدن همسالی که بخواهد از اسباب بازیهایش استفاده کند را ندارد . کودکی که مدام بازی اینترنتی میکند و یا تلویزیون تماشا میکند توانایی همزیستی اجتماعی را از دست میدهد .
بیشتر بخوانید: در مورد شیوه های تربیت کودک بیشتر دقت کنید
آموزش کنترل خشم کودکان
آموزش کنترل خشم کودکان زمانی میسر است که هنگام خطای کودک والدین خشم خود را کنترل کنند . در قدم بعدی به او بفهمانند که با وجود دلخور شدن ، پرخاشگری نکردند . به او مفهوم شادی عمیق را آموزش دهند . آموزش کنترل خشم کودکان هنگام بازی او با دیگران بسیار کارساز است . وقتی با همسالان خود بازی میکند به او آموزش دهیم راه دیگری برای گرفتن حقش وجود دارد . و برای بیان حرفهایش میتواند با آرامش نتیجه بهتری دریافت کند . نتیجه خشم قهر با دوستان ودلخور کردن آنان و تنهایی است و حتی ممکن است نتواند به خوبی از حقش دفاع کند . اما با منطق نتیجه بهتری خواهد گرفت . اگر دوست به حرفهای تو اهمیت نداد بهتر است از یک بزرگتر برای گرفتن حق خود کمک بگیری . آموزش کنترل خشم کودکان در زندگی روزمره نیز مفید است . ( روش تیچ )
راه دیگر ، درمان درون اوست که با کمک روانشناسان و مشاوران انجام میشود . این که او چرا خشمگین است و از چه چیزی رنج میبرد . آیا حق با او است یا خیر ؟ برخی کودکان بیمار هستند و باید برای حفظ آرامش خود دارو مصرف کنند . برخی دیگر بیمار یهای جسمی دارند که عوارض دارند عوارض جانبی آن اضطراب و بی حوصلگی است . ممکن است کودک پرخاشگر مبتلا به افسردگی شده باشد . برخی کودکان دچار تعارضات درونی هستند . مثلا کودکی در خانواده بدنیا آمده و رفتار خانواده با او تغییر کرده است . او هم نوزاد را دوست دارد و هم از توجه بیش از اندازه دیگران به او رنج میبرد که نتیجه آن خشم است .
بیشتر بخوانید: تربیت کودک نه ساله و چگونگی رفتار با او
انواع بازی برای کنترل خشم کودکان
انواع بازی برای کنترل خشم کودکان اگر گروهی وتیمی باشد میتواند مفید واقع شود . از انواع بازی برای کنترل خشم کودکان میتوان به بازی های سنتی اشاره کرد . بازیهایی مانند تاب بازی با یک دوست همسال . به او آموزش رعایت نوبت و همکاری را میدهد . یک بار او بنشیند دوستش تاب دهد و دفعه بعد برعکس . وقتی کودک از بازی با همسال لذت ببرد کمتر خشمگین میشود . به شرط اینکه خود محور نبوده و رعایت کردن نوبت را به او آموزش دهیم . برای پسرها بازی طناب کشی و برای دختر ها خاله بازی مفید است . ولی تحت کنترل والدین برای آموزش تعامل و کنترل خشم . به خاطر داشته باشیم با مشاوره بهتر میتوانیم بر خشم کودک خود فائق آییم .
کنترل خشم کودکان ابتدایی
کنترل خشم کودکان ابتدایی قدری دشوار است . کودک ممکن است از طرز برخورد اولیا مدرسه دلخور باشد . ممکن است کودکی اورا مورد آزار قرار میدهد . ممکن است اورا تمسخر میکنند . ممکن است درسهایش را خوب نمی آموزد . بهترین راه ، گفتگو با فرزند است . آرام و منطقی دلیل ناراحتیش را بپرسیم . سپس با آرامش اورا راهنمایی کنیم . حتی بد نیست از زمان کودکی و مدرسه خاطره ای مشابه برای او بازگو کنیم البته نه به تلخی بلکه با خنده و لبخند . به او بفهمانیم که همین ناراحتی ها روزی تبدیل به خاطرات شیرین دوران کودکی میشود . به او اطمینان بدهیم که به این مشکل او توجه داریم و رسیدگی خواهیم کرد . یادمان باشد این اطمینان با عمل توام باشد .
یکی دیگر از راه های کنترل خشم کودکان ابتدایی اینست که به آنها آموزش دهیم . به آنها یاد بدهیم که از همه نمیتوان توقع برخورد درست و منطقی را داشت . هر کس ایرادهای رفتاری دارد که ما باید تا اندازه ای که به ما آسیب نرساند با آنها کنار بیاییم و در غیر اینصورت با او معاشرت نزدیک نداشته باشیم و از او دوری کنیم .
بیشتر بخوانید: تربیت کودک هشت ساله و خصوصیات اخلاقی کودک
 سوالات متداول
چگونه به کودکان خود بیاموزیم خشم خود را کنترل کنند ؟
با دادن اعتماد به نفس به کودک . اینکه هرچیزی ارزش عصبانیت ندارد و هرکس این اهمیت را ندارد که به خاطر کارهایش خشمگین شویم . او را با عوارض عصبانیت آشنا کنیم . اینکه عصبانیت به سلامتی آسیب میرساند .
بهترین شیوه برخورد با عصبانیت کودک چیست ؟
ابتدا او را با نوازش و لبخند آرام کنیم و بعد به دقت به حرفهای او گوش بدهیم . سپس برای کنترل خشم او را راهنمایی کنیم اگر این عصبانیت تداوم دارد حتما مشاوره نماییم .
چه موقع خشم کودک به اختلال تبدیل میشود ؟
در صورتیکه این عصبانیت تکرار شود . عصبانیت از درون باشد . فرقی نکند با چه کسی و برای چه عصبانی میشود . با همه و در اکثر امور با عصبانیت برخورد کند . عصبانیت تکرار شونده و مدام ، اختلال محسوب میشود به طوری که به خود و دیگران صدمه وارد میکند .
بیشتر بخوانید: تربیت کودک شش ساله و خصوصیات این کودکان
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:۵ Ways to Manage Your Child’s Anger 
 برای مشاوره در زمینه راه های کنترل خشم کودکان چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۸:۰۳ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

درمان کودک پرخاشگر چطور است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۳
کودک پرخاشگر کودکی عصبانی است . او زود ناراحت میشود و داد میزند . اهمیت موضوع با میزان عصبانیت او تطبیق ندارد . کودک پرخاشگر معمولا دلخور به نظر میرسد . کودک پرخاشگر شاید شما را خیلی دوست داشته باشد اما برای کوچکترین اعتراض نیز با عصبانیت حرف میزند . یک کودک پرخاشگر زورگو است . او میخواهد هر چیزی را با زور بدست بیاورد . کودک پرخاشگر نا آرام است . معمولا دمای بدنش بالا است و بی تابی و بیقراری میکند . اینگونه کودکان نافرمانی میکنند . کودک پرخاشگر خودسرانه عمل میکند . زیاد و تند تند حرف میزند و به حرفهای دیگران کمتر گوش میکند . معمولا قهر میکنند و از اتاق و در مواقع شدیدتر خانه را ترک میکنند . این کودکان مهر طلب هستند . هر کودکی ممکن است برخی اوقات این خصوصیات را داشته باشد .
وقتی داد زدن و قهر کردن کودکی به تکرار هرروزه بیانجامد یعنی کودک دچار اختلال شده و نیاز به مشاوره اختلال کودک ندارد . کودکی که بررفتار خود کنترل ندارد باید درمان شود . او به خود حق میدهد و چنین می اندیشد که همه میخواهند به او زور بگویند . در چنین مواقعی روانشناسی کودک جزو ملزومات است . با مراجعه به یک مرکز مشاوره به درمان کودک خود کمک کنید . زیرا اگر این رفتار در وجود او نهادینه شود درزندگی اجتماعی دچار مشکل خواهد شد . در مدرسه ، در بازیهای گروهی ، در پارکهای بازی . در بین اقوام و کودکان همسال و بالاخره در زندگی مشترک . در اینصورت حتما مشاوره کودک انجام دهید . برای اینکه اورا بتوانید درست تربیت کنید مشاوره تربیت کودک را پیشنهاد میکنیم . مرکز مشاوره آویژه در این زمینه همراه شما است .
بیشتر بخوانید: روش تربیت کودک از نظر روانشناسی
درمان کودک پرخاشگر
درمان کودک پرخاشگر نیاز به کمک مشاوران آگاه دارد . مانند هر اختلال دیگری درمان کودک پرخاشگر نیاز به حس آرامش دارد محیط امن و آرام . لازم است بدانید منشا اکثر بیماری ها و اختلالات محیط نا آرام خانواده است . برای درمان کودک پرخاشگر باید درون کودک را آرام کرد . اگر نیاز به دارو دارد حتما داروهایش را مصرف کند . همراه با مصرف دارو قدم به قدم با مشاوران راه های درمان را بپیمایید . وقتی کودک چیزی میخواهد به سرعت و با تحکم با او برخورد نکنید . اگر جواب شما منفی است ابتدا با لحنی ملایم از او بپرسید آن را دوست داری ؟ و او مطمئنا جواب خواهد داد آری سپس با او همزاد پنداری کنید و بگویید منهم دوست دارم برایت آنرا تهیه کنم اما .. سپس دلایل خود را به نرمی بیان کنید .
درمان کودک پرخاشگر فقط با حوصله امکان پذیر است . تا حد امکان از کلمات منفی کمتر استفاده کنید . از اصواتی که حکایت از ناراحتی شما دارد مانند « اه .. واه » کلماتی مانند بس کن .. نکن ..مگه با تونیستم ؟ به جای استفاده از این کلمات دستان اورا دردست بگیرید و با یک نگاه مهربان در چشمان او برایش آرامش به ارمغان بیاورید . سپس با آرامش دلایل خود را بیان کرده و بعد از او خواهش کنید به موضوع فکر کند . پس از این مرحله از او بخواهید نتیجه افکارش را با شما در میان بگذارد . این وقت گذاشتن ها به کودک حس اهمیت میدهد او خود را مشاور شما میداند و میخواهد که بهترین تصمیم را بگیرد .
بیشتر بخوانید: در مورد شیوه های تربیت کودک بیشتر دقت کنید
راه های تربیت کودک پرخاشگر
راه های تربیت کودک پرخاشگر متنوع و زیاد هستند که شما باید متناسب با شدت پرخاشگری کودک انتخاب کنید . یکی از راه های تربیت کودک تشویق او میباشد . هنگامی که کار خوبی انجام میدهد با تشویق به او بفهمانید که مورد توجه است . رفتار نیک برای او محبوبیت ببار می آورد . در ضمن به او بگویید که لازم نیست خوب بودن تو بر همه زبانها جاری باشد همین که خوب هستی مورد احترام قلبی دیگران قرار خواهی گرفت . برای اینکه اگر در جایی تحسین نشد حس نکند به او بی توجهی شده است .
یکی دیگر از راه های تربیت کودک پرخاشگر تمرین دادن او برای خوب گوش دادن است . با خوب گوش دادن سطح حوصله بالا میرود . با او همصحیت شوید و از او بخواهید یک خاطره تعریف کند . ابتدا خوب گوش بدهید . سپس یکی از خاطره های شیرین کودکی اش را برایش بازگو کنید و از او بخواهید میان حرفهای شما ساکت بماند . یا یک بازی به همین گونه ترتیب دهید . او را تمرین دهید برای بدست آوردن چیزی زمان بگذارد و صبر کند . فلان چیز را برایت میخرم الان نه ده روز دیگه . هرروز که میگذرد به او یاداوری کنید فقط نه روز دیگه موند .
بیشتر بخوانید: تربیت کودک نه ساله و چگونگی رفتار با او
شیوه های برخورد با کودک پرخاشگر
ازشیوه های برخورد با کودک پرخاشگر اینست که هنگام داد زد به خواسته اش اهمیت ندهیم از او بخواهیم آرام بگوید « داد میزنی متوجه نمیشم تو چی میخوای آروم بگو تا بفهمم چی میگی » او شاید آرام آرام نشود اما لحن خود را آرامتر خواهد کرد انگاه خوب گوش کنید و به خواسته اش عمل کنید تا از آرام بودن نتیجه خوبی بگیرد . اگر در آن واحد قادر به انجام خواسته اش نبودید به او توضیح دهید که الان مقدور نیست . اما قول بدهید در اسرع وقت اینکار را انجام خواهید داد . یادتان باشد به قولهایی که میدهید متعهد باشید .
یکی دیگر از شیوه های تربیت کودک پرخاشگر اینست که وقتی او سخت مشغول بازی مورد علاقه اش است از او نخواهید کار دیگری مثل دوش گرفتن انجام دهد . آرام به او بگویید برنامه رو ببین بعد برو دوش بگیر باشه عزیزم ؟ تایید گرفتن از او حس خوبی برایش خواهد داشت . این برخورد دو نکته مثبت به همراه دارد . اول اینکه شما برای برنامه های شخصی او احترام قائل هستید و دوست دارید او برنامه دلخواهش را ببیند . دوم اینکه با تایید و خواست خودش قرار است دوش بگیرد و حالت تحکم ندارد . « باشه عزیزم ؟ »
بیشتر بخوانید: تربیت کودک هشت ساله و خصوصیات اخلاقی کودک
روانشناسی کودک پرخاشگر
روانشناسی کودک پرخاشگر مهم ترین قدم در جهت بهبود اوست . چرا کودک من پرخاش میکند ؟ آیا برخورد من با او با پرخاش و تحکم است ؟ هنگامی که مادر اورا در بطن خود داشت دچار استرس و عصبی بود ؟ آیا تغذیه مادر باردار درست بود ؟ خانه من محیطی آرام و امن برای او محسوب میشود؟ یا مدام نگران اختلافات و کمبودها است ؟ آیا چون او کوچک است اورا وادار به خوابیدن ، خوردن ، دوش گرفتن و حتی بازی کردن و مهمانی رفتن میکنم ؟ آیا به او فرصت انتخاب مبدهم ؟ روانشناسی کودک پرخاشگر کمک میکند تا گره های روانی کودک زودتر باز شود . به او مهارتهایی مطابق با استعدادهایش بیاموزید تا وقتی خواست جلب توجه کند از آنها کمک بگیرد نه داد زدن و پرخاش کردن .
از سالم بودن جسمانی او با چکاب مطمئن شوید . آیا اوبا یک نارسایی و یا کمبود ریز مغذی و املاح مواجه نیست ؟ کمبودهای جسمانی بر روان آدمی تاثیر گذار هستند . همانطور که روح خسته و یا بیمار بر جسم تاثیر دارد . مرکز مشاوره آویژه برای شما سلامت و تندرستی آرزومند است .
بیشتر بخوانید: تربیت کودک شش ساله و خصوصیات این کودکان
سوالات متداول
چگونه با کودکی که پرخاشگری میکند برخورد کنیم ؟
اول دعوت به آرامش کنیم سپس به دقت به حرفهایش گوش دهیم بعد اگر تامین خواسته اش امکان پذیر بود آنرا برایش فراهم کنیم و اگر امکان نداشت به آرامی توضیح دهیم از هر پنج خواسته کودک سه خواسته را فراهم کرده یکی را باتاخیر و آخری را فراهم نکنیم .
تربیت کودکی که پرخاشگری میکند چگونه باید باشد ؟
با محبت و نوازش به او آرامش ببخشیم سپس به او خوب گوش دادن را بیاموزیم و بعد با تمرینهای مختلف حوصله اورا بالا ببریم . صبر کردن را به او بیاموزیم و یاد بدهیم بر رفتار خود کنترل داشته باشد .
تعریف پرخاشگری در کودکان چیست ؟
پرخاشگری عبارتست از داد زدن ، گریه کردن ، غر غر کردن ، بی صبری و بیحوصلگی پیشه کردن ، نا فرمانی کردن و نا آرامی در جهت رسیدن به یک هدف کودکانه .
بیشتر بخوانید: تربیت کودک پنج ساله و برخورد صحیح با کودک
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: ?What Are Some of the Causes of Aggression in Children
 برای مشاوره در زمینه درمان کودک پرخاشگر چطور است؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۳:۴۹ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

علت پرخاشگری در کودکان چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
پرخاشگری در کودکان تا سن ۴ سالگی و در حد متعادل مسئله ساز نیست . مشاوره کودک معتقد است پرخاشگری در کودک در سن پیش دبستانی نگران کننده است . زیرا کودک با ورود به گروه همسالان رفته رفته آرام می شود . مربی به کودک آموزش میدهد و کودک بخاطر بازی های گروهی رفتار آرام را می آموزد . اگر همچنان پرخاشگری در کودک ادامه یافت باید به مشاوره اختلال کودک مراجعه کرد . پرخاشگری در کودک میتواند به دلیل دوره بارداری سخت مادر یا محیط تربیتی آشفته کودک باشد . رفتار پرخاشگرایانه کودک در سنین پیش دبستانی می تواند زمینه ساز شخصیت ضد اجتماعی او در بزرگسالی شود . کودک پرخاشگر مدام گریه میکند . به همه چیز آسیب میرساند و نافرمانی می کند . مدام بهانه جویی میکند . و هم در خواب و هم زمان بیداری ناآرام است .
بیشتر بخوانید: از روانشناسی کودکان پیش دبستانی چه میدانید ؟
علت پرخاشگری در کودکان
علت پرخاشگری در کودکان می تواند هم زمینه تربیتی داشته باشد و هم زمینه فیزیولوژیکی . روانشناسی کودک پرخاشگر نشان داده طلاق والدین و استرس دوره بارداری جز دلایل مهم پرخاشگری در کودک است . کیفیت رفاه خانواده ، توجه والدین به چگونگی تربیت کودک و عزت نفس پایین در کودک علت پرخاشگری در کودک است . کودکی که مدام تنبیه می شود احساس سرخوردگی پیدا می کند و برای جبران آن رفتارهای تند و بی ادبانه بروز می دهد . افسردگی ، تعارض تربیتی در والدین و بی توجهی به کودک زمینه ساز پرخاشگری در کودک است . البته علت پرخاشگری در کودک بیشتر زمینه ژنتیکی دارد اما فضای رشد کودک هم تاثیر مستقیم می گذارد . کودکی که توانایی بیان خواسته های خود را ندارد یا نمیتواند از خود در برابر دیگران دفاع کند با پرخاشگری واکنش نشان می دهد .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۹ ساله دختر و پسر
درمان پرخاشگری در کودکان
درمان پرخاشگری در کودکان از نظر مشاوره کودک باید اول از طریق تربیتی و محیطی صورت گیرد. برای درمان پرخاشگری در کودکان با فرزندتان گفتگوی آرام داشته باشید. هرگز با خستگی و بصورت عصبی با کودک صحبت نکنید. پرخاشگری در کودکان با دیدن پرخاشگری دوستانش تشدید می‌شود. بهتر است او را از بازی با دوستان پرخاشگر دور کنید. تماشای تلویزیون پرخاشگری در کودکان را افزایش می‌دهد. دیدن فیلم ها و کارتون های فوتبالی می‌تواند علت پرخاشگری در کودکان باشد. روانشناسی کودک علت پرخاشگری در کودک را غذاهای ناسالم و به اصطلاح فست فودی نشان می‌دهد. برای درمان پرخاشگری در کودک حتما باید سبک تربیتی در خانواده تغییر کند. خانواده ای که در آن رفتارهای پرخاشگری وجود دارد رفتار والدین الگو کودک می‌شود. با مراجعه مرتب به مشاوره تربیت کودک و توجه به راهنمایی های مشاور می‌شود کودک را براحتی درمان کرد .
بیشتر بخوانید: در مورد شیوه های تربیت کودک بیشتر دقت کنید
راه های برخورد با پرخاشگری در کودکان
راه های برخورد با پرخاشگری در کودکان را باید از طریق صحبت با مشاوره اختلال کودک پیدا کرد . درمان پرخاشگری در کودکان را ابتدا با صحبت با والدین آغاز می کنند . همکاری و همراهی والدین در درمان کودک پرخاشگرخیلی مهم است . کودک پرخاشگر را بلافاصله بعد از انجام رفتار نامناسب باید متوجه رفتار اشتباهش کرد . اگر رفتار کودک منجر به صدمه به وسایل دوستانش شده باید از او خواست تا مسئولیت رفتارش را بپذیرد و معذرت خواهی کند . پرخاشگری در کودک را نباید با داد و عصبانیت پاسخ داد . از راه های برخورد با پرخاشگری در کودکان این است که کودک را بلافاصله برای مدت کوتاهی از دیدن تلویزیون یا انجام فعالیت مورد علاقه اش محروم کرد . کودک پرخاشگر باید متوجه جدیت شما باشد و شما نباید به هیچ وجه از تصمیم خود کوتاه بیایید .
بیشتر بخوانید: تربیت کودکان لجباز و نحوه رفتار با آنها
پرخاشگری در کودکان پیش دبستانی
پرخاشگری در کودکان پیش دبستانی را باید بطور جدی پیگیری کرد . زیرا بخش مهمی از شخصیت کودک در حال پایه ریزی است . از جمله راه های برخورد با پرخاشگری در کودک این است که به او شیوه ابراز احساس را آموخت . کودک ممکن است هنوز احساساتش و شیوه بیان آن را نشناسد . پرخاشگری در کودک پیش دبستانی را باید بصورت یک برنامه منظم درمان کرد . برنامه ای که ممکن است شما را درگیر کند یا پدر بزگ و مادربزرگ مانع انجام آن بشوند . اما برای درمان پرخاشگری کودک باید این شرایط را بپذیرید . برای موفق شدن در برابر پرخاشگری کودک ابتدا باید خود را به ندیدن و نشنیدن بزنید . بی تفاوتی از بهترین راه های برخورد با پرخاشگری در کودک است . کودک با محروم شدن منظم متوجه عواقب پرخاشگری خود میشود .
بیشتر بخوانید: مشاوره تربیت فرزند و مشکلات مشاوره کودکان
راه کار های کاهش پرخاشگری در کودک
علت پرخاشگری در کودک از نظر مشاوره تربیت کودک گاهی به دلیل سردرگمی در برابر انتظارات زیاد والدین است . بهتر است والدین متناسب باتوانایی های کودک با او برخورد کنند و توقع خود را کاهش دهند . شرایط و لحظاتی هست که کودک برای پرخاشگری برانگیخته تر است . بهتر است والدین لحظاتی مثل زمانی که کودک خسته است یا خوابش می آید را توجه کنند و فضا را برای استراحت و جلوگیری از پرخاشگری در کودک محیا کنند . کودک را برای ابراز احساساتش تشویق کنید . اجازه ندهید پرخاشگری کودک شما را ناتوان کند و در برابر خواسته های نامعقول کودک تسلیم نشوید . پرخاشگری در کودکان پیش دبستانی را از طریق مدیر مدرسه هم میتوانید پیگیری کنید تا کودکتان در مدرسه هم الگوی نادرست نداشته باشد . احساس امنیت و آرامش را در خانه برای کودک ایجاد کنید .
بیشتر بخوانید: مشاوره تربیت کودک لجباز بسیار ضروری است
علت های فیزیولوژیکی پرخاشگری در کودک
علت پرخاشگری در کودکان میتواند به دلایل فیزیولوژیک باشد . پرخاشگری در کودک در سنین پایین بیشتر مربوط به داشتن خانواده عصبی و پرخاشگر است . علت پرخاشگری در کودک میتواند به دلیل کمبود سروتونین در مغز باشد . اگر میزان تستوسترون در کودکان زیاد باشد میزان پرخاشگری هم بیشتر است . دختر هایی که در دوره جنینی مادرشان با هورمونهای تستوسترون درمان شده اند برانگیختگی بالایی دارند . بالا رفتن فشار خون و خستگی جسمی باعث افزایش میزان پرخاشگری می شود . پرکاری یا کم کاری غده تیروئید میتواند یکی از دلایل پرخاشگری در کودکان پیش دبستانی باشد . کم خونی و کاهش آهن خون با پرخاشگری کودکان ارتباط مستقیم دارد . کمبود ویتامین ها و پایین بودن گلبول قرمز باعث پرخاشگری در کودکان میشود . از راه های برخورد با پرخاشگری در کودک توجه به چکاب منظم و استفاده از غذاهای مناسب است .
بیشتر بخوانید: روش تربیت کودک از نظر روانشناسی
تفاوت دختر و پسر در پرخاشگری
روانشناسی کودک نشان داده است که تفاوت جنسیت در نوع و مقدار پرخاشگری اثر گذار است . مشاوره تربیت کودک عقیده دارد میزان خشونت فیزیکی درپسر ها بیشتر از دختر ها است . لجبازی ، آسیب زدن به وسایل ، لگد زدن و پرخاشگری در کودک پیش دبستانی پسر بیشتر وجود دارد . دختر ها بیشتر پرخاشگری کلامی و رابطه ای دارند . ممکن است دختر ها هم خشونت فیزیکی داشته باشند . اما میزان و مدت آن کمتر از پسر ها است . دختر ها بیشتر بر اثر ناراحتی قهر می کنند یا بصورت کلامی پرخاشگری می کنند . تنفر ، کنار گذاشتن و بازی نکردن از شیوه های پرخاشگری در کودکان دختر است . بهر حال برای درمان پ پرخاشگری در کودک با هر جنسیتی بخاطر اثر گذاری پرخاشگری در شخصیت و آینده کودکان بهتر است به یک مشاوره خانواده خوب مراجعه شود .
سوالات متداول
با پرخاشگری کودک چگونه رفتار کنیم ؟
با مراجعه به مشاوره کودک و استفاده از راه کارهای بی تفاوتی ، تشویق ، تغییر فضای تربیتی ، شیوه های محروم کردن از اسباب بازی یا دیدن تلویزیون با پرخاشگری کودک رفتار میکنیم .
پرخاشگری در کودک نشانه چیست ؟
پرخاشگری کودک نشانه ناکامی یا وجود اضطراب در کودک است . پرخاشگری در کودک نشان از داشتن الگوی نادرست یا داشتن پدر و مادر پرخاشگر است .
با کودک پرخاشگر چگونه برخورد کنیم ؟
با کودک پرخاشگر بصورت جدی و بلافاصله برخورد می کنیم . تا کودک متوجه عواقب پرخاشگری و آسیب و صدمه ای که به هم بازی هایش زده باشد .
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه تربیت کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : What Are Some of the Causes of Aggression in Children?
 برای مشاوره در زمینه علت پرخاشگری در کودکان چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۷:۲۹ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مشاوره خانواده اینترنتی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشاوره خانواده اینترنتی یا همان مشاوره آنلاین به این صورت می باشد که افراد با کارشناسان مربوطه از طریق فضای مجازی ارتباط برقرار می کنند . برای دریافت مشاوره خانواده میتوانید لینک ارتباطی مشاور خود را از طریق سایت او به دست آورید و در زمان هماهنگ شده به صورت آنلاین مشاوره شوید . مشاوره خانواده شامل مشاوره کودک ،مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده و . . . می‌شود . امتیاز ویژه ای که مشاوره خانواده اینترنتی در مقابل دیگر روش‌ های مشاوره دارد این است که فرد به راحتی می تواند از تمام مسائل و مشکلات خود در قالب فضای چت صحبت کند و دچار هیچ گونه استرس یا تنشی نشود . همچنین با توسعه اینترنت و فضای مجازی امکان مشاور اینترنتی خانواده برای اکثریت مردم در هر موقعیت مکانی وجود دارد .این نوع مشاوره باعث صرفه جویی در وقت ، انرژی و هزینه افراد میشود .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی
هزینه کم مشاوره خانواده اینترنتی
هزینه کم مشاوره خانواده اینترنتی نسبت به هزینه مشاوره حضوری قابل مقایسه نمی باشد . همینطور باید توجه داشت که در
مشاوره زناشویی
نیاز به صرف هزینه برای رفتن به مرکز مشاوره نمی باشد . هزینه کم مشاوره خانواده اینترنتی بسیاری از افراد را ترغیب کرده است که در خصوص تمام مسائل مربوط به ازدواج و خانواده با کارشناسان مشاور ارتباط برقرار کنند . هزینه کم مشاوره خانواده اینترنتی و دسترسی آسان به آن باعث شده است که فرهنگ بهره مندی از مشاوران و کارشنان توسعه پیدا کند . هزینه کم مشاوره خانواده ممکن است با توجه به سابقه کاری یا مدرک تحصیلی مشاوره ، تفاوت های اندکی با یکدیگر داشته باشند . این هزینه را میتوانید به صورت آنلاین و با استفاده از برنامه های خدمات بانکی تلفن همراه پرداخت کنید .
بیشتر بخوانید: مشاوره طلاق آنلاین
فواید مشاوره خانواده اینترنتی
فواید مشاوره خانواده اینترنتی را از جنبه های مختلفی میتوان بررسی کرد . همانطور که گفتیم از آن جایی که نیاز به رفت و آمد نمی باشد و تعرفه هزینه مشاوره آنلاین کمتر است این نوع مشاوره کم هزینه تر است . از دیگر فواید مشاوره خانواده میتوان به راحتی دسترسی به آن اشاره کرد که فرد در هر موقعیت و وضعیتی میتواند تنها با تلفن همراه با مشاور خود ارتباط بر قرار کند . همچنین در این نوع مشاوره جو موجود برای فرد بسیار راحت تر است و میتواند بدون استرس و خجالت مسئله را همان گونه که هست مطرح کند . از طرفی ، نگرانی هایی که در مورد مراجعه به روانشناس به علت ضعف فرهنگی وجود دارد در مورد مشاوره آنلاین صدق نمیکند و تنها خود فرد و مشاور در جریان این مشاوره خواهند بود .
بیشتر بخوانید: مزایای مشاوره خوب برای زندگی بهتر
مشاوره خانواده آویژه
مشاوره خانواده اینترنتی آویژه با مشاورین مجرب خود همه روزه و به صورت تمام وقت در حال خدمت رسانی میباشد . این مرکز در کنار مشاوره حضوری و تلفنی ، برای راحتی هرچه بیشتر مراجعین مشاوره آنلاین را نیز در سیستم کاری خود قرار داده است . مشاورین با تجربه این مرکز مشاوره میتوانند در تمامی زمینه ها از جمله ، ازدواج و معیار های ازدواج ، تربیت کودک ، مسائل و مشکلات زناشویی ، مسائل قبل از ازدواج و . . . به شما عزیزان مشاوره دهند . با مراجعه به سایت رسمی مرکز مشاوره آویژه میتوانید به شماره تماس و لینک های ارتباطی مشاورین این مرکز دست رسی پیدا کنید و پس از هماهنگی های لازم در ساعات مقرر با مشاور خود ارتباط بر قرار کنید .
بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره روانشناسی
بهترین مشاوره خانواده
بهترین مشاوره خانوده باید به گونه ای باشد که بتواند پاسخ گوی تمامی مشکلات و مسائل مراجعین باشد . یعنی بتواند مراجعه کننده را در هر وضعیتی به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند . بهترین مشاوره خانواده اینترنتی باید بتواند به راحتی در زمانی که فرد نیاز به مشاوره دارد با او ارتباط بر قرار کند . قطعا بهترین مشاوره خانواده اینترنتی زمانی است که مراجعه کننده صادقانه و بی هیچ کم و کاستی مسائل خود را شفاف و صریح توضیح دهد و مشاور یا کارشناس ، با احساس مسئولیت کامل درست مانند مشاوره حضوری به موضوع رسیدگی کند . با توجه به مطالب فوق و قرار گرفتن در دنیای توسعه و تحول میتوان در تمام مشکلات مربوط به کانون خانواده از دانش آکادمیک و سال ها تجربه مشاورین خانواده بهره برد تا بتوانیم در برار تمامی چالش ها و موضوعات ، رفتاری اصولی و واکنشی درست را از خود نشان دهیم .
بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع :Online Family Counseling 
 برای مشاوره در زمینه مشاوره خانواده اینترنتی
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۶:۱۱ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مرکز مشاوره آنلاین

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشاوره آنلاین این روزها جایگاه ویژه ای بین خانواده ها پیدا کرده است شاید به توان گفت زیگموند فروید اولین پایه گذار مشاوره غیر حضوری در جهان است . مشاوره آنلاین در اصل نوعی مشاوره از راه دور است که در آن درمانگر از طریق وسایل ارتباطی بدون حضور مراجع شروع به گوش دادن به صحبت ها و مشکلات فرد میکند و از همین طریق شروع به درمان مراجع میکند . مشاوره آنلاین شاید گاهی مناسب همه نباشد اما گاهی ممکن است تنها گزینه ای باشد که یک نفر را از مشکلاتش نجات دهد مثل معتادی که در حال بهبودی است یا فردی که دچار اختلال اضطرابی است یا به هر دلیلی از بیان مشکلش به صورت حضوری خجالت می کشد .مشاوره خانواده می تواند بصورت تلفنی و اینترنتی صورت گیرد . در این حالت روانشناس اطلاعات مراجع را از طریق گفتگوی غیر حضوری بدست می آورد و او را راهنمایی می کند .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی
مشاوره آنلاین ازدواج
مشاوره آنلاین ازدواج از متداولترین روشهای مشاوره آنلاین است زیرا در همه ساعت ها این امکان وجود دارد افراد با کارشناسان و متخصصان این حوزه ارتباط تصویری یا تلفنی بگیرند .حتی این امکان در مشاوره آنلاین ازدواج وجود دارد که از طریق ایمیل این مشاوره صورت پذیرد. در مشاوره ازدواج بصورت تلفنی این امکان برای افراد فراهم است که بدون حضور در دفتر مشاور و زمانیکه شرایط برایشان امکان پذیر است سوالات خود را بپرسند و زمان مشاوره را خودشان تعیین کنند . در مشاوره ازدواج آنلاین هم مشاور می تواند با بررسی های دقیق به ویژگی های شخصیتی فرد پی ببرد . همچنین با گرفتن اطلاعات دقیق می تواند بیشتر تکنیک ها و آزمون های شخصیتی را بصورت غیر حضوری انجام دهد . در نهایت از مجموع اطلاعاتی که بدست می آورد میتواند بطور کامل افراد را راهنمایی کند بدون اینکه فرد زحمت حضور در دفتر مشاوره را به خود بدهد .
بیشتر بخوانید: مشاوره طلاق آنلاین
مشاوره آنلاین خانواده
مشاور آنلاین خانواده راحت ترین نوع مشاوره برای افراد بخصوص بانوانی است که به دلیل مشکلات رفتاری یا بددلی همسرشان شرایط حضور در دفتر مشاوره را ندارند . مشاوره آنلاین می تواند به این افراد کمک کند تا با کمترین اضطراب بخشی از مشکلاتشان را بررسی و حل کنند . مشاوره خانواده آنلاین حتی این امکان را به زن و شوهرها می دهد بدون خجالت به حل مشکلات زناشویی خود بپردازند . مشکلاتی که شاید حتی نتوانند قسمت کوچکی از آن را بصورت حضوری بیان کنند .
مشاوره خانواده آنلاین این امکان را برای افرادی که در شهر های کوچک یا حتی دورافتاده زندگی می کنند بوجود آورده بدون کوچکترین دغدغه ای مشکلاتشان را مطرح کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنند . مشاوره آنلاین میتواند تحمل افراد را در برابر مشکلاتشان بالا ببرد یا حتی نحوه برخورد با مشکلات را به آنها یاد دهد بدون اینکه فرد نگران قضاوت یا دیده شدنش توسط بقیه باشد.
بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج
هزینه کم مشاوره آنلاین
هزینه کم مشاوره آنلاین از مزایای قابل توجه این نوع از مشاوره است . همیشه از دغدغه های مهم در مشاوره هزینه هایی است که به مراجع تحمیل می شود . هزینه هایی که در مراجعه ی حضوری باید پرداخت شود و همینطور زمان و هزینه ای که صرف رفت و آمد میشود ، در مشاوره آنلاین وجود ندارد . این باعث مقرون بصرفه بودن مشاوره آنلاین می شود . هزینه کم مشاوره آنلاین این اشتیاق را در مردم بوجود آورده تا بدون اینکه بخواهند زمان و هزینه زیادی را صرف مشاوره کنند در همه زمینه ها از مشاوره آنلاین ازدواج و مشاوره آنلاین خانواده کمک بگیرند .
البته صرفا هزینه کم مشاوره آنلاین آن را مورد توجه قرار نداده بلکه دسترسی راحت به مشاور حتی از دور ترین نقاط باعث افزایش رضایتمندی مردم شده است . این روز ها با پیشرفت سریع تکنولوژی و افزایش سطح آگاهی خدمات رسانی در همه زمینه ها آسانتر شده است .
بیشتر بخوانید: مزایای مشاوره خوب برای زندگی بهتر
روش های مختلف مشاوره از راه دور
مشاوره خانواده آنلاین فقط محدود به ارتباط تلفنی نیست و فرد میتواند از طریق تماس تصویری هم اقدام به مشاوره کند . بعضی افراد ممکن است به لحاظ جسمی امکان خارج شدن از خانه را نداشته باشند . حتی بعضی امکان برقراری تماس صوتی را نیز ندارند مثل افرادی که توانایی صحبت کردن را از دست داده اند ، همه این موارد می توانند با مشاوره مکاتبه ای یا مشاوره از طریق ایمیل مشکلاتشان را با مشاوران مجموعه های مشاوره خانواده آنلاین در میان بگذارند .این روش ممکن است کمی زمان بر باشد اما برای برخی افراد تنها گزینه ارتباطیست . هدف نهایی یک مشاور کمک به فردی است که به لحاظ عاطفی و روحی دچار مشکل شده است . در این روش مشاوران می توانند بیشتر مشکلات افراد را رفع کنند مگر اینکه آن مشکل حاد بوده و احتیاج به درمان دارویی و حضوری باشد .
بیشتر بخوانید: تست مشاوره قبل از ازدواج
معایب مشاوره آنلاین
مشاوره خانواده آنلاین در کنار مزایای خوبی که دارد معایبی هم دارد .در مشاوره خانواده آنلاین فقط امکان بر طرف کردن مشکلات معمولی مثل کاهش اضطراب ، رفع افسردگی ، حل کردن اختلافات زناشویی را دارد . در مشاوره آخانواده نلاین مشاور میتواند با گرفتن تست های شخصیتی و پرسش و پاسخ پی به ویژگی های شخصیتی افراد ببرد و به آنها در امر ازدواج کمک کند . اما مسائل حاد روانی مثل اسکیزوفرنی ، پارانوئید و دوقطبی به هیچ وجه ازین طریق امکان درمان ندارد . در مشاوره تلفنی مشاور میتواند با دادن راه کارها و فنون مشاوره اعتماد بنفس و عزت نفس را در فرد بالا ببرد و او را برای حضور در اجتماع بصورت فعال آماده کند . اما اگر فرد دچار اختلالات شدید باشد حتما باید بصورت حضوری درمان صورت پذیرد . گاهی اختلالات احتیاج به درمان دارویی دارد و در این صورت مشاوره تلفنی کارگشا نخواهد بود .
بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره روانشناسی
ویژگی های مشاوره آنلاین خوب
یک مشاور خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟ یک مشاور خوب اول باید امین و رازدار مراجع خود باشد . یک مشاور باید به خوبی به حرفهای مراجع یا فردی که با او بصورت تلفنی صحبت می کند گوش دهد . مشاور خوب باید مدت زمان مشاوره را مدیریت کند و به مراجع یا فرد تلفن کننده کمک کند بصورت پیوسته صحبت کند . مشاور دلسوز به افرادی که به او مراجعه کرده اند کمک می کند تا افکارش را کنترل کرده و بتواند مشکلاتش را یکی یکی بیان کند تا به نتیجه دلخواه دست یابد . معمولا در جلسات اولیه مشاوره حضوری و تلفنی فقط مراجع صحبت می کند و این باعث میشود فرد احساس کند وقتش هدر رفته ، مشاور خوب برای مراجع روند مشاوره را توضیح می دهد و این اطمینان را به مراجع می دهد که کار اصلی مشاور از جلسات سوم به بعد آغاز می شود .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی کودک و نوجوان
بهترین زمان انجام مشاوره پیش از ازدواج
بهترین زمان برای انجام مشاوره زمانیست که دختر و پسر به شناخت کاملی از هم رسیده باشند . شناخت کامل به معنای شناخت درست نیست و اینجاست که نقش مشاور پررنگ میشود . مشاوره ازدواج آنلاین هم میتواند مانند مشاوره حضوری بسیار تاثیر گذار باشد . ممکن است در دوره شناخت دختر یا پسر مسائلی را پنهان کند یا اینکه همه واقعیت خودشان را نشان ندهند در این زمان کمک گرفتن از مشاوره باعث میشود ببینیم آیا شناخت ما درست بوده یا خیر. ممکن است بعضی خانواده ها به لحاظ مالی و مکانی امکان رفتن به کلینیک مشاوره را نداشته باشند ، پس اینجا هزینه کم مشاوره ازدواج آنلاین و همینطور شرایط راحت مشاوره ازدواج آنلاین ازدواج به کمک آنها خواهد آمد . البته خانواده ها باید توجه داشته باشند که در دوره آشنایی علاقه و محبت بین دخترو پسر ایجاد نشود تا نظر قطعی مشاور را دریافت کنند .
بیشتر بخوانید: مشاوره اینترنتی خانواده و ازدواج
هدف از انجام مشاوره ازدواج
این روزها ساختار اصلی خانواده های ایرانی به دو بخش سنتی و مدرن تبدیل شده است . این تغییرات باعث میشود سبک های تربیتی خانواده ها متفاوت شود . حتی ممکن است دونفر در یک شهر و منطقه زندگی کنند اما به لحاظ تربیتی تفاوت های شخصیتی زیادی با هم داشته باشند . مشاوره برای ازدواج باعث می شود خیلی از این تفاوتها مشخص شود و حتی بسیاری ازین تفاوتها توسط راه کارهایی که مشاور ارائه می دهد حل شود . گاهی اوقات میبینیم دختر و پسر براحتی باهم زندگی میکنند و مشکل خاصی ندارند اما خانواده ها به لحاظ تفاوت عقیده ای که دارند با هم اختلاف پیدا می کنند و برای زوجین مشکل ساز شده اند . مشاوره قبل از ازدواج و همچنین مشاوره آنلاین ازدواج این شرایط را برای خانواده زوجین هم فراهم میکند که بتوانند در کنار یک مشاور مجرب مشکلات خود را براحتی حل و فصل کنند و
ازدواج موفق داشته باشند .
بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره اینترنتی خانواده و ازدواج
مشاور واقعیت ها را فقط بیان میکند
هدف از انجام مشاوره ازدواج، خیلی از اوقات از اطرافیان میشنویم زوج های جوانی که عمر زندگیشان فقط چند ماه یا نهایت سه چهار سال است از هم به یکباره جدا شده اند . زوجهایی که بسیار عاشقانه زندگی خود را شروع کرده بودند و به لحاظ ظاهری زبان زد همه بودند بعد از مدتی طلاق گرفته اند . وقتی خانواده و اطرافیان از آنها علت را سوال میکنند ممکن است دلیل قانع کننده ای نداشته باشند و فقط بگویند تفاهم نداشتیم . خیلی از این زوجین اگر قبل از ازدواج به مشاور مراجعه کرده بودند هیچ وقت دچار چنین مسائلی نمیشدند . حتی اگر زمانیکه با مشکل مواجه شدند از مشاور کمک بگیرند خیلی از مشکلاتشان براحتی قابل حل است .
پیش از ازدواج بعضی مسائل از چشم دختر و پسر یا خانواده ها ممکن است پنهان بماند اما مشاور میتواند این مشکلات را ببیند یا پیش بینی کند . البته مشاور واقعیت ها را فقط بیان میکند و تصمیم اصلی را به عهده خانواده ها و دختر و پسر میگذارد مگر اینکه دختر یا پسر مسئله حاد و جدی داشته باشند که ازدواج به هیچ وجه به صلاح نباشد .
بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی
مرکز مشاوره آنلاین آویژه
مرکز مشاوره آنلاین آویژه جز بهترین مراکز مشاوره خانواده می باشد . مراکز مشاوره باید دارای خصوصیاتی باشند مثل رازدار بودن و قابل اعتماد بودن که مرکز مشاوره آویژه این خصوصیت را داراست . این مرکز تمام نیازهای یک مراجع را می تواند برطرف کند . مرکز مشاوره آویژه در همه زمینه های خانوادگی ، ازدواج ، کودکان و نوجوانان و همچنین مشاوره تحصیلی فعالیت دارد . این مرکز با دارا بودن متخصصان ، مشاوران و روانپزشکان حاذق از بهترین و متعهد ترین مراکز مشاوره خانواده می باشد . تمامی مشاوران این مجموعه دلسوزانه در همه ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمات در همه زمینه ها هستند .
در مرکز مشاوره خانواده آویژه بدون هیچ نگرانی می توانید مشکلات خود را مطرح کنید . در این مرکز فرقی بین مراجع تلفنی و حضوری وجود ندارد و الویت اول همه مشاوران این مجموعه اینست افرادی که با مجموعه آویژه ارتباط برقرار میکنند رضایت کامل از این مرکز داشته باشند .
بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
سوالات متداول
 خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی چیست ؟
خدمات مشاوره ای که فرد بدون حضور در دفتر مشاوره و تنها بصورت تلفنی یا تماس تصویری با مراکز مشاوره مثل مرکز مشاوره آویژه دریافت میکند . دریافت این خدمات با کمترین هزینه در همه زمینه ها برای همه افراد امکان پذیر است .
مزایای استفاده از مشاوره آنلاین چیست ؟
مشاوره آنلاین برای افرادی که دچار ترس اجتماعی هستند بسیار مناسب است. مشاوره آنلاین برای افرادی که خجالت میکشند مشکل خود را بصورت حضوری بیان کنند این امکان را فراهم کرده بدون نگرانی به رفع مشکل خود بپردازند .
 مشاور آنلاین ازدواج چه کمکی به افراد می کند ؟
در مشاوره آنلاین ازدواج افراد حتی از دورترین نقاط کشور که امکان دسترسی به مشاوره در شهر یا روستای خود را ندارند میتوانند بدون دغدغه با بهترین مشاوران ارتباط برقرار کنند و به راحتی در مورد انتخاب خود مشورت کنند .
 الویت های مرکز مشاوره آویژه چیست ؟
الویت مرکز مشاوره آویژه کمک به افراد در همه زمینه های خانوادگی ، ازدواج و مشاوره تحصیلی است . الویت مرکز مشاوره آویژه حل مشکل افراد با کمترین هزینه با استفاده از مشاوران مجرب است . مرکز آویژه خود را ملزم به حفظ اسرار مراجعینش میداند .
مشاوره آنلاین خانواده چه کاربردی دارد ؟
کاربرد مشاوره آنلاین خانواده بخصوص در مناطقیست که امکان مراجعه حضوری را ندارند. مشاوره آنلاین میتواند راه گشای مشکلات سطحی خانواده ها باشد طوریکه تنها با یک مکالمه تلفنی و کمک گرفتن از یک مشاور مجرب بسیاری از مشکلاتشان حل میشود .
بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره خانواده آنلاین
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع :Online Consultation 
 برای مشاوره در زمینه مرکز مشاوره آنلاین
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۰:۲۹ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

اهمیت آشنایی برای ازدواج چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
آشنایی برای ازدواج یکی از مهمترین مسائل در خصوص ازدواج و یکی از حساس ترین دوره ها در پروسه ازدواج می باشد . آشنایی برای ازدواج لازمه و رکن جدایی ناپذیر در مورد ازدواج می باشد و هرگونه قصور و اشتباهی در مورد آن میتواند پیامد ها و نتایج جبران ناپذیری را داشته باشد پس آشنایی برای ازدواج مسئله ای است که باید بسیار آگاهانه و محتاطانه در مورد آن اقدام کرد و با توجه به شرایط و جو موجود بهترین راه را برای آن انتخاب کرد . آشنایی برای ازدواج اگر بر اساس اصول و روش های درست باشد می تواند ضامن یک انتخاب درست و به تبع آن یک ازدواج موفق باشد اما در این مسیر باید ها و نباید های بسیاری وجود دارد که نیازمند آگاهی و دانش کافی است که بخش قابل توجهی از این آگاهی را می توانیم از طریق مشاوره قبل از ازدواج کسب کنیم .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج
اهمیت آشنایی برای ازدواج
اهمیت آشنایی برای ازدواج تا جایی می باشد که می تواند موفقیت یا عدم موفقیت یک ازدواج را تعیین کند .اهمیت آشنایی برای ازدواج به این دلیل می باشد که بر اساس علم روانشناسی ، تناسب و توازن همه‌ جانبه بین دو نفر و انعطاف پذیری شخصیت آنان نسبت به یکدیگر ، اصلی ترین عامل موفقیت رابطه آنان می باشد و تشخیص این تناسب و تفاهم تنها با شناخت حقیقی و اصولی به دست خواهد آمد ، شناختی که واقع‌ گرایانه ، همه جانبه و کافی باشد . اهمیت شناخت برای ازدواج با توجه به پیچیدگی های رفتاری و شخصیتی انسان ها و گسترش هنجار های اخلاقی روز به روز پررنگ‌ تر می‌شود .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
ضرورت آشنایی برای ازدواج
ضرورت آشنایی برای ازدواج با توجه به آمار بالای طلاق و مهمتر از آن رواج طلاق عاطفی بین زوج ها بیش از پیش احساس می شود . همانطور که گفته شد تناسب همه جانبه بین زوج ها میتواند ضامن یک ازدواج موفق باشد اما باید این تناسب و هم کفو بودن به تدریج و در روند یک شناخت اساسی تشخیص داده شود . از این رو ضرورت آشنایی برای ازدواج قابل درک است . تصمیم کورکورانه و عجولانه و قدم گذاشتن در زندگی مشترک بدون شناخت کافی باعث می شود که هرگز نتوانیم رفتار ها و ویژگی هایی که برایمان غیر قابل تحمل هستند را تشخیص دهیم و مطابقت داشتن یا نداشتن فرد با معیارهای ازدواج ، پس از زندگی مشترک مشخص خواهد شد که دیگر فرصت تجدید نظر از دست رفته است .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
اشتباهات آشنایی برای ازدواج
اشتباهات آشنایی برای ازدواج می تواند نتایج غیر قابل جبرانی را برای فرد به دنبال داشته باشد از این رو لازم است که فرد چارچوب و اصول استانداردی که برای آشنایی پیش از ازدواج تعریف شده اند را رعایت کند .نباید فراموش کنیم که آشنایی پیش از ازدواج برای کشف وجوه مشترک و نقاط متقابل زوج می باشد و بیشترین توجه با باید به سمت شناخت دقیق و حقیقی از طرف مقابل باشد نه ایجاد وابستگی عاطفی و ابراز احساسات . از اشتباهاتی که در دوران آشنایی پیش از ازدواج به طور معمول اتفاق می افتد این است که دو نفر بیشتر در گیر مسائل احساسی و عاطفی می شوند که همین باعث می شود به درستی نتوانند نقاط ضعف و قوت طرف مقابل را تشخیص دهند و واضح است که وابستگی عاطفی و جنسی قدرت تصمیم گیری منطقی و مصلحت اندیشی را از فرد سلب خواهند کرد .
بیشتر بخوانید: هدف از ازدواج از نظر روانشناسی
حد و مرز آشنایی برای ازدواج
حد و مرز آشنایی برای ازدواج مسئله ای است که باید ها و نباید های دوران نامزدی یا آشنایی پیش از ازدواج را برای ما روشن می کند . این دوران به قدری حساس میباشد که هر رفتار و واکنش نابجایی می‌تواند به آن آسیب وارد کند یا باعث تصمیمات غیر قابل جبرانی شود پس لازم است حدود و خط قرمز های این دوران شناسایی و رعایت شوند . بر اساس تفاوت های فردی ، فرهنگی ، اجتماعی . . . این حد و مرز ها در رابطه های مختلف متفاوت است و ممکن است تشخیص این حدود برای فرد مشکل باشد پس نیاز است که برای شناخت این حد و مرز ها و باید و نباید ها از کارشناس مشاوره ازدواج کمک بگیریم .
مشاوره قبل از ازدواج می تواند حد و مرز و چارچوبی که باید رابطه را در آن پیش ببریم برای ما مشخص کند تا با رعایت این خط قرمز ها و جلوگیری از آسیب های دوران آشنایی پیش از ازدواج بتوانیم به شناخت نسبی لازم از طرف مقابل دست پیدا کنیم .
بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : ۵ Reasons Why Marriage is So Important
 برای مشاوره در زمینه اهمیت آشنایی برای ازدواج چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۸:۰۹ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

معایب ازدواج فامیلی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
معایب ازدواج فامیلی دو بحث را پیش می آورد . ابتدا اینکه هر زن و مردی دوست دارد برخی از مسائل خانواده اش را از همسرش پنهان نگه دارد . این کتمان کردن با صداقت منافاتی ندارد . هر کسی میتواند بدون اینکه احساس گناه یا کذب کند رازهایی برای خود داشته باشد . این رازها نباید مواردی باشند که در آینده و زندگی فعلی آنها دخیل باشد . مثلا اینکه یکبار ازدواج کرده باشد ، یا فرزندی داشته باشد . اما اگر فقط یک مراسم نامزدی داشته و خیلی زود به هم خورده دلیلی ندارد همسر بداند . از معایب ازدواج فامیلی اینست که اینگونه اسرار برملا است . از معایب ازدواج فامیلی همین بس که مثلا نوجوانی برای کسی قلبش تپیده هیچ ارتباطی با هم نداشته اند . همه فامیل از آن مطلعند لزومی ندارد همسر آینده این را بداند ولی میداند .
بیشتر بخوانید: بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی
نقص های خانوادگی
از دیگر معایب ازدواج فامیلی اینست که زندگی جدید ممکن است مدام با زندگی خانوادگی مقایسه شود . جوانی در زندگی خود میخواهد به گونه ای دیگر زندگی کند . متفاوت با زندگی خانواده هسته اول . اما به او از طرف زوج تذکر داده میشود من زندگی تو را آنگونه دیده ام . این هم یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی است . یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی اینست که عیوب و نقصهای خانوادگی ممکن است به رخ کشیده شود . حال آنکه این عیوب ممکن است مربوط به سالهای گذشته باشد . پس لازم است برای اینگونه ازدواجها که اصلا پیشنهاد نمیشود حتما مشاوره قبل از ازدواج انجام شود . مشاوره ازدواج شروط ازدواج را یاداوری میکند . اینکه چه شرایطی تعیین کنیم و چه قرارهایی بگذاریم تا بتوانیم با آرامش زندگی کنیم .
بیشتر بخوانید: بهترین ازدواج فامیلی
مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی
مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی حتما باید در رسانه های کشور مورد تاکید قرار بگیرد . جملات عوامانه ای مانند «عقد دختر عمو پسر عمو در آسمانها بسته شده » اقوام را تحت تاثیر قرار میدهد . پسرعمو و دختر عمو بدون تعقل اقدام به ازدواج فامیلی میکنند . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی انتفال بیماری هایی که در اجداد وجود دارد به فرزندان است . هر کسی دوست دارد فرزندانی سالم بدنیا بیاورد اما غافل ازاینکه با یک اشتباه فرزندش را از سلامت محروم میکند . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی اینست که تشویقهایی برای ازدواج صورت میگیرد . وقتی حرف از بیماری زده میشود میگویند ما در نسل خود بیمار نداشته ایم که منتقل شود . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی میتوان به ازهم پاشیدن یک فامیل اشاره کرد .
در یک فامیل وقتی ازدواجی پیش می آید اگر این ازدواج دوام و بقا نداشته باشد . تصمیم به جدایی گرفته میشود در میان همه فامیل اختلاف بوجود می آید . در یک فامیل میتوان همسر خود را برمبنای معیارهای ازدواج مورد نظر سنجید و انتخاب کرد . اما به نظر میرسد خطرات و معایب بیشتری دارد . لازم است علاوه بر مشاوره ازدواج ، مشاوره ازدواج موفق نیز انجام داد.
بیشتر بخوانید: ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام
معایب ازدواج فامیلی برای بارداری
معایب ازدواج فامیلی برای بارداری از نظر سلامت به بیماری های ژنتیکی و توارثی برمیگردد . سلامت فرزندان این خانواده ها اگر در نسل بیماری وجود داشته باشد در معرض خطر جدی است . معایب ازدواج فامیلی برای بارداری را از نظر ار هاش یا گروههای خونی میتوان بررسی کرد . در یک فامیل بخصوص فامیل درجه دو احتمال هم گروه بودن خون با ار هاش های مختلف وجود دارد . لازم به ذکر است هم گروه بودن خون مشکل ساز نیست . ولی ار هاشهای مثبت و منفی قابل بررسی هستند . مشاوره ژنتیک و آزمایش خون برای قبل از بارداری بخصوص برای ازدواج های فامیلی واجب است .
مثلا اگر ار هاش خون مرد مثبت باشد و ار هاش زن منفی باشد . برای جنینی که گروه خونی با ار هاش مثبت دارد در بدن مادر آنتی بادی هایی بر علیه گلبولهای قرمز جنین ترشح میشود . شاید این عارضه برای جنین اول مشکل زیادی بوجود نیاوردچون مقدار انتی بادی ها قابل توجه نیست . اما برای جنین دوم احتمال سقط جنین وجود دارد . یا ممکن است کودک با زردی شدید دست و پنجه نرم کند چون میزان تماس خون مادر با جنین بیشتر شده است . . یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی برای بارداری احتمال بروز بیماری های توارثی خونی میباشد . برای اطلاع بیشتر بخش معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی را مطالعه بفرمایید .
بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی
معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی
معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی در تمام رسانه های باید آگاهی رسانی کامل شود . زیرا خطرات ناشی ازآن به فرزندانی منتقل میشود که حق سالم زندگی کردن از آنان گرفته شده است .آنهم بر اثر بی اطلاعی و بی تفاوتی پدر و مادر . بیماری های ژنتیکی بر اثر جهش یکی از کروموزومها و یا جفت کروموزوم بوجود می آِید . این جهش ممکن است در نسل اول به صورت پنهان بماند . ولی در نسل بعد بروز خواهد کرد و نتیجه آن تولد فرزندی است با بیماری . معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی همین بس که احتمال بروز بیماری در فرزندان زیاد است . در اثر بروز چنین واقعه ای پدر و مادر مدام احساس گناه کرده و به بیماری های روحی مبتلا میشوند . معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی برکسی پوشیده نیست ولی باید جدی گرفته شود .
بیشتر بخوانید: آیا مشکلات ژنتیکی ازدواج فامیلی را میتوان نادیده گرفت ؟
بی تفاوتی نسبت به نسبت فامیلی
هستند کسانی که نسبت به ازدواج فامیلی بیتفاوت هستند .یک زوج ممکن است به ظاهر سالم باشند و مشکلی نداشته باشند برای بیماران مبتلا به تالاسمی مینوردر دوران مجردی هیچ مشکلی وجود ندارد . اما اگر با یک نفر که او هم به ظاهر سالم ولی مینوراست ازدواج کند خطرناک میشود . بیست وپنج درصد احتمال بروز تالاسمی ماژور در فرزندان میرود . یک مینور نیازی به مراقبت ندارد به همین دلیل برای جلوگیری از ارعاب و ترس پزشکان به فرد تذکری نمیدهد . اما یک تالاسمی ماژور باید مدام تحت درمان باشد . یک جنین بتا تالاسمی ماژور ممکن است ناقص یا عجیب الخلقه بدنیا بیاید . مینور یک بیماری کم خونی ارثی است که با فقر آهن تفاوت دارد . اما تالاسمی ماژور به دلیل نقص گلبولین خون ظاهر میشود و گلبولهای قرمز را کوچک میکند . سقط این کودکان در هفته های اول منع قانونی ندارد البته با تشخیص پزشک قانونی .
بیشتر بخوانید: مشکلات ازدواج فامیلی را چگونه مدیریت کنیم
مشکلات و معایب ازدواج فامیلی
مشکلات و معایب ازدواج فامیلی علاوه بر مطالبی که عرضه شد اینست که تعداد افراد فامیل دیر به دیر زیاد میشود . ورود یک فرد جدید به حیطه اقوام باعث شادی و نشاط میشود . باعث تنوع در فرهنگ معاشرت میشود . این فرد جدید حرفهای جدید و سلایق جدید با خود به همراه می آورد . از مشکلات ومعایب ازدواج فامیلی همین است که دیگر این تنوع و زیبایی وجود ندارد .
بیشتر بخوانید: مراسم ازدواج فامیلی به چه صورت است ؟
سوالات متداول
بدترین نسبت فامیلی برای ازدواج چیست ؟
بدترین نوع ازدواج فامیلی ازدواج فرزندان خاله ها باهم ، فرزندان عموها ، فرزندان عمه و دایی باهم است . بدتر از آن اینست که فرزندان اینها هم با درجه دومیها ازدواج کنند . یعنی فامیل در فامیل . مثلا پدر ومادر پسر خاله دختر خاله هستند نوه ها هم با نسبتهای فامیلی ازدواج کنند .
ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام چیست ؟
در هیچ آیه ، حدیث و روایتی بر ازدواج فامیلی تاکید نشده است بلکه تشویق به زیاد شدن مسلمانان شده است یعنی با تزویج به تعداد مسلمانان افزوده شود . حتی ازدواج با فردی از ادیان دیگر به شرط مسلمان شدن آنها آزاد است این نشانگرآن است که اسلام بر ازدواج فامیلی تاکید نداشته است .
پرخطرترین ازدواج فامیلی ؟
ازدواجهایی است که هم پدر وهم مادر ناقل بیماریهای نهفته و پنهان هستند که شاید به ظاهر سالم باشند اما بیماری را به فرزندان انتقال میدهند .
در چه کشورهایی ازدواج فامیلی ممنوع است ؟
در کشور امریکا ازدواج فرزندان عموها ، خاله ها و دایی ها یک تابو محسوب میشود و عموم مردم با این رابطه مخالف هستند . ولی قانونی برای منع ازدواج ندارند . در کشور تاجیکستان ازدواج فرزندان خاله ، عمه ، دایی و عمو ممنوع است چون بیست وپنج درصد تولد معلولان این کشور در اثر ازدواج فامیلی بوده است .
چرا ازدواج فامیلی بد است ؟
عدم ازدیاد فامیل ، عدم تنوع و ورود افراد جدید به فامیل ، احتمال بیماریهای توارثی در فرزندان ، احتمال بروز بیماریهای ژنتیکی در فرزندان و برهم خوردن آرامش و آسایش زوجین .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع :What are the disadvantages of marrying a relative? 
 برای مشاوره در زمینه معایب ازدواج فامیلی
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۴:۱۶ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین راهی است بسوی خوشبختی . مشاوره قبل از ازدواج یک میز گرد خانوادگی است برای رسیدن به تفاهم برای یک پیوند . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین برای کسانی است که میخواهند کمتر اشتباه کنند . اگر به فردی که پیشنهاد ازدواج داه اید به شما پیشنهاد مشاوره داد بدانید با فردی نکته سنج آشنا شده اید . فردی که به خود احترام میگذارد . فردی که آینده برایش اهمیت دارد . این شخص به خوشبختی خود می اندیشد . کسی که به خود اهمیت میدهد برای خانواده نیز فردی مفید خواهد بود . چون او قدر داشته هایش را میداند . او عاقبت اندیش است و فرزندان شما را نیز عاقبت بخیر خواهد کرد . در جلسه مشاوره قبل از ازدواج حتما سوال خواهد شد کدامیک از شما پیشنهاد مشاوره داد ؟ تعجب نکنید این سوال روشن میکند کدامیک از شما نسبت به آینده خود حساستر هستید .
مشاوره خانواده یک گام به جلو است . شما در ابتدای زندگی با خواسته ها و سلایق هم آشنا نیستید . مشاوره ازدواج شما را به طور ریشه ای باهم آشنا میکند . بعد از یک مشاوره خوب شما با رفتارها ، سلایق و حتی آرمانهای هم آشنا میشوید . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین برای رسیدن به یک هم فکری سالم است . یک هم اندیشی بی نقص . مشاوره آنلاین میتواند برای هردو آینده ای روشن را رقم بزند . در دنیای اینترنت با روش آنلاین میتوان به یک مشاوره خوب دست یافت . مشاوره ای که در آن همه حضور دارند و برای یک پیوند میخواهند به یک نتیجه خوب برسند . در این مشاوره همه واقعیتها را بازگو میکنند تا یک مشاوره بی عیب و نقص شود . تا سرنوشت دو نفر با صداقت پیوندی جاودانه بخورد .
بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج
فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین
فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین واضح و مشخص است . از فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین میتوان به راحتی افراد شرکت کننده در این مشاوره اشاره کرد . در این مشاوره هرکسی در هر جایی که هست میتواند به مشاوره بپردازد . در محل کار یا در محوطه یک محیط آموزشی . در میان اعضای خانواده یا در یک سفر . حتی ممکن است یکی از اعضا مشاوره در شهر یا کشوردیگری سکونت داشته باشد . از فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین همین است که بدون فوت وقت میتوان دراین مشاوره شرکت نمود . از فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین میتوان به موضوع دیگری پرداخت . نامزد ازدواج شما در یک شهر دیگر زندگی میکند اگر بخواهد به شهر شما برای مشاوره بیاید با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد . اول هزینه یک سفر است . با مشاوره آنلاین این هزینه حذف خواهد شد.
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
مشاوره آنلاین
از دیگر مشکلات اینست که طرف مقابل شما در شهر شما مکانی برای اقامت سفر نداشته باشد . هزینه خوراک و ترانسفر در یک شهر نیز با مشاوره آنلاین حذف میشود . علاوه بر اینها او باید چند روزی محل کارش را ترک کندتا بتواند در یک مشاوره حضوری شرکت کند . تمام این مشکلات با مشاوره آنلاین حل میشوند . نگرانی اینکه قبل ازازدواج با کسی که هنوز تصمیمی درباره اش گرفته نشده باید در یک مکان حضور پیدا کند نیز ازبین میرود . در این مشاوره همه افراد خانواده میتوانند شرکت کنند و نظر بدهند تا مشاور بر اساس واقعیات بتواند راهنمایی کند . البته این نظر دادنها با دخالت تفاوت دارد . نظرها تحت مدیریت روانشناس یا مشاور گفته میشوند و از دخالت دیگران جلو گیری خواهد شد . اما شنیدن نظرها به رسیدن به واقعیتها کمک میکند .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین
مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با بکارگیری مهارتهای خاصی در جهت رضایتمندی مراجعانش تلاش میکند . مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با در نظر گرفتن امکانات اینترنتی برای رفاه مراجعه کنندگان تلاش میکند . مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با در نظر گرفتن فضایی مناسب برای دست اندرکاران به آنها آرامش و رفاه میبخشد . دردسترس بودن نیز از دیگر امکانات رفاهی یک مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین است . یکی از نکات مهم یک مرکز مشاوره خسته نکردن مشاوران و روانشناسان است . این نیروهای ارزنده زمانی میتوانند مشاوره خوبی بدهند که خودشان از سلامت روانی و جسمی برخوردار باشند . زمانی که یکی از پرسنل بیمار میشوند بهتر است به آنها مرخصی با حقوق داده شود تا ذهنی آرام ومطمئن داشته و بتوانند راهنما ی خوبی برای مراجعان باشند . سلامت جسمی و روانی و امنیت شغلی و مالی حق درمانگران و مشاوران میباشد .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی
مرکز مشاوره خانواده
مشاورانی که خاطری آسوده دارند بهتر و مفیدتر مشاوره خواهند داد . مشاوران یک مرکز باید پر انرژی و علاقه مند باشند . یک مشاور پر انرژی دیرتر خسته میشود . این مشاور چون به کارش علاقه دارند همیشه مطالعه میکند . مطالعه کتابهای تازه به چاپ رسیده . او از اخرین خبرهای دنیای روانشناسی مطلع است . آخرین فن آوری ها و تکنیکهای روانشناسی را میشناسد . او یک مشاور آپ دیت است . او میخواهد در کارش بهترین باشد . با انگیزه و علاقه مند باظاهری آراسته در محل کارش حضور پیدا میکند . او مشتری مدار است ولبخند زدن را فراموش نمیکند . به نظر ها و اعتقادات قومی مراجعان احترام میگذارد . نسبت به نظر مراجعان درباره خود بی تفاوت و بی اهمیت نیست . یک مشاور کوشا است همیشه برای رضایت مراجعان تلاش میکند . یک مرکز مشاوره در استخدام درمانگران و مشاورانش دقت میکند .
بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آویژه
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آویژه برای ساختن دنیای برتر است . دنیای که همه میخواهند در آن موفق باشند . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آویژه با درک این که یک ازدواج موفق میتواند بر جامعه تاثیر بگذارد تلاش میکند . یک ازدواج موفق نه تنها در خانواده پرفایده است بلکه برای نسلهای بعدی نیز خوشبختی به همراه می آورد . در داشتن محیطی سالم و با نشاط موثر است . معیارهای ازدواج شمردنی نیستند بلکه باید آنهارا درک کرد . مشاوره قبل از ازدواج هم برای همین موضوع است . برای اینکه با معیارهای ازدواج موفق همخوانی داشته باشیم بعد تصمیم بگیریم . مرکز مشاوره آویژه با داشتن استانداردهای جهانی سعی دارد جهانی بسازد که برای جامعه خود اهمیت قائل هستند . مردمانی که میدانند هرکدام مانند یک بخش از ارگانیسم جامعه خود میباشند . هریک درست وسالم نباشیم بخشی از جامعه ما بیمار خواهد بود .
مشاوره ازدواج راهیست بسوی افقهای روشن زندگی . راهی که باید همه خود را ملزم به پیمودن آن کنند تا در سایه آن همه شاد باشند . فرهنگ مشاوره یعنی رسیدن به جایگاهی که هرکس برای خود احترام قائل شود . کسی که برای خود احترام قائل میشود به افراد پیرامون خود نیز اهمیت میدهد . احترام گزاردن نه به معنای خود خواهی وغرور است بلکه اهمیت دادن به لایف استایل خود میباشد . روش زندگی برای هر کس مهم است . روشهای زندگی هستند که مارا به دیگران پیوند میدهند .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی
بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی مشاوره ای است که اگر دو نفر باهم به تفاهم برسند . اگر قرار است خوشبخت نشوند با لبخند و رضایت با هم خداحافظی کنند . اگر باهم خوشبخت میشوند به تقویت نکات مثبت و.وجه اشتراکها بپردازند . نکاتی را که آنها را از هم متمایز میکند یا حذف کنند یا جایگاه مناسبی برای استفاده از آن بیابند که به دیگری آسیب نرساند . مثلا قرار است با یکی زندگی کنیم که او از نگاه کردن به خبرهای ورزشی بدش می آید . تلویزیون را درجایی نگذاریم که او مدام مجبور باشدهنگام خبرهای ورزشی آنها را ببیند . یا از بلند کردن صدای تلویزیون خود دادری کنیم یا زمانی خبرها را ببینیم که او درخانه نیست . بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی این نکات را بررسی و به ما یادآوری میکند .
بیشتر بخوانید: ویژگی های زنان و مردانی که آمادگی ازدواج دارند ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Happily Ever After
 برای مشاوره در زمینه مشاوره قبل از ازدواج آنلاین
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۱:۱۳ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

دوستی قبل از ازدواج خوب است یا بد ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
دوستی قبل از ازدواج خوب است یا بد ؟ اثرات مثبت و منفی دوستی قبل از ازدواج چیست ؟ در ابتدا می‌ خواهیم بگوییم هر کاری که بدون آگاهی و قاعده و قانون خودش باشد میتواند زیانبار باشد . دوستی قبل از ازدواج هم همان اندازه که می تواند مفید و سازنده باشد ، اگر طبق اصول و معیار های خود پیش نرود می ‌تواند مخرب باشد . دوستی قبل از ازدواج امروزه سرپوشی است برای بسیاری از روابطی که جوانان با جنس مخالف برقرار می کنند . از آنجایی که روابط دوستی با جنس مخالف در عرف جامعه ما زیاد مقبول نیست . متاسفانه گاهی جوانان برای توجیه روابط ناسالم و دوستی های ناپایدار خود از عنوان دوستی قبل از ازدواج استفاده می کنند .
در صورتی که ممکن است هیچ شناخت و درک درستی از دوستی قبل از ازدواج نداشته باشند . این رابطه در صورتی قابل قبول است ، که بتواند برای آینده و زندگی مشترک فواید ی داشته باشد . البته هر دوستی که به ازدواج ختم شود دلیل بر درست بودن آن رابطه نیست . دوستی موفق و سازنده است ، که در آینده زوجین نیز اثرات مثبت به جای بگذارد و منجر به یک ازدواج موفق شود .
بیشتر بخوانید: تفاوت سنی مناسب برای ازدواج
دوران دوستی قبل از ازدواج
دوران دوستی قبل از ازدواج باید به چه شکلی باشد ؟ رابطه ما باید چگونه باشد که به یک دوستی موفق و سالم تبدیل شود ؟ و ده ها اما و اگر دیگری که ذهن بسیاری از جوانان را درگیر خود کرده است . دوران دوستی قبل از ازدواج باید بتواند مسیر ازدواج را برای شما هموار سازد . دوران دوستی قبل از ازدواج در صورتی مفید است ، که به شما شناخت و آگاهی لازم در مورد جنس مخالف و ازدواج را بدهد . اگر در دوران دوستی قبل از ازدواج دچار مشکل هستید . اگر از لحاظ روحی و روانی باعث ناراحتی شما می شود . اگر با طرف مقابلتان در حال کشمکش و درگیری هستید .
بهتر است بدانید در یک رابطه ناسالم و زیانبار قرار گرفته اید .اگر احساس می کنید در دوران دوستی قبل از ازدواج خود دچار مشکل شده اید و یا مهارت و شناخت کامل از چگونگی برقراری ارتباط با جنس مخالف را ندارید . بهتر است به مراکز مشاوره قبل از ازدواج مراکز مراجعه کنید و از تجارب و تکنیک ها ی تخصصی مشاوره ازدواج بهره مند شوید .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج
پیامدهای دوستی قبل از ازدواج
پیامدهای دوستی قبل از ازدواج به نوع رابطه و طرفین درگیر در رابطه بستگی دارد . یک رابطه اگر به شکل درست و اصولی پیش برود . می ‌تواند موفقیت آمیز و سازنده باشد . به همین خاطر است که می‌ گوییم پیامد های دوستی قبل از ازدواج به چگونگی برقراری این رابطه بستگی دارد . دوستی قبل از ازدواج نیز چهار چوب و قوانین خاص خود را دارد .
اگر بخواهیم یک رابطه سالم و موفق داشته باشیم . باید با شناخت و آگاهی کامل وارد رابطه شویم . شخصی را انتخاب کنیم که از بیشتر لحاظ با ما تناسب داشته باشد . دوران دوستی را بیشتر برای شناخت از یکدیگر و معیارهای ازدواج صرف کنیم . پیامد های دوستی قبل از ازدواج دچار افرادی می شود ، که این رابطه را برای سرگرمی ، خوش گذرانی . یا نیاز های روحی و جنسی در نظر می گیرند . همین امر سبب می شود از لحاظ روحی ، جسمی و جنسی طمه و آسیب ببینند .
بیشتر بخوانید: چگونگی انتخاب بهترین همسر برای ازدواج
اشتباهات دوستی قبل از ازدواج
اشتباهات دوستی قبل از ازدواج دامنگیر افرادی می شود که رابطه را بدون هدف خاص و یا ایجاد اصول و رعایت ها پیش می برند . این رابطه در صورتی موفقیت آمیز است که از ابتدا با هدف ، شناخت و آگاهی شروع شود .اشتباهات دوستی قبل از ازدواج امروزه بیشتر شامل آسیب های ناشی از روابط نا مشروع می باشد . که در این بین دختران بیشترین صدمه روحی ، روانی و جمسانی را متحمل می شوند . این آمار بیشتر در جمعیت جوانانی است که در بلوغ جنسی به سر میبرند ‌. اما به بلوغ عقلی نرسیده اند .
دوستی های بی پایه و اساسی که از بدو شروع اشتباه و ناسالم هستند . دوستی های اینترنتی ، روابط بی ثبات مجازی ، دوستی های بی شناختی که اکثر افراد بیوگرافی دور از حقیقتی را به همدیگر می دهند . همین موارد سبب می شوند دوستی ها و روابط از اهداف و عرف و شرع خود دور شوند . از این رو رابطه ای که می تواند به بهترین شکل بر قرار شود ، روابط مستحکم و پایداری را به وجود بیاورد ، آینده ساز و هدفمند باشد . به خاطر نا آگاهی و شیوه های نا صحیح منجر به صدمات روانی و گاه جسمی می شود که جبران نا پذیر هستند .
بیشتر بخوانید: سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟
فواید دوستی قبل از ازدواج
فواید دوستی قبل از ازدواج چیست ؟ آیا اصلا این روابط اثرات مثبتی بر زندگی متاهلی دارند ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم دوستی قبل از ازدواج تحت شرایط خاص خود جواب مثبت می دهد . اگر میخواهید از فواید دوستی قبل از ازدواج بهره مند شوید باید . با اصول و قواعد خاص خود رابطه بر قرار کنید . یک رابطه باید قبل از هر چیزی با شخصیتی که با شما همخوانی دارد صورت بگیرد . رابطه ای سالم و آینده ساز است که با شناخت ، آگاهی ، منطق ، شعور و درک درست از دوستی و آشنایی باشد . رابطه ای که با رعایت اصول و موازین شرعی و اخلاقی باشد . طرفین با ذهنیت و هدف درست وارد رابطه شوند . نه سرگرمی و لذت های نفسانی . رابطه باید باعث افزایش فهم و شخصیت شناسی پسر و دختر از همدیگر شود .
آنها را با ملاک ها ، معیار ها ، خواسته ها ، انتظارات ، عقاید ، فرهنگ ، طرز فکر و شخصیت همدیگر آشنا سازد . رابطه ای مفید است که حتی اگر طرفین بفهمند با هم سازگاری و تفاهم ندارند و به جدایی ختم شود . کمترین صدمات و آسیب های روحی ، روانی و جسمانی با به جای بگذارد . در صورتی یک رابطه را مفید میگوییم که در طی دوران دوستی رابطه ای سالم باشد . برای آینده و زندگی مشترک راه را هموار سازد . علاوه بر این آنقدر مفید باشد که بتواند یک زندگی مستحکم و پایدار را تشکیل دهد . در این زمینه کمک گرفتن از مشاوره خانواده یکی از راه های مناسب برای کسب مهارت های کافی است .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
سوالات متداول
روابط پنهانی دوستی های قبل از ازدواج صحیح است ؟
طبیعتاً انسان چیزی را پنهان می کند که از لحاظ شرع عرف و یا قانون مشکلی داشته باشد . به همین خاطر اگر روابط قبل از ازدواج با آگاهی خانواده ها ، هدفمند و سالم باشد نیاز به پنهان کردن ندارد .
آیا دوستی های قبل از ازدواج کمک به شناخت زوجین می کند ؟
اصولا این رابطه باید با همین هدف یعنی شناخت و آشنایی از اخلاق و رفتار ، طرز فکر و عقاید ، اهداف و برنامه های زندگی ، خواسته ها و انتظارات ایجاد شود . اگر به شکل درست و با فرد معقول و مناسبی ایجاد شود می تواند همه این نتایج را هم داشته باشد .
مهمترین اشتباهات دوستی های قبل از ازدواج چیست؟
مهم‌ترین اشتباهات بیشتر نتیجه رعایت نکردن موازین و اصول شرعی است . زیاده روی در روابط عاطفی و جسمی و جنسی ، که گاهی باعث وابستگی های شدید روحی و یا آسیب‌ های جسمی می شود .
دوستی های قبل از ازدواج از منظر اسلام چیست ؟
از دیدگاه اسلام مرد می تواند همسر آینده خود را از لحاظ زیبایی شناختی و یا برخی ملاک ها بسنجد . اما هر آنچه که باعث انحرافات جنسی و روحی شود . یا از روی هوا و هوس باشد پذیرفته نمی شود .
بیشتر بخوانید: سوالات مراسم خواستگاری چیست
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: The Difference Between Marriage and Friendship
 برای مشاوره در زمینه دوستی قبل از ازدواج خوب است یا بد ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۴:۵۱ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

حدود معاشقه قبل از ازدواج چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
معاشقه قبل از ازدواج در چه حدودی باید باشد ؟ این مطلب جز اولین سوالات دختر و پسر زمان مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج است . در قدم اول بهتر است تعریف معاشقه را بدانیم . معاشقه قبل از ازدواج محبت و هم آغوشی قبل از رابطه جنسی است . معاشقه قبل از ازدواج صحبت های عاشقانه و نوازش های خاص مو و بدن است . معاشقه قبل از ازدواج هنر برانگیخته کردن همسر بدون رابطه جنسی کامل است . معاشقه قبل از ازدواج می تواند کلامی و لمسی باشد . معاشقه قبل از ازدواج با دوستت دارم می تواند آغاز شود و با لمس اندام و بازی با مو و لب ادامه پیدا کند . معاشقه قبل از ازدواج منحصرا باید احساس آرامش روحی و جسمی به همسر بدهد و اورا برای داشتن یک رابطه جنسی کامل آماده کند .
بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج
درخواست معاشقه قبل از ازدواج
درخواست معاشقه قبل از ازدواج و البته دردورن نامزدی امر کاملا عادی است . با تغییرات فرهنگی که این روزها اتفاق افتاده دختر و پسر پیش از ازدواج یکدیگر را میبینند و با هم به مسافرت می روند . و معمولا درخواست معاشقه قبل از ازدواج را دارند . درخواست معاشقه قبل از ازدواج و حتی پیش ازینکه حتی به خواستگاری بیایند هم ممکن است اتفاق بیفتد که در فرهنگ ایرانی اسلامی ما پسندیده نیست . درخواست معاشقه قبل از ازدواج هم آدابی دارد و اگر مراحلش بدرستی طی نشود باعث ماندگار شدن خاطرات بدی از دوران پیش از ازدواج می شود . درخواست معاشقه قبل از ازدواج معمولا از طرف مرد ها صورت می گیرد . آقایون باید این مسئله را در نظر داشته باشند که حتی در درخواست معاشقه قبل از ازدواج نباید عجله کنند . ابتدا باید از طریق کلام معاشقه را آغاز کنند و سپس بصورت لمسی درخواست معاشقه کنند .
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
داشتن معاشقه قبل از ازدواج
داشتن معاشقه قبل از ازدواج نیاز به مهارت دارد . برای فراگیری و دانستن زمان درست داشتن معاشقه قبل از ازدواج بهتر است به مشاوره خانواده مراجعه کنیم . داشتن معاشقه قبل از ازدواج و قبل از عمل دخول باعث بوجود آمدن آرامش خاطر مخصوصا در زن است . معاشقه قبل از ازدواج جز لحظات و خاطرات دوست داشتنی دختر و پسر است . معاشقه قبل از ازدواج باعث افزایش حس دوستی و صمیمیت بین زن و شوهر می شود . مشاوره قبل از ازدواج فقط برای بررسی شخصیت دختر و پسر نیست . یک مشاوره ازدواج حرفه ای حتی تکنیک های درخواست معاشقه قبل از ازدواج را هم آموزش می دهد . برای داشتن معاشقه قبل از ازدواج حتما باید دختر و پسر میل و آمادگی داشته باشند . برای داشتن یک معاشقه قبل از ازدواج خوب مکان عاشقانه ای را انتخاب کنید و در هر جایی درخواست معاشقه نکنید .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
حکم معاشقه قبل از ازدواج
حکم معاشقه قبل از ازدواج با توجه به فرهنگ و دین یک کشور متفاوت است . اما در ایران حکم معاشقه قبل از ازدواج با توجه به شرایط دختر و پسر داده شده است . اگر دختر و پسر در دوره نامزدی و به شرط عقد موقت یا عقد دائم هستند هیچ مانعی برای درخواست معاشقه قبل از ازدواج وجود ندارد . اما اگر دختر و پسر در دوره آشنایی و خواستگاری بسر میبرند حکم معاشقه قبل از ازدواج آنها مانند دو فرد غریبه و نا محرم وجود است . داشتن معاشقه قبل از ازدواج و در دوره ی خواستگاری به هیچ وجه جایز و پسندیده نیست . معاشقه قبل از ازدواج حتی در دوره نامزدی هم نباید از یک سری حدود خارج شود . حکم معاشقه قبل از ازدواج درست است که در زمان عقد جایز و حلال است اما بهتر است این معاشقه منجر به دخول نشود .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی
روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج
روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج و تاثیرات آن درداشتن یک ازدواج موفق اهمیت زیادی دارد . در روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج نکته مهم و کلیدی چگونگی آغاز معاشقه است . از لحاظ روانشناسی برای داشتن یک رابطه جنسی موفق و شاد باید قبل آن یک معاشقه درست و کامل داشت . روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج این نکته را نشان داده که زوجینی که قبل از انجام رابطه جنسی پیشنوازی کامل و درستی داشتند رضایت مندی بیشتری از زندگی خود داشته اند . در روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج بیان می شود که زنان بوسیله صدا و مردان از طریق تصویر به لذت و احساس برانگیختگی دست می یابند . مشاوران خانواده به کیفیت و مدت زمان معاشقه تاکید زیادی می کنند . مشاوران خانواده معتقدند برای داشتن یک رابطه زناشویی خوب و یک ازدواج موفق طولانی مدت ، معاشقه تاثیر بسزای دارند .
بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج
چگونگی یک معاشقه کامل
مدت زمان و توجه به نقاط خاص در یک معاشقه اهمیت زیادی دارد . عمل معاشقه از طرف زن و مرد لذت بخش است . اما برای خانم ها انجام معاشقه لذت بیشتری دارد و هر چه مدت زمان معاشقه افزایش یابد زودتر آماده انجام رابطه جنسی می شوند .
متاسفانه بعضی آقایون حتی با گذشت چندین سال از عمر زندگی مشترکشان نسبت به این مسئله توجه کامل را ندارند . مدت زمان معاشقه میتواند از بیست تا چهل دقیقه طول بکشد یا حتی از پیامک زدن قبل از آمدن به خانه شروع شود و حتی شامل بوسه های کوچک یا دوستت دارم هم می شود . اما بعضی به غلط تصور می کنند معاشقه محدود به تخت خواب و چند دقیقه قبل از انجام رابطه جنسی است . مرد ها بهتر است به غیر از نقاط خاص بدن به نرمه گوش ، گردن و حتی ماساژدادن همسر هم توجه کنند تا بتوانند رابطه لذت بخشی را برای همسرشان آغاز کنند .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
باید و نباید های قبل از معاشقه و رابطه جنسی
قبل از هر چیز بهتر است بدانید به باور های غلط قبل از انجام معاشقه و نزدیکی باید بی توجه بود . بعضی به غلط تصور می کنند استفاده از نوشیدنی ها و مواد انرژی زا به بهبود لذت یک رابطه کمک می کند . در صورتیکه با استفاده از مواد و نوشیدنی های انرژی زا از اصل این عمل که رسیدن به ارامش است دور می شوید . از خوردن غذای چرب و پر انرژی دوری کنید و وعده غذایی سبک و حتی آجیل و میوه را جایگزین کنید . از بحث و جدل با همسرتان پرهیز کنید تا رابطه عاشقانه ای برقرار کنید . در زمان معاشقه از حرف زدن در مورد شارژ و مشکلات ساختمان و امور روز مره فاصله بگیرید و در مورد عشق به زندگی تان صحبت کنید . از دیدن فیلم های پورن بشدت دوری کنید و با تخیل و توقع بالا وارد رابطه نشوید .
بیشتر بخوانید: ویژگی های زنان و مردانی که آمادگی ازدواج دارند ؟
نکات مهم معاشقه قبل از ازدواج
قبل از ازدواج باید در مورد مسائل و حد وحدود رابطه جنسی هم صحبت کنید . آموزش درست رابطه جنسی معمولا در کشور ما توسط خانواده ها صورت نمی گیرد . بهتر است برای آشنایی با نکاتی که در یک رابطه جنسی سالم باید رعایت شود به یک مشاور موفق مراجعه کنید . حدود معاشقه با حدود یک رابطه جنسی کامل فرق دارد . معاشقه با همخوابگی کاملا متفاوت است . معاشقه با کلام آغاز و فقط به هم آغوشی ختم می شود . باورها و دانسته های غلط در رابطه جنسی می تواند ضربه جبران ناپذیری به زندگی زناشویی وارد کند . فانتزی های جنسی که این روزها در زندگی زوجهای جوان باب شده می تواند عمر یک زندگی موفق را کوتاه و نابود کند . خلاق بودن در معاشقه می تواند هیجان یک رابطه را افزایش دهد و باعث دلبستگی بیشتر بین زوجین شود .
بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج
تفاوت معاشقه و رابطه جنسی قبل و بعد از ازدواج
معاشقه و داشتن رابطه جنسی در دختر و پسری که فقط قصد ازدواج دارند با کسی که در دوره نامزدی قرار دارد کاملا متفاوت است . زمانیکه دختر و پسر قبل از ازدواج و خواستگاری به دنبال معاشقه و رابطه جنسی کامل بروند ، این عمل فقط از روی کنجکاوی و هوس است . اما در معاشقه بعد از عقد این عمل باعث دلبستگی و علاقه می شود . تجربه رابطه جنسی قبل از ازدواج باعث بالا رفتن توقعات در رابطه بعد از ازدواج می شود . و اگراین توقع رفع نشود شکاف عاطفی بین زن و شوهر اتفاق می افتد . تجربه رابطه جنسی قبل از ازدواج باعث ایجاد مهارت در فرد می شود . و زمانیکه این فرد تصمیم به ازدواج بگیرد قاعدتا به سراغ همسری خواهد رفت که این تجربه را ندارد و این ناهماهنگی باعث ناکامی در ازدواج می شود .
بیشتر بخوانید: تست مشاوره قبل از ازدواج
آسیب های معاشقه و رابطه جنسی فانتزی در ازدواج
این روزها با پیشرفت سریع تکنولوژی و دسترسی به اینترنت متاسفانه آسیب های ازدواج هم افزایش یافته است . دسترسی به فیلم هایی که روابط نامشروع ودر پی آن تکنیک های فانتزی و نادرست را آموزش می دهند ، باعث ایجاد آسیب در زندگی زناشویی شده است . افزایش تولید فیلم های پورن و تماشای آن ها توسط دختران و پسران تصورات جنسی یک رابطه را تغییر داده است . الگو برداری غلط از این فیلم ها باعث شده توقعات جنسی از یک رابطه سالم بالا برود . و اگر طرف مقابل قادر به پاسخگویی این نیاز نباشد متاسفانه روابط زوجین دچار تنش می شود . این تنش خاص زندگی زوج های جوان نیست و متاسفانه این بحران گریبان خانواده های میانسال جامعه را هم گرفته است . در این شرایط بهتر است برای افزایش آگاهی و بالابردن سواد یک رابطه درست به مشاور خانواده مراجعه کنیم .
بیشتر بخوانید: بهترین سن ازدواج از نظر اسلام
اصول کلی رابطه زناشویی
در رابطه جنسی و معاشقه از کسی الگوبرداری نکنید و با توجه به توانایی های خودتان پیش بروید . زمانی وارد رابطه جنسی شوید که هم خودتان آماده باشید هم بتوانید خواسته های طرف مقابل را برآورده کنید . رابطه زناشویی را محدود به نزدیکی نکنید و به پیش نوازی و آماده کردن همسرتان هم توجه کنید . سعی کنید از روش تکراری استفاده نکنید و در انجام این مراحل با توجه به خصوصیات و علایق همسرتان پیش بروبید .
وارد روابط آسیب زننده و فانتزی های جنسی غلط نشوید . بهداشت بدن و دندان را رعایت کنید از قرص های خوش بو کننده دهان استفاده نکنید . قرص سطح هورمون ها ی جنسی را در بدن کاهش می دهد . به شرایط مکانی که برای انجام رابطه در نظر دارید توجه کنید که بیش از اندازه گرم یا سرد نباشد . از نور مناسب در اتاق استفاده کنید و حتی از نور شمع و شمع آرایی غافل نشوید . توجه داشته باشید که بعد از رابطه هر دو طرف به اوج لذت جنسی رسیده باشند که اگر چنین اتفاقی نیفتاده باشد بی میلی به رابطه در وجود زن یا مرد اتفاق خواهد افتاد .
بیشتر بخوانید: تست روانشناسی قبل از ازدواج
سوالات متداول
 آیا معاشقه قبل از ازدواج صحیح است ؟
معاشقه اگر دردوره نامزدی که عقد موقت یا دائم خوانده شده صورت بگیرد کاملا درست است و باعث دلبستگی بین دختر و پسر می شود . اما دردوره آشنایی به هیچ وجه جایز نیست .
 تاثیر معاشقه قبل از ازدواج در زندگی مشترک چیست ؟
قبل از ازدواج دردوره نامزدی بهتر است فقط معاشقه صورت گیرد که باعث می شود زوجین برای شروع شدن زندگی مشترک و داشتن رابطه کامل ذوق و عطش بیشتری داشته باشند ، بهتر است انجام رابطه کامل جنسی به بعد از ازدواج موکول شود .
 مرز معاشقه قبل از ازدواج کجا تعریف می شود ؟
حدود معاشقه با توجه به فرهنگ و نظر دختر وپسر تعریف می شود اما معاشقه شامل عشق بازی کلامی ، لمسی و نوازش می شود و انجام رابطه جنسی کامل در آن تعریف نشده در اصل معاشقه یعنی ایجاد برانگیختگی هیجانی .
 آیا درخواست معاشقه قبل از ازدواج را باید پذیرفت ؟
زمانیکه دختر و پسر تصمیم قطعی برای ازدواج گرفتند و محرم شدند این درخواست کاملا بجا و درست است اما بهتر است تا قبل از ازدواج رسمی و زمانیکه زندگی مشترک زناشویی را شروع نکردند فقط به معاشقه اکتفا کنند .
 داشتن معاشقه قبل از ازدواج خوب است ؟
بله اصلا خود ازدواج و انجام رابطه کامل درست به کیفیت معاشقه قبل از آن بستگی دارد ، زمانیکه معاشقه صورت میگیرد سطح هیجان و دلبستگی و عشق بالا می رود و این باعث داشتن یک رابطه سالم و لذت بخش جنسی می شود .
بیشتر بخوانید: نکات مهم ارتباط قبل از ازدواج چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Married and Flirting: What’s Healthy vs. What Crosses the …
 برای مشاوره در زمینه حدود معاشقه قبل از ازدواج چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۱:۴۰ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)