مشاوره روانشناسی آویژه مشاوره روانشناسی آویژه .

مشاوره روانشناسی آویژه

تمرین درمان وسواس فکری

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۱
درمان وسواس
درمان وسواس یا او سی دی به تنهایی امکان پذیر نیست . ممکن است با اضطرابی که بابت فکر کردن به این بیماری در ما بوجود می آید به وسواس فکری نیز مبتلا شویم . پس توصیه میشود برای درمان ، به یک درمانگر و یک روانپزشک مراجعه شود . اختلال او سی دی از اختلالاتی است که هم نیاز به دارو دارد و هم درمان روحی . برای درمان روحی روانی به یک روانشناس بالینی باید مراجعه شود . درمان وسواس وقتی امکان پذیر است که بپذیریم در وجود ما یک اختلال وجود دارد . درمان وسواس به کمک خودمان اما نه به تنهایی امکان پذیر است . اتفاقا کسانی که به تنهایی اقدام به درمان میکنند ممکن است باعث بروز تکانه های شدیدتری شوند .
اگر شما هم در اطراف خود بیمار او سی دی دارید هرگز نخواهید که به او کمک کنید . تنها کمک شما به او بردن به پیش یک درمانگر میباشد و اینکه از او بخواهید از این اختلال نهراسد . هراس بیمار او سی دی این بیماری را تشدید میکند . در واقع وسواس فکری از هراس از وسواس عملی پدیدار میشود . درمان وسواس مراحل خاص خود را دارد . این اختلال چون هم با ارگانیزم بدن سر و کار دارد هم با ذهن لا زم است هردو درمان شوند . درمان وسواس هم زمان با روانپزشک و روانشناس باید انجام شود . درمان وسواس میتواند موفقیت آمیز باشد به شرطی که تمام افراد خانواده مشاوره بگیرند . .یک بیمار وقتی وسواس عملی دارد برای مبارزه با این اختلال درخود تکانه های شدیدتری ایجاد میکند . با درگیر کردن ذهن خود وسواس فکری نیز به این اختلال افزوده میشود .
درمان وسواس فکری
درمان وسواس فکری در اثر بیتفاوتی شخصی میسر میشود . یعنی هر چقدر به فرار از وسواس عملی بیاندیشدم تکانه های بیشتری واردضمیر هشیار شخص میشود . درمان وسواس فکری زمانی میسر است که اضطراب ناشی از وسواس عملی ذهن و روح مارا درگیر نکند . درمان وسواس فکری نیز با کمک روانشناس بالینی و روانپزشک میسر است . توصیه میکنیم به هیچ عنوان در صدد خود درمانی برنیایید و وضع بیمار یا بیماریتان را بدتر نکنید . افکار تکرار شونده ای که در اثر هیجان و اضطراب مزمن وارد ذهن شخص میشود وسواس فکری را شدیدتر میکند .درمان وسواس فکری با افکار پریشان سختتر میشود . پس بهتر است قبل ازاینکه از این اختلال بترسیم قبول کنیم که این بیماری نیز قابل درمان است . برای درمان اقدام کنیم نه مبارزه . این افکار بدون خواست شما وارد ذهنتان میشود ولی با آن به تنهایی مبارزه نکنید .
به روانپزشک و روانشناس مراجعه نموده و خود را به آرامش برسانید . هرچقدر وجود این بیماری را در ذهن خود بزرگتر کنید مجبور خواهید شد علاوه بر وسواس با هیولایی هم که در ذهن خود ساخته اید بجنگید . قدم اول : به خود بقبولانید که این بیماری درمان دارد . قدم دوم : درمان فقط با کمک درمانگر میسر است قدم سوم : خود درمانی باعث شدیدتر شدن بیماری خواهد شدولی قبل از این قدمها به خود بقبولانید این اختلال را دارید و قدمهای بعدی را درمانگرتان به شما خواهد گفت . فردی که وسواس عملی دارد ازچند جهت رنج میکشد . اول : انجام تکانه ها دوم : این فکر که من دیگران را رنج میدهم . وظیفه ما برای بهبود اینست که : در جمع مدام از رفتار وسواسی او نگوییم . اورا سرزنش نکنیم و به او اطمینان و امنیت ببخشیم .
بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی وسواس
تمرین درمان وسواس فکری
تمرین درمان وسواس فکری ساده است به شرط اینکه خودمان را بخواهیم . هرروز قبل از خواب پنج ثانیه ذهنمان را تخلیه کنیم . انگشت اشاره را میان دو ابروی خود و به آرامی قرار دهیم . هیچ فکری را به ذهنمان راه ندهیم . هیچ فکری . به هیچ چیز نیاندیشیم . پنج ثانیه فرصت بسیار کمی است اما برای ذهن فرصت بسیار خوبی برای استراحت و رفرش شدن میباشد . در تمرین درمان وسواس فکری ابتدا این کار بعید یا سخت است امام به تدریج این توانایی را کسب خواهید کرد . برخی دراین حالت به رویا میروند یا به مناظر زیبا فکر میکنند این درست نیست . وقتی چشمهایتان را میبندید هیچ چیزی نباید ببیندید . ذهنتان را مانند یک جعبه خالی راحت بگذارید . در این لحظه نه افکار زیبا و نه افکار بد هیچیک اجازه ورود ندارند .
تمرین درمان وسواس فکری باید با درمانگر صورت بگیرد . همینکه باور کنیم این بیماری درمان میشود . همینکه وقتی به یک رفتار تکراری دست میزنیم رنج نکشیم وبه آرامی آنرا ترک کنیم . مثلا وقتی وسایل را با وسواس سرجایش قرار میدهیم خود را عذاب ندهیم . به خود غر نزنیم که بازهم کار وسواسی کردم . لبخند بزنیم و بگوییم باز هم کار تکراری کردم و آرام آن شی را درجای دیگری قرار دهیم . سپس با لذت به آن نگاه کنیم و بگوییم اینجاهم میتونه جای خوبی براش باشه . اینکار وقتی خوب است که خود را راحت بگذاریم و اذیت نکنیم .
درمان وسواس شستشو
درمان وسواس شستشو مانند دیگر بیماریهای وسواسی نیاز به درمانگر دارد . یکی از علل این بیماری علت محیطی است . علت دیگر برهم خوردن تعادل هورمونها است . هورمونهایی به نام نورو ترانسمیترهای مغزی . پس چون این بیماری نیز ناشی از اختلالات مغزی است باید به روانپزشک نیز مراجعه شود . اما برای درمان وسواس شستشو ابتدا باید به یک روانشناس بالینی مراجعه شود . روانشناس درجه وسواس را تشخیص داده و برای درمان وسواس شستشو راهکارهای لازم را دراختیار شما قرار خواهد داد . وسواس شستشو یک وسواس فکری عملی است .
مبتلایان به این وسواس دو گونه هستند . وسواسی های میکروبی و وسواسی های مذهبی . وسواسی های میکروبی همیشه فکر میکنند میکروب یا کثیفی محیطشان را آلوده کرده که باید شستشو شود . وسواسی های تابویی یا مذهبی فکر میکنند محیطشان نجس شده و باید پاک شود . متاسفانه اینگونه افراد تابع قوانین مذهبی هم نیستند و اگر در مورد محیط قوانین شرعی نیز اجرا شود بازهم اعتقاد دارند محیط نجس است . این وسواس نه به علم پزشکی یا میکروبیولوژی ارتباط دارد نه به مذهب بلکه تکانه های تکراری است . اگر بدون درمانگر از کارهایشان ممانعت شود بهبود بیمار سخت تر میشود .
جدیدترین درمان وسواس
جدیدترین درمان وسواس میگوید باید بپذیریم . باید بپذیریم این اختلال در وجود ما هست . سپس اعتماد به نفسمان را افزایش دهیم . مدام با خود تکرار کنیم من قادر هستم به کمک درمانگرم آنرا کاهش داده و به تدریج درمان شوم . به خود زمان بدهیم . بپذیریم که درمان بیماری نیاز به زمان دارد . ازخود و درمانگر توقع نداشته باشیم که در مدت کوتاهی این اختلال درمان شود . وقتی دچار تکانه ها میشویم از خود دلخور نشویم . به خود اضطراب راه ندهیم . . اطرافیان و افراد خانواده نیز باید تحت نظر درمانگر قرار بگیرند و به بهبود کمک کنند . اطرافیان نباید با بروز تکانه ها فوری اورا شماتت کنند . داد نزنند و به او اضطراب و استرس وارد نکنند . با لبخند آرام به او بگویند بازهم … ولبخند بزنند . به او اطمینان خاطر بدهند که این رفتار آنها را عصبی نکرده بلکه همراه او هستند تا او درمان شود .
جدیدترین درمان وسواس میگوید از بروز رفتارهای وسواسی نترسید و نترسانید . برخی اوقات کسانی با یک آوا تمام آرامش بیمار رااز او میگیرند و به او استرس وارد میکنند . مانند گفتن یک اااا یا آآآآآآ پیشنهاد میشود از بروز هر گونه رفتاری که در بیمار ترس و تردید اضطراب پدید می آورد بپرهیزید . مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی برای رفتار درست در مقابل بیمار به شما مشاوره میدهد . مشاوره روانشناسی به شما می آموزد چگونه در مقابل رفتارهعای وسواسی آرامش خود را حفظ کنید . با مشاوره اختلال وسواس در درمان این اختلال پیش قدم شوید .
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره اختلال وسواس انلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: Clinical practice guidelines for Obsessive-Compulsive …
 برای مشاوره در زمینه تمرین درمان وسواس فکری
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۹:۰۹ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

دلیل مقایسه همسر با دیگران چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۱
مقایسه همسر با دیگران
مقایسه همسر با دیگران مقایسه بعضی وقت ها نیک و برخی اوقات زیان آور و حتی مخرب است . مقایسه همسر با دیگران نیز از این قاعده مستثنی نیست . مقایسه همسر با دیگران اگر در جهت امید دادن باشد بسیا رخوب و مفید است . مثلا همسر ما در کسب و کار ورشکست شده و الان بسیار نا امید است . در اینجا و با این مثال دو وجه خوب و بد آنرا بررسی میکنیم . وجه بد اینست که بگوییم : « فلان شخص هم این کار را شروع کرد الان بیا برو ببین چه پولی پارو میکنه» . در این مقایسه همسر با دیگران هم زمان بدی را انتخاب کرده ایم و هم مقایسه بدی کرده ایم . لازم است او را آرام کرده و دلداری بدهیم تا بتواند دوباره شروع کند . در این مقایسه عملا به او گفته ایم لیاقت و تواناییش کمتر ازدیگران است .
حال وجه نیک مقایسه همسر با دیگران میتوانیم از کسی یاد کنیم که ورشکست شده و دوباره کار دیگری را شروع کرده و موفق شده است . در این مقایسه همسر با دیگران و جملات امیدوار کننده به همسرمان دلداری داده و به او امید بخشیده ایم .
بیشتر بخوانید:ازدواج سالم و پایدار چگونه است ؟
دلایل مقایسه همسر با دیگران
دلایل مقایسه همسر با دیگران ریشه در تربیت کودکی دارد . دلایل مقایسه همسر با دیگران ممکن است خود همسر باشد . دلایل مقایسه همسر با دیگران ممکن است کم گذاشتن همسر از نظر عاطفی ، جنسی و یا مالی باشد . حال به اجمال به دلایل مقایسه همسر با دیگران میپردازیم . ممکن است فرزند پسر یا دختر در کودکی با همسالان خود مدام مقایسه شده باشد . این کودک مقایسه کردن در ذهنش نهادینه شده است . او مدام شغل خود ، خانه خود ، پدر یا مادر خود و همسر خود را به مقایسه میگذارد . این فرد هیچگاه از زندگی خود و حتی قیافه و شغل خود راضی نیست . او مدام مقایسه میکند و دوست دارد در هر چیزی برتر و حتی بهترین باشد .
دلایل دیگر مقایسه ممکن است خود همسر باشد . همسری که مدام شریک زندگی و یا وضعیت زندگیش را با شخص دیگری مقایسه میکند . این رفتار را عملا به همسر او منتقل میشود . او همسر خود را وا میدارد اورا با دیگران مقایسه کند . دلیل دیگر مقایسه کمبودها هستند کمبود عاطفی ، جنسی ، ومالی . همسری که در امد خوبی دارد اما در خرج کردن خساست میکند . اودلیل می آورد که با این درامد برایش مقدور نیست بیشتر خرج کند . نا خوداگاه همسرش را به مقایسه با فرد مشابه وا میدارد . یا از نظر عاطفی به همسرش میگوید خسته هستم ناخوداگاه همسرش میگوید از فلانی بیشتر کار میکنی؟
بیشتر بخوانید:اهمیت سن در ازدواج موفق
عواقب مقایسه همسر با دیگران
عواقب مقایسه همسر با دیگران میتواند همین انتقال این رفتار به همسر و افراد خانواده باشد . فرزندان و همسر عملا یاد میگیرند خود و وضعیت خود را با دیگران مقایسه کند . از عواقب مقایسه همسر با دیگران افسردگی ، حسادت ، رقابت نا بجا و ایجاد اختلاف در زندگی میباشد . قبول کنیم که برترین و بهترین وجود ندارد . اگر ما ادعا کنیم با زیباترین مرد یا زن ازدواج کرده ایم سخت در اشتباه هستیم . اگر فکر کنیم بیشترین درامد را داریم اشتباه میکنیم . همیشه کسی بهتر و شایسته تر وجود دارد .
از عواقب مقایسه همسر با دیگران اینست که ما در نهایت رضایت وقتی کسی را میبینیم که از همسر ما زیباتر است خدشه دار میشود . اگر کسی را ببینیم که همسرش را عاشقانه دوست دارد حسادت میکنیم . اگر کسی را ببینیم از همسر ما ثروتمندتر است بیمار میشویم . چون بهترین وجود ندارد . حتی اگر ما بهترین باشیم در وجهی از وجوه زندگی کمتر خواهیم بود . همین وجه کافیست تا ما را بیازارد . چون مطلق وجود ندارد . با این فلسفه روح ما هر لحظه دچار شوک های عصبی خواهد شد . همیشه ما دچار استرس خواهیم بود . و در واقع خودمان را در معرض بیماری روحی و روانی قرار میدهیم .
بیشتر بخوانید:ازدواج سفید و عواقب آن چیست ؟
مقایسه همسر با دیگران از طرف زن
مقایسه همسر با دیگران از طرف زن بسیار خطرناک است . مرد همیشه میخواهد در نظر همسرش تکیه گاهی امن باشد . حال در ذهن همسرش همیشه کسی هست که از همسرش بهتر باشد . زیباتر یا خراج تر یا موفق تر . این قیاس از امیدواری مرد نسبت به همسرش میکاهد . مرد را از تلاش بیشتر باز میدارد . چون اعتقاد دارد هرچه میکند در نظر همسرش ناچیز است . مقایسه همسر با دیگران از طرف زن ممکن است از مرد فردی بسازد که برعکس مورد قبل تلاشش را بیش از حد زیاد کند . این همسر برای اینکه به رقبای خود میدان ندهد شبانه روز تلاش میکند .
ذهن او فقط متوجه یک جنبه زندگیست که همسرش هدایتش کرده است . او به موارد دیگر زندگی کم توجه خواهد شد . اگر این مقایسه مالی باشد این مرد دیگر حضور فیزیکی کمرنگی در خانواده خواهد داشت . اگر مقایسه عاطفی باشد مرد از نظر مالی افت خواهد کرد و به همین ترتیب مردی خواهیم داشت که در یک جنبه عالی و در وجوه دیگر ضعیف خواهد بود . مردی یک بعدی و در عین حال فوق العاده عصبی ، زود رنج و پرخاشگر . .این مرد به خود به چشم یک وسیله تامین نیاز مینگرد . در جهتی تلاش میکند که از او خواسته شده ومقایسه شده . زندگی این زوج تبدیل به یک رابطه رباتیک میشود .ورودی ، پردازش و خروجی … .
بیشتر بخوانید:چرا باید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟
مقایسه همسر با دیگران از طرف مرد
مقایسه همسر با دیگران از طرف مرد هم عواقب سو زیادی دارد . زن موجودی عاطفی ، احساسی و تاثیر پذیر است . مانند نهالی نازک که اگر بشکند ترمیمش مشکل خواهد بود . مقایسه همسر با دیگران از طرف مرد میتواند بر زن تاثیری عمیق بگذارد . زن دوست دارد از طرف مرد مقبول و رضایت بخش باشد . به محض مقایسه با دیگری ، برای جلب رضایت همسرش از قالب خود خارج شده و در ظرف دیگری میگنجد . شکل او میشود و رفتار و اعمالش تغییر میکند . فردی میشود با خصوصیت و شخصیت شخصی خود و رفتار دیگری . این چنین شخصی ثبات شخصیتی خود را از دست داده و چند بعدی میشود روحیه ای متزلزل ، نگران و شکست پذیر خواهد داشت .
این فرد اگر مورد انتقاد قرار بگیرد آنرا نمیپذیرد . حساس و زودرنج میشود . بهانه گیری او پایان ناپذیر خواهد بود . چون این خودش نیست که زندگی میکند بلکه مقلد کسی است که او نیست . بماند که مردی که در مقیاس دیگران همسرش را میسنجد به همان شخص اکتفا نخواهد کرد . او با دیدن فردی جدید بازهم به مقایسه خواهد نشست . زن که تازه در قالب کسی دیگر گنجیده بازهم باید مقلد دیگری بشود . این مرد با این مقایسه زندگی خود را یا از دست میدهد و یا به انحراف میکشد . زن دیگر منتظر نمیماند که همسرش اورا با کس دیگری مقایسه کند . این زن از مردش حرفشنوی نخواهد داشت . مردش در نظر او فردی متزلزل و کوچک خواهد بود .
بیشتر بخوانید:دغدغه های ازدواج جوانان چیست ؟
مشاوره و خانواده
هر شخصی به محض اینکه در خانواده مشکلی ایجاد میشود بار اول را طبیعی میداند . وقتی مشکل برای بار دوم تکرار شود به فکر فرو میرود . بار سوم با نقش گرفتن چرا ها در ذهنش به فکر چاره می افتد . حال ممکن است با یک دوست درد دل کند . یا یک نفر از اقوام درجه یک مانند پدر یا مادر . هرکدام از اینها میتواند مشکل آفرین باشد . چرا که آنها فقط پای درددل یک نفر نشسته اند و دلیل و برهان طرف دیگر را نشنیده اند . این فرد با اطلاعات ناقصی که دارد به قضاوت می نشیند . معمولا در این قضاوت ها فردی که غایب است محکوم میشود . طرف اول به جای ترمیم رفتار خود یا همسر دچار پیش داوری میشود . او فقط به خود حق میدهد و خواهان تغییر رفتار همسر میشود . حال آنکه ممکن است درواقع خود او مقصر اصلی باشد .
حال اگر ما به جای چاره جویی از افرادی که نمیتوانند عادلانه قضاوت کنند به کسی مراجعه کنیم که هم علم آن را دارد و هم تجربه نتیجه بهتری دریافت خواهیم کرد . با مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی میتوانیم چاره کار را بفهمیم . مشاوره خانواده از اصولی است که باید در هر خانواده رعایت شود . مشاوره خانواده و روانشناسی بیطرفانه قضاوت خواهد کرد و به جای قضاوت مشاوره خواهد داد . آسیب شناسی کرده و علت مشکل پیدا میشود . و برای زندگی آرام و ازدواج موفق چاره بهتری خواهد اندیشید .
بیشتر بخوانید:فواید ازدواج در سن پایین ،گذری به دیدگاه ها
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: ۷ Ways Comparing Your Relationship To Someone Else’s …
 برای مشاوره در زمینه دلیل مقایسه همسر با دیگران چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۶:۱۱ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مرکز مشاوره رایگان کودک

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۲
مشاوره تلفنی کودک
مشاوره تلفنی کودک جزو مشاوره هایی است که از ضرورت آن همه مطلع هستند . دوران کودکی دوران حساسی است . کودک مانند یک دفتر سپید است که هرچه بر روی آن بنگارید اثر گذار است . وقتی بر روی یک کاغذ سپید مینگارید مراقب باشید که درست باشد چون هرچقدر هم خوب پاک کنید باز هم اثر آن نمایان است . با این مثال به حساسیت دوران کودکی وتاثیر رفتار ها بر روی کودک اشاره کردیم . مشاوره تلفنی کودک فرصت خوبی است تا روزانه با مشاوران در مورد کودک خود به مشاوره بپردازیم . رفتارهای نادرست چنان بر روح وجان کودک تاثیرگذار است که تا آخر عمر این رفتار با او همراه است . مشاوره تلفنی کودک به ما کمک میکند در رفتار با کودک خود تجدید نظر کنیم . و اگر با کودک خود رفتاری داشته ایم که ممکن است اثر بدی بر او بگذارد با مشاوره تلفنی کودک این اثر را کمرنگتر کنیم .
روانشناسان با استفاده از الگوی های عمومی و اختصاصی به واکاوی رفتارها میپردازند . این الگوها به روانشناسان کمک میکند تا علت رفتار های کودک شمارا زودتر شناسایی کنند . تشخیص درست به مداوای خوب می انجامد . مشاوره تلفنی کودک برای کودکانی است که یا آسیب دیده اند و یا نمیخواهیم آسیب ببینند . مشاوره تلفنی کودک درصد آسیب را تعیین میکند . سنین یک تا هفت سال بهترین زمان آموزش رفتاری به کودکان است . در این زمان باید بگذاریم کودکیش را بکند . در ضمن بازی و کودکی نیز میتوان غیر مستقیم و نا محسوس آموزش دهیم . مشاوره کودک حد و مرز تربیت و باید ها و نبایدهای این سن را تعیین میکند . شاید خیلی از ما ندانیم فرزند ما که عملکرد او با سنش هماهنگ است یا خیر . همه ما در برخی موارد نمیتوانیم عیوب فرزندمان را بپذیریم .
بیشتر بخوانید:مشاوره تربیت فرزند و مشکلات مشاوره کودکان
مشاوره تلفنی کودک رایگان
مشاوره تلفنی کودک رایگان میتواند کمک کند تا ببینیم آیا فرزند ما نسبت به احساست خویش آگاهی دارد یا خیر . مشاوره تلفنی کودک رایگان تشخیص خواهد داد کودک ما توانایی باز شناسی احساسات دیگران رادارد یا نه . مشاوره تلفنی کودک رایگان تشخیص خواهد داد که آیا کودک ما قادر به ابراز احساسات خود هست یا نه . مشاوره تلفنی کودک رایگان کمک میکند تا بدانیم کودک ما میداند که افکارچه تاثیری بر دیگران دارد ؟ مشاوره تلفنی کودک رایگان به او آموزش میدهد ایراز احساسات همیشه با افکار همسویی ندارند . مشاوره تلفنی کودک رایگان از او میخواهد در مقابل رفتار دیگران علتها را جستجو کند . کودک ما باید تفاوتها را احساس کند . راه حل ها را بیابد . او باید گزینه مناسبی برای شاد بودنش داشته باشد . او باید برای برنامه های آینده خود به تفکرات سازنده دست بیابد .
کودک در سن تمیز میتواند در اجتماع خرید و فروش های کوچک انجام دهد مانند خرید از سوپر محله یا خرید نان ویا خرید چاشت خود . کودکانی که دارای هوش هیجانی بالایی هستند کمتر سرشان کلاه میرود و در محاسبات کوچک توانا هستند . هوش هیجانی قابلیت تقویت و پرورش دارد . کودکانی که قادر نیستند آشفتگی های خود را کنترل کنند درک درستی از اطراف خود نخواهند داشت . آنها از توانایی شنیدن خوبی برخوردار نیستند درحالیکه اندام شنواییشان سالم است . آنها کنترلی بر عواطف و تکانشهای خود ندارند . این کودکان نمیتوانند با دیگران ارتباط خوبی برقرار کنند و بطور کلی تمرکز ندارند . دلیل همه این رفتارها عدم تمرکز است . چون آشفتگی ها به مغزشان فرصت بهره گیری به موقع ودرست را نمیدهند . سن تمیز یا همان درک متقابل از تعامل اجتماعی عدد ثابتی نیست و در هر کودک متفاوت است .
بیشتر بخوانید:روش تربیت کودک از بدو تولد
مرکز مشاوره تلفنی کودک رایگان آویژه
مرکز مشاوره تلفنی کودک رایگان آویژه در نظر دارد با بکارگیری افراد آگاه و مجرب خانواده ها را یاری کند . مرکز مشاوره تلفنی کودک رایگان آویژه به جامعه ای می اندیشد که کودکانش در محیطی سالم پرورش بیابند . مرکز مشاوره تلفنی کودک رایگان آویژه همراه شماست تا فرزندانتان با عزت نفس و اعتماد به نفس بزرگ شوند . مرکز مشاوره تلفنی کودک رایگان آویژه امیدوار است با مشاوره پنجره های رو به افقهای روشن زندگی را بر روی امیدهای آینده کشورمان بگشاید . این امید به ما توان ادامه میدهد که فرهنگ مشاوره ارتقا یابد . کودکانی که از تحصیل محروم میشوند . دارای تعامل رفتاری خوبی با جامعه نیستند . کنترلی بر آشفتگیهای ذهنی خود ندارندچه بسا در اثر سرخوردگی به بزه پناه بیاورند . با یک مشاوره خوب هوش هیجانی کودکان تقویت میشود . آنها وقتی بتوانند با پیرامون خود ارتباط خوبی برقرار کنند زندگیشان هدفمند خواهد شد .
داشتن هدف به زندگی جهت میبخشد و این جهت برای برنامه ریزی های آینده مفید است . کودکانی که مشاوره میشوند می آموزند برای یادگیری احساس مسئولیت کنند . احساس مسئولیت به کودکان انگیزه یادگیری میدهد و اینگونه این دو عامل بر یکدیگر اثر متقابل میگذارد . مشاوره خانواده ارتباط میان خانوادگی را بهبود میبخشد . الگوی رفتاری از هر عامل دیگر در درون خانواده موثرتر است . مشاوره روانشناسی آویژه همراه شماست تا با پیچیدگیهای رفتاری خانواده خود آشنا شوید . این آشنایی کمک میکند تا در صورت بروز آشفتگی بدانید چه نوع رفتار موثرتر و مفیدتر است . به خاطر داشته باشید بروز هرگونه رفتار به جا و یا نا بجا سرمنشا خانوادگی دارد . کودکان در محیط خانه باید یاد بگیرند . آنها باید بیاموزند که به تغییرات چگونه پاسخ دهند . منشا کنشها و واکنشها خانواده است . اولین جایگاه ممارست برای اجتماع .
بیشتر بخوانید: اهمیت تربیت کودک از دیدگاه قرآن
مراکز مشاوره تلفنی کودک رایگان
مراکز مشاوره تلفنی کودک رایگان در باره مهارتهای انطباقی و حساسیتهای آن به خانواده ها هشدار میدهند . مراکز مشاوره تلفنی کودک رایگان پس از بررسی توانایی جسمانی ، ذهنی ورفتاری کودک مهارت اورا میسنجد . یک کودک در سنین مختلف تواناییهای متفاوتی دارد . او در هر سن رفتارهای خاص آن سن را از خود بروز میدهد . اگر رفتار کودک با سنش انطباق نداشته باشد لازم است به یکی از مراکز مشاوره کودک مراجعه شود . مراکز مشاوره تلفنی کودک رایگان میتوانند گزینه خوبی برای راهنمایی باشند . یکی از نارسایی های کودک نا توانی یا کم توانی ذهنی است . از جمله افرادی که مهارت های انطباقی ندارند همین کودکان هستند . با مشاوره میتوان آنها را در رده های خاص خودشان مورد مطالعه قرار داد . کودکان کم توان ذهنی دو دسته هستند . دسته ای که آموزش پذیرند و دسته ای که نیستند .
اگر برای کودکان آموزش پذیر به موقع اقدام کنیم بهتر میتوانیم یاریشان کنیم . اگر اقدام به موقع انجام نشود ومهارتهای انطباقی آنها دچار مشکل شود ممکن است دچار عوارض جانبی نیز بشوند . یک کودک وقتی با همسالان خود پیش میرود مهارتهای خاص سن خود را بهتر یاد میگیرد . حال در نظر بگیرید یک کودک ده ساله مهارتهایش در حد کودک دو ساله باشد . در اینصورت او ممکن است درجامعه با نگاههای سوال برانگیز دیگران مواجه شود . ممکن است هر لحظه توسط دیگران تحقیر شود . این کودک فاقد دریافت احساس نیست و نگاهها و تحقیرها را درک میکند و باعث سرخوردگیش خواهد شد . او اعتماد به نفس اندکی را که دارد نیز از دست خواهد داد . اما آموزش به موقع میتواند لااقل ازعوارض جانبی بکاهد . او در کنار همسالانش احساس بهتری خواهد داشت و پیشرفتهایش مشوق او خواهند شد .
بیشتر بخوانید:در مورد شیوه های تربیت کودک بیشتر دقت کنید
بهترین مرکز مشاوره تلفنی کودک رایگان
بهترین مرکز مشاوره تلفنی کودک رایگان را چگونه تشخیص دهیم ؟ چند فاکتور مهم برای تشخیص بهترین مرکز وجود دارد . داشتن محیطی آرام وساکت برای بیماران و مراجعان
داشتن مشاوران مجرب و آموزش دیده با سطح تحصیلات بالا ترجیحا از دانشگاههای معتبر
ترجمه مقالات و مجله های روانشناسی به روز دنیا برای آگاهی بیشتر مشاوران و روانشناسان مرکز
اشنایی با جدیدترین روشهای درمان و مشاوره
بهره بردن از ورک شاپ یا همان کارگاههای آموزشی و برگزاری ورک شاپ توسط مرکز
دسترسی مراجعان و بیماران از طرق مختلف مانند تلفن ، اینترنت و بخصوص سایت
طرف قرارداد یکی از سازمانهای معتبر کشور
داشتن روانشناس در حوزه های مختلف روانشناسی
در ارتباط بودن با روانپزشکان متخصص
داشتن امکانات به روز برای مشاوره
و از همه مهمتر داشتن انگیزه و هدف برای مرکز ونه صرفا درامد
با این تفاسیر میتوان پی برد بهترین مرکز مشاوره تلفنی کودک رایگان چه ویژگیهایی را دارست .
اما هدف از شناختن بهترین مرکز مشاوره تلفنی کودک رایگان چیست ؟ بدیهی است که درمان هر چقدر با سرعت و صرف زمان کمتر انجام شود نتیجه بهتری خواهیم گرفت . یک بیمار و یا یک فرد آسیب دیده و یا کسی که مشاوره میگیرد فرصتی برای آزمون و خطا ندارد . چرا که این زمان را برای مداوا و یا ترمیم نیاز دارد . چه بسا بیماری ها و آسیبهایی که هر چه زودتر مداوا شوند نتیجه بهتری خواهد داشت . مانند مشاوره ازدواج . ما در این مشاوره باید از زمان حد اکثر استفاده را بریم . یا کودکی که دچار اختلال دو قطبی و سایکوز که اگر این اختلال زود مداوا نشود ممکن است باعث بوجود آمدن اختلال دیگری مانند شیدایی و افسردگی شود . دیگر اینکه اگر یک بیماری روانی در زمان کمتری مداوا شود روحیات بیمار کمتر آسیب میبیند .
بیشتر بخوانید:اهمیت تربیت کودک در اسلام
زمان و تاثیر آن بر مشاوره و مراجعان
کسی متوجه شده کودک او مهارتهای تطبیقی لازم را ندارد . به یک مرکز مشاوره مراجعه میکند . اگر این مرکز جزو بهترین ها باشد این اختلال زود تشخیص داده میشود . اگر بیمار نیاز به کار درمان یا گفتار درمان و یا مشاوره داشته باشد انجام میشود . روحیه بیمار و خانواده روز به روز بهتر خواهد شد چون پیشرفت در بهبود اختلال خود را نشان میدهد . خانواده شاهد به ثمر رسیدن تلاشهایشان میشوند . اما وقتی یک اختلال درست تشخیص داده نشود نه تنها بیماری بهبود نخواهد یافت بلکه روحیه همه آسیب خواهد دید . پس از فوت زمان به مرکز دیگر مراجعه و روحیه بیمار و خانواده کاملا تضعیف خواهد شد . پس از صرف زمان و مراجعات بسیار درمان و در واقع اختلال او تشخیص داده نمیشود . این نا امیدی در یادگیری و اعتماد به نفس تاثیر منفی گذارده و مانع رشد او میشود .
مشاوره خانواده آنلاین فرصت مناسبی برای تشخیص است . این حق شماست که درباره مرکز مشاوره ای که به آن مراجعه میکنید تحقیق کنید . ما در همه حال نیاز به مشاوره داریم . برای مشاوره زناشویی ، مشاوره کودک ، مشاوره تحصیلی و حتی مشاوره نظام وظیفه . پس بهتر است برای خود و خانواده در مورد یک مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده تحقیق کنیم . وقتی تمام افراد خانواده برای حل مشکلات خود به یک مرکز مراجعه میکنند تشخیص آسانتر میشود . مشاوره تلفنی خانواده میتواند برای همه افراد خانواده یک میز گرد درمان تشکیل دهد . بدین ترتیب تمام افراد در این جلسه شرکت می کنند . مشاوره تلفنی یک مزیت را دارد . کسی که اعتماد به نفس کافی برای رودررو شدن ندارد میتواند در این جلسه شرکت کند . در این میز گرد حرفهای نا گفته ، گفته میشود .
بیشتر بخوانید:تربیت فرزند از نظر روانشناسی و از بدو تولد
میزگرد مشاوره
در میزگردهای مشاوره آنلاین میتوان تمام بغض هارا گشود .
حرفهای نا تمام ، تمام میشود . اگر قرار است کسی مسئولیتی را به عهده بگیرد اینکار انجام میشود . اگر کسی بیش از حد ایثار میکند و از این بابت دچار آسیب روانی شده است آسیبها متوقف خواهد شد . مشاوره تلفنی خانواده درباره روابط بین خانواده تحقیق میکند . مزیت میزگرد بر تک مشاوره این است که با هر یک از اعضا تک تک صحبت میشود . هر یک از افراد خانواده توقعات خود را از دیگر افراد خانواده بیان میکند . روابط ومشکلات افراد آسیب شناسی شده و درمان میشوند . در میزگرد تشخیص و پیدا کردن علت آسانتر و سریعتر خواهد بود . مشاوره روانشناسی آنلاین نیز به همین ترتیب میتواند مفید باشد . با این تفاوت که تشکیل میزگرد آسانتر و حتی کم هزینه تر است .
یکی از معضلاتی که دامنگیر خانواده هااست و مانع مشاوره میشود هزینه آن است . مرکز مشاوره آویژه مراجعین خود را از داشتن مشاوره آنلاین رایگان برخوردار کرده است . این مرکز به خوبی حساسیت وضروت مشاوره برای خانواده را به عنوان سنگ بنای جامعه درک کرده است . ترویج و ارتقا فرهنگ مشاوره برای توسط مرکز مشاوره آویژه با روش رایگان نمودن برخی خدمات انجام میشود . این مرکز برای صرفه جویی در هزینه و وقت شما هموطنان گرامی تمهیداتی اندیشیده است . اگر همه ما به اهمیت لحظه های عمر و وقت پی برده باشیم تشخیص خواهیم داد ما وقت زیادی نداریم . ما انسانهای باهوشی هستیم که میتوانیم مفید باشیم . این حق ما است که به اهداف و آرزوهایمان دست بیابیم . یادمان باشد ما میتوانیم . ما اشرف مخلوقات هستیم . ما هوشمند آفریده شده ایم .
بیشتر بخوانید:روش تربیت کودک از نظر روانشناسی
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: Child Law Advice
 برای مشاوره در زمینه مرکز مشاوره رایگان کودک
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۵:۱۴ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی اویژه

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۱
مرکز مشاوره
مرکز مشاوره مکانی است که این روزها نامش به گوش خیلی از افراد میخورد . مرکز مشاوره در واقع در این عصر که ما در آن زندگی میکنیم میتواند پناهگاهی برای افرادی باشد که در معرض خطرهای مختلف روانی باشند . اگر این افراد به جایی برای درمان مراجعه نکنند ممکن است به هر طریقی مورد آسیبهای متفاوت قرار بگیرند . از وظایف در شماره مرکز مشاوره میتوان به مشاوره در مورد ازدواج و شروع زندگی مشترک اشاره کرد . آموزش مهارت مدیریت زندگی زناشویی پر جریان زندگی از دیگر خدمات ارائه شده توسط مرکز مشاوره میباشد . اگر زوجی در ر زندگی مشترک به مشکل و بن بست بخورند میتوانند برای حل آن به مرکز مشاوره متناسب با نیازشان مراجعه کنند . مشاوره تحصیلی نیز از دیگر شاخه های فعالیت قابل معرفی و شایع یک مرکز مشاوره خوب و جامع میباشد . در ادامه بیشتر با شاخه های فعالیت یک مرکز مشاوره آشنا میشویم .
بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی روان شناسی
مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره آویژه نیز از مراکز مشاوره خوب و سطح بالایی است که افراد میتوانند برای حل مشکلات مختلف و گوناگون خود را در زمینه های متفاوت با مشاوران این مرکز در میان بگذارند . مرکز مشاوره آویژه در زمینه های مختلفی از جمله divorce)) طلاق یا مواردی دیگر مثل خیانت betrayed)) و همچنین سایر آسیبهای روحی و روانی که مربوط به انسان میشود فعالیت میکند و به افراد جامعه صادقانه خدمات ارائه میکند . مرکز مشاوره آویژه به دلیل اینکه در مورد کیفیت خدمات ارائه شده به افرادی که به این مرکز مراجعه میکند بسیار حساس است در نحوه انتخاب مشاوران خود بسیار دقیق برخورد میکند . مرکز مشاوره آویژه در زمانی که متاسفانه تعداد مراکز و افرادی که به دلایل مختلف به قصد سود جویی و نه برای خدمت ، اقدام به مشاوره به افراد میکنند میتواند نقطه امیدی برای افرادی که نیاز مشاوره دارند محسوب شود .
بیشتر بخوانید:مشاوره انلاین روان شناسی و خانواده
مرکز مشاوره خانواده آویژه
مرکز مشاوره خانواده آویژه مبتواند برای زوجین بسیار کمک کننده و مفید واقع شود . در زمانی که مشکلات خانوادگی در جامعه بسیار زیاد شده است و مخصوصا این اختلافات در زوجین جوان و کم تجربه مشاهده میشود مرکز مشاوره خانواده آویژه آماده ارائه خدمات مختلف و متفاوتی در این زمینه به هم وطنان و افراد حاضر در جامعه عزیزمان است . گاهی اوقات اتفاقی در روابط زناشویی بین زوجین می افتد که شرایط را به حدی پیچیده میکند که حل و فصل شرایط خارج از توان و مهارت خود زوجین و حتی بزرگترهای دوطرف است . در این زمان ورود یک فرد اصلح و آگاه که تحت تاثیر احساسات و عواطف قرار نگیرد و بتواند تصمیمات خوبی برای زوجین اتخاذ کند میرسد . نقش روانشناسان مرکز مشاوره خانواده آویژه در این لحظات میتواند پررنگ و مثمر ثمر باشد .
بیشتر بخوانید:مشاوره خانواده تلفنی
مرکز مشاوره کودک آویژه
مرکز مشاوره کودک آویژه خدمات ارزنده ای را در این زمینه به مراجعان خود میدهد که میتواند برای والدین بسیار مفید و کمکم کننده باشد . گاهی اتفاقاتی در طول رشد طبیعی کودک رخ میدهد که مدیریت آن از آگاهی و اطلاعات پدر و مادر خارج است و نمیتوانند در مدیریت و حل مشکل در این زمینه کامیاب باشند . مرکز مشاوره کودک آویژه در زمینه های مختلف أین حوزه کمک هایی را به والدین میرساند . مثلا اگر کودکی دچار افسردگی شده باشد قطعا علائم بالینی مخصوص افسردگی را از خود بروز دهد . اما ممکن است والدین به علائم این آسیب و بیماری روحی آشنا نباشند . یک مشاوره خوب میتواند در دوره‌های مختلف رشدی کودک خیال پدر و مادر های نگران را در باب این موضوعات راحت کند . مرکز مشاوره کودک آویژه با مشاوران مجرب خود به راحتی و کیفیت میتواند همراه همیشگی والدین باشد .
بیشتر بخوانید:مشاوره کودک تلفنی
مرکز مشاوره زناشویی آویژه
مرکز مشاوره زناشویی آویژه با متخصصان و مشاوران زبده ای که در این حوزه در اختیار دارد قطعا میتواند تاثیر خود را در این شاخه از روانشناسی نیز با کیفیت بالا داشته باشد . زن و مردی که به تازگی و احتمالا با تجربه کم به زندگی زناشویی وارد میشوند یا قصد ورود به آن را دارند ممکن است به اصطلاح در این راه آبدیدگی و پختگی لازم را نداشته باشند .
در این هنگام یک روانشناس به عنوان کسی که سال های زیادی از عمر خود را صرف تحصیل و کسب تجربه در أین زمینه کرده است به شدت میتواند مفید و موثر واقع شود . مرکز مشاوره زناشویی آویژه همبشه و همه ساعات در خدمت افرادی است که در این موضوع و حتی زمینه های دیگر نیازمند کمک هستند و به هر دلیلی از جمله مسافت ، محدودیت مالی یا به دلیل اینکه فرهنگ اجازه مراجعه حضوری را به فرد نمیدهد در کنار نیازمندان به مشاوره خواهد بود .
بیشتر بخوانید:علت خیانت مردان 
مشاوره تحصیلی
از دیگر انواع مشاوره که به خصوص أین اواخر طرفداران زیادی پیدا کرده است مشاوره تحصیلی میباشد . تحصیل در رتبه های مختلف در اولویت خانواده ها و خود افراد جامعه ما قرار دارد و از جمله پیشرفت های واجب شناخته می‌شود . افراد از رمان خردسالی که تحصیلات ابتدایی را آغاز میکنند به این هدف درس میخوانند که به مدارج عالی علمی دست پیدا کنند .
علم و دانش و حضور در دانشگاه از جمله نیازهای اصلی فرزند در دید خانواده ایرانی قرار دارد . اما به دلایل مختلف خانواده‌ها گاهی نمیتوانند از یک جایی به بعد نمیتوانند نیازهای تحصیلی کودک را برآورده کنند . مثلا نمیتوانند برنامه ای بریزند که فرزندشان تفریحات و تحصیلات خود را باهم و با کیفیت بالا تجربه کنند . در موارد شایع تر نمیتوان به این مسئله هم اشاره کرد فرد نمیتواند خودش برای کنکور برنامه بریزد که به موفقیت دلخواه دست یابد . در أین مواقع یک مشاوره قطعا میتواند آینده تحصیلی فرد را تضمین کند .
بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی ازدواج
مشاوره کاری
گاهی افراد به سنی میرسند که دیگر وقت استقلال رسیده و باید زندگی خود را کم کم از خانواده ای که در آن بزرگ شدند جدا کنند . معمولا این استقلال در مستقل شدن به لحاظ مالی نممود پیدا میکند . ممکن است جوانی که به فکر مستقل شدن افتاده است تحصیلات عالیه داشته باشد یا نداشته باشد . ممکن است سابقه کار در حرفه آی را داشته باشد . ممکن است برای بعضی از شغل ها امتیازات و نقاط مثبت و مفیدی داشته باشد و در عین حال برای بعضی کار ها نقاط ضعفی را داشته باشد که نتواند به خوبی از پس این اتفاقات بر بیاید .
در اینجا مشاوره کاری و تحصیلی به کمک فرد میاید و میتواند با تکنیک های مخصوص خود جواب های سوالات و ابهامات فرد را بدهد . مشاوران شغلی میتوانند رشته مورد علاقه فرد برای فعالیت را مشخص کنند و همچنین با دادن یک برنامه منظم و علمی فرد را از نقطه شروع تا نقطه پایانی همراهی کنند .
مشاوره برای معافیت از سربازی
مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه علاوه بر خدماتی که در حوزه زناشویی و تحصیلی و … را به هم وطنان عزیز ارائه میدهد ، با در اختیار داشتن مشاوران زبده در زمینه نظام وظیفه این خدمات را نبز در لیست خدمات خود قرار داده است . مثلا فردی را در نظر بگیرید که به دلیلی نقصی که در بدن و از لحاظ فیزیکی در بدن دارد نمیتواند به خوبی خدمت سربازی خود را انحام دهد و شاید اطلاع نداشته باشد که میتواند معاف شود . او میتواند بدون اینکه مسافتی را طی کند تنها با یک تلفن مشاور خود را در این زمینه در کنار خود حس کند . چنانچه راهی برای معافیت فرد توسط مشاور تشخیص داده شود قطعا فرد و مشاور گام به گام به سمت هدف خود حرکت میکنند .
بیشتر بخوانید:ضرورت مشاوره خیانت چیست؟
مشاوره در مورد نوجوان
مشاوره خانواده میتواند شامل موضوعات بسیار مختلفی باشد . اما یکی از مقوله هایی که مشاوره خانواده و روانشناسی افراد ارائه میدهد مبحثی است که مربوط به خانواده ها و نوجوانان و ارتباطی که بین آنها حاکم است میشود . گاهی نوجوانان به دلیل شرایط حساس سنی که در آن قرار دارند نمیتوانند ارتباط کلامی و حسی خوبی را با والدین و یا اعضای کوچکتررو بزرگتر خانواده برقرار کنند . در این هنگام ممکن است نوجوان به صورت بی اختیار اتفاقاتی را تجربه کند که همراه آسیب های زیادی باشد . برای مثال خطر اعتیاد و بزهکاری همواره برای هر نوجوانی وجود دارد .اما یک مشاور به دلیل علم و تجربه در این زمینه میتواند کاملا نوجوان را در مسیر گذر از این برهه حساس یاری کند و به سر منزل مقصود برساند .
بیشتر بخوانید:درمان اعتماد به نفس پایین در نوجوانان
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی اویژه به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:Welcome to Family Counseling and Psychology Cente
 برای مشاوره در زمینه مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی اویژه
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۴:۰۵ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۱
نشانه های خیانت زنان (the signs of women’s betrayed)
نشانه های خیانت زنان باید توسط مردان به صورت کامل مورد بررسی قرار بگیرد .داشتن اطلاعات کافی در مورد این مطلب از انه جهت مهم است که نشانه های خیانت زنان میتواند چراغ خطری برای مردانی باشد که مواظبت از زندگی زناشویی را وظیفه خود میدانند . اگر مردان نشانه های خیانت زنان را متوجه شوند میتوانند در جلوگیری از این اتفاق موفق باشند . نشانه های خیانت زنان به صورت های مختلفی قابل تشخیص است . برای مثال ما میتوانیم با مطالعه کتاب های گوناگونی که در این رابطه نوشته شده است به نشانه های خیانت زنان پی ببریم . گاهی نیز به آموزش های بیشتری در بعضی از ابعاد این مقوله نیازمند هستیم . برای مثال شرکت در کارگاه های روانشناسی در باب این موضوع میتواند به ما در باز شناسی نشانه های خیانت زنان کمک شایانی بکند .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت
نشانه های خیانت زنان به شوهر
نشانه های خیانت زنان به شوهر همانطور که در بالا اشاره شد بسیار زیاد هستند و برای فهمیدن و شناسایی آنها مردان نیازمند کسب اطلاعات کافی هستند . نشانه های خیانت زنان به شوهر که توسط مرد احساس میشود و یا به هر نحوی از این اتفاق اطمینان حاصل میشود باید با روانشناس درمیان گذاشته شود . او میتواند به خوبی نشانه های خیانت زنان به شوهر را تشخیص دهد و مرد را از اشتباه و قضاوت نادرست احتمالی بازگرداند . گاهی افراد به دلیل علاقه یا تعصب به صوذت احساسی همسر خود را مورد قضاوت قرار میدهند . فواید در میان گذاشتن مسائل مربوط به خیانت با یک روانشناس به همینجا ختم نمیشود . بعد از بررسی و مطمئن شدن از صحت نشانه های خیانت زنان به شوهر راه حل های درست و اصولی برخورد با أین موضوع توسط مشاور به مراجعان ارائه میشود .
نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست ؟
نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست ؟ شاید خیلی از مردان به دنبال جواب این سوال باشند . البته جواب این سوال که نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست ثقطعا نسبت به هر زندگی میتواند متفاوت باشد . خیانت و رابط فرازناشویی حتما اتفاقی نیست که ناگهان و بدون زمینه رخ دهد . این آسیب حتما در پی نقصی در بعد فردی یتا مدیریتی زندگی زناشویی خواهد آمد . شاید اگر از زوج الف بپرسیم که نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست به ما پاسخ دهند که خب اگر همسر ما دیگر از ارضا نشدن کافی در رابطه جنسی شکایت نکند احتمال به طرز دیگری این نیاز خود را برآورده میکند . این پاسخ به دلیل ضعف جنسی در زوجین میباشد . اما اگر از زوج ب بپرسیم که نشانه این موضوع چیست شاید نشانه‌هایی را بیان کنند که مربوط به مسائل مالی و اقتصادی باشد .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر
نشانه های خیانت زنان به همسر
نشانه های خیانت زنان به همسر گاهی توسط خود فرد و یا افراد با تجربه قابل تشخیص نیست . مثلا در مواردی که زن دارای بیماری های روانی خاصی است که عوارض جانبی بیماری او میتواند بهعدم تعهد به همسرش نیز کشیده شود . برای مثال یک بیمار اسکیزوفرنی دارای توهمات دیداری و شنیداری زاید و منحصر به فردی است که تمام ابعاد زندگی او را تحت تاثیر قرار میدهد . برای مثال زنی که دچار اسکیزوفرنی است دائم صدای شوهر خود را درحال رابطه جنسی با یک زن دیگر میشنود . او نمیتواند حقیقت را از توهمات تمیز دهد . بنابراین ممکن است برای جبران و تلافی خیانت ، او نیز مرتکب چنین امری شود . نشانه های خیانت زنان به همسر در این سطح حتما باید توسط روانشناس یا روانپزشک بالینی تشخیص داده شود و برای درمان آن اقدام کرد .
نشانه های خیانت زنان به مردان
نشانه های خیانت زنان به مردان برخی از اوقات نیز در رفتار و تغییر رویه زنان در زندگی مشترک قابل پیش بینی و قابل بپیش گیری است . مردان و زنان اگر در معرض خیانت و یا در حال خیانت به همسر خود باشد نشانه هن و علائم خاصی را از خود بروز میدهند . به تعدادی از این نشانه‌ها در طول رابطه زناشویی اشاره میکنیم :
بی میلی در انجام وظایف همسری مانند مدیریت کارهای منزل یا انجام وظایف مادری در قبال فرزندان که ریشه در دلسرد شدن نسبت به زندگی دارد .
از دیگر نشانه های خیانت زنان به مردان میتوان به بی توجهی زن نسبت به شوهرش در موارد ریز و درشت اشاره کرد . معمولا زن ها این عادت را دارند که موارد ظاهری و باطنی شوهر خود را مورد بررسی دقیق قرار میدهند .
ابراز بی تفاوتی جزو مهمترین عناصر و نشانه هایی است که بی تعهد بودن به زندگی میتوان در آن نمود پیدا کند.
بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر
مشاوره خیانت (betrayal counseling)
مشاوره خیانت از جمله خدماتی است که اکثرا در زیر مجموعه مشاوره خانواده به متقاضیان ارائه میشود . گاهی افرادی که درگیر موضوع خیانت میشوند ، د گچ آر یک سردر گمی خاص در ابن مورد هستند . در این زمان ها گاهی افراد از روی ناآگاهی مسائل خود را با افرادی در میان میگذارند که به هیچ عنوان شایستگی لازم را برای کمک در أین زمینه نداشته و شاید باعث عمیق تر شدن أین مشکل نیز بشوند . در أین مواقع مطمئن ترین راه برای افراد مراجعه به یک روانشناس حاذق و استفاده از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی است . به این دلیل که مشاور قدرت این را دارد که متوجه شود که نگرانی شما بی مورد است یا برای ابراز نگرانی خود حق دارید . در مرحله بعدی او شما را در مدیریت چنین بحرانی و در گرفتن تصمیم درست همراهی میکند .
طلاق عاطفی (emotional divorce)
یکی از مواردی که باعث بوجود آمدن یا بهتر بگوییم باعث تمایل افراد به ایجاد رابطه فرازناشویی میشود مسئله طلاق عاطفی است . خیانت زن به همسرش به قدری مسئله مهم و ویرانگری است که میتواند تمام بنیان و ریشه خانواده را از پایه ویران کند. خیانت زن به مرد و برعکس خیانت مرد گاهی حاصل سردی روابط احساسی بین زوجین است . در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت که از نشانه های خیانت زنان در رابطه زناشویی عدم احساس نیاز به ارضاء نیاز در بعد عاطفی از طرف همسر خود نسبت به گذشته میباشد . خیانت زن شوهردار که در این بحث موضوع اصلی مورد نظر ما است در خیلی از موارد به دلیل همین گسستگی عاطفی بین زن و شوهر ایجاد میشود . زن از لحاظ عاطفی به شدت در تنگنا قرار میگیرد و ممکن است با کوچترین ابراز محبت مردانه ای پایش بلغزد .
دلایل بروز طلاق عاطفی
ممکن نیست که بحث و تحقیقی در مورد مشاوره درمورد خیانت مطرح شود و سخنی از طلاق عاطفی به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل بروز این موضوع سخنی به میان نیاید . علت خیانت زنان شوهردار در رابطه هایی که به اجبار یا عدم تمایل افراد به یکدیگر شکل میگیرد بیشتر به وجود آمدن نوعی جدایی به نام جدایی یا طلاق عاطفی میباشد . از دلایل بروز این جدایی میتوان به مسائل زیر اشاره کرد :
نداشتن دیدگاه و اهداف مشترک
وجود تضادددر عقاید
ازدواج اجباری
نداشتن موضوع مشترک برای گذراندن وقت با یک دیگر
عدم توانایی در مدریت رابطه احساسی که باعث بروز سردی هر چه بیشتر در رابطه عاطفی زوجین میشود
نداشتن پختگی لازم و آمادگی در شروع یک زندگی مشترک. این موضوع بیشتر در ازدواج‌هایی که در سنین پایین به انجام میرسد دیده میشود . برای مثال پسری که هنوز خود به پدر و مادر و خانواده از لحاظ عاطفی شدیدا وابسته است . در این مواقع پسر علاوه بر اینکه خودش دچار دلتنگی و احساس نیاز است مسئولیت احساسات فرد دیگری را نیز روی دوشش احساس میکند .
بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با زن خیانتکار
طلاق جنسی (***ual divorce)
گاهی علت اینکه خانم ها خود را اسیر احساس گناه خیانت زن به شوهر میکنند این است که در برابر احساس نیاز جنسی خود تسلیم میشوند . برای اینکه بتوان بهترین راه برخورد با خیانت همسر را پیدا کرد ، باید در ابتدا مشکل و مورد ریشه ای که باعث به وجود آمدن خیانت میشود را مورد بررسی قرار داد . طلاق جنسی از همان دسته موضوعات و دلایلی است که باعث به وجود آمدن سردی و در نتیجه خیانت در روابط زناشویی میشود . مرد و زن در این نوع جدایی به هر عنوانی امکان جدایی از یکدیگر را ندارند یا مایل به این کار نیستند .
مثلا اینکه در صورت جدایی فرزندانشان آسیب جدی را متحمل میشوند . در این صورت زن و مرد فقط با یکدیگر هم خانه خواهند بود و به ندرت بین آنها روابط زن و شوهری شکل میگیرد . زن و مرد در طلاق عاطفی معمولا نیاز جنسی خود را در روابط فرازناشویی برطرف میکنند .
بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟
دلایل به وجود آمدن طلاق جنسی
عاقبت خیانت به همسر قطعا اتفاق مبارک و خوبی نخواهد بود . دلیل خیانت هرچه که باشد حتما به زوجین و همچنین به فرزندان آسیب زیادی وارد میکند . در بالغ به طلاق عاطفی پرداختیم و تعریفی از آن ارائه دادیم . روانشناسی خیانت علاوه بر اینکه سعی میکند راهی را مثلا برای بخشش خیانت زن به شوهر پیدا کند ، همزمان هم در پی یافتن ریشه های آن و هم در صدد درمان خیانت زناشویی قدم بر میدارد . بعضی از دلایل طلاق عاطفی عبارتند از :
عدم تناسب نیاز جنسی در مرد و زن .
تفاوت در سلیقه جنسی .
عدم تجربه کافی در مدیریت کردن رابطه جنسی به عنوان یکی از پایه های بسیار مهم و تعیین کننده در زندگی زناشویی .
ازدواج در سن پایین و عدم توانایی کامل در برقراری رابطه جنسی از لحاظ فیزیولوژیکی باعث بیزاری از رابطه جنسی مخصوصا در زنان میشود .
مشکلات اقتصادی (financial problems)
از دیگر عوامل شایع خیانت و به خصوص دلایل خیانت زنان مسئله مهم مالی میباشد . به طور کلی موضوع توان اقتصادی برای داشتن یک زندگی زناشویی موفق از پایه ها و اصول غیر قابل چشم پوشی است . فرزندی که در رفاه مالی مطلوب رشد کند قطعا زمینه و امکانات بیشتری برای رشد و شکوفایی استعدادهای خود در مسیر زندگی خواهد داشت . در مورد زنان نیز این مسئله بسیار تأثیرگذار و حیاتی به نظر میرسد . زنی که نگرانی در باب مسائل اقتصادی خانواده نداشته باشد قطعا دلگرمی و امید بیشتری در ادامه دادن و ساختن زندگی مشترک خود و همسرش خواهد داشت .
برعکس در بعضی از خانواده هایی که مشکلات اقتصادی و معیشتی را تجربه میکنند زیاد دیده میشود که ریشه خیانت زن شوهردار به شوهرش در فقر یافت میشود . بنابراین فاکتور بلوغ و توانایی مالی از جمله مهمترین مسائلی است که قبل از ازدواج باید توسط فرد و خانواده اش مورد بررسی قرار بگیرد .
بیشتر بخوانید: در مورد روانشناسی خیانت بیشتر بدانید
چگونگی تاثیر فقر بر وقوع خیانت
گاهی اوقات افراد وقتی به موضوع اقتصاد و تاثیر آن به عنوان یکی از دلایل خیانت زنان برمیخورند آن را غیر قابل باور میپندارند . در حالی که فقر به عنوان دلیل خیانت زنان کاملا واقعی و قابل اثبات میباشد . زنی را در نظر بگیرید که شوهرش توان مقابله با مشکلات اقتصادی و تامین با کیفیت معاش زندگی را ندارد . گاهی زن از نظر اخلاقی و خانوادگی کاملا مقبول و قابل تائید است . اما وقتی میبیند که مرد توان سیر کردن شکم فرزندانشان را ندارد خود را به هر دری میزند که امکانات حداقلی برای فرزندانش فراهم شود . در بسیاری از مواقع زن درصورت عدم توفیق در این راه گزینه روسپی گری را انتخاب میکند . در زندگی هایی که مرد یا هر دو زوج اعتیاد دارند أین عاقبت بسیار شایع تر به نظر میرسد . بنابراین هیچگاه نمیتوان بی پولی و فقر را از دلایل خیانت زن به شوهر حذف کرد .
نحوه برخورد با زن خیانتکار
بعد از اینکه دلایل خیانت زنان به مردان و چگونگی به وقوع پیوستن خیانت های زناشویی را بررسی کردیم ، دولت آن است که به نحوه برخورد با زن خیانتکار را نیز برسی کنیم . قطعا از مواردی که میتوان گفت بعد از وقوع خیانت هیچگاه و تقریبا به هیچ وجه مثل قبل نمیشود اعتماد همسر بعدا از خیانت است . شاید مرد بخاطر فرزندان یا هر دلیل دیگری بخواهد شاکله این زندگی حفظ شود ولی تا ابد قسمتی از درگیری های ذهنی او به اینکه هر لحظه احتمال میرود که همسرش باز به او خیانت کند اختصاص میابد . در این مواقع هیچکس مانند یک روانشناس با تجربه نمیتواند به کمک مرد خیانت دیده بیاید . روانشناس میتواند هم در حفظ آرامش مرد در زندگی به او کمک کند و هم پیشنهادات مفیدی در مورد واکنش در مقابل خیانت همسر برای مراجع خود داشته باشد .
بیشتر بخوانید: درباره نشانه های بی میلی مرد به زن چه میدانید
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:Betrayed women reveal the signs that their partners were 
 برای مشاوره در زمینه نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۵۵:۱۴ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

نشانه های خیانت زناشویی چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۱
خیانت زناشویی (infidelity)
خیانت زناشویی یکی از شایع ترین معضلات اجتماعی و فرهنگی این روزهای جامعه است که در صورت عدم جلوگیری از گسترده شدن آن میتواند عواقب زیادی را برای ما به ارمغان بیاورد . خیانت زناشویی میتواند به دلایل مختلف اتفاق بیفتد . گاهی خیانت زناشویی به دلیل سردی روابط بین زن و شوهر اتفاق می‌افتد . گاهی مشکلات اقتصادی باعث بروز خیانت زناشویی میشود . گاهی نیز مشکلات روحی و روانی باعث میشود که ما خیانت زناشویی یا نشانه های خیانت زناشویی را در روابط زوجین مشاهده کنیم . در ادامه به طور مفصل و جامع و همچنین تخصصی داد .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست؟
نشانه های خیانت زناشویی
نشانه های خیانت زناشویی بسته به دلیل و زمینه ای که خیانت در آن اتفاق می افتد میتواند متفاوت باشد . همیشه به این مسئله باید توجه شود که نشانه های خیانت زناشویی به یک باره به وجود نمی‌آیند و حتما بخاطر مشکلات و مسائل مربوط به گذشته ظاهر میشوند . نشانه های خیانت زناشویی را میتوان از راههایی به خوبی شناخت و این شناخت به ما کمک میکند که از بروز خیانت در رابطه زناشویی خود جلوگیری کنیم . بهترین راه برای شناخت نشانه های خیانت زناشویی قطعا میتواند استفاده و بهره بردن از مشاوره خانواده و روانشناسی است . مشاوره خانواده به صورت کاملا علمی و حساب شده اطلاعات لازم را در مورد این موضوع در اختیار شما قرار خواهد داد . بعضی از افراد این اشتباه را میکنند که مسائلی مانند خیانت زناشویی را با والدین خود در میان میگذارند که در بیشتر مواقع نتیجه عکس میدهد .
بیشتر بخوانید: در مورد روانشناسی خیانت بیشتر بدانید
عکس العمل در برابر خیانت زناشویی
عکس العمل در برابر خیانت زناشویی باید به صورتی باشد که متناسب با موقعیت و عمق خیانت بروز کند . گاهی افراد به دلیل عدم توانایی در کنترل هیجان های منفی خود در زمان بروز خیانت نمیتوانند عکس العمل در برابر خیانت زناشویی را به خوبی انجام دهند . بهترین عکس العمل در برابر خیانت زناشویی این است که فرد خیانت دیده یا کسی که حدس میزند همسرش به اعتماد او خیانت کرده است میتواند مراجعه به روانشناس برای گرفتن مشاوره خیانت باشد . شاید برای فردی که به او خیانت شده است برای اولین بار باشد که این موقعیت را تجربه میکند اما این برای فردی که سالها در این زمینه مطالعه و تجربه دارد به این صورت نیست . یک مشاور با تجربه خود میتواند بهترین راهکارها و بهترین پیشنهادات را در مورد برخورد با این موضوع به ما بدهد .
برخورد با نشانه های خیانت زناشویی
برخورد با نشانه های خیانت زناشویی همانطور که در بالا گفته شد بهتر است توسط مشاور و روانشناس برای ما مشخص شود . چرا که او راهی را برای ما انتخاب میکند که تا حد امکان بدون ریسک و بدون آسیبهای جانبی باشد . همچنین نحوه برخورد با خیانت و یا مثلا راههای کشف خیانت مردان را برای زنان و برعکس مشخص میکند . خیانت مرد به زن و در کل خیانت مردان متاهل حتما به خاطر وجود پیش زمینه هایی اتفاق می افتد زنان میتوانند با مشورت با روانشناس از این زمینه ها جلوگیری کنند . برخورد با نشانه های خیانت زناشویی باید متناسب با خیانت صورت گرفته باشد تا بتوان از عواقب منفی آن جلوگیری کرد . گاهی برخور نامتناسب با این موضوعات میتواند به خاطر یک موضوع کوچک خانواده را به کلی از بین ببرد .
بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با زن خیانتکار
شناخت نشانه های خیانت زناشویی
شناخت نشانه های خیانت زناشویی باید توسط زوجین آموخته شود تا بتوانند در مواقع درست این نشانه ها را تشخیص دهند و با آنها مقابله کنند . نشانه خیانت مردان باید توسط زنان کاملا بررسی شود تا بتوانند در مواقع نیاز با آنها برخورد مناسب را داشته باشند. . برای مثال دور بودن زن و شوهر از هم به عنوان موردی است که میتواند زمینه های به وجود آمدن خیانت را فراهم کند . بنابراین خانمها نباید از این مورد غافل شوند تا بتوانند از خانواده خود مراقبت کنند . در مشاوره خیانت زناشویی ما کی آموزیم که چگونه خشم خود را در مواقع بروز این اتفاق کنترل کنیم تا بتوانیم بهترین تصمیم را برای مقابله با این موضوع بگیریم . شناخت نشانه های خیانت زناشویی باید به دقت انجام شود به این دلیل که شناخت اشتباه ممکن است در نحوه برخورد صحیح ما را به اشتباه بیندازد .
بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟
مشاوره خیانت (the counseling of infidelity)
مشاوره خیانت به این دلیل بیش از راه‌های دیگر در برخورد با موضوع خیانت توصیه میشود که باعث حضور یک فرد آگاه در موضوع ارتباطات فرازناشویی میشود . زندگی زناشویی دارای اتفاقات گوناگون و مختلفی است که گاهی کنترل آنها از دست زوجین خارج میشود . در این لحظات حضور فردی که فعالیت تخصصی او در همین زمینه است میتواند کمک زیادی به حل مشکلات آنها بدون آسیب بکند . در مورد موضوع خیانت نیز زوجین به جای اینکه به والدین خود در این مورد مراجعه کنند بهتر است که به مشاور در أین حوزه روی بیاورند . یک روانشناس حاذق میتواند در مورد موضوعات مختلفی از جمله زمانی که طلاق تنها چاره خیانت است یا بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان و زنان و حکم خیانت مرد به زن به افراد کمک کند . اطرافیان و والدین به دلیل احساساتی برخورد کردن با این قضیه معمولا نمیتوانند کمک شایانی به زوجین بکنند .
طلاق جنسی *** divorce
یکی از دلایل مهمی که به خیانت و رابطه فرازناشویی ختم میشود مشکل و عدم ارضای نیاز جنسی در رابطه زناشویی میباشد . اکثر افرادی که خیانت میکنند و نیازهای خود را با فردی به جز همسرشان برآورده میسازند از عاقبت خیانت به همسر مطلع و آگاه هستند . روانشناسی خیانت به افراد گوش زد میکند که رابطه جنسی خود و همسرشان را در کیفیت مطلوبی حفظ کنند . چون این مسئله قطعا در بروز خیانت یا عدم خیانت جنسی نقش مهمی را ایفا میکند .
مردی که از لحاظ جنسی از طرف همسرش ارضاء نشود به احتمال فراوان به سمتی هدایت میشود که از اخلاق خارج شود و به اولین پیشنهادی که در آن این قبیل نیاز ها برآورده میشود چراغ سبز نشان دهد . خانم هایی که دائم میپرسند که حالا با خیانت شوهرم چه کنم ، اگر به صورت بی تعصب و بی طرف موضوع را بررسی کنند به این نتیجه میرسند که خودشان هم در بروز این اتفاق بی تقصیر نبوده اند .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت
درمان خیانت زناشویی
همیشه به این صورت نیست که اگر در رابطه ای خیانت اتفاق افتاد حتما باید رابطه زن و شوهر از یکدیگر جدا شده و به زندگی مشترکشان پایان دهند . در بعضی موارد شرایطی برقرار است که امکان ترک زندگی زناشویی برای زوجین وجود ندارد . درمان خیانت زناشویی گاهی میتواند یک خانواده را از فروپاشی و فرزندان را از آوارگی و دور بودن از پدر و مادر مصون بدارد . رفتار با شوهر خیانتکار یا رفتار با زنی که از اخلاقیات و تعهدات رابطه خارج شده است ، میتواند جزو مهمترین آموزش هایی باشد که درمانگران در أین حوزه به زوجین ارائه میدهند . نحوه برخورد با خیانت نیز از دیگر مواردی است که این حوزه از روانشناسی راهکارهایی برای آن در نظر گرفته است . بنابراین به یاد داشته باید که هر خیانتی نباید باعث جدایی بین زن و شوهر شود و میتوان گاهی آسیبهای وارده به زندگی زناشویی را ترمیم کرد .
نظر اسلام در مورد خیانت
خیانت مرد به زن از نظر اسلام از جمله اعمالی است که بسیار بد دانسته میشود و باعث گسستگی و از بین رفتن خانواده که به عنوان اصلی ترین نهاد جامعه شناخته میشود خوانده شده است . اسلام برای مردان و زنانی که به رابطه و تعهدات زناشویی خود پایبند نیستند مجازات های مختلفی از جمله شلاق و سنگسار را در نظر گرفته است . این مجازات های سخت و خشن حاکی از آن است که چقدر این مسئله از دید دین مبین مهم و تاثیرگذار است . البته در کنار این جریمه ها و مجازات ها اسلام آموزش هایی را نیز برای جلوگیری از این اتفاقات برای پیروان دین حق ارائه داده است .
برای مثال از نحوه برخورد صحیح در ارتباطات عاطفی تا زمان خوب و مناسب برای رابطه جنسی گستره ای از این آموزش ها میباشد . شناسایی دلایل خیانت مرد به زن و برعکس در مورد زنان نیز از دیگر زمینه های آموزشی اسلام در این مورد است .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر
سندرم آشیانه خالی
گاهی بعضی از زوجین در همان سال های ابتدایی زندگی مشترک به این نتیجه میرسند که زندگی زناشویی آنها اشتباه و بدون نتیجه است و بهتر است که دیگر باهم ادامه ندهند . اما همیشه گرفتن این تصمیم در اختیار و تحت کنترل زن و شوهر نیست . گاهی اوقات در زندگی که دو طرف به مشکل خورده اند فرزندانی وجود دارند که جدایی و طلاق بر زندگی آنها نیز تاثیر گذار است . در خیلی از مواقعی که زوجین دارای فرزند هستند دو نفر تصمیم به ادامه زندگی میگیرند . در این حالت طرفین از حالت زن و شوهری به تدریج دور میشوند و شکلی به مانند دو هم خانه را به خود می‌گیرند .
در آینده این رابطه وقتی که بچه ها بزرگ میشوند و مستقل از والدین زندگی را آغاز میکنند ناگهان زن و مرد میبینند که دیگر بهانه ای برای پا بند شدن در خانه ندارند . در این زمان است که جای خالی فرزندان را با نفر سوم رابطه پر میکنند .
بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر
پیشگیری از وقوع خیانت
برخی از اعمال و نکات وجود دارد که با انجام دادن و رعایت آنها میتوان از وقوع خیانت در زندگی زناشویی پیشگیری کرد و یا حداقل از احتمال بروز چنین اتفاقی کاست . در ادامه به برخی از این نکات اشاره میکنیم .
به هیچ عنوان اجازه ندهید که قهرهای شما که بخشی از زندگی زناشویی است طولانی شود . چون ممکن است که به راحتی باعث به وجود آمدن سردی در روابط شما شود .
رابطه جنسی با کیفیت و منظم میتواند بسیار زیاد برای رابطه های سرد مداوا کننده ظاهر شود . هیچگاه از این نکته به سادگی عبور کنید . به جسم و قوای جنسی خود زیاد توجه کنید .
با یکدیگر وارد جنگ و لجبازی نشوید . گاهی لجبازی باعث میشود که زوجین به صورت کاملا ناخواسته در یک چاه بسیار مخوف به نام خیانت بیفتند .
همیشه به تنهایی نمی توانید از پس معضلات و مشکلات بر بیایید . کمک گرفتن از یک مشاور و متخصص در حوزه زناشویی میتواند گره گشا باشد .
بیشتر بخوانید: درباره نشانه های بی میلی مرد به زن چه میدانید
خیانت مجازی infidelity in cyberspace
مواردی از قبیل خیانت به همسر از طریق شبکه های اجتماعی و در بستر فضای مجازی این روزها بسیار به چشم میخورد . این روزها که ما در آن زندگی میکنیم فضای مجازی بسیار به آسانتر شدن زندگی انسان کمک کرده است . شما میتوانید با زدن کلید و یا یک لمس کوچک به دریایی از اطلاعات و ارتباطات دسترسی پیدا کنید . با همه اتفاقات خوبی که برای ما توسط فضای مجازی رقم زده شده است ، بحث خیانت های زناشویی در فضای مجازی نیز به سایر عنوان ها اضافه شده است .
خیانتی که شاید خیلی دیر شناسایی شود . به این دلیل که شاید همسر ما کنار ما نشسته است و همزمان که با ما صحبت میکند در حال صحبت با یک یا چند نفر دیگر نیز باشد . به دلیل همیشه در دسترس بودن نفر سوم این خیانت ها به سرعت رابطه عاطفی بین زوجین را کم می‌کند که خیلی زود به نابودی احساسات بین زوجین می انجامد .
خیانت به دلیل مشکلات مالی financial problems
مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز گریبان تعداد زیادی از زوجین و خانواده های جامعه ما را گرفته است . متاسفانه حقیقت تلخی وجود دارد که به ما میگوید خیلی از خانواده هایی که با مشکلات مالی جدی دست و پنجه نرم میکنند به مرور زمان دستخوش تغییر میشوند و رنگ خیانت را به خود میبینند . زنی که شوهرش توان اداره کردن خانواده را به هر دلیلی ندارد و میبیند که فرزندانش به شدت در فشار هستند و در معرض انواع آسیب ها قرار دارند ، قطعا از زندگی و شوهرش دلسرد میشود . او همواره به دنبال یافتن راهی است که خود و خانواده را از این رنج خلاص کند . بعد از مدتی ممکن است با اولین پیشنهادی که به او میشود و زن نفع مالی را در رابطه پیشنهاد شده بیابد خود را در برابر پول تسلیم کند و تن فروشی را به دور از چشم شوهرش تجربه کند .
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:۱۰ Signs Your Spouse Is Cheating 
 برای مشاوره در زمینه نشانه های خیانت زناشویی چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۲۷:۳۷ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

نشانه های بی میلی زن به مرد چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۲
نشانه های بی میلی زن به مرد از جمله مسائلی است که حتما باید مورد توجه و بررسی به خصوص از طرف مردان قرار بگیرد . اگر مردان متاهل نشانه های بی میلی زن به مرد را به خوبی نشناسند ممکن است گاهی در برابر اتفاقاتی که منجر به از هم فرو پاشیده شدن زندگی زناشویی شود غافلگیر شوند . برعکس شناختن نشانه های بی میلی زن به مرد اگر در زمان درست و قبل از این که دیر بشود اتفاق بیفتد میتواند مانع بروز آسیب‌های مختلفی از جمله خیانت و وارد شدن زن به رابطه فرازناشویی شود .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زناشویی چیست ؟
نشانه های بی میلی زن به مرد
یک مرد بابد از نشانه های بی میلی زن به مرد آگاه و مطلع باشد تا بتواند زندگی زناشویی خود را به نحو احسن مدیریت و کنترل کند . وقتی ما به عنوان مرد یک رابطه زناشویی از نشانه های بی میلی زن به مرد مطلع باشیم اگر مقصی در انجام وظایف خود به عنوان شوهر داشته باشیم که باعث شده همسر ما کمی از ما فاصله بگیرد میتوانیم به سمت مثبت تغییر کنیم .
علائم و نشانه های بی میلی زن به مرد
علائم و نشانه های بی میلی زن به مرد اگر بخواهیم بررسی و کنکاش کنیم باید دامنه گسترده ای از اطلاعات و علوم را فرا بگیریم تا بتوانیم به هدف خود برسیم . اما اگر برای رسیدن به هدف خود از مشاوره خانواده و روانشناسی بهره بگیریم میتوانیم در حد یک نیاز به عنوان همسر از علائم و نشانه های بی میلی زن به مرد ، مطلع شویم . در ادامه نگاهی به شایع ترین این علائم میکنیم .
وجود بی انگیزگی که به لحاظ زمان بیشتر از حد بی حوصلگی هایی که همه افراد دارند باشد .
عدم توجه به مرد و کم شدن توجه زن نسبت به گذشته در زن .
صحبت های تلفنی طولانی و مخفیانه و مشکوک میتواند از علائم و نشانه های بی میلی زن به مرد باشد
از دیگر علائم و نشانه های بی میلی زن به مرد میتوان به کم شدن درخواست و ابراز نیاز جنسی از سمت زن اشاره کرد .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست؟
شناخت نشانه های بی میلی زن به مرد
شناخت نشانه های بی میلی زن به مرد میتواند از طرق مختلف برای مردان میسر شود . کتب آموزشی در زمینه این شاخه از روانشناسی در بازارهای مختلف کتاب در جامعه ما به سادگی یافت میشود . افراد میتوانند با استفاده از نکاتی که روانشناسان و محققین مختلف در زمینه های مختلف زندگی زناشویی به آن پی برده اند علم و اطلاعات خود را در زمینه شناخت نشانه های بی میلی زن به مرد بالا ببرند . راه دیگری که برای رسیدن به أین منظور استفاده خواهد داشت شرکت در کلاسها و کارگاه های آموزشی در این زمینه میباشد . اگر مردان تحت آموزش یک روانشناس و مدرس خوب در این زمینه قرار بگیرند قطعا در مورد مسائل مختلف مربوط به همسرانشان مانند نشانه های بی میلی زن به مرد موفق و کامیاب خواهند بود .
بیشتر بخوانید: در مورد روانشناسی خیانت بیشتر بدانید
اصلی ترین نشانه های بی میلی زن به مرد
اصلی ترین نشانه های بی میلی زن به مرد را اگر بخواهیم بصورت فهرست بیان کنیم میتوانیم به مواردی که در ادامه میبینید اشاره کنیم .
معمولا یکی از نشانه های اصلی حضور زن در یک خانواده لطافت موجودی است که از زن در زندگی پخش میشود . معمولا زنان بی میل این اتفاق را از زندگی دریغ میکنند .
زنان معمولا بسیار به ترتیب رابطه جنسی خود با همسرشان وابسته هستند . زنانی که خیانت میکنند یا به شوهر خود بی میل هستند از أین قائده خارج میشوند .
از اصلی ترین نشانه های بی میلی زن به مرد میتوان به عدم تمایل به آراسته بودن در حضور شوهر اشاره کرد . این موضوع به خصوص در جامعه ما آر اخلاقیات و ویژگیهای اصلی یک زن متاهل است .
برقراری رابطه عاطفی نیز از دیگر فاکتورهای مهمی است که میتوان از بی میلی یا مایل بودن زن نسبت به شوهر خود مطلع و آگاه شد .
رفتار و نشانه های بی میلی زن به مرد
رفتار و نشانه های بی میلی زن به مرد میتواند از طریق شرکت در جلسات مشاوره خانواده یا مشاوره خیانت برای فرد طبقه بندی شود .تا در روند شناخت رفتار و نشانه های بی میلی زن به مرد موفق تر خواهد بود . رفتار های یک زن در یک رابطه زناشویی به یکباره تغییر نمیکند . قطعا در به وجود آمدن یک آسیب در رابطه بین زوجین هر دو نفر مقصر هستند . و احتمال اینکه در بی میل شدن زن نسبت به زن تقصیراتی متوجه مرد باشد بسیار زیاد است . زنی که یک زندگی زناشویی را آغاز میکند قطعا به دنبال خیانت کردن و برقراری یک رابطه فرازناشویی نیست . چرا که اگر به دنبال چنین مقاصدی بود تن به ازدواج نمیداد . بنابراین افراد میتوانند با مراجعه و استفاده از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی تمام ابعاد زندگی مشترک خود را بررسی کنند و از اتفاقات و آسیب‌های این چنینی جلوگیری کنند .
بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با زن خیانتکار
هم صحبتی عامل تقویت رابطه Strength the relationship
گاهی زوجین زنگی زناشویی خود را با گرمی زیاد و بسیار آتشین آغاز میکنند . یک زندگی عاشقانه و پر از امید و آرزوهای دور و بزرگ از نشانه های این نوع ازدواج ها است . اما به مرور زمان رابطه شکل اولیه خود را از دست میدهد . هم صحبتی با یکدیگر از جمله مهمترین فاکتورهای گرم نگه داشتن زندگی مشترک است . گذر زمان معمولا این گرمی را به سمت سردی متمایل میکند . اگر زوجین این مهارت را بیاموزند که زندگی خوب ساختی است و نیازمند مدیریت و هدایت میباشد . زمانی که از اکثر خانواده هایی که آلوده خیانت میشوند چه از سمت آقا و چه از سمت خانم بپرسیم به این موضوع اشاره میکنند که از ارتباط کلامی با کیفیت برخوردار نیستند . بنابراین بهتر است که زوجین خیلی باید به این نکته توجه داشته باشند تا از بروز خیانت احتمالی جلوگیری کنند .
کیفیت رابطه عاطفی emotional relationship
کیفیت رابطه عاطفی قطعا جزو مهمترین و اثرگذارترین مولفه هایی است که در سلامت یک رابطه زناشویی تعیین کننده است . یک زندگی زناشویی باید حتما همرا با عشق باشد تا بتواند به خوبی شکل پیدا کند و ادامه داشته باشد . عشق و عاطفه بین زن و شوهر مبتواند گاهی سخت ترین مشکلات به وجود آمده در مسیر زندگی که کاملا هم طبیعی است را حل و فصل کند . گاهی زن و مرد فقط به دلیل عشق و علاقه ای که نسبت به طرف مقابل دارند سختی ها و مصائب زندگی را تحمل میکنند و شانه به شانه در کنار همسر خود تلاش میکنند که از برهه های سخت و نفس گیر زندگی عبور کنند . اگر همسرانی را مشاهده میکنیم که در مواقعی فداکاری های بزرگی را در زندگی مشترکشان متحمل میشوند تا کمی از سختی های همسرشان کاسته شود قطعا در صورت جستجو به یک رابطه عمیق عاطفی خواهیم رسید .
بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟
کیفیت رابطه جنسی ***
از دیگر اصول حذف نشدنی یک زندگی زناشویی موفق داشتن رابطه جنسی خوب و کامل و اندازه نیاز هر دو طرف میباشد . در بسیاری از مواقع خیانت زن به شوهر و در بعضی از جوامع بالا رفتن آمار خیانت زن شوهردار ریشه در همین موضوع دارد . خیانت به همسر از جانب زن میتواند دلایل و اتفاقاتی را شامل شود که همه آنها متوجه زن نباشد . گاهی مردان با کم کاری در وظایف همسری خود با به وجود آوردن عقده های مختلف ماننده عقده های ناشی از عدم ارضای جنسی از یک زن سالم و وفادار یک زن خیانتکار میسازند . مردان باید بدانند که وظیفه آنها در زندگی مشترک فقط به فراهم کردن مخارج زندگی خلاصه نمیشود و آنها باید تمام ابعاد وظایف همسری خود را به خوبی ایفا کنند تا با آسیب هایی مانند بروز نشانه های خیانت زنان در زندگی مشترک روبه رو نشوند .
بیشتر بخوانید:درباره نشانه های بی میلی مرد به زن چه میدانید
طلاق عاطفی emotional divorce
طلاق عاطفی نیز از جمله دلایل و ریشه های اصلی در مواردی است که خیانت به شوهر اتفاق می افتد . خیانت زنان متاهل حتما به این دلیل نیست که بر زن خیانتکار از نظر اخلاقی دچار مشکل است . در جریان مشاوره خیانت نیز به این موضوع اشاره میشود که دور شدن زن و شوهر از هم به لحاظ عاطفی قطعا در سردی رابطه آنها تاثیر گذار است و میتواند هر دو طرف را به سمت برقراری رابطه فرازناشویی سوق دهد .
در مشاوره در مورد خیانت شوهر نیز بارها به این موضوع برمیخوریم که مردها در صورتی از آسیب‌هایی مانند خیانت دور میمانند که از لحاظ روحی نیز کاملا ارضا شوند . دور بودن زن و شوهر از هم از نظر احساسی و عاطفی قطعا پایه های تعهد زوجین به یکدیگر را سست میکند . در مسائل بررسی خیانت زن به شوهر از نظر اسلام نیز تاکید بسیار زیادی در این مورد شده است .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت
خیانت مجازی betrayed by cyberspace
نوعی از خیانت که این روزها بسیاری از انواعی دیگر خیانت را زیر سایه خود قرار داده است ، خیانت در فضای مجازی میباشد . فضای مجازی میز مانند تمام دستاوردهای دیگر علم و تکنولوژی به مانند شمشیر دولبه است . برخی افراد از آن استفاده های مفید و مطلوب مانند درآمدزایی میکنند و برخی افراد در آن خود را درگیر آسیبهای متفاوت و مختلفی میکنند . گاهی زنان و مردان متاهل به دلیل آسانی ارتباط در فضای مجازی به برقرار کردن ارتباط با سایر افراد میپردازند . گاهی این ارتباطات در صورت عدم کنترل در حفظ حریم شخصی از حد معمولی خارج میشوند . دو نفر در ابتدا فقط دوست هستند رفته رفته به هم صحبت های خوبی برای یکدیگر تبدیل میشوند . به مرور زمان زن با مرد متاهل غرق در رابطه ای میشود که برای فرد مقابل بیشتر از همسرش پقت و انرژی صرف مبکند .
جلوگیری از خیانت در فضای مجازی
بعد از پرداختن به تعریفی در مورد خیانت در فضای مجازی شاید برای برخی افراد سوالاتی پیش بیاید. مثلا اینکه مگر میشود امروزه از اینترنت یا فضای مجازی به دور بود ؟ دور بودن از فضای مجازی این روزها دقیقا به معنای از دست دادن یک ابزار قوی برای موفقیت و داشتن ارتباطات گسترده است . به درستی نمیتوان امروزه بدون فضای مجازی زندگی و رد اما راههایی برای پیشگیری از خیانت در أین زمینه وجود دارد . مثلا این که به مقدار بیش از حد نیازتان از این امکانات استفاده کنید . استفاده و وقت گذراندن لیش از اندازه در این فضا بیشتر شما را در معرض آسیبهای فضای مجازی قرار میدهد . نکنه بعدی که با رعایت آن میتوانید أین موضوع را کنترل کنید أین است که از ورود افراد ناشناس و غریبه در صفحه شخصی خود جلوگیری کنید .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر
مشاوره خیانت زناشویی counseling about marital betrayed
زمانی که یک مرد مراجعه به روانشناس را برای گرفتن مشاوره خیانت همسر را انتخاب میکنند قطعا بسیار بهتر و زودتر به نتیجه دلخواه خود میرسند . یک روانشناس وقت بسیار زیادی را برای کسب اطلاعات و تحصیلات در زمینه فعالیت خود صرف کرده است و سالها به کسب تجربه در مورد شاخه های تحصیلی خود گذرانده است . مردانی که به آنها خیانت شده یا حدس میزنند که همسرشان از اعتماد آنها سوءاستفاده کرده است میتوانند خدمات زیادی را از مشاوره خود بگیرند . یک روانشناس میتواند در مواردی مثل حکم خیانت زن شوهردار ، مهریه در صورت خیانت زن به مرد ، راههای اثبات خیانت زن ، روانشناسی زنان خیانتکار و… به مرد اطلاعات خوب و مفیدی را ارائه کند .
از فواید دیگر مشاوره خیانت زناشویی
از دیگر موضوعاتی که یک روانشناس میتواند در مورد آنها به فرد خیانت دیده کمک ارائه کند امیتپان به موارد زیر اشاره کرد :
کمک به شخص خیانت دیده برای حفظ و کنترل آرامش خود
نحوه برخورد با زن خیانتکار در مواردی که ممکن است فرد خیانت دیده تحت تاثیر هیجانات منفی نتواند به خوبی تصمیم بگیرد .
گاهی اوقات افراد باید به این نتیجه برسند که آیا طلاق تنها چاره خیانت اتفاق افتاده است یا نه . مشاور در این زمینه میتواند یاری کننده افراد باشد .
خیلی از مردانی که میخواهند از بروز خیانت زناشویی در زندگی مشترکشان جلوگیری و پیشگیری کنند نیز میتوانند از آموزه های روانشناسی مثلا در مورد اینکه چگونه متوجه خیانت زن شویم ؟ ، بهره مند شوند .
بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:Male depression: Understanding the issues 
 برای مشاوره در زمینه نشانه های بی میلی زن به مرد چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۰۲:۱۸ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۱
نشانه های خیانت مردان (the signs of betrayal of man’s)
نشانه های خیانت مردان از جمله بحث های مهم در بررسی بروز خیانت زناشویی از جانب مردان است . شناختن نشانه های خیانت مردان قطعا مهارتی را لازم دارد که فرد به خودی خود به صورت ذاتی نمیتواند آن را در خود داشته باشد . از طرفی آشنا بودن با نشانه های خیانت مردان توسط زنان میتواند رابطه زناشویی را که گاهی سالها برای آن زمان گذاشته شده و زحمت کشیده شده است را از گزند آسیب ها حفظ کند . نشانه های خیانت مردان از طرق مشاوران نیز میتواند به افراد آموزش داده شود . یک مشاور و روانشناس به صورت علمی برای یادگیری نشانه های خیانت مردان وقت و هزینه صرف کرده است . بنابراین میتواند گزینه مناسبی برای انتقال این اطلاعات به افراد باشد . در ادامه بیشتر راجع به نشانه های خیانت زنان صحبت خواهیم کرد .
بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر
نشانه های خیانت مردان به همسرانشان
نشانه های خیانت مردان به همسرانشان میتواند بسیار گسترده ، متفاوت و متنوع باشد . دلیل تنوع این نشانه ها این است که خیانت در مردان و زنان میتواند بنا به تفاوت در فرهنگ ، منطقه محل زندگی ، قوانین و…. متغیر باشد . شناختن نشانه های خیانت مردان به همسرانشان میتواند از طرق مختلف حاصل شود . یکی از راه‌های آموزش و کسب نکات در مورد نشانه های خیانت مردان به همسرانشان استفاده از کتب و جزوات آموزشی در این مورد است . امروزه ما شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه در حوزه نویسندگی هستیم . شرکت در کارگاه های آموزشی و سمینارهایی با این موضوع نیز میتواند به خانمها در شناختن و تشخیص صحیح و به موقع نشانه های خیانت مردان به همسرانشان کمک شایانی بکند . فقط خانمها توجه داشته باشند که از اعتبار این کارگاه ها قبل از شرکت اطمینان حاصل کنند .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر
نشانه های خیانت مردان به زنان 
نشانه های خیانت مردان به زنان همیشه از دغدغه های اصلی زنانی است که زندگی در زمانه حال را به خوبی درک کرده اند . آنها به خوبی میدانند که امروزه به دلیل تغییرات و تفاوت هایی که جامع بخاطر ورود به دنیای جدید داشته است باید بیشتر مراقب ابعاد مختلف زندگی زناشویی خود بود . آنها از این موضوع به خوبی مطلع هستند که امروزه مثل قدیم فقط مردانی که ذاتا بی اخلاق و هرزه هستند دچار و گرفتار خیانت نمی شوند . گاهی مردانی که سالها نجیب و و وفادار نسبت به خانواده زندگی کرده اند بخاطر یک لغزش و بی توجهی ساده مرتکب خیانت میشوند . از این رو به دنبال یاد گیری نشانه های خیانت مردان به زنان هستند تا در مواقع ضروری آماده برخورد با این موضوع باشند . در ادامه به توضیح و معرفی برخی از نشانه های خیانت مردان به زنان اشاره میکنیم .
بیشتر بخوانید: مشاوره خیانت
نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟ این سوالی است که خیلی از بانوانی که مشاوره خانواده و روانشناسی را برای کمک به مشکلات زناشویی خود انتخاب میکنند در زمان مشاوره خیانت از روانشناسان میپرسند . اگر شما نیز این سوال را در ذهن خود دارید که نشانه های خیانت مردان به زنان چیست پیشنهاد میکنیم که به موارد زیر توجه کنید .
مردان به صورت ذاتی باید حرص و ولع زیادی در رابطه جنسی با همسر خود داشته باشند . اگر میل جنسی شوهرتان به شما کم شده بدون آنکه مشکلی از لحاظ جسمی و روحی داشته باشد میتواند برای شما هشدار باشد .
دلسردی نسبت به زندگی زناشویی و تلاش در حد رفع تکلیف
بی تفاوتی و کم توجهی نسبت به همسر .
مکالمات و روابط مشکوکی که تلاش میکند از شما مخفی بماند .
مقایسه کردن دائمی شما با زنان دیگر به طوری که خیلی رک و زننده و به منظور تحقیر کردن شما باشد .
نشانه های خیانت مردان در دوران نامزدی
نشانه های خیانت مردان در دوران نامزدی نیز از مسائلی است که امروزه زیاد به چشم میخورد . دوران نامزدی معمولا برای ما یادآور روز های خوب و عاشقانه و پرانرژی و پر از محبت قلمداد میشود . ولی گاهی نیز اتفاقی مانند خیانت در این دوران مارا غافلگیر میکند . همانطور که گفته شد خیانت هیچ‌وقت بدون دلیل اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه اتفاقی را به عنوان دلیل برای آن پیدا کنیم . نشانه های خیانت مردان در دوران نامزدی عبارتند از:
عدم تمایل به گذراندن وقت با یکدیگر از سمت مرد . معمولا دو نفر در دوران نامزدی تمایل زیادی به باهم بودن دارند .
عدم تلاش در نزدیک تر شدن و گرم شدن رابطه از سمت آقا
رفتار های مشکوک و دور از چشم زن مثل ارتباط های پنهانی با تلفن .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زناشویی چیست ؟
مشاوره در مورد خیانت همسر(counseling about betrayal of man’s)
مشاوره در مورد خیانت همسر باید حتما توسط یک روانشناس حاذق انجام شود تا اتفاقات خوبی در روند تصمیم گیری افراد اتفاق بیفتد . یک مشاور سال‌های زیادی از عمر خود را صرف هزینه برای یادگیری در حوزه فعالیت خود کرده است . بنابراین بهترین و صالح ترین فرد برای راهنمایی افراد در مورد شناخت نشانه های خیانت همسر و تشخیص در این مورد روانشناس است . گاهی دیده میشود که زنانی که حدس می زنند به آنها خیانت شده با این تفکر که بزرگتر ها میتوانند مشکلات این چنینی آنها را حل کنند موضوع را با خانواده های خود درمیان میگذارند . خب در اکثر مواقع نیز این مطرح کردن بیشتر به بد تر شدن اوضاع کمک می کند . این به دلیل احساساتی برخورد کردن خانواده ها با این موضوع میباشد .
بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟
نکاتی که در مشاوره خیانت همسر به آن پرداخته میشود
نکاتی که در مشاوره خیانت همسر به افراد گوش زد میشود فقط در مورد نحوه برخورد با خیانت نیست . مثلا آموزش هایی در مورد نشانه های خیانت همسر ، تاثیر دور بودن زن و شوهر از هم یا راه برخورد با خیانت همسر را برای زوجین در نظر گرفته میشود . این آموزش ها میتواند تاثیر بسیار زیادی در رابطه زناشویی زوجین در جهت جلوگیری از وقوع خیانت داشته باشد . در بعد دببگری از خدمات این رشته به نکته ای برمیخوریم به نام قضاوت . بعضی از زنان وقتی حدس میزنند که خیانتی متوجه زندگی آنها شده است کنترل اوضاع را از دست میدهند . وقتی زنی در این شرایط نتواند هیجان های خود را کنترل کند ممکن است شروع به پرخاشگری به شوهرش را در دستور کار قرار دهد . اما اگر قضاوت اشتباهی رخ داده باشد و ثابت شود که زن اشتباه کرده عاقب خوبی در انتظار رابطه زوج نخواهد بود .
بیشتر بخوانید: نشانه های بی میلی زن به مرد چیست ؟
جلوگیری از قضاوت نادرست
در بالا به این نکته پرداختیم که گاهی عدم اطلاعات و پختگی کافی در برخورد با موضوع خیانت میتواند عواقب ناخوشایندی را برای آینده زوجین رقم بزند . در مشاوره خیانت زناشویی به این نکته اشاره میشود که دلسردی حاصل از قضاوت زن و بی اعتمادی او نسبت به شوهرش می تواند خود علت خیانت همسر باشد . پرداختن به عاقبت خیانت به همسر نیز از دیگر مواردی است که این شاخه از روانشناسی برای افراد دنبال کننده و جویای اطلاعات به ارمغان آورده است . ممکن است بعضی افراد با توجه به این موضوع که چه خطرات و آسیب هایی میتواند در صورت بروز خیانت خود و خانواده را تهدید کندند ، اگر به هر دلیلی قصد أین کار را داشته باشند از تصمیم خود منصرف شود . بهترین راه مطمئن شدن در مورد وقوع خیانت و اطمینان از شک موجود نیز استفاده از راهنمایی‌های.مشاور میباشد .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت
تحقیر کردن شوهر
یکی دیگر از عواملی که باعث مبشود یک مرد به خیانت فکر کند و به سمت یک زن دیگر جذب شود ، نوع برخورد زن با مرد است . روانشناسی خیانت به این موضوع اینگونه نگاه میکند که اگر شما بخواهید همسر خود را از نیازهایی که مربوط و مختص جنس خودش است محکوم کنید قطعا اورا سرخورده خواهید یافت . اگر در رابطه جای زن و مرد عوض شود و مدیریت رابطه و در کل زندگی در دست زن باشد و مرد نتواند نقش خودش را ایفا کند مرد دچار نوعی سرکوب میشود . زنانی که با لحن بدی با همسر خود رفتار میکنند و اللخصوص عادت به تحقیر او در جمع ها دارند قطعا باید خود را برای این مسئله آماده کنند . مردی که نیاز به حفظ غرور ارضای کامل نشود قطعا به اولین نشانه های مثبت در این باره که از سمت زنی ببیند متمایل خواهد شد .
سردی در روابط کلامی
گفتیم که سردی در روابط زناشویی از مهمترین محرک های متمایل شدن افراد به سمت ارضای نیازهای خود در رابطه‌ فرازناشویی میباشد . یکی از أنواع سردی در رابطه‌ ، عدم کیفیت لازم در هم صحبتی با یکدیگر میباشد . بعضی از زنان به روانشناسی مراجعه میکنند با این سوال و ذهنیت که بهترین واکنش در مقابل خیانت همسر چیست ؟ . آنها باید بدانند که بهتر است قبل از وقوع اتفاق مشاوره خانواده و روانشناسی را به عنوان یک منبع آگاهی و اطلاعات در برنامه زندگی خود قرار دهند . با این کار و با این نوع پیشگیری ازین اتفاق بد برای خانواده خد جلوگیری میکنند . روانشناسی به خانمها توصیه میکند که حرف زدن با همسرتان را به هیچ وجه دست کم نگیرید . هر چقدر که زوجین با یکدیگر حرف مشترک داشته باشند رابطه گرم تری خواهند داشت .
بیشتر بخوانید: درباره نشانه های بی میلی مرد به زن چه میدانید
سردی در روابط غیرکلامی
روابط غیر کلامی نیز به همان اندازه که ارتباط زبانی پیوند زن و شوهر را قوی و محک میکند میتواند تاثیر گذار باشد . زوجین و به خصوص زوج های جوان و کم تجربه تر باید بدانند که همیشه فقط با ابزار حرف و سخن و زبان نباید با همسر خود ارتباط برقرار کنند . مردها قطعا به نگاه های محبت آمیز ، در آغوش گرفته شدن و نوازش و بوسیده شدن برای آرامش روحی نیازمند هستند . أین تفکر غلط است که افراد فکر میکنند چون مردان روحیه محکم تری دارند به نوازش احتیاج ندارند .
اگر زن از این نظر نیز مرد را تامین نکند مرد دچار یک نوع خلأ عاطفی میشود که برایش بسیار جدی خواهد بود . گاهی کافیست که این جای خالی توسط زنی دیگر پر شود . چون ارضای این نیاز تجربه جدیدی برای مرد است قطعا احتمال میرود که خدمات دیگر همسر خودش را نادیده بگیرد و به او خیانت کند .
بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با زن خیانتکار
سندروم آشیانه خالی دلیل خیانت در سنین بالا
گاهی زوجین از همان ابتدای زندگی با یکدیگر مشکل دارند و مثلا بعد از سه سال به بن بست میرسند . اما به هر دلیلی نمی خواهند یانمیتوانند از یکدیگر جدا شوند . ترس از آینده فرزندان معمولا شایع ترین علت جدا نشدن مرد و زن میباشد . در این حالت مرد و زن تصمیم میگیرند که با یکدیگر بمانند تا بچه‌ها آسیب نخورند . در این حالت در واقع رابطه زناشویی زوجین تبدیل به هم خانه بودن میشود .
حتی شاید دو طرف نیازهای اساسی یکدیگر را مانند نیاز جنسی یا مالی به خوبی برآورده کنند ولی دیگر تمایلی از نظر فکری و روحی به طرف مقابل ندارند . بعد از آنکه بچها مستقل شدند مرد خود را از زیر بار مسئولیت سنگینی خلاص میکند و دنبال جبران نداشته هایش میرود . اینگونه مبشود که میبینیم مردی که حالا مثلا شصت سال سن دارد با دختران و زنان ۲۵تا ۳۵سال رابطه برقرار میکند . البته این در مورد زنان نیز صدق میکند .
بعد از وقوع خیانت
تا اینجا به عواملی که باعث به وجود آمدن خیانت از سمت مرد میشود اشاره کردیم . به برخی از نشانه های خیانت مردان به زنان نیز پرداختیم و نکاتی را بیان کردیم که میتواند مانع بروز خیانت شود . اما اگر خیانت به هر عنوان روی داد بهترین برخورد با این موضوع چیست ؟ روانشناسی خیانت جواب های خوبی برای سوالات مشابه این دارد. . مثلا بعضی از زنان به مشاور مراجعه میکنند و میپرسند چگونه خیانت همسرم را ببخشم یا چگونه خیانت را جبران کنیم که طرف مقابل از کرده خود پشیمان شود . در این مورد باید گفت که قطعا برخورد ما با خیانت همسران باید متناسب با نوع و سطح خیانت انجام شده باشد و همه خیانت ها نابخشودنی نیستند . در مورد اعتماد به همسر بعد از خیانت نیز این مسئله صدق میکند . گاهی اوقات مرد میتواند اعتماد از دست رفته را به مرور زمان به دست بیاورد .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست؟
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: Betrayed women reveal the signs that their partners were …
 برای مشاوره در زمینه نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۳۱:۱۷ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

عواقب خیانت زن از لحاظ روانشناختی چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۱
خیانت زن (betrayal of women)
خیانت زن میتواند طوفانی از آسیب های ویرانگر را برای خانواده به همراه بیاورد . خیانت زن میتواند ابعاد مختلفی داشته باشد . در عموم اینگونه برداشت میشود که خیانت زن فقط زمانی به وقوع می پیوندد که او با یک مرد بیگانه رابطه جنسی برقرار کند . البته خیانت جنسی از انواع شایع خیانت زن محسوب میشود ، اما این نمیتواند دلیلی باشد برای اینکه انواع دیگر خیانت را نادیده بگیریم . یکی دیگر از پرشمار ترین انواع خیانت زن خیانت عاطفی میباشد که قطعا در صورت عدم درمان عواقب جبران ناپذیری برای زندگی زناشویی و همچنین فرزندان زوجین به همراه میآورد . بنابراین زمانی که در حال بررسی مقوله خیانت هستیم باید تمام زوایای پیدا و پنهان خیانت را بررسی کنیم . در ادامه مباحث و نکات بیشتری را در مورد خیانت زن مطرح میکنیم .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زنان به شوهر چیست؟
خیانت زن به مرد
خیانت زن به مرد از جمله آسیب های اجتماعی است که خود میتواند باعث و زمینه ساز آسیب های دیگری که زندگی جسمی و روحی کل خانواده را تهدید میکند باشد . آسیبی که خیانت زن به مرد در پی خواهد داشت تنها متوجه زوجین نمیشود . فرزندان حاصل از این زندگی نیز تحت تاثیر مستقیم کیفیت رابطه زناشویی بین پدر و مادر قرار دارند . اعتیاد موردی است که از اولین و بیشترین عواقب خیانت زن به مرد است که در ابتدا متوجه شوهر میشود .
بعد از برملا شدن خیانت زن به مرد بار و فشار روانی زیادی متوجه مرد میشود . گاهی در این مواقع مرد برای آرامش و خلاص شدن از افکاری که او را زجر میدهد به مواد مخدر روی می آورد . اعتیاد به مواد مخدر معمولا با بیکاری تنبلی و در نتیجه تمام شدن منابع مالی همراه میشود . در این زمان است که پای آسیب های دیگری مثل دزدی و زورگیری به زندگی فرد باز میشود .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زناشویی چیست ؟
خیانت زن به همسرش
خیانت زن به همسرش تبعات و عواقب زیادی در درجه اول برای خود زن در درازمدت و کوتاه مدت خواهد داشت . برای مثال تصور کنید که خیانت زن به همسرش دیگر برای او به شکل عادت درآمده است و به نوعی به خیانت معتاد شده است . پس از مدتی که از خیانت زن به همسرش میگذرد و او رابطه عاطفی و جنسی خود را با مردان متعددی برقرار کرده است یک نوع احساس سرخوردگی و افسردگی در او به وجود می‌آید . در واقع زن خود را گرفتار در منجلابی میاید که روح و جسم او را در بر گرفته است . اگر زن صاحب فرزند نیز باشد قطعا این آسیب به فرزندان او نیز رحم نخواهد کرد . تعجبی ندارد اگر دختر یک زن خیانتکار در آینده نتواند به یک مرد وفادار باشد . او چگونه میتواند نجابت را در زندگی زناشویی خود بدون الگو در رفتارهای خود نهادینه کند .
بیشتر بخوانید: در مورد روانشناسی خیانت بیشتر بدانید
شک به خیانت زن
شک به خیانت زن ممکن است حالت و شرایطی باشد که برای هر مردی پیش بیاید . گاهی افراد به دلیل دیدن تغییر در رفتار همسر خود یا نشانه های خیانت در او کمی صبر به او شک میکنند . مثلا احساسات میکنند همسرشان به صورت مخفیانه با فردی ناشناس تلفنی صحبت میکند یا اینکه حواس همسرش دیگر مثل سابق دنبال زندگی زناشویی خودشان نیست . شک به خیانت زن گاهی از آن جهت که میتواند از بروز خیانت یا سایر آسیب های زندگی زناشویی جلوگیری کند آنچنان هم بی فایده نیست .
مثلا مردی را در نظر بگیرید که مدتی به هر دلیلی به زندگی زناشویی خود لیتوجه شده است . اگر او ناگهان متوجه تغییر رفتار همسرش بشود و مثلا به این موضوع فکر کند که ممکن است به دلیل کم کاری من در زندگی ، همسرم به فکر ارضای نیاز های خود با فرد دیگری بیفتد تصمیم میگیرد که به وظایف همسری خود به طور کامل عمل کند .
بیشتر بخوانید: چگونگی برخورد با زن خیانتکار
کشف خیانت زن
کشف خیانت زن و مطمئن شدن از این موضوع که او واقعا دست به چنین کاری زده یا میزند مقوله آنچنان ساده ای هم نیست . یکی از اصلی‌ترین کارکرد های مشاوره خیانت در واقع رسیدگی به همین موضوع است . وقتی مردی به همسرش شک میکند در اکثر مواقع خود با ابزارها و راههایی که به نظر خودش درست و منطقی می آید در پی کشف خیانت زن اقدام میکند . در صورتی که مردی که دچار چنین مسئله ای میشود باید از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی برای حل و مدیریت مشکل خود کمک بگیرد . یک روانشناس حاذق به دلیل تجربه و حرفه‌ای بودن میتواند بر نحوه تصمیم گیری شما برای این موضوع تاثیر مثبت داشته باشد . گاهی افراد به دلیل احساساتی برخورد کردن با موضوع فقط به خاطر یک شک ساده و قابل برطرف شدن زندگی زناشویی خود را نابود میکنند .
بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟
نشانه های خیانت احتمالی زن به شوهر (the signs of women’s betrayed)
خیانت زن به شوهر مانند هر آسیب دیگری میتواند نشانه های مخصوص به خود را داشته باشد . خیانت زن شوهردار از آن جهت بسیار موضوع مهمی است که علاوه بر شوهر میتواند به بنان خانواده نیز آسیبهای جدی وارد کند . بنابراین شناخت نشانه های خیانت به همسر قطعا میتواند برای هر مردی مفید باشد . در ادامه به بعضی از این نشانه ها اشاره می کنیم :
مکالمه‌های طولانی و گاه و بیگاه که زن سعی میکند آنها را مخفی کند .
عدم درخواست رفع نیازهای معمول که در گذشته برای او مهم بوده است . مثل ارضای نیاز جنسی یا عاطفی
انتقال دادن حس دلسردی نسبت به زندگی زناشویی .
به وجود آمدن بی‌تفاوتی نسب به شوهر .
عدم تمایل به وقت گذراندن با شوهر در صورتی که سابقا اینگونه نبوده .
قرار های پنهانی با افراد نامشخص از جمله نشانه هایی است که حتما باید جدی گرفته شود .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر
خدمات مشاوره خانواده
اگر مردی به همسر خود شک کرد بهترین راه که بتواند از صحت این موضوع مطعل شود و همچنین آسیبی متوجه رابطه زناشویی آنها نشود استفاده از خدمات مشاوره خانواده میباشد . همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ، زن خیانتکار نشانه‌هایی در رفتار خودش بروز میدهد . شناختن نشانه های خیانت زن میتواند خیلی بهتر و مطمئن تر انجام بگیرد اگر یک مشاور کنار مرد قرار بگیرد . یک مشاور علاوه بر کمک در این زمینه در جهت حفظ آرامش و تمرکز و خویشتنداری شما نیز مفید واقع میشود . گاهی مردان به دلیل تعصبی بودن و یا ترس از حیثیت و آبروی خود در این مواقع زود عصبانی میشوند و کنترل خود را از دست میدهند و پل های پشت سر را کاملا خراب میکنند . سپس در صورتی که خیانت به شوهر از طرف زن اتفاق نیفتاده باشد همه چیز بیهوده بین آنها خراب شده است .
تاثیر تغییرات سبک زندگی در خیانت
در زمانه و روزهایی زندگی میکنیم که از لحاظ فرهنگی سبک و نوع زندگی تغییرات بسیار زیادی را نسبت به گذشته نه چندان دور احساس میکنیم . پیشرفت تکنولوژی و ورود آن به جامعه سنتی ایران هرچند که کمک شایانی در زندگی راحت تر مردم در بر داشت ولی بدون ضرر نیز نبود . آزادی زنان به ناگاه در جامعه ما جدی گرفته شد و زنانی که تا چندی پیش فقط به کارهای مربوط به داخل خانه محدود می شدند وارد جامعه شدند و اجتماع باز تری را تجربه کردند . أین فضای باز در صورت عدم توانایی خانمها در کنترل روابط اجتماعی گاهی نیز دچار آسیب های متفاوتی میشوند . خیانت زنان متاهل از جمله این آسیب ها است . برای مثال یکی از مواردی که آقایان در زمان مراجعه به منظور مشاوره خیانت همسر از آن ابراز نگرانی میکنند خطراتی است که همسرشان را در محیط کارشان تهدید میکند .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت
مواردی که دو طرف برای جلوگیری از خیانت باید انجام دهند؟
بعضی از زنان هنگام مراجعه به روانشناس به منظور مشاوره در مورد خیانت شوهر از اتفاقات پیش آمده احساس بد خود را با مشاور در میان میگذارند . شاید دلایلی که آنها را ناراحت کرده است دلایل درستی باشند . ام زوجین باید بدانند که هر دو طرف موظف هستند که از رابطه خود مراقبت کنند ، نه اینکه فقط یک نفر بار تمام مسئولیت را به دوش بکشد برای مثال گاهی به دلیل دور بودن زن و شوهر از هم احتمال بروز خیانت بین زوجین بالا میرود . زن در این مواقع حدالامکان باید از این اتفاق جلوگیری کند و همراه همسر خود بماند . خیانت زن به شوهر از نظر اسلام گاهی به این دلیل است که مرد ، زن را از نظرات مختلف تامین نمیکند پس مرد نیز باید به وظایف خود عمل کند تا رابطه زناشویی از آسیب هایی مانند خیانت حفظ شود .
بیشتر بخوانید: خیانت در زندگی زناشویی چه تعریفی دارد
وظایف زنان
مشاوره خیانت زن در صورتی درست و دقیق و کارآمد خواهد بود که توسط فردی متخصص ارائه شود . فردی که سالها از عمر خود را صرف تحصیل و کسب تجربه در این راه کرده است . روانشناسان علاوه بر شرایط تاثیر گذار در وقوع خیانت به وظایف زن و مرد نیز در این رابطه اشاره میکند . در ادامه به برخی از وظایف در زنان میپردازیم :
تلاش در جلب رضایت و ارضاء نیاز جنسی شوهر .
دادن اعتماد به نفس و عزت نفس به شوهر .
ساختن خانه به عنوان محلی برای آرامش همسر نه جایی برای جنگ و جدال دائمی .
توجه به همسر خود این پیغام را به صورت غیر کلامی انتقال میدهد که تو تنها مرد زندگی من هستی .
کمک و یاری رساندن به مرد در حل مشکلات مختلف زندگی بسیار در گرم شدن و گرم ماندن رابطه زناشویی مهم و تاثیر گذار است . مردان ذاتا از زنانی که پا به پای آنها در جهت رشد زندگی تلاش میکنند بیشتر خوششان می‌آید .
بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت به شوهر
وظایف مردان
مردان نیز مانند زنان باید وظایف خود را به بهترین شکل ممکن در جهت نگهداری و مراقبت از رابطه زناشویی انجام دهند . مرد باید برای اینکه از آسیب‌هایی مانند خیانت جلوگیری کند ، اطلاعات کافی برای برخورد با أین موارد را از قبل جمع آوری کرده باشد . یکی از بهترین راهها راجعه به روانشناسی است که حوزه تخصصی فعالیتش این موضوع است . برای مثال مردانی که گمان میکنند که در رابطه زناشویی به آنها خیانت میشوند باید از خدمات مشاوره خیانت همسر استفاده کنند . مشاور علاوه بر اینکه کمک میکند که فرد قبل از قضاوت کاملا راجع به حدس خودش مطمئن شود به او کمک میکند که در مراحله بعدی برخورد مناسبی داشته باشد . در ضمن مشاور میتواند اطلاعات مختلفی مثل راههای اثبات خیانت زن ، تکلیف مهریه در صورت خیانت زن به مرد و حکم خیانت زن شوهردار را در اختیار مرد قرار دهد .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
روانشناسی زنان خیانتکار
از دیگر خدمات روانشناسی این است که به روانشناسی زنان خیانتکار میپردازد . اگر افراد در مورد مشاوره خیانت زناشویی اطلاعات کسب کنند ، میبینند که مثلا در مورد زنان نکاتی را به مردان توصیه میکند که از وقوع خیانت زن جلوگیری میکند . در جای دیگر نحوه برخورد با زن خیانتکار یا اینکه اصلا چگونه متوجه خیانت زن شویم بررسی میشود . مشاور گاهی باتوجه به شرایط موجود به شما پیشنهاد میدهد که به صلاح هر دو طرف است که شخص خیانتکار بخشیده شود . مثلا در مواردی که خیانت مرد یا زن در حد پیام های تلفنی بوده این موضوع صدق می‌کند .
گاهی نیز برعکس روانشناس برای مرد یا زن خیانت دیده جدایی را پیشنهاد میدهد . گاهی اوقات به یک فرد خیانتکار چندین بار فرصت اصلاح این عادت و رفتار بد را میدهیم اما او به خیانت خود ادامه می‌دهد که در این صورت مشاور اعلام میکند که تنها طلاق تنها چاره خیانت در این موارد است .
بیشتر بخوانید: نشانه های بی میلی زن به مرد چیست ؟
تنوع طلبی (diversity ism)
خیانت دلایل زیادی میتواند داشته باشد و با بررسی چند مورد یا چند زمینه نمیتوان گفت که کامل أین موضوع و آسیب را بررسی کرده ایم . اما یک موضوع که معمولا به سادگی از کنار آن میگذریم بحث تنوع طلبی افراد است . این تنوع طلبی نباید فقط به صورت یک ویژگی اخلاقی بد بررسی شود . گاهی افراد تنوع طلب دارای بیماری های روانی هستند که این رفتار را به عنوان عوارض بروز میدهند .
مثلا زنی که از بیماری پارانویا رنج میبرد و دائم تصور میکند که شوهرش دارد به او خیانت میکند . بنابراین در صدد تلافی بر می آید . گاهی نیز تنوع طلبی به أین دلیل رخ میدهد که فرد زن نیاز جنسی بیشتری نسبت به مرد دارد . و زن نمیتواند فشار حاصل از این کمبود را تحمل کند و برای اولین بار رابطه فرازناشویی را تجربه میکند . در بعضی از موارد افراد در دام و باتلاق خیانت گرفتار میشوند و دائم در رابطه های مختلف اسیر میشوند .
بیشتر بخوانید: درباره نشانه های بی میلی مرد به زن چه میدانید
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: Betrayal: a psychological analysis
 برای مشاوره در زمینه عواقب خیانت زن از لحاظ روانشناختی چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۵:۵۸ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

علت خیانت مردان چیست؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|میانگین ۵ رای از تعداد ۱
علت خیانت مردان (the cause of betrayal of men)
علت خیانت مردان در رابطه زناشویی مسئله تازه ای نیست و همیشه مطرح بوده است . خیانت در رابطه زن و شوهری در مردان بسیار شایع تر از زنان است . علت خیانت مردان میتواند ریشه در مسائل مختلف روحی و روانی داشته باشد . گاهی نیز علت خیانت مردان مشکلات خانوادگی و حل نشدن تعارضات زناشویی بین زن و مرد میباشد . تجربه های زندگی نیز میتواند علت خیانت مردان باشد . مثلا وقتی فرد تجربه خیانت از جنس مخالف را داشته باشد گاهی تصمیم میگیرد از فرد جدید انتقام بگیرد . علت خیانت مردان را میتوان در زمینه های گسترده مورد برسی قرار داد . خیانت به اندازه ای مهم و تاثیر گذار است که در بسیاری از دانشگاه های روانشناسی معتبر موضوع مورد تحقیق خیلی از دانشجو ها مثلا علت خیانت مردان است . در ادامه بیشتر به أین موضوع میپردازیم .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر
علت خیانت مردان در دوره بارداری (the cause of betrayal of men during pregnancy)
علت خیانت مردان در دوره بارداری نیز از جمله خیانت هایی است که بسیار زیاد بخاطر آن به کلینیک های مشاوره مراجعه میشود . واقعا علت خیانت مردان در دوره بارداری چیست ؟ اگر بخواهیم خیلی کوتاه و مختصر به این سوال پاسخ بدهیم باید بگوییم که نا آگاهی و عدم پختگی لازم برای مدریت یک زندگی زناشویی میتواند علت خیانت مردان در دوره بارداری باشد . برخی از زنان که بدون هیچ مشکلی بادار میشوند و دوره بارداری را آرام و طبیعی میگذرانند میتوانند حتی تا ماه هشتم حاملگی هم رابطه جنسی داشته باشند که البته فقط باید مراقب بود که به شکم مادر فشار وارد نشود . اما خانم ها به دلیل نا آگاهی مرد را از حق طبیعی خود منع میکنند که أین کار باعث بالا رفتن احتمال خیانت میشود . گاهی نیز عدم درک همسر و نداشتن پختگی و تعهد علت خیانت مردان در دوره بارداری میباشد .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت
علت خیانت مردان متاهل (the cause of betrayal of married men)
علت خیانت مردان متاهل همان طور که گفتیم میتواند زیاد باشد . به قدری زیاد که در اینجا نتوان به همه آن دلایل پرداخت . اما در ادامه به برخی از شایع ترین علت خیانت مردان متاهل اشاره میکنیم :
برخی از مردان اگر کنترل کننده ای را بالای سر خود حس نکنند به سرعت به سمت خیانت جذب میشوند . این مشکل میتواند در فرد به صورت یک خصلت نهادینه شده باشد .
سرد مزاجی زنان در رابطه عاطفی و جنسی بین زوجین میتواند حتی به نابودی زندگی مشترک ختم شود .
از دیگر مواردی که میتوان به عنوان علت خیانت مردان متاهل نام برد عدم قدرت در نه گفتن به پیشنهاد های مطرح شده میباشد . شاید باورش سخت باشد اما این کاملا حقیقت دارد که گاهی اوقات مردان به دلیل خجالت و تعارف و این که به اصطلاح کم نیاورند ناخواسته وارد یک رابط ناهنجار میشوند .
بیشتر بخوانید: خیانت در زندگی زناشویی چه تعریفی دارد
علت خیانت مردان چیست ؟
علت خیانت مردان چیست ؟ این سوالی است که در ذهن همه زنانی که برای مشاوره خیانت نزد روانشناس میروند وجود دارد . برخی از زنان به أین نکته اعتراض میکنند که : من برای شوهرم یک زن کامل و بی نقص هستم . برای او غذا درست میکنم ، خانه را تمیز نگه میدارم ، برای او بچه آورده ام و نیاز جنسی اورا نیز برطرف میکنم . وقتی که فرد چنین همسری داشته باشد پس علت خیانت مردان چیست ؟
زنان أین سوال را نیز از خود بپرسند که آیا از نظر عاطفی نیز حواسم به همسرم بوده یا نه ؟ گاهی اوقات مرد ها فقط توجه و احساسات همسرشان را درمان خستگی ها و درماندگی های خود میدانند . مرد ها دوست دارند که مرتب از طرف همسر خود ستایش شوند و مردانگی آنها تایید شود . اگر مرد از أین لحاظ دچار کمبود باشد ممکن است به اولین فردی که از جنس مخالف برمیخورد و نیازش را برطرف میکند متمایل شود .
بیشتر بخوانید: راه های تشخیص خیانت زن به شوهر
علت خیانت مردان در دوره نامزدی
علت خیانت مردان در دوره نامزدی گاهی به این دلیل است که مرد هنوز به بلوغ کافی برای ازدواج ،شروع و مدیریت یک رابطه را ندارد . مثلا در فرهنگ ما در دوران نامزدی یک سری محدودیت های فرهنگی بر رابطه حاکم است . لزوم عدم رابطه جنسی در این دوران از شروط اصلی خانواده های دختر و پسر است . اما گاهی مردان این توقع را داشته باشند که برای نیاز جنسی هرگونه مانع در دوران نامزدی معقول نیست . بنابراین حق خیانت را به خود میدهد .
گاهی نیز مرد به بلوغ هیجانی لازم دست پیدا نکرده و نمیتواند بحث ها و دعواهایی که در دوره نامزدی طبیعی هستند را کنترل و مدیریت کند . این عدم مهارت باعث میشود این بحث ها به جای سازنده بودن رابطه را به سمت سردی سوق بدهد و علت خیانت مردان در دوره نامزدی خواهد بود . البته این سردی در رابطه احتمال خیانت زن رانیز به وجود می آورد .
بیشتر بخوانید: طلاق به خاطر خیانت همسر
دور بودن از یکدیگر عامل خیانت
گاهی خیانت مرد به زن به دلیل دور بودن زن و شوهر از هم اتفاق می‌افتد . برای مثال مرد به دلیل شرایط شغلی مجبور می‌شود که مدتی را به عنوان ماموریت در شهر یا کشور دیگری سپری کند و از همسرش دور باشد . مردان به صورت فطری دارای نیاز شدید جنسی هستند و کمتر مردی میتواند این نیاز را نادیده بگیرد و ریتم و تعادل زندگی خود را حفظ کند . خیانت مردان متاهل به دلیل فاصله زیاد جغرافیایی از همسر گاهی در بعد جنسی اتفاق نمی‌افتد بلکه از نظر عاطفی فرد به یک فرد دیگر وابسته میشود . مشاوره خانواده در این زمان میتواند زن را از این احتمالات مطلع سازد و امکان جلوگیری از این اتفاق را بالا می رود . مشاوره خانواده و روانشناسی همچنین میتواند افراد را از نشانه خیانت مردان آگاه کند و به خاطر این نکته میتواند بسیار مفید و کارآمد باشد .
بیشتر بخوانید: در مورد روانشناسی خیانت بیشتر بدانید
تصمیم به جدایی به خاطر خیانت
برملا شدن خیانت بین زن و شوهر مانند ترکش میتواند به ابعاد مختلف زندگی زناشویی آسیب برساند . یک زندگی که با مقدار زیادی عشق و امید آغاز شده ، حالا با یک اتفاق تلخ به سردی رسیده . در نگاه اول بعد از اینکه یکی از طرفین از خیانتی که به او شده مطلع میشود ، با خود میگوید که طلاق تنها چاره خیانت است . اما اگر زن قبل از یک تصمیم عجولانه و شاید نادرست با یک روانشناس مشورت کند ، ممکن است با راههایی از طرف مشاور روبه رو شود که حتی به ذهنش نیز نرسیده باشد . شاید گاهی اگر به دقت و با آرامش و تمرکز به موضوع نگاه کنیم به أین نتیجه برسیم که میتوانیم به طرف مقابل فرصت جبران بدهیم . گاهی نیز زن در صورت جدایی و طلاق با عواقب و مشکلات بیشتری رو به رو می شود .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت زناشویی چیست ؟
فضای مجازی (cyberspace)
فضای مجازی قطعا یکی از پدیده های قرن حاضر میباشد . این امکان برای افراد به وجود آمده که به صورت نامحدود به دریایی از اطلاعات دسترسی دارند . افراد میتوانند به صورت رایگان کسب و کار راه بیندازند یا خدمات خود را ارائه کنند . اما اینکه این فضا میتواند حریم ها را برای آشنایی بردارد خطر بروز روابط نا سالم را بالا میبرد . باید در بحث های مربوط به مشاوره خیانت زناشویی به این پدیده به اندازه کافی پرداخته شود . با شیوع استفاده از برنامه های ارتباطی مختلف در جامعه گزارشات مربوط به خیانت های زناشویی که به واسطه فضاهای مجازی شروع شده است نیز پر تکرار تر شده است . اگر افراد با فرهنگ درستی از فضای مجازی استفاده نکنند قطعا سلامت و امنیت روانی خانواده ها به خطر می‌افتد .
بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت مردان به زنان چیست ؟
عاقبت خیانت
حکم خیانت مرد به زن از لحاظ عرفی و شرعی و قانونی هر چه که باشد و هر مجازاتی داشته باشد به اندازه از دست رفتن یک زندگی زناشویی که شاید سالها برای ساختن آن زحمت کشیده شده است و از آن مراقبت شده سخت نخواهد بود . عاقبت خیانت به همسر به جز تباهی و نابودی فردی و جمعی خانواده نیست . در روانشناسی خیانت گاهی به این نکته برمیخوریم که افراد گرفتار در خیانت فقط در اوایل رابطه فرا زنا شویی حال خوبی دارند . اما بعد از گذشته مدتی خود نیز از کار خود نادم و پشیمان می شوند .
در بعضی از افراد زمانی پشیمانی رخ می دهد که دیگر دیر شده و آنها از ترس آبرو یا موارد مشابه آن به این رابطه ادامه میدهند . بنابراین به افرادی که قصد شروع یک رابطه خارج از رابطه زناشویی را دارند پیشنهاد می شود که عواقب أین خیانت را به خوبی بررسی کنند .
بیشتر بخوانید: بهترین راه برخورد با خیانت به شوهر چیست ؟
درمان خیانت زناشویی (treating marital infidelity)
بسیاری از خانم هایی که مورد خیانت قرار گرفته اند یا احساس می کنند که به آنها خیانت شده است ، نز در روانشناس و مشاور میآیند و میگویند حالا که از این اتفاق باخبر شدم با خیانت شوهرم چه کنم ؟ در پاسخ به این عزیزان باید به نکته آی توجه شود و آن این است که خیانت شوهر به زن ناگهان اتفاق نمی‌افتد و دررابتدا زمینه های آن فراهم میشود و در یک روند آهسته یا تند این اتفاقات صورت میگیرد .
در درمان خیانت زناشویی درابتدا به صحت و واقعیت داشتن این مسئله و اتفاقی که افتاده پی میبرند . بعد بررسی میکنند که خیانت در چه مرحله و عمقی قرار دارد . اگر مرد در ابتدای رابطه باشد به مراتب راحت تر از زمانی که به طرف مقابل وابستگی یا دلبستگی پیدا میکند میتوان از این آسیب جلوگیری کرد .
بیشتر بخوانید: درباره نشانه های بی میلی مرد به زن چه میدانید
برخورد با خیانت در اسلام
خیانت مرد به زن در اسلام نیز بسیار بررسی و به آن پرداخته شده است . خیانت زناشویی در اسلام یک امر کاملا زننده و آسیب رسان معرفی میشود . در اسلام به مردان حق داشتن چند همسر همزمان داده شده است . اما یک رابطه خارج از شرع و عرف با مجازات های سنگینی روبه رو می شود . قطعا عکس العمل در برابر خیانت مردان به نحوی خواهد بود که درس عبرتی برای مردان دیگری که مخفیانه این کار را میکنند یا قصد آن را دارند خواهد شد . اسلام برای خیانت مردان و زنان متاهل جزاهای سنگینی از جمله سنگسار و شلاق و حبس در زندان در نظر گرفته است .
از نظر پیشگیری نیز اسلام در قرآن و آموزه های اهل بیت برنامه ها و درمان های زیادی برای محکم تر شدن پایه های زندگی زناشویی ارائه کرده است . اسلام اعتقاد دارد که اگر ما یک جامعه سالم میخواهیم باید خانواده سالم داشته باشیم .
بیشتر بخوانید:چگونگی برخورد با زن خیانتکار
رفتار با شوهر خیانتکار
بعد از این که زن مطمئن شد که شوهرش به او در روابط زناشویی خیانت میکند ، شاید اولین سوالی که برایش پیش میاید نحوه رفتار با شوهر خیانتکار است . ما در بالا به دلایل خیانت مردان پرداختیم . حالا به نکاتی در مورد برخورد با خیانت اشاره میکنیم .
هیچگاه در همان ابتدا که متوجه خیانت همسران شدید در برخورد با او تمام احترام ها را از این نبرید . چون ممکن است بخواهید با او ادامه دهید .
قبل از قضاوت حتما از تمام موضوع و حدس و گمان های خود مطمئن شوید .
از عمق اتفاق پیش آمده آگاه شوید . ممکن است هنوز در ابتدای خیانت متوجه موضوع شده باشید .
حتما برای تصمیم‌گیری درباره این موضوع از یک روانشناس کمک بگیرید . زیرا او موارد مشابه مورد شما را در طول کار و کسب تجربه در این زمینه زیاد دیده است و میتواند راههایی با آسیب کمتر را پیشنهاد کند .
بیشتر بخوانید: عواقب خیانت زن از لحاظ روانشناختی چیست ؟
راه های کشف خیانت مردان
راههای کشف خیانت مردان میتواند بسیار مفید و کاربردی باشد . اما به شرطی اینکه این نکات باعث به وجود آمدن شک و تردید و زیاده روی در مراقبت و کنترل شوهر نشود . بنابراین خانم ها باید دقت داشته باشند که در حفظ تعادل نسبت به قضاوت در مورد همسرانشان دقت کنند . گاهی حساسیت زیاد نسبت به این قضیه باعث بوجود آمدن یک شکاف عاطفی بین زن و مرد میشود . برخی از نشانه هایی که ممکن است نشانه خیانت یا بروز خیانت شوهر باشد عبارت اند از :
بی میلی یا کم میلی جنسی
بی تفاوت بودن به همسر اگر درقبل وجود نداشته
دائم دنبال بهانه بودن برای آنکه در فضای خانه نباشد
تلفن ها و پیام های مخفیانه زیاد
بیشتر بخوانید: نشانه های بی میلی زن به مرد چیست ؟
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:Betrayal: What’s Wrong With Men? 
 برای مشاوره در زمینه علت خیانت مردان چیست؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۴:۴۰ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)