مشاوره روانشناسی آویژه مشاوره روانشناسی آویژه .

مشاوره روانشناسی آویژه

عوامل ازدواج ناموفق

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
دلایل ازدواج ناموفق
دلایل ازدواج ناموفق اجرا نکردن عواملی است که منجر به ازدواج موفق میشود . یکی از مهمترین دلایل ازدواج ناموفق میتواند عدم شناخت است . از دیگر دلایل ازدواج ناموفق احساساتی عمل کردن بدون تفکر و تعقل است . یکی دیگر از دلایل ازدواج ناموفق مشورت نکردن و دیگری مشورت کردن است . مشورت نکردن با افراد کارامد و باتجربه و مشورت کردن با کسانی که صلاحیت مشاوره ندارند . از دلایل ازدواج ناموفق میتوان به هدفهایی غیر از تشکیل زندگی اشاره کرد . عده ای صرفا به خاطر موقعیت ، ثروت و یا کسب چیزهایی غیر از عشق و محبت خانواده ازدواج میکنند . پر واضح است بعد از مدتی اهداف آنها معلوم شده و زندگی جعلی که ساخته اند فرو میپاشد . نرسیدن به سن بلوغ فکری و جنسی هم میتواند دلیل عدم موفقیت در ازدواج باشد .
از دیگر دلایل ازدواج ناموفق بلند پروازی یا تواضع بیش از حد است . بلند پروازی برای اینکه اعتقاد دارند میتوان با کسانی که اختلاف طبقاتی فاحش دارند زندگی کرد (با کسی با قدرت اقتصادی بالا ) . و تواضع حالت برعکس یعنی شخصی با قدرت اقتصادی بالا با کسی ازدواج کند که توان مالی پایین دارد . دیگر دلیل میتواند نقش ناجی بازی کردن برای طرف مقابل باشد . یعنی هدف از ازدواج این باشد که شخصی را از فساد ، فقر و یا موقعیتی که دارد نجات بدهند . در این حالت گذشت ، محبت و ایثار یکطرفه است و بعد از مدتی منجر به جدایی میشود . برخی برای فرار از موقعیتی که دارند ازدواج میکنند که اینهم میتواند یکی دیگر از دلایل ازدواج های ناموفق باشد .یک دلیل پنهان نگه داشتن برخی مسائل از همسر میباشد . صداقت پیوند را مستحکم میکند .
بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج های موفق را بهتر بشناسیم
عوامل ازدواج ناموفق
عوامل ازدواج ناموفق میتواند خانواده باشد . همسان نبودن خانواده ها ازنظر اقتصادی ، فرهنگی و تحصیلات . از دیگر عوامل ازدواج ناموفق میتوان به کفو نبودن زن و شوهر اشاره کرد . از عوامل ازدواج ناموفق میتوان به قدرت اقتصادی اشاره کرد . از عوامل ازدواج های ناموفق میتوان به عدم مدیریت نام برد . مشکلات روحی –روانی هم از دیگر عوامل ازدواج ناموفق است . نقص یا زیبایی ظاهری هم میتواند یکی از عوامل عدم موفقیت در ازدواج باشد . نداشتن روابط عمومی خوب ، اخلاق مناسب و نیکو هم از دیگر عوامل ازدواج ناموفق است . اختلاف سنی زیاد نیز میتواند از عوامل ازدواج ناموفق باشد . برخی نیز به خاطر فرار از شکست عاطفی که داشته اند شخصی را به عنوان جایگزین میپذیرند . این شخص ممکن است برای ازدواج باشد و عجولانه و بدون تفکر باشد که عامل شکست در زندگی میشود .
یکی دیگر از عوامل ازدواج های ناموفق برملا کردن رازهای قبل از ازدواج که دیگر در زندگی تاثیری ندارند میباشد . دیگری میتواند بزرگتر بودن زن از مرد باشد . ازدواج با مردی که تشکیل خانواده داده و میخواهد همسر دوم داشته باشد . ازدواج پسر مجرد با زنی که قبلا ازدواج کرده است . اشتباه گرفتن صمیمیت با توهین کردن به همسر . برخی برای صمیمیت بیشتر از کلمات توهین آمیز استفاده میکنند که این باعث پرده دری در زندگی شده و منجر به اختلاف میشود . به رخ کشیدن عیوب همسر حال یا به شوخی یا جدی باعث بروز درگیری در زندگی میشود . توجه نکردن به یکی از وجوه زندگی . عدم مشارکت یکی از دو طرف در امور مشترک زندگی . اعتیاد به مواد مخدر هم که واضح است از عوامل بارز ناموفق بودن ازدواج است .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج های موفق
نشانه های ازدواج ناموفق 
نشانه های ازدواج ناموفق واضح و زیاد است . نداشتن نشاط و شادی در همسران . از دیگر نشانه های ازدواج ناموفق شرکت نکردن درمهمانی های خانوادگی است . از بارزترین نشانه های ازدواج ناموفق عدم سازش بین همسران میباشد . یکی دیگر از نشانه ها عدم رضایت یکی از همسران از وضعیت کلی زندگی است . کم شدن روابط جنسی و زناشویی بدون دلیل هم از دیگر نشانه های ازدواج ناموفق است . بیحوصلگی و ابراز خستگی بیش از حد از دیگر نشانه ها است . مبتلا شدن به بیماریهای روح – روانی هم یکی دیگر از نشانه ها است . سردی روابط در زندگی و کمتر صحبت کردن با یکدیگر نیز از نشانه های ازدواج ناموفق است . انجام ندادن وظایف زناشویی و امور مربوط به خانواده نیز از دیگر نشانه های ازدواج ناموفق است . پرخاشگری و حتی فحاشی از نشانه های ازدواج ناموفق میباشد .
بیشتر بخوانید: شرایطی که یک ازدواج خوب باید داشته باشد چیست ؟
تجربه های ازدواج ناموفق 
تجربه های ازدواج ناموفق نشان میدهد که بهترین عامل موفقیت ابتدا شناخت کامل دو طرف است . ازدواج عجولانه باعث پشیمانی است . تجربه های ازدواج ناموفق نشان داده اند که احساست شدید همیشه مانع تفکر شده است . احساسات زود گذر هستند و در بیشتر موارد باعث میشوند درست نبینیم ، درست نشنویم و درست فکر نکنیم . بدون مشاوره ازدواج کردن میتواند پس از ازدواج مشکلات زیادی به همراه داشته باشد . مشاوره ازدواج به ما کمک میکند از همسر خود شناخت پیدا کنیم . شناخت درست منجر به انتخاب درست میشود . مشاوره قبل ازازدواج به ما کمک میکند از روحیات و درون یکدیگر آگاه شویم . بدون روانشناسی نمیتوان پی برد که دست به انتخاب درستی زده ایم یا خیر . تجربه های ازدواج ناموفق راه را برای رسیدن به موفقیت هموار میکند .
مشاوره خانواده با دستی پر از تجربه رهنمون زوجها برای رسیدن به ازدواج های موفق است . دو چیز راهنمای خوبی برای رسیدن به ازدواج موفق هستند . شنیدن تجربه های تلخ و درس گرفتن از آنها . البته از راه درست و با آسیب شناسی نه با حدس و گمانهای شخصی و نتیجه گیری اشتباه . دوم استفاده از تجربیات دیگران . کسانی که به موفقیت و خوشبختی رسیده اند چه مسیرهایی را طی کرده اند .
بیشتر بخوانید: خصوصیات دختر خوب برای ازدواج
ازدواج ناموفق از دیدگاه مشاوره خانواده
ازدواج ناموفق از دیدگاه مشاور خانواده به ازدواجی گفته میشود که زوج در آن احساس خوشایندی نداشته باشند . ازدواج های ناموفق از دیدگاه مشاوره خانواده ازدواجی است که در آن انگیزه ها کمرنگ میشود و رسیدن به اهداف تحت الشعاع اختلافات میگردد .
مرکز مشاوره آویژه برای همه ازدواج موفقی را آرزومند است .
بیشتر بخوانید: معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Top 10 Reasons Marriages Fail
نویسنده: زهره حبیبی نوده
سوالات متداول
ازدواج های ناموفق چه تاثیری بر روی اعتماد به نفس دارد ؟
پیروزی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و مسلما شکست برروی اعتماد به نفس تاثیر منفی میگذارد مگر کسانی که از شکست پلکانی برای بالا رفتن میسازند که معمولا اینچنین افراد با دقت و درایت تصمیم میگیرند مخصوصا در مورد ازدواج حتما مشاوره میکنند .
عوامل تاثیر گذار بر ازدواج ناموفق چیست ؟
کنترل نداشتن بر خلق و خو ، بر احساسات ، بر غرایز و خواسته های افراطی که با وضعیت خانواده نا سازگار است . چشم وهمچشمی ، حسادت و رقابت نا بجا . عدم مدیریت صحیح درو ن خود و افراد خانواده . یکسان نبودن خواسته ها واهداف خانواده با هم .
دلایل متداول برای ازدواج ناموفق چیست ؟
تصمیمیهای عجولانه ، عدم مشاوره قبل از ازدواج وخانواده ، درگیر احساسات شدن ، عدم همسانی بین هسته پیشین خانواده و خانواده تازه پدید آمده ، هم فرهنگ و همسان نبودن خانواده ها از نظر اقتصادی ، عدم شناخت کافی از همسر آینده واعتماد بیجا .
چگونه از ازدواج ناموفق جلوگیری کنیم ؟
با مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره خانواده و روانشناسی خانواده و ازدواج راه رسیدن به یک ازدواج موفق برای همه روشن میشود . با دانستن بایدها و نباید و تطبیق بین خود ، همسر واین عوامل میتواند در موفقیت ما تاثیر گذار بوده و ما را به خوشبختی برساند .
طلاق بهتر است یا ماندن در یک ازدواج ناموفق ؟
بستگی به علت ناموفق بودن ازدواج دارد اگر این دلیل قابل اغماض است بهتر است به زندگی ادامه دهیم و با مشاوره آنرا اصلاح کنیم . اما اگر مشاجرات و اهتلافات بقدری زیاد است که به روح و جسم افراد خانواده آسیب میرساند بهتر است بعد از یک مشاوره طلاق از ادامه زندگی خودداری کنیم .
 برای مشاوره در زمینه عوامل ازدواج ناموفق
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۲:۲۶ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مشاوره ازدواج آنلاین

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین چرا و به چه منظور انجام میشود ؟ مگر نه اینست که زوجی تصمیم میگیرند ازدواج کنند تحقیق میکنند ؟ مشاوره ازدواج آنلاین چه چیزی به زوجین ارائه خواهد داد که با دانسته های طرفین متفاوت خواهد بود ؟ مشاوره ازدواج آنلاین در چه زمینه ای فعالیت میکند ؟ چرا مشاوره ازدواج آنلاین گسترده شده ؟ چرا به مشاوره ازدواج آنلاین بها داده میشود ؟ مشاوره ازدواج آنلاین نه علم غیب میداند و نه ماورایی است . در مراکز مشاوره ازدواج آنلاین کارشناسان و محققان در مورد رفتارها تحقیق میکنند . در مراکز مشاوره ازدواج آنلاین بر روی از هم گسیختگی خانواده ها مطالعه شده است . در مراکز مشاوره ازدواج آنلاین بر روی طلاق ها بررسی شده . خانواده های طلاق آسیب شناسی شده اند و دلایل روشن شده است . در مراکز مشاوره ازدواج آنلاین طلاق ها دسته بندی شده و علت آنهادر اختیار کارشناسان قرار میگیرد .
کارشناسان با طرح سوال های مختلف و شنیدن پاسخ هایتان به الگوی رفتاری شما پی میبرند . سپس از کسی که قرار است با شما ازدواج کند اطلاعاتی دریافت کرده و به الگوی رفتاری او هم پی میبرند . در مرحله بعد این الگوها را در کنار هم قرار داده و جمع بندی میکنند . مسلما هیچ دو نفری صد در صد با هم متناسب نیستند . اما کارشناسان عوامل اختلاف وآسیب رسان را درکنار عوامل ایجاد تفاهم قرار میدهند . اگر فاکتورهای اختلاف بیشتر بود بیان میکنند . اگر عوامل ایجاد تفاهم بر آن فاکتورها میچربید هم تشخیص میدهند که این دو نفر مناسب هم هستند . با تشخیص و در ضمن توصیه به ازواج معمولا زندگی ها قوام بیشتری خواهند داشت . توصیه برای چه ؟ در برخی موارد عوامل ایجاد تفاهم بیشتر است و برخی رفتارها نیز قابل اصلاح هستند دراینگونه موارد کارشناسان توصیه و تذکرهایی را لازم میدانند .
بیشتر بخوانید:بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران
بهترین مشاوره ازدواج آنلاین
بهترین مشاوره ازدواج آنلاین مشاوره ایست که از روی صداقت باشد . به مشاور تمام نکات ریز و درشت که سوال میشود باید با صداقت پاسخ داد . اما برخی نکات از زوج باید پنهان شود که تشخیص این نکات به عهده کارشناس مربوطه میباشد . پس تکلیف صداقت در زندگی چه میشود . به مصداق « جز راست نباید گفت ، هر راست نشاید گفت » صداقت با نگفتن تفاوت دارد . برای آسودگی خیال و برخی قضاوت های عجولانه بهتر است برخی مسائل زمان مجردی وارد زندگی خانوادگی نشود . بهترین مشاوره ازدواج آنلاین بهتر است ابتدا به صورت تکی و یک نفره و هرکدام جدا انجام شود . بهترین مشاوره ازدواج آنلاین اینگونه است که ابتدا بایدها و نبایدهای زندگی توسط کارشناس روشن شود . سپس هردو نفر و به صورت آنلاین میتوانند بهترین مشاوره ازدواج آنلاین را انجام دهند .
در بهترین مشاوره ازدواج آنلاین به تقویت نکات تفاهم زا خواهند پرداخت . با بکار گیری توصیه های کارشناس برخی رفتارها اصلاح خواهد شد و برخی دیگر حذف خواهند شد . اینگونه بهترین مشاوره ازدواج آنلاین صورت میگیرد . در بهترین مشاوره ازدواج آنلاین بهتر است بعد از این مرحله به مشاوره خانواده پرداخته شود . در بهترین مشاوره ازدواج آنلاین ابتدا خانواده هر یک از زوجین جداگانه مشاوره بگیرند . بعد از آن و برای غربال کردن رفتارها باهم مشاوره داشته باشند . اینگونه است که هم زوجین میدانند چه نکاتی را تقویت و چه نکاتی را اصلاح و چه نکاتی را حذف کنند و هم خانواده ها . چون در برخی موارد زوج مشاوره میگیرند ولی خانواده ها باعث اختلاف میشوند . وقتی خانواده ها هم به نکات ضعف و قوت خود پی بردند معاشرت آسانتر و شیرین تر خواهد شد .
مزایای مشاوره ازدواج آنلاین
مزایای مشاوره ازدواج آنلاین اینست که میتوانید به راحتی با کارشناس وارد شور شوید . از مزایای مشاوره ازدواج آنلاین اینست که اصلاح الگوی رفتار هر دو خانواده به راحتی انجام میشود . مزایای مشاوره ازدواج آنلاین به اینست که در منزل شخصی خود میتوانند جلسه مشورت با کارشناس داشته باشند . از محدودیتهای مراکز برای جلسه ، اجتماع در اتاق مشاوره است . این اتاق ممکن است با محدودیت جا مواجه باشد . ممکن است به دلیل راحت نبودن جای نشستن ، سالمندان خانواده راحت نباشند و زودتر بخواهند جلسه را ترک کنند . تشویش و اضطراب جلسه از سویی و حضور در یک مکان نامانوس از سوی دیگر به جلسه خدشه وارد میکند . از مزایای مشاوره ازدواج آنلاین اینست که هر کس احساس میکند در خانه خود نشسته وگپی دوستانه میزند . با این حس میتوانند به راحتی حرف دلشان را بزنند و به تفاهم برسند .
در مشاوره آنلاین کنترل جلسه راحت تر است تا در یک اتاق . از مزایای مشاوره ازدواج آنلاین اینست که نوبت صحبت به همه میرسد و حتی برخی میتوانند در موقع لازم وارد تبادل نظر شوند . ضمن رسیدگی به برخی امور زندگی ان جلسه قابل اجرا است . مشاور با دیدن منزل شخصی از طریق اینترنت بهتر میتواند سطح زندگی هر یک را تشخیص دهد . نوع چیدمان منزل او را با لایف استایل هریک آشنا میکند . روش زندگی در ایجاد تفاهم یا اختلاف موثر است . مثلا یکی دوست دارد به جای فرش گران بها از یک سری راحتی در منزل استفاده کند و دیگری به فرش اهمیت میدهد . همه اینها ممکن است ذره ذره جمع شده و موجب اختلاف شود . یک طرف با علقه های خود به دیزاین خانه اهتمام بورزد . پس از مدتی دیگری احساس کند چیدمان خانه به او حس خوبی نمیدهد .
بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی ازدواج
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین مهم است . از آن جهت اهمیت دارد که پسر یا دختر ممکن است بخواهند ازدواج کنند اما آمادگی لازم را نداشته باشند . با مشاوره قبل از ازدواج آنلاین هریک به میزان آمادگی خود برای ازدواج پی خواهند برد . آمادگی از نظر اقتصادی و مالی ، آمادگی پذیرش سختی ها و آمادگی مبارزه با سختی ها و مشکلات زندگی . یک پسر و یا دختر باید برای همزیستی با یک فرد دیگر آمادگی پیدا کند . زوج او با او متفاوت است . تفاوت بد نیست بلکه زیبایی زندگی در تفاوت هاست . چگونگی پذیرش و کنار آمدن با تفاوت ها مهارت زندگی هر فرد را مشخص میکند . تفاهم به معنای یکی شدن نیست بلکه درک متقابل است . درک متقابل مهارتی است که ما را برای یک همزیستی آماده میکند . این تفاهم است که دو نفر از دو خانواده متفاوت را درکنار هم خوشبخت میکند .
فردی که در یک خانواده دیگر بزرگ شده فرهنگ زندگیش متفاوت است . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین طرز مطابقت فرهنگی را به زوجین خواهد آموخت . این مشاوره مشترکات فرهنگی را تقویت و بخشی از آنها را اصلاح و برخی را به نفع دیگری حذف میکند . در مواردی هم باید با فرهنگ هم کنار بیایند . این به معنی کنار زدن فرهنگ خود و پذیرفتن فرهنگ دیگری نیست . بلکه کنار آمدن و ایجاد هم فهمی است . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین راه ایجاد این همزیستی را رهنمون میشود . زوجهای جوانی که با مشاوره قبل از ازدواج زندگی مشترکشان را آغاز میکنند موفق تر هستند . مشاوره ازدواج شما را برای زندگی کردن با همسرتان و خانواده همسر آماده خواهد کرد . مشاوره خانواده ، خانواده های شما را برای معاشرت خوب و سالم راهنمایی میکند . داشتن ازدواج موفق آرزوی همه است .
مرکز مشاوره ازدواج آنلاین
مرکز مشاوره ازدواج آنلاین درک متقابل خانواده ها را در نظر میگیرد . مرکز مشاوره ازدواج آنلاین برای اینکه شما و خانواده تان مهارتهای زندگی را بیاموزید تلاش میکند . مرکز مشاوره ازدواج آنلاین به جامعه ای می اندیشد که وقتشان را صرف پیشرفت جامعه کنند . جامعه ای که برای حل مشکلات درون خانواده پیش بینی نمیتواند بکند چگونه میتواند جامعه ای پیشرو داشته باشد . مرکز مشاوره ازدواج آنلاین بر آن است تا برای آیندگان جامعه ای بدون استرس و تشویش پیش بینی کند . جامعه ای که به جای حل مشکلات راه زندگیشان روشن و دلنواز باشد . د رچنین جامعه ای اذهان باز میشوند . افکار آدمی در راه ساختن به کار گرفته میشود . فرزندان سالم و بی دغدغه بزرگ میشوند . همه شاد هستند و در راه خیر و صلاح جامعه قدم برمیدارند . به اهداف آرمانی خود میرسند و برای نجات انسانها تلاش میکنند .
در این جامعه همه به همنوعان خود عشق میورزند و برای سعادت آنان قدم برمیدارند . در یک جامعه که همه به فکر همنوعان خود هستند مشکلات اقتصادی کمتری مشاهده میشود . کینه و عداوت کمتری دیده میشود و همه یکدیگر را دوست دارند . در این جامعه ازدواج ها از روی تدبیر ، تفاهم و عشق صورت میگیرد نه مصلحت . یک زوج جوان پس از آمادگی برای ازدواج بدنبال همسر مناسب خواهند بود . به دنبال نیمه گمشده ای که او را کامل کند و او هم همسر خودرا . خانواده ها با شوق به دنبال کسی خواهند بود که جفت مناسبی برای فرزندشان باشد نه پولدارتر . فرهنگ مشاوره میتواند برروی فرزندان نیز تاثیر گذار باشد . وقتی شما با فرهنگ مشاوره پیش بروید فرزندانتان نیز با تاسی از شما مشورت میکنند . اول با شما و برای تصمیم گیری های مهم از مراکز مشاوره و کارشناسان .
بیشتر بخوانید:آیا ازدواج دائم دوام و امنیت بیشتری دارد ؟
مرکز مشاوره ازدواج آنلاین آویژه
مرکز مشاوره ازدواج آنلاین آویژه نیز برای یک جامعه آرمانی تلاش میکند . چون خانواده سنگ بنای هر جامعه را تشکیل میدهد این مرکز بیشتر هم و غم خود را به خانواده اختصاص داده است . مرکز مشاوره آنلاین آویژه برای خانواده های محترم انواع مشاوره ها را برنامه ریزی کرده است . مشاوره ازدواج تلفنی برای کسانی که به مرکز آویژه به صورت حضوری دسترسی ندارند . همینطور برای خانواده هایی که ممکن است مجهز به اینترنت نباشند . این مرکز نه تنها برای ازدواج بلکه برای انواع مسائلی که به مشاوره نیاز دارند بصورت تلفنی مشاوره میدهد . مشاوره خانواده ، مشاوره جوان و نوجوان و مشاوره کودک ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره نظام وظیفه و ازدواج ، مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج ، مشاوره زناشویی و انحرافات جنسی ، مشاوره به بیماران روحی – روانی ، مشاوره به کسانی که در معرض آسیب هستند .
این مرکز با دردسترس داشتن کارشناس در حوزه های مختلف آماده مشاوره و درمان است . شما میتوانید از طریق گوگل سایت این مرکز را جستجو کرده و با خدمات آنان آشنا شوید . مرکز مشاوره آویژه بعد از مشاوره در صورت نیاز بیماران را به روانپزشکان متخصص معرفی میکند . مرکز مشاوره آویژه با روان درمانان کارامد خود در مراحل اولیه بیماران را مداوا نموده و انان را از بروز آسیب های جدی مصون میکند . شما میتوانید برسر دو راهی ها از مشاوران مرکز آویژه کمک بخواهید . این مرکز با کمک گرفتن از بروزترین فن آوری های نوین شما را با جدیدیترین روش ها در تصمیم گیری یاری میکند . هر خانواده برای به روز بودن نیاز به مشاوره دارد . اطلاعات نوین به سرعت در حال پیشرفت است و با توجه به نیاز بشر درحال تولید علم است . حیف است ما از دنیا جا بمانیم .
صداقت در ازدواج
هر شخصی وقتی برای ازدواج تصمیم میگرد میخواهد بهترین زوج باشد . زن یا مرد تفاوت نمیکند . یک زن دوست دارد بهترین بانوی دنیا باشد و یک مرد دوست دارد یک آقای به تمام معنی باشد . یک زن دوست دارد با تلاش های همسرش برای هردو خانه ای بسازد از عشق و محبت و یک مرد میخواهد قدر زحمات بانوی خانه را بداند و او را به خوشبخترین زن دنیا تبدیل کند . اما چه میشود که هردو به یک مرد ساده بودن و یا یک مرد ساده بودن اکتفا میکنند . مرد در ابتدای آشنایی برای اینکه بتواند دختر دلخواهش را جذب کند فقط لبخند میزند . فقط گذشت میکند . خیلی از تابوهایش را رها میکند فرهنگش را لای دندان هایش میجود تا با دگرگونه جلوه دادن خود دختر دلخواهش را بدست آورد . دقیقا همین جریان در مورد دخترها برای بدست آوردن مرد دلخواه شان مصداق دارد .
موارد افراطی عکس هم داریم . دختر از اولین کسی که قابش را به تپش عاشقانه وا داشت با تمام جزئیات میگوید تا اسرار کوچک و بزرگ دخترها و پسرهای فامیل . پسرها هم برای صادق بودن دست به چنین عملی میزنند . لذا باید بدانیم چه بگوییم ؟ و چه نگوییم . تا چه حد پیش برویم و خط قرمز راز داری شخصی ، فامیلی و یا خانوادگی ما تا چه محدوده ای است . یادمان باشد مسائلی که در گذشته بوده و اکنون فیصله پیدا کرده باید پنهان شود . این مسائل شخصی ماست و حریم آن محترم است و نباید آشکار شود . ما حق نداریم به احساسات همسر آینده مان آسیب برسانیم . این مسائل نباید هیچ اثری برزندگی مشترک ما بگذارد . اما مسائلی که مستقیما با زندگی آینده ما در ارتباط است باید گفته شود .
بیشتر بخوانید:مشکلات و مزایای ازدواج در سن بالا
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Marriage Counselor Online | #1 Online Counseling Website
 برای مشاوره در زمینه مشاوره ازدواج آنلاین
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۳:۰۱ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

روابط زناشویی چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۴٫۶
۱۴
روابط زناشویی
روابط زناشویی نوعی از روابط انسانی است که نیازمند مهارت هایی در حوزه های گوناگون است . گوش دادن و درک کردن همسر کار دشواری است . ولی به جای آن فاصله گرفتن و محکوم کردن طرف مقابل به مراتب سهل تر است . در روابط زناشویی ، گوش دادن از جمله مهم ترین مهارت هایی است که صمیمیت را افزایش می دهد . میخواهید همسرتان را درک کنید لازمه آن این است که به صحبت های او به صورت فعالانه گوش دهید .
اگر میخواهید از پیش داوری جلوگیری کنید در گوش دادن و توجه به حرف های همسرتان صبور باشید . گوش دادن نوعی احترام گذاشتن در روابط زناشویی نیز میباشد . یکی از تمرین هایی که در زوج درمانی به کار گرفته میشود گوش دادن فعال است . این روش توسط روانشناس انسانگرا کارل راجرز ابداع شد . اگر فکر میکنید که گوش دادن این است که در زمان گفتگو با یکدیگر ساکت باشید ، دچار سوء تفاهم شده اید . روابط زناشویی نیازمند نیتی واقعی برای گوش دادن است .
بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی
مشکلات رایج در روابط زناشویی
در روابط زناشویی بسیاری از افراد ، درگیر گوش دادن کاذب می شوند . در این نوع گوش دادن هدف کمک کردن نیست بلکه صرفاً آرام کردن اوضاع است که در بسیاری از مواقع بی اعتنایی تلقی می شود . در روابط زناشویی یکی از اهداف این است که موانعی که برای گوش سپردن به طرف مقابل پیش می آید ، رفع گردد .
یکی از مهم ترین این موانع عدم اعتماد و عدم توجه است . این زمانی اتفاق می افتد که افراد به جای اینکه به حرف های همسر خود گوش دهند ، به این فکر میکنند که پشت حرف های او چه چیزی پنهان شده است . در کل به جای گوش دادن ، ابعاد مختلف حرف های او را تعبیر می کنند . زمانی که شما اینگونه رفتار می کنید در واقع به حدس ها و پیش داوری های خود اولویت می دهید . نتیجه این چنین حالتی ، نادیده گرفتن شریک زندگی است .
بیشتر بخوانید: خیانت در زندگی زناشویی
ذهن خوانی در روابط زناشویی
در روابط زناشویی ذهن خوانی احساس صمیمت را تبخیر میکند . بر فرض مثال : علی به همسرش میگوید هر نوع آرایش کنی ، واقعا زیبا به نظر میرسی . هر طوری خواستی آرایش کن . همسرش ممکن است فکر کند پس من اینقدر بدقیافه هستم که هیچ نوع آرایش در جذابیت من تاثیری ندارد . در روابط زناشویی موفق ، نباید آنچه را که در نظر دارید بگویید ، پیش بینی کنید که همسرتان در جواب چه خواهد گفت . این مورد زمانی با اهمیت تر خواهد شد که افراد ، درگیر افکار منفی و کلیشه ای در مورد خود باشند . در روابط زناشویی مهم است که به صورت انتخابی حرف های یکدیگر را تفکیک نکنید . مثلا شما زمانی که همسرتان در مورد خرید مبل صحبت میکند ب حرف های او گوش دهید .
بیشتر بخوانید: راهکارهای مشاوره زناشویی تلفنی
چه کارهایی در روابط زناشویی ممنوع است
کارهای ممنون در روابط زناشویی اقسام مختلفی دارند . بعضی اوقات افراد به حرف های همسر خود گوش میدهند . اما صرفاً به دلیل برچسب زدن منفی و سرزنش کردن فقط به حرف های او گوش میدهند تا به خود ثابت کنند واقعا یک نادان است . در روابط زناشویی موفق جایی برای حواس پرتی نیست ، جایی برای توقف گوش دادن نیست . اگر توجه به حرف های یکدیگر به عملی مشکل تبدیل شده است نشانه ای از یک بحران در روابط زناشویی است .
اگر شما میخواهید روابط زناشویی موفق را تجربه کنید جملات تان را تکمیل کنید . جایی برای تفسیر حرف های یکدیگر نگذارید . زود نخواهید فردی که از نظر شما اشتباه میکند را نصیحت کنید . گاهی اوقات افراد حس میکنند یا خود را در وضعیتی ناچار میبینند که راه حلی را برای زندگی خود بیابند . اما در همین اثنا در گوش کردن به حرف ها ، نیازها و احساسات طرف مقابل غافل می شود .
بیشتر بخوانید: دلیل دلزدگی زناشویی
ویژگی های یک زندگی زناشویی موفق
در یک زندگی زناشویی موفق ، افراد صرفاً زمانی که میخواهند مشاجره کنند با یکدیگر ، تعامل نمیکنند . در این وضعیت افراد بدون توجه به اینکه دیگری چه میگوید صرفاً از گفته های خود به صورت لجوجانه دفاع میکنند . این در زبان عامیانه ما اینگونه طرح میشود که هر چه من بگویم او چندتا روش میزاره و تحویلم میده ! آموزش روابط زناشویی با توجه به مدرن شد سبک زندگی جامعه به امری ضروری تبدیل شده است . یکی از اهداف آموزش روابط زناشویی این است که بدانید شما صددرصد بدون اشتباه و کامل نیستید . زمانی که اشتباه میکنید نباید بترسید که شریک زندگی شما ، حال نقطه ضعفی از شما بدست آورده و ممکن است در سایر موقعیت ها از آن سوءاستفاده کند . استرس به خود راه ندهید . داد و فریاد نکنید . یادتان باشد لازم نیست دروغ بگویید . از این بحث به موضوع دیگری پرواز نکنید .
بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک
موقعیت مذاکره را ترک نکنید
موقعیت مذاکره و صحبت کردن را ترک نکنید و حالت قهر به خود نگیرید . لازم نیست دروغ بگویید یا به طرف مقابل تهمت بزنید . یا با انتقاد بیجا و بی ربط فرافکنی کنید . همسر خود را به عنوان طرف دیگر رینگ در نظر نگیرید . اگر اینگونه فکر کنید اوضاع هر لحظه به بحران نزدیک تر میشود . و یافتن راه حل به مراتب مشکل تر خواهد شد . مثلا لیلا از علی میپرسد چند وقت است که مسافرت نرفته ایم . علی به سرعت این حرف لیلا را انتقاد تلقی میکند و شروع به داد و بیداد میکند که مسافرت هم اکنون جایی در اولویت های زندگی ما ندارد . یا کسانی را میشناسم که چند سال است به مسافرت نرفته اند و به این ترتیب موضوعی ساده به سرعت به یک درگیری تمام عیار تبدیل خواهد شد .
گاهی اوقات افراد فکر میکنند زمانی که مخاطب بحث ، خود آنها باشند در موقعیت ضعف قرار دارند . در نتیجه فرض می کنند باید از این مهلکه فرار کنند . در این حالت خیلی سریع موضوع را به چیز نامربوطی میکشانند یا با آن مزاح میکنند . اینجا در واقع آن فرد کمکی به حل مشکل نمیکند . بلکه طوری رفتار میکند که از جانب همسرش نوعی بی اعتنایی تلقی میشود . برای مثال زینب به آرش میگوید شبها زود تر به خانه بیا تا شام را در کنار هم بخوریم و او به جای گوش دادن به نگرانی مهسا ، این بحث را پیش میکشد که وضعیت کاری او جوابگوی هزینه های زندگی نیست . او از این جهت استرس زیادی را تحمل میکند . بدین گونه سوال یا مسئله ای دیگر پاسخ داده میشود .
بیشتر بخوانید: حل مشکلات زناشویی زوج های جوان
آموزش روابط زناشویی
آموزش روابط زناشویی بر این نکته نیز تاکید میکند که خیلی زود همدردی نکنید . وسط صحبت های او نیایید . بر فرض مثال تا او شروع به طرح مشکل میکند ، همسر او سریع میگوید بله میدانم خیالت راحت ، درستش میکنم . در این حالت به حدی حمایتگر جلوه میکند که دیگر مجالی برای بیان صحبت های شریک زندگی شما باقی نمیماند . وظیفه مرد در روابط زناشویی پیروی از رهنمودهایی است که ارتباط سالم با همسرش را تقویت میکند . که اگر این کار به صورت کامل انجام شود میزان نارضایتی از زندگی زناشویی کاهش می یابد . و در عوض رضایت از زندگی به صورت قابل ملاحظه ای رشد می کند .
بیشتر بخوانید: زندگی زناشویی موفق و عاشقانه چگونه است ؟
چگونه رابطه زناشویی پایدارتری داشته باشیم ؟
برای داشتن روابط زناشویی پایدار ، از برچسب زدن ابداً استفاده نکنید . زمانی که شما نسبت زشت و توهین آمیزی به شریک زندگی خود میدهید . خواسته یا ناخواسته او را لگد مال کرده اید . مانند : کودن ، بی مصرف ، بی عرضه ، خنگول . ممکن است فکر کنید این ها تنبیه و مجازات مناسبی است در مقابل بعضی رفتارها اما درواقع اعتماد و صمیمت را تخریب میکند .
به عنوان یک اصل مهم در مشاوره ازدواج نیز به آن پرداخته میشود باید از سرزنش کردن یکدیگر خودداری کنید . به یکدیگر اتهام نزنید . مانند اینکه به شریک زندگی خود بگویید اولویت زندگی ات کارت است نه خانواده . معنای پنهانی این جملات این است که داری به ما صدمه میزنی . یک ارتباط سالم به جای گذشته بر حال تمرکز میکند . و یک ارتباط معیوب در گذشته سیر میکند . تو سال گذشته هم از این کارها کردی . پیام مخفی این نوع جملات این است که در هر حال بهتر نمیشوی . وقتی ارتباط زوجین سالم باشد باعث میشود که زوجین حس علاقه بیشتری به هم داشته باشند . هدف اینجا کمک کردن است نه تخریب کردن . اگر میخواهید ارتباط سالمی داشته باشید خط قرمز زندگی شما باید مقایسه کردن باشد . چون هدف مقایسه کردن تنبیه کردن است .
بیشتر بخوانید: مشکلات زناشویی زنان و مردان چیست ؟
وظیفه مرد در روابط زناشویی
وظیفه مرد در رابطه زناشویی این است که در قدم نخست از جملات دوپهلو پرهیز کند . جملات تند و توهین آمیز یعنی همسر شما دارای نقص است . مانند اینکه رفتار بچه گانه داری . مثل همیشه بی مسئولیت ، فکر خودتی و … . این جملات اعتماد به نفس همسر شما را نشانه رفته است . در این حالت به آخرین چیزی که میتوانید فکر کنید صمیمیت است .
بیشتر بخوانید: وظایف مرد در برابر همسر و خانواده چیست
وظیفه زن در روابط زناشویی
وظیفه زن در رابطه زناشویی می تواند این باشد که از تهدید کردن شوهر خودداری ورزد . اگر امشب پیش دوستانت بروی شاید دیگر من خانه نمانم . این هم پیامش مجازات کردن است . به جای اینکه به سمت مقابل گارد بگیرید ، احساسات تان را با شریک زندگی خود درمیان بگذارید . آنها را برای او توصیف کنید . از کلمات واضح و تاثیرگذار برای این احساسات بهره بگیرید . از احساسات خود به عنوان یک سلاح بهره نگیرید .
بعضی اوقات وظیفه زن در روابط زناشویی این است که با زبان بدن خود این پیام را به شریک زندگی خود منتقل کنید که راغب به یک ارتباط سازنده هستید . زمانی که اخم میکنید یا با تنفر مینگرید پرواضح است که مایل به برقراری ارتباط نیستید . خانم ها وقتی میخواهند صحبت کنند میبایست پیام هایشان را به صورت کامل و همچنین واضح بیان کنند . در نتیجه نیازهای خود را به خوبی به طرف مقابل بگویند و سعی کنند از سوءتعبیر برای شریک زندگی خود جلوگیری کنند . شما نباید فکر کنید که همسرتان خود میبایست دک کند که در ذهن شما چه میگذرد .
بیشتر بخوانید: مشکلات زندگی مشترک چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: Marital Relationships
 برای مشاوره در زمینه روابط زناشویی چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۲۰:۴۴ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

چگونه با کودکان بیش فعال رفتار کنیم

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۴٫۱
۰۸
کودکان بیش فعال و والدین
کودکان بیش فعال تعداد قابل توجهی از اختلالات رفتاری کودکان را تشکیل میدهد . امروزه بسیاری از والدین با اختلال کم توجهی و بیش فعالی کودکان خود دست و پنجه نرم میکنند . نقش والدین در تربیت و حتی درمان کودکان بیش فعال بسیار قابل توجه است . دلیل این مسئله این است که والدین بیشترین زمان را با کودکان بیش فعال خود سپری میکنند . باید تاکید کرد که والدین در مورد تغییر رفتار و حتی پیگیری درمان کودکان بیش فعال نقش پررنگی را ایفا میکنند . رفتارهای کودکان بیش فعال برای والدین بسیار ناراحت کننده است . اغلب والدین به خاطر رفتارهای آنها کلافه میشوند .
در مدرسه و مهدکودک آموزگاران آنها مرتبا از آنها گلایه دارند . اغلب معلم ها به والدین میگویند حواس فرزند شما خیلی زود پرت میشود . آنها خیلی وول میخورند . سرجایشان بند نمیشوند . برایشان سخت است روی صندلی ، راحت بشینند . طوری رفتار میکنند که انگار برای درس و تحصیل انگیزه ای ندارند .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودکان دبستانی چگونه است ؟
تشخیص اختلال کم توجهی و بیش فعالی در کودکان (ADHD)
نشانه های کودکان بیش فعال شامل موارد زیر است :
 الگوی پایداری از بی توجهی و یا بیش فعالی همراه با تکانشگری . این موارد در عملکرد یا رشد کودک بیش فعال اختلال ایجاد میکند .
بی توجهی : در تشخیص نشانه های کودکان بیش فعال باید بگوییم که شش نشانه ی بی توجهی دست کم به مدت ۶ ماه ادامه داشته باشند . همچنین با سطح رشدی کودک ناهماهنگ باشند و بر فعالیت های تحصیلی و شغلی تاثیر مخربی بگذارند .
بیش فعالی : اگر ۶ نشانه یا بیشتر از موارد بیش فعالی و تکانشگری به مدت ۶ ماه ادامه یافت تشخیص کودکان بیش فعال را میگذاریم . البته این موضوع باید هماهنگ با رشد کودک نباشد و بر فعالیت های تحصیلی – شغلی تاثیر منفی بگذارد .
بیشتر بخوانید: در مورد روانشناسی کودکان استثنایی بیشتر بدانید
ویژگی های کودکان بیش فعال در رابطه با عدم توجه
ویژگی های کودکان بیش فعال در موارد توجه و بیش فعالی شامل موارد زیر است .
در بیشتر موارد قادر نیستند به جزئیات دقیق توجه کنند . در انجام تکالیف درسی یا کارهای مربوط به شغل خودشان جزئیات را نادیده میگیرند . اغلب کارها با بی دقتی انجام میشود .
از نشانه های کودکان بیش فعال این است . زمانی که بازی یا تکالیف شان را انجام میدهند قادر نیستند توجه شان را روی موضوع متمرکز نگه دارند . یکی از نشانه های کودکان بیش فعال این است که در روخوانی طولانی به مشکل برمیخورند .
هنگامی که با کودکان بیش فعال صحبت میکنید به نظر میرسد به حرف های شما گوش نمیدهند . افراد حس میکنند حواس آنها جای دیگری است . این موضوع به وضوح قابل رویت است .
از نشانه های کودکان بیش فعال این است که از قوانین و دستورات پیروی نمیکنند . آنها تکالیف شان و کارهای روزمره و روتین مربوط به مدرسه یا محل کار را نمیتوانند به اتمام برسانند .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که باید بدانید
قسمت دوم ویژگی های کودکان بیش فعال در رابطه با عدم توجه
از ویژگی های کودکان بیش فعال این است که در سازماندهی کارهایشان مشکل دارند . وقتی تکالیف را میخواهند پشت سرهم انجام دهند قطعا به مشکل برمیخورند . اغلب کارهایشان آشفته و نامنظم به نظر میرسد . از ویژگی های کودکان بیش فعال عدم مدیریت زمان است . این موضوع باعث میشود که در آینده انسان های خوش قولی به بار نیایند .
در بیشتر موارد از کارهایی که نیاز به تلاش ذهنی مداوم دارد ، پرهیز میکنند . باید گفت که یکی از متنفرترین کارها برای کودک بیش فعال همین موضوع است . به هیچ وجه مایل نیستند این کارها را انجام دهند . این در مورد بزرگترها و بزرگسالان نیز صادق است . مثلا پر کردن فرم ها یا تصحیح مقالات طولانی برای آنها بسیار آزاردهنده است .
 اگر شما کودکان بیش فعالی داشته باشید . قطعا با این موضوع مواجه میشوید که آنها لوازم مربوط به کارها و تکالیف شان را به راحتی گم میکنند . این لوازم میتواند شامل تلفن ، موبایل ، لوازم تحریر ، کتاب و از همه مهم تر کلید ها شود .
کودکان بیش فعال به راحتی به وسیله محرک های نامربوط حواس شان پرت میشود . درمورد بزرگسالان و نوجوانان این بیشتر شامل افکار نامربوط است .
کودکان بیش فعال در بیشتر موارد کارهای روتین خود را فراموش میکنند . این در بزرگسالی و نوجوانی خود را به صورت بدقولی و بدعهدی نشان میدهد . مانند دیر رسیدن به قرارها ، دیر پرداخت کردن یا عدم پرداخت تعهدات مالی .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۹ ساله دختر و پسر
علائم کودکان بیش فعال در مورد فعالیت های تکانشگرایانه و بیش فعالانه
علائم کودکان بیش فعال شامل چندین مورد است که به آنها اشاره میشود . اگر ۶ نشانه یا بیشتر از این علائم به مدت ۶ ماه ادامه یابد تشخیص گذاری صورت میگیرد . البته باید گفت که این ویژگی های بیش فعالی با سطح رشد کودک حتما ناهماهنگ باشند . بر کنش های شغلی ، اجتماعی و تحصیلی مستقیما تاثیر نامطلوبی بگذارند .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۱۱ ساله
بیش فعالی چه علائمی دارد ؟
 از علائم کودک بیش فعال این است که بسیار بی قرار هستند . سر جای خود به سختی میتوانند بنشینند .
سخت ترین کاری که یک کودک بیش فعال میتواند انجام دهد این است که منتظر بماند . اغلب دیده میشود کلاس یا محل کار خود را ترک میکند . در صورتی که ضروری است در آن موقعیت باقی بمانند .
از علائم دیگر کودک بیش فعال این است که بدون در نظر گرفتن موقعیت بالا و پایین میپرند یا میدوند . در نوجوانی و بزرگسالی این میتواند به سراسیمگی تبدیل شود .
 از علائم کودکان بیش فعال این است که نمیتوانند بازی هایشان را آرام انجام دهند . کارهای مربوط به اوقات فراغت آنها اغلب در سکوت انجام نمیشود .
 از ویژگی های کودکان بیش فعال میتوان به این اشاره کرد که مدام در حال جنب و جوش هستند . آنها قادر نیستند برای طولانی مدت آرام بمانند .
کودکان بیش فعال ، بیش از حد صحبت میکنند .
 شاید با این موقعیت مواجه شده باشید که کودکان بیش فعال از اینکه کلام شما کامل شده باشد ، پاسخ میدهند . منتظر ماندن در گفت و گو و رعایت نوبت برای آنها کار سختی است .
 به نظر میرسد که کودکان بیش فعال برای دیگران ایجاد مزاحمت میکنند . برای مثال لوازم دیگران را بدون اجازه برمیدارند . اغلب آنها یک کار را انجام میدهند بعد در مورد آن فکر میکنند .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۱۰ ساله
تشخیص کودکان بیش فعال
تشخیص کودکان بیش فعال حتما باید توسط متخصصان مشاوره کودک انجام شود . زیرا اختلال کاستی توجه و بیش فعالی ممکن است با سایر اختلالات در بعضی ویژگی ها همپوشانی داشته باشد . به یاد داشته باشد متمایز کردن نشانه های بیش فعالی از رفتارهای بهنجار قبل از ۴ سالگی بسیار دشوار است . والدین گرامی به یاد داشته باشید که نشانه های بیش فعالی و کاستی توجه صرفاً نافرمانی ، لجبازی ، خصومت ، عدم درک تکالیف و پیروی از دستورالعمل ها نیستند .
مشاوره خانواده در کاهش فشارهای ناشی از ویژگی های کودکان بیش فعال بسیار میتواند به والدین کمک کند . والدین گرامی ، نشانه هایی که برای شما ذکر شد حتما باید در بیش از یک موقعیت پدیدار گردد . مثلا در خانه ، مدرسه یا محل کار .
باید توجه کنید که هیچ شاخص زیستی برای تشخیص کودک بیش فعال (ADHD) وجود ندارد . مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی باید به والدین کمک کنند که کمبودهای تحصیلی و مشکلات مربوط به مدرسه مرتفع گردد . همچنین این اختلال باید از اختلالات لجبازی و نافرمانی ، اختلال انفجاری متناوب ، اختلالات اضطرابی ، اختلالات طیف اوتیسم ، اختلالات دوقطبی ، اختلالات شخصیت ، اختلالات افسردگی و اختلالات دلبستگی واکنشی تمیز داده شود . در هنگام تشخیص اختلال بیش فعالی و کم توجهی (ADHD) تمیز دادن این اختلال از سایر اختلالات بسیار حیاتی است . توصیه میشود از مشاوره کودک حتما کمک بگیرید . لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۷ ساله
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: hat can I do if my child is very ADHD
 برای مشاوره در زمینه چگونه با کودکان بیش فعال رفتار کنیم
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۱۸:۵۲ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

Eysenck’s Personality Inventory (EPI) (Extroversion/Introversion)

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|The Eysenck Personality Inventory (EPI) measures two pervasive, independent dimensions of personality, Extraversion-Introversion and Neuroticism-Stability, which account for most of the variance in the personality domain. Each form contains 57 “Yes-No” items with no repetition of items. The inclusion of a falsification scale provides for the detection of response distortion. The traits measured are Extraversion-Introversion and Neuroticism. When you fill out Eysenck’s Personality Inventory (EPI) you get three scores.
The ‘lie score’ is out of 9. It measures how socially desirable you are trying to be in your answers.Those who score 5 or more on this scale are probably trying to make themselves look good and are not being totally honest in their responses.
The ‘E score’ is out of ۲۴ and measures how much of an extrovert you are.
The ‘N score’ is out of 24 and measures how neurotic you are.
To interpret the scores, your E score and your N score are plotted on a graph from which you can read your personality characteristics. The nearer the outside of the circle you are, the more marked are the personality traits. Please note that the EPI is a very simplistic type of personality measurement scale, so if you have come out as a personality that does not match what you thought before you took the test, you are probably right and the test is probably wrong!
Instructions
Here are some questions regarding the way you behave, feel and act. Each question has radio buttons to answer YES or NO. Try to decide whether YES or NO represents your usual way of acting or feeling. Then check those radio named YES or NO. Work quickly, and don’t spend too much time over any question, we want your first reaction, not a long drawn-out thought process. The whole questionnaire shouldn’t take more than a few minutes. Be sure not to omit any questions. Start now, work quickly and remember to answer every question. There are no right or wrong answers, and this isn’t a test of intelligence or ability, but simply a measure of the way you behave.
This test is a demonstration of psychological tests plugin.
این سنجه در حال توسعه است
هنوز امکان ارایه نتیجه برای شما وجود ندارد
 برای مشاوره در زمینه Eysenck’s Personality Inventory (EPI) (Extroversion/Introversion)
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۳:۵۷ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مشاوره مسائل زناشویی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشاوره مسائل زناشویی
مشاوره مسائل زناشویی به دو حوزه زناشویی درون خانوادگی و برون خانوادگی تقسیم میشود . مشاوره مسائل زناشویی درون خانوادگی نیز در دو بخش زنان و مردان بررسی میشود . اینکه چرا زنان کمتر به زناشویی برون خانواده ای تن میدهند . چرا مردان به زناشویی برون خانوادگی علاقه دارند . در بحث مشاوره مسائل زناشویی به ویژگیهای خاص زنان برای زناشویی میپردازیم . زن تا وقتی از نظر عاطفی به کسی دلبستگی و علاقه نداشته باشد تن به رابطه جنسی نمیدهد . (البته مواردی چون تکانه های روحی ، عقده ها و تن فروشی شامل بحث ما نمیشود ) در مشاوره مسائل زناشویی متوجه میشویم تعداد کمتری از زنان هنگام سکس به اسکاسم میرسند . اما با وجود عدم رضایت از رابطه جنسی خود به این رابطه ادامه میدهند . چون در زنان رابطه عاطفی رابطه جنسی را تحت الشعاع قرار میدهد .
مشاوره مسائل زناشویی این رابطه را با وجود اینکه خیلی محکم است رد میکند . در رابطه جنسی نرمال هردو طرف باید به مرحله اسکاسم برسند و ارضا شوند . زن برای ادامه زندگی تن به این زناشویی میدهد . در حالیکه از نظر روحی مرد نیز نیاز دارد ارضا شدن زن را احساس کند . زنان به چند دلیل به اینگونه رابطه تن میدهند . سنتهای ما همیشه از زن شرم خواسته تا احقاق حقش . اما مرد برای زناشویی زنان بی شرم را بیشتر میپسندد . زنانی که متقاضی هستند . به چند بار زناشویی در یک شبانه روز تن میدهند . دیگر اینکه چون مرد اجازه دارد چند همسر داشته باشد زن با زناشویی بسیار محتاطا نه برخورد میکند . غافل از اینکه همین امر یکی از دلایل رو آوردن مرد به زنان دیگر است . به بحث مشاوره مسائل زناشویی بازهم خواهیم پرداخت .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی
مشاوره مسائل زناشویی آنلاین
مشاوره مسائل زناشویی آنلاین میتواند کمک بزرگی باشد برای اینکه از راه درست روابط جنسی مطلع شویم . زنان و مردان باید نیازهای خود را دراین رابطه بیان کنند . مشاوره مسائل زناشویی آنلاین بهترین فرصت برای کسانی است که از نوع روابط بیخبر هستند . در مشاوره مسائل زناشویی آنلاین شما در یک صفحه مطالب زیادی در مورد زناشویی صحیح خواهید دید پس از آن ممکن است از شما بخواهند فرم پر کنید یادتان باشد با اسم مستعار در این مشاوره شرکت نمایید چون برخی از سایتها برای نشان دادن مشاوره آن را نمایش میدهند . سپس با صداقت کامل به سوالات جواب دهید . هر سایت یک چت روم هم دارد که شما میتوانید از طریق چت سوالات خود را بیان کرده و پاسخ بگیرید . در اینگونه موارد به سایتهایی مورد اعتماد مراجعه نمایید . با یک کامپیوتر و یا موبایل راحت میتوانید مشاوره آنلاین بگیرید .  
مشاوره مسائل زنا شویی آنلاین با اشراف کامل به روحیات زن و مرد به مشاوره میپردازد . کارشناسان روانشناسی مسائل جنسی از انحرافات روابط جنسی نیز مطلع هستند . راه های کنترل از سوی خود شخص و راه برخورد همسر با این مسئله را میدانند . متاسفانه کسانی که انحراف جنسی دارند به جای مشاوره آن را از همسر پنهان میکنند . آنهامجبور میشوند برای این مسئله به دامان کسانی پناه ببرند که از وی سودجویی کرده و حتی اخاذی میکنند . بهتر است بدانیم انحراف جنسی نه به معنای بد بودن بلکه به این معنا است که این افراد به گونه ای دیگر ارضا میشوند که معمول نیست . معمول نبودن عیب و عار نیست بلکه تفاوت است . تفاوت نه گناه است و نه ننگ دارد . پس بهتر است بی درنگ یک مشاوره خانواده انجام دهیم تا مارا به یک کارشناس خبره معرفی کند .
بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی زناشویی و تاثیر آن بر زندگی مشترک
مرکز مشاوره مسائل زناشویی
مرکز مشاوره مسائل زناشویی با توجه به نیازهای جامعه تشکیل شده است . یک مرکز مشاوره مسائل زناشویی از بخشهای مختلف مشاوره ،درمان و معرفی تشکیل شده است . یک مرکز مشاوره مسائل زناشویی به صورت حضوری ، تلفنی و آنلاین به مراجعان خود مشاوره میدهد . در این مراکز شما را از کم و کیف یک رابطه سالم و لذتبخش مطلع میکنند . رابطه حسی و زناشویی بسیار حساس و ظریف است . شما وقتی با همسر خود ارتباط برقرار میکنید و به او عشق و علاقه دارید این یک رابطه زیبا خواهدشد . به این شرط که بتوانید این عشق را در او هم ببینید . مردان برای یک رابطه جنسی نیاز به عشق و دوست داشتن ندارند آنها هنگام نیاز با هر کسی میتوانند رابطه برقرار کنند . آنها هنگام نیاز کمتر میتوانند خود را کنترل کنند اما فقط نیازشان برطرف میشود .
با تمام تفاسیراگر رابطه زناشویی باعلاقه و حس عاطفی همراه باشد فراموش ناشدنی خواهد شد . یک زن برای همسرش نیازی نیست مانند هنرپیشه های پورن رفتار کند . ولی لازم است یک رابطه لذتبخش و خوب داشته باشد . مرد باید تحریک شدن همسرش را ببیند . زن باید یک رابطه شاد و خوب برقرار کند ولی این بدان معنا نیست که برای همسرش فیلمهای غیر واقعی بازی کند . همین که مرد احساس کند همسرش خوب تحریک شده ، خوب عشقبازی میکند و خوب به مرحله اسکاسم رسیده لذتبخش است . پس بهتر است به جای هنرپیشگی برای همسر خود واقعی باشیم . اگر همسرمان نمیتواند مارا خوب تحریک کند به او بگوییم . هر کسی با نقاط تحریک پذیر ارگانیسم بدنش آشنایی دارد که باید به همسرش بگوید . راجع به مدت رسیدن به اسکاسم به همسرش بگوید تا زناشویی برای زن و مرد دلچسب شود .
بیشتر بخوانید: بهترین سایت مشاوره آنلاین خانواده و ازدواج
مشاوره مسائل زناشویی تلفنی
مشاوره مسائل زناشویی تلفنی نیز با یک تلفن میسر میشود و بسیار مفید است . مشاوره ازدواج نیز بهتر است ترکیبی از زناشویی داشته باشد . لازم است دختران و پسران جوان ماکه میخواهند ازدواج کنند برای زناشویی نیز مشاوره بگرند . این مشاوره حتی برای زنان و مردانی که تجربه زناشویی دارند نیز لازم است . مشاوره مسائل زناشویی تلفنی فقط برای افراد متاهل نیست یک دختر یا یک پسر بهتر است در مورد زناشویی صحیح بداند . روانشناسی زناشویی نیز مهم است و باید هر کسی در مورد آن اطلاعاتی داشته باشد . زناشویی فقط همبستر شدن نیست . یک زناشویی خوب فاکتورهای مناسب خود را دارد که باید برای زناشویی خوب اعمال شود . تا زناشویی به خارج از خانه کشیده نشود . تا با این زناشویی همیشه شاد و دلگرم زندگی کنیم .
در یک مشاوره تلفنی ابتدا باید شما و همسرتان روانکاوی شوید . سپس با توجه به روحیات شما و همسرتان توصیه هایی بگیرید . یک زناشویی خوب نیاز به امنیت خاطر دارد . در اتاقی که ممکن است رفت و آمد باشد مکان مناسبی برای زناشویی نیست . به کودکان خود احترام بگذارید و اتاق خواب آنها را از هفت سالگی جدا کنید . به آنها بیا موزید هیچگاه وارد اتاق خواب شما نشوند . از آنها بخواهید قبل ازخواب تمام نیازهای خود از قبیل مسواک زدن ، دستشویی رفتن و اب خوردن و غیره را مرتفع سازند . در اینصورت نیازی نیست مدام در اتاق خواب شما زده شود . اتاق خواب باید مکانی مناسب و دلنشین باشد و تمام نیازهای زناشویی در همانجا مرتفع شود . لباس خواب زن و شوهر باید مناسب زناشویی باشد . بدن هردو تمیز ولطیف باشد . باز هم دراینباره خواهیم گفت .
بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک
بهترین مشاوره مسائل زناشویی
بهترین مشاوره مسائل زناشویی مشاوره ایست که با توجه به روحیات زن و مرد انجام شود . مشاوره تکنفره مشاوره ای ناقص خواهد بود . بهترین مشاوره مسائل زناشویی مشاوره ایست که کامل باشد . در این مشاوره باید مشاوره کودک نیز گنجانده شود . وضعیت کودک در خانواده و در ارتباط با زناشویی . کودکی که نیمه شب گریه میکند مسلما اجازه نمیدهد والدین زناشویی خوبی داشته باشند . باید مراقب باشیم کودک در مورد زناشویی ما کنجکاو نشود . با جدا کردن مکان خوابش در هفت سالگی این مشکل راحتتر حل میشود . اگر فقط هنگام زناشویی از بخواهیم وارد اتاق خواب نشود کنجکاو خواهد شد و چه بسا ناگهانی وارد شود و یا پنهانی نگاه کند . مرکز مشاوره زناشویی آویژه برای شما شادی و خوشحالی آرزومند است .
بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره خانواده آنلاین
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: Marriage Counselor | Online Counseling Website
نویسنده: زهره حبیبی نوده
 برای مشاوره در زمینه مشاوره مسائل زناشویی
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۱۱:۲۱ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مشاوره مسائل زناشویی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشاوره مسائل زناشویی
مشاوره مسائل زناشویی به دو حوزه زناشویی درون خانوادگی و برون خانوادگی تقسیم میشود . مشاوره مسائل زناشویی درون خانوادگی نیز در دو بخش زنان و مردان بررسی میشود . اینکه چرا زنان کمتر به زناشویی برون خانواده ای تن میدهند . چرا مردان به زناشویی برون خانوادگی علاقه دارند . در بحث مشاوره مسائل زناشویی به ویژگیهای خاص زنان برای زناشویی میپردازیم . زن تا وقتی از نظر عاطفی به کسی دلبستگی و علاقه نداشته باشد تن به رابطه جنسی نمیدهد . (البته مواردی چون تکانه های روحی ، عقده ها و تن فروشی شامل بحث ما نمیشود ) در مشاوره مسائل زناشویی متوجه میشویم تعداد کمتری از زنان هنگام سکس به اسکاسم میرسند . اما با وجود عدم رضایت از رابطه جنسی خود به این رابطه ادامه میدهند . چون در زنان رابطه عاطفی رابطه جنسی را تحت الشعاع قرار میدهد .
مشاوره مسائل زناشویی این رابطه را با وجود اینکه خیلی محکم است رد میکند . در رابطه جنسی نرمال هردو طرف باید به مرحله اسکاسم برسند و ارضا شوند . زن برای ادامه زندگی تن به این زناشویی میدهد . در حالیکه از نظر روحی مرد نیز نیاز دارد ارضا شدن زن را احساس کند . زنان به چند دلیل به اینگونه رابطه تن میدهند . سنتهای ما همیشه از زن شرم خواسته تا احقاق حقش . اما مرد برای زناشویی زنان بی شرم را بیشتر میپسندد . زنانی که متقاضی هستند . به چند بار زناشویی در یک شبانه روز تن میدهند . دیگر اینکه چون مرد اجازه دارد چند همسر داشته باشد زن با زناشویی بسیار محتاطا نه برخورد میکند . غافل از اینکه همین امر یکی از دلایل رو آوردن مرد به زنان دیگر است . به بحث مشاوره مسائل زناشویی بازهم خواهیم پرداخت .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی
مشاوره مسائل زناشویی آنلاین
مشاوره مسائل زناشویی آنلاین میتواند کمک بزرگی باشد برای اینکه از راه درست روابط جنسی مطلع شویم . زنان و مردان باید نیازهای خود را دراین رابطه بیان کنند . مشاوره مسائل زناشویی آنلاین بهترین فرصت برای کسانی است که از نوع روابط بیخبر هستند . در مشاوره مسائل زناشویی آنلاین شما در یک صفحه مطالب زیادی در مورد زناشویی صحیح خواهید دید پس از آن ممکن است از شما بخواهند فرم پر کنید یادتان باشد با اسم مستعار در این مشاوره شرکت نمایید چون برخی از سایتها برای نشان دادن مشاوره آن را نمایش میدهند . سپس با صداقت کامل به سوالات جواب دهید . هر سایت یک چت روم هم دارد که شما میتوانید از طریق چت سوالات خود را بیان کرده و پاسخ بگیرید . در اینگونه موارد به سایتهایی مورد اعتماد مراجعه نمایید . با یک کامپیوتر و یا موبایل راحت میتوانید مشاوره آنلاین بگیرید .  
مشاوره مسائل زنا شویی آنلاین با اشراف کامل به روحیات زن و مرد به مشاوره میپردازد . کارشناسان روانشناسی مسائل جنسی از انحرافات روابط جنسی نیز مطلع هستند . راه های کنترل از سوی خود شخص و راه برخورد همسر با این مسئله را میدانند . متاسفانه کسانی که انحراف جنسی دارند به جای مشاوره آن را از همسر پنهان میکنند . آنهامجبور میشوند برای این مسئله به دامان کسانی پناه ببرند که از وی سودجویی کرده و حتی اخاذی میکنند . بهتر است بدانیم انحراف جنسی نه به معنای بد بودن بلکه به این معنا است که این افراد به گونه ای دیگر ارضا میشوند که معمول نیست . معمول نبودن عیب و عار نیست بلکه تفاوت است . تفاوت نه گناه است و نه ننگ دارد . پس بهتر است بی درنگ یک مشاوره خانواده انجام دهیم تا مارا به یک کارشناس خبره معرفی کند .
بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی زناشویی و تاثیر آن بر زندگی مشترک
مرکز مشاوره مسائل زناشویی
مرکز مشاوره مسائل زناشویی با توجه به نیازهای جامعه تشکیل شده است . یک مرکز مشاوره مسائل زناشویی از بخشهای مختلف مشاوره ،درمان و معرفی تشکیل شده است . یک مرکز مشاوره مسائل زناشویی به صورت حضوری ، تلفنی و آنلاین به مراجعان خود مشاوره میدهد . در این مراکز شما را از کم و کیف یک رابطه سالم و لذتبخش مطلع میکنند . رابطه حسی و زناشویی بسیار حساس و ظریف است . شما وقتی با همسر خود ارتباط برقرار میکنید و به او عشق و علاقه دارید این یک رابطه زیبا خواهدشد . به این شرط که بتوانید این عشق را در او هم ببینید . مردان برای یک رابطه جنسی نیاز به عشق و دوست داشتن ندارند آنها هنگام نیاز با هر کسی میتوانند رابطه برقرار کنند . آنها هنگام نیاز کمتر میتوانند خود را کنترل کنند اما فقط نیازشان برطرف میشود .
با تمام تفاسیراگر رابطه زناشویی باعلاقه و حس عاطفی همراه باشد فراموش ناشدنی خواهد شد . یک زن برای همسرش نیازی نیست مانند هنرپیشه های پورن رفتار کند . ولی لازم است یک رابطه لذتبخش و خوب داشته باشد . مرد باید تحریک شدن همسرش را ببیند . زن باید یک رابطه شاد و خوب برقرار کند ولی این بدان معنا نیست که برای همسرش فیلمهای غیر واقعی بازی کند . همین که مرد احساس کند همسرش خوب تحریک شده ، خوب عشقبازی میکند و خوب به مرحله اسکاسم رسیده لذتبخش است . پس بهتر است به جای هنرپیشگی برای همسر خود واقعی باشیم . اگر همسرمان نمیتواند مارا خوب تحریک کند به او بگوییم . هر کسی با نقاط تحریک پذیر ارگانیسم بدنش آشنایی دارد که باید به همسرش بگوید . راجع به مدت رسیدن به اسکاسم به همسرش بگوید تا زناشویی برای زن و مرد دلچسب شود .
بیشتر بخوانید: بهترین سایت مشاوره آنلاین خانواده و ازدواج
مشاوره مسائل زناشویی تلفنی
مشاوره مسائل زناشویی تلفنی نیز با یک تلفن میسر میشود و بسیار مفید است . مشاوره ازدواج نیز بهتر است ترکیبی از زناشویی داشته باشد . لازم است دختران و پسران جوان ماکه میخواهند ازدواج کنند برای زناشویی نیز مشاوره بگرند . این مشاوره حتی برای زنان و مردانی که تجربه زناشویی دارند نیز لازم است . مشاوره مسائل زناشویی تلفنی فقط برای افراد متاهل نیست یک دختر یا یک پسر بهتر است در مورد زناشویی صحیح بداند . روانشناسی زناشویی نیز مهم است و باید هر کسی در مورد آن اطلاعاتی داشته باشد . زناشویی فقط همبستر شدن نیست . یک زناشویی خوب فاکتورهای مناسب خود را دارد که باید برای زناشویی خوب اعمال شود . تا زناشویی به خارج از خانه کشیده نشود . تا با این زناشویی همیشه شاد و دلگرم زندگی کنیم .
در یک مشاوره تلفنی ابتدا باید شما و همسرتان روانکاوی شوید . سپس با توجه به روحیات شما و همسرتان توصیه هایی بگیرید . یک زناشویی خوب نیاز به امنیت خاطر دارد . در اتاقی که ممکن است رفت و آمد باشد مکان مناسبی برای زناشویی نیست . به کودکان خود احترام بگذارید و اتاق خواب آنها را از هفت سالگی جدا کنید . به آنها بیا موزید هیچگاه وارد اتاق خواب شما نشوند . از آنها بخواهید قبل ازخواب تمام نیازهای خود از قبیل مسواک زدن ، دستشویی رفتن و اب خوردن و غیره را مرتفع سازند . در اینصورت نیازی نیست مدام در اتاق خواب شما زده شود . اتاق خواب باید مکانی مناسب و دلنشین باشد و تمام نیازهای زناشویی در همانجا مرتفع شود . لباس خواب زن و شوهر باید مناسب زناشویی باشد . بدن هردو تمیز ولطیف باشد . باز هم دراینباره خواهیم گفت .
بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک
بهترین مشاوره مسائل زناشویی
بهترین مشاوره مسائل زناشویی مشاوره ایست که با توجه به روحیات زن و مرد انجام شود . مشاوره تکنفره مشاوره ای ناقص خواهد بود . بهترین مشاوره مسائل زناشویی مشاوره ایست که کامل باشد . در این مشاوره باید مشاوره کودک نیز گنجانده شود . وضعیت کودک در خانواده و در ارتباط با زناشویی . کودکی که نیمه شب گریه میکند مسلما اجازه نمیدهد والدین زناشویی خوبی داشته باشند . باید مراقب باشیم کودک در مورد زناشویی ما کنجکاو نشود . با جدا کردن مکان خوابش در هفت سالگی این مشکل راحتتر حل میشود . اگر فقط هنگام زناشویی از بخواهیم وارد اتاق خواب نشود کنجکاو خواهد شد و چه بسا ناگهانی وارد شود و یا پنهانی نگاه کند . مرکز مشاوره زناشویی آویژه برای شما شادی و خوشحالی آرزومند است .
بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره خانواده آنلاین
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: Marriage Counselor | Online Counseling Website
نویسنده: زهره حبیبی نوده
 برای مشاوره در زمینه مشاوره مسائل زناشویی
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۹:۳۵ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مشاوره مسائل زناشویی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشاوره مسائل زناشویی
مشاوره مسائل زناشویی به دو حوزه زناشویی درون خانوادگی و برون خانوادگی تقسیم میشود . مشاوره مسائل زناشویی درون خانوادگی نیز در دو بخش زنان و مردان بررسی میشود . اینکه چرا زنان کمتر به زناشویی برون خانواده ای تن میدهند . چرا مردان به زناشویی برون خانوادگی علاقه دارند . در بحث مشاوره مسائل زناشویی به ویژگیهای خاص زنان برای زناشویی میپردازیم . زن تا وقتی از نظر عاطفی به کسی دلبستگی و علاقه نداشته باشد تن به رابطه جنسی نمیدهد . (البته مواردی چون تکانه های روحی ، عقده ها و تن فروشی شامل بحث ما نمیشود ) در مشاوره مسائل زناشویی متوجه میشویم تعداد کمتری از زنان هنگام سکس به اسکاسم میرسند . اما با وجود عدم رضایت از رابطه جنسی خود به این رابطه ادامه میدهند . چون در زنان رابطه عاطفی رابطه جنسی را تحت الشعاع قرار میدهد .
مشاوره مسائل زناشویی این رابطه را با وجود اینکه خیلی محکم است رد میکند . در رابطه جنسی نرمال هردو طرف باید به مرحله اسکاسم برسند و ارضا شوند . زن برای ادامه زندگی تن به این زناشویی میدهد . در حالیکه از نظر روحی مرد نیز نیاز دارد ارضا شدن زن را احساس کند . زنان به چند دلیل به اینگونه رابطه تن میدهند . سنتهای ما همیشه از زن شرم خواسته تا احقاق حقش . اما مرد برای زناشویی زنان بی شرم را بیشتر میپسندد . زنانی که متقاضی هستند . به چند بار زناشویی در یک شبانه روز تن میدهند . دیگر اینکه چون مرد اجازه دارد چند همسر داشته باشد زن با زناشویی بسیار محتاطا نه برخورد میکند . غافل از اینکه همین امر یکی از دلایل رو آوردن مرد به زنان دیگر است . به بحث مشاوره مسائل زناشویی بازهم خواهیم پرداخت .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی
مشاوره مسائل زناشویی آنلاین
مشاوره مسائل زناشویی آنلاین میتواند کمک بزرگی باشد برای اینکه از راه درست روابط جنسی مطلع شویم . زنان و مردان باید نیازهای خود را دراین رابطه بیان کنند . مشاوره مسائل زناشویی آنلاین بهترین فرصت برای کسانی است که از نوع روابط بیخبر هستند . در مشاوره مسائل زناشویی آنلاین شما در یک صفحه مطالب زیادی در مورد زناشویی صحیح خواهید دید پس از آن ممکن است از شما بخواهند فرم پر کنید یادتان باشد با اسم مستعار در این مشاوره شرکت نمایید چون برخی از سایتها برای نشان دادن مشاوره آن را نمایش میدهند . سپس با صداقت کامل به سوالات جواب دهید . هر سایت یک چت روم هم دارد که شما میتوانید از طریق چت سوالات خود را بیان کرده و پاسخ بگیرید . در اینگونه موارد به سایتهایی مورد اعتماد مراجعه نمایید . با یک کامپیوتر و یا موبایل راحت میتوانید مشاوره آنلاین بگیرید .  
مشاوره مسائل زنا شویی آنلاین با اشراف کامل به روحیات زن و مرد به مشاوره میپردازد . کارشناسان روانشناسی مسائل جنسی از انحرافات روابط جنسی نیز مطلع هستند . راه های کنترل از سوی خود شخص و راه برخورد همسر با این مسئله را میدانند . متاسفانه کسانی که انحراف جنسی دارند به جای مشاوره آن را از همسر پنهان میکنند . آنهامجبور میشوند برای این مسئله به دامان کسانی پناه ببرند که از وی سودجویی کرده و حتی اخاذی میکنند . بهتر است بدانیم انحراف جنسی نه به معنای بد بودن بلکه به این معنا است که این افراد به گونه ای دیگر ارضا میشوند که معمول نیست . معمول نبودن عیب و عار نیست بلکه تفاوت است . تفاوت نه گناه است و نه ننگ دارد . پس بهتر است بی درنگ یک مشاوره خانواده انجام دهیم تا مارا به یک کارشناس خبره معرفی کند .
بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی زناشویی و تاثیر آن بر زندگی مشترک
مرکز مشاوره مسائل زناشویی
مرکز مشاوره مسائل زناشویی با توجه به نیازهای جامعه تشکیل شده است . یک مرکز مشاوره مسائل زناشویی از بخشهای مختلف مشاوره ،درمان و معرفی تشکیل شده است . یک مرکز مشاوره مسائل زناشویی به صورت حضوری ، تلفنی و آنلاین به مراجعان خود مشاوره میدهد . در این مراکز شما را از کم و کیف یک رابطه سالم و لذتبخش مطلع میکنند . رابطه حسی و زناشویی بسیار حساس و ظریف است . شما وقتی با همسر خود ارتباط برقرار میکنید و به او عشق و علاقه دارید این یک رابطه زیبا خواهدشد . به این شرط که بتوانید این عشق را در او هم ببینید . مردان برای یک رابطه جنسی نیاز به عشق و دوست داشتن ندارند آنها هنگام نیاز با هر کسی میتوانند رابطه برقرار کنند . آنها هنگام نیاز کمتر میتوانند خود را کنترل کنند اما فقط نیازشان برطرف میشود .
با تمام تفاسیراگر رابطه زناشویی باعلاقه و حس عاطفی همراه باشد فراموش ناشدنی خواهد شد . یک زن برای همسرش نیازی نیست مانند هنرپیشه های پورن رفتار کند . ولی لازم است یک رابطه لذتبخش و خوب داشته باشد . مرد باید تحریک شدن همسرش را ببیند . زن باید یک رابطه شاد و خوب برقرار کند ولی این بدان معنا نیست که برای همسرش فیلمهای غیر واقعی بازی کند . همین که مرد احساس کند همسرش خوب تحریک شده ، خوب عشقبازی میکند و خوب به مرحله اسکاسم رسیده لذتبخش است . پس بهتر است به جای هنرپیشگی برای همسر خود واقعی باشیم . اگر همسرمان نمیتواند مارا خوب تحریک کند به او بگوییم . هر کسی با نقاط تحریک پذیر ارگانیسم بدنش آشنایی دارد که باید به همسرش بگوید . راجع به مدت رسیدن به اسکاسم به همسرش بگوید تا زناشویی برای زن و مرد دلچسب شود .
بیشتر بخوانید: بهترین سایت مشاوره آنلاین خانواده و ازدواج
مشاوره مسائل زناشویی تلفنی
مشاوره مسائل زناشویی تلفنی نیز با یک تلفن میسر میشود و بسیار مفید است . مشاوره ازدواج نیز بهتر است ترکیبی از زناشویی داشته باشد . لازم است دختران و پسران جوان ماکه میخواهند ازدواج کنند برای زناشویی نیز مشاوره بگرند . این مشاوره حتی برای زنان و مردانی که تجربه زناشویی دارند نیز لازم است . مشاوره مسائل زناشویی تلفنی فقط برای افراد متاهل نیست یک دختر یا یک پسر بهتر است در مورد زناشویی صحیح بداند . روانشناسی زناشویی نیز مهم است و باید هر کسی در مورد آن اطلاعاتی داشته باشد . زناشویی فقط همبستر شدن نیست . یک زناشویی خوب فاکتورهای مناسب خود را دارد که باید برای زناشویی خوب اعمال شود . تا زناشویی به خارج از خانه کشیده نشود . تا با این زناشویی همیشه شاد و دلگرم زندگی کنیم .
در یک مشاوره تلفنی ابتدا باید شما و همسرتان روانکاوی شوید . سپس با توجه به روحیات شما و همسرتان توصیه هایی بگیرید . یک زناشویی خوب نیاز به امنیت خاطر دارد . در اتاقی که ممکن است رفت و آمد باشد مکان مناسبی برای زناشویی نیست . به کودکان خود احترام بگذارید و اتاق خواب آنها را از هفت سالگی جدا کنید . به آنها بیا موزید هیچگاه وارد اتاق خواب شما نشوند . از آنها بخواهید قبل ازخواب تمام نیازهای خود از قبیل مسواک زدن ، دستشویی رفتن و اب خوردن و غیره را مرتفع سازند . در اینصورت نیازی نیست مدام در اتاق خواب شما زده شود . اتاق خواب باید مکانی مناسب و دلنشین باشد و تمام نیازهای زناشویی در همانجا مرتفع شود . لباس خواب زن و شوهر باید مناسب زناشویی باشد . بدن هردو تمیز ولطیف باشد . باز هم دراینباره خواهیم گفت .
بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک
بهترین مشاوره مسائل زناشویی
بهترین مشاوره مسائل زناشویی مشاوره ایست که با توجه به روحیات زن و مرد انجام شود . مشاوره تکنفره مشاوره ای ناقص خواهد بود . بهترین مشاوره مسائل زناشویی مشاوره ایست که کامل باشد . در این مشاوره باید مشاوره کودک نیز گنجانده شود . وضعیت کودک در خانواده و در ارتباط با زناشویی . کودکی که نیمه شب گریه میکند مسلما اجازه نمیدهد والدین زناشویی خوبی داشته باشند . باید مراقب باشیم کودک در مورد زناشویی ما کنجکاو نشود . با جدا کردن مکان خوابش در هفت سالگی این مشکل راحتتر حل میشود . اگر فقط هنگام زناشویی از بخواهیم وارد اتاق خواب نشود کنجکاو خواهد شد و چه بسا ناگهانی وارد شود و یا پنهانی نگاه کند . مرکز مشاوره زناشویی آویژه برای شما شادی و خوشحالی آرزومند است .
بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره خانواده آنلاین
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: Marriage Counselor | Online Counseling Website
نویسنده: زهره حبیبی نوده
 برای مشاوره در زمینه مشاوره مسائل زناشویی
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۲:۱۳ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج
بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج امروزه جز ازدواج های نامتعارفی است که در حال افزایش است . این روند افزایشی به دلایل متعددی صورت می گیرد که باید به تحلیل آنها بپردازیم تا درست یا غلط بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج را بسنجیم . در جامعه امروز به دلیل روابطی که بین دختر و پسر در مکان هایی مانند دانشگاه صورت گرفته طبیعی است که در این گفت و گو ها و این دیدارها که ممکن است در برخی موارد دختر از پسر نیز بزرگتر باشد رابطه ای عاطفی به وجود بیاید در نتیجه عشق و علاقه از سن و سال پیشی خواهد گرفت و معمولا با وجود مخالفت های خانواده های هر دو طرف ، این ازدواج ها صورت خواهد گرفت .
بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج گاهی واقعا برخلاف دیدگاه جامعه به هیچ عنوان بد نیست و حتی تحقیقات نشان داده در بسیاری موارد پایدار هستند و به طلاق ختم نمی شوند .
در نظر بگیرید در یک ازدواج که زن و مرد در تمام موارد با هم تفاهم دارند و برای یکدیگر زوج های مناسبی هستند و تنها مشکل آنها اختلاف سنی بین آنها است آیا منطقی است که به دلیل مشکلی که تنها یک عدد است و صرفا آسیب دیگری نمی رساند از این ازدواج دوری کنند ؟ در اینگونه موارد اشتباه بزرگ این است که از خواسته خود دست بکشند و به وصال یکدیگر نرسند زیرا این کار حتما برایشان چیزی جز پشیمانی و افسوس ندارد . زمانی که دختر و پسر اطمینان داشته باشند که از لحاظ بلوغ فکری در یک سطح هستند و این تفاوت سن آنقدر نباشد که به روابطشان آسیب برساند بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج مانعی ایجاد نمی کند .
بیشتر بخوانید:ازدواج با اختلاف سنی زیاد
بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج در گذشته
بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج در سال های گذشته اتفاقی بسیار عجیب بود و حتی تقریبا جز ازدواج های نامتعارف نادر بود و تقریبا به دلیل نحوه زندگی و فرهنگ خانواده ها همیشه در باور همه جا افتاده بود که مرد باید از لحاظ سن بزرگ تر ، از نظر قدی ترجیحا بلند تر باشد تا به عبارتی مردانگی اش در ظاهر نسبت به همسرش آشکار باشد اما این طرز تفکر به مرور زمان و رفته رفته دچار تغییراتی شد تا اینکه امروزه شاهد شرایط جدید بسیاری هستیم از جمله بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج ، یا کار کردن زن در خارج از خانه که امروزه آنقدر تکرار شده که کار زنان در بیرون نیز کاملا عادی تلقی می شود .
بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج همیشه آسیب تلقی نمی شود و از نظر روانشناسان زیادی اگر این اختلاف سنی کم تر از سه سال باشد مانعی ندارد .
بیشتر بخوانید:بهترین زمان ازدواج چه سنی است ؟
مشکلات بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج
مشکلات بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج از جمله نگرانی هایی است که والدین آنها مخصوصا والدین پسر دارند . یکی از عمده ترین حالت هایی که در اینگونه ازدواج های نا موفق اتفاق می افتد زمانی است که اختلاف سنی بین دختر و پسر بیش از سه سال می باشد در این حالت به اصطلاح گفته می شود که پسر به دنبال مادر می گردد نه همسر ، در نتیجه همین احساس گاهی موجب می شود زن از این روند .
زندگی خسته شود و به دنبال یک پشتوانه بگردد نه کسی که خود به او وابسته است و تیکه کرده است . از جمله مشکلات بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج این است که اگر دختر به این موضوع حساس باشد یا توسط گفته های اطرافیان حساس شده باشد هر مسئله و اختلاف کوچکی در زندگی را به بزرگ تر بودن خود از همسرش تعمیم می دهد . به طور مثال گاهی همسر ترجیح می دهد کارهایی از جمله خرید برای منزل و یا برخی کار های اداری را به دلیل مشغله های دیگر خود به همسرش بسپارد اما ممکن است برداشت همسر از این کار این باشد که چون من از او بزرگتر هستم او همه وظایف را بر دوش من گذاشته در صورتی که این اتفاق ممکن است برای هر زوجی کاملا معمولی بنظر برسد .
بیشتر بخوانید:آسیب شناسی ازدواج دیر هنگام
زمان های بروز مشکلات بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج
مشکلات بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج ممکن است در زمان های مختلفی خود را نشان دهد ، یکی از این زمان ها هنگامی است که چند سال از زندگی مشترک این زوج گذشته باشد و به زمانی رسیده باشند که اختلاف سن خود را نشان بدهد این اتفاق زمانی آشکار می شود که زن دیگر شور و شوق گذشته را ندارد و ممکن است پا به دوره میانسالی گذاشته باشد اما مرد که کوچک تر است همچنان سرحال است و از همسر خود انتظار همان اندازه شور و اشتیاق را دارد و این می تواند شروع مشکلات بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج باشد .
بیشتر بخوانید:آسیب های ازدواج زود هنگام جوانان چیست ؟
بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج از نظر روانشناسی
بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج از نظر روانشناسی تا اندازه ای که تفاوت نسلی نباشد و اختلاف سن حدودا دو تا سه سال باشد مانعی ایجاد نمی کند مخصوصا زمانی که مولفه های دیگری مثل تحصیلات بالا ، داشتن یک شغل مناسب ، خانواده ی خوب و … وجود داشته باشد .
نکته ی حائز اهمیت در بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج از نظر روانشناسی این است که این تفاوت سنی نباید به اندازه ای باشد که زن احساس مادر بودن داشته باشد نه همسر بودن . در اینگونه ازدواج ها اغلب زن در گذشته رابطه ای ناموفق داشته و برای همین ترجیح می دهد در رابطه ی جدید سکان زندگی را خودش بدست بگیرد و به دلیل ضعفی که در این تفاوت سنی در خود احساس می کند و همیشه صدای سرزنش کننده ی درونی اش این را زمزمه می کند که ممکن است همسرت از این ازدواج پشیمان شود و یک زن همسن خودش را ترجیح بدهد در نتیجه همواره سعی می کند همسر خود را راضی نگه دارد و با همه ی کاستی های زندگی سازگار باشد . و این شاید یکی از دلایلی باشد که این ازدواج ها کم تر منجر به طلاق می شوند .
بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج از نظر روانشناسی همواره آسیب شناخته می شود و این اتفاق را بیشتر به دلیل تغییرات جامعه تلقی می کنند .
بیشتر بخوانید:بهترین سن ازدواج از نظر روانشناسی
عواقب بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج
عواقب بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج شامل موارد زیر می شود :
اغلب مرد هایی که وارد رابطه ای می شوند که زن از خودشان بزرگ تر است مسولیت پذیر نیستند و بار زندگی بیشتر روی دوش زن قرار می گیرد .
گاهی در این روابط زن که قبلا یک رابطه نا موفق داشته است برای جبران شکست قبلی و ایجاد یک رابطه بی دردسر ؛ و مرد به دلیل موقعیت مالی زن و آگاهی از تمام شرایط زن به این ازدواج راضی می شوند و در اینگونه ازدواج ها در واقع یک قرار داد نانوشته بین زن و مرد وجود دارد و هریک در ازای سودی شخصی به این زندگی راضی هستند و هردو به دلایل یکدیگر آگاه هستند .
یکی دیگر از عواقب بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج این است که اغلب خانواده ها با این ازدواج موافق نیستند و همین نارضایتی ممکن است در آینده مشکل ساز شود و تکرار حرف هایی مثل شما به درد هم نمی خورید اون مثل مارته یا برعکس اون شبیه پسرته ممکن است بر زندگی شخصی و رفتار زن و مرد با هم تاثیر بگذارد زیرا به طور ناخود آگاه ذهن شما با حرف هایی که شنیده اید درگیر می شود و این درگیری ذهنی نیز بر رفتار شما بی تاثیر نیست .
بیشتر بخوانید:تفاوت سنی مناسب برای ازدواج
توصیه هایی برای بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج
توصیه هایی برای بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج در این مقاله لازم به ذکر است . مهم ترین توصیه این است که اگر شما در حال حاضر در این موقعیت قرار دارید بهترین راه این است که تمام شرایط تان را برای یک مشاوره خانواده و یا مشاوره قبل از ازدواج بازگو کنید و طی جلسات مشاوره ازدواج با آگاهی مشاورتان از رفتار شما و همسر مورد نظرتان به این موضوع دست پیدا کنید که آیا این ازدواج منطقی است .
توصیه هایی برای بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج را جدی بگیرید تا انتخاب درستی برای زندگیتان داشته باشید .
بیشتر بخوانید:معایب و محاسن ازدواج با مرد سن بالا
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Is it ok for a man to marry a woman 12 years older than him …
 برای مشاوره در زمینه بزرگتر بودن زن از مرد در ازدواج
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072025 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۷:۴۰ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

بهترین سن برای ازدواج

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
بهترین سن برای ازدواج
بهترین سن برای ازدواج چه سنی است ؟ آیا برای همه افراد یک سن مشخص و دقیق برای ازدواج مناسب است ؟ یعنی ازدواج در سن هایی غیر از آنچه که گفته شده است به نتیجه مناسبی نمی رسد ؟ در این مقاله می خواهیم به دنبال پیدا کردن بهترین سن برای ازدواج بگردیم و ببینیم چه چیزی باعث می شود که این سن مناسب شناخته شود و چه چیزی موجب می شود این سن را مناسب بدانند. پس با ما همراه باشید تا این معما را حل کنیم .
در زندگی هر فرد چند انتخاب مهم وجود دارد که سرنوشت او را تغییر می دهد ، گاه باعث ترقی و خوشبختی می شود گاهی هم او را به پایین ترین نقطه می رساند .
یکی از این انتخاب های مهم ، انتخاب رشته دانشگاهی است که تماما زندگی شما را در بر می گیرد و حتی روی افرادی که با شما معاشرت پیدا می کنند نیز تاثیر می گذارد . پس از عبور از این انتخاب به مهم ترین مسئله و چالش زندگیتان یعنی انتخاب همسر آینده و ازدواج برمی خورید . تا به حال به اهمیت این انتخاب فکر کرده اید ؟
حتما در اطرافتان کسانی را دیده اید که قبل از ازدواج زندگی معمولی و چه بسا بی انگیزه ای داشته اند اما پس از ازدواج به دلیل داشتن همسری که در تمام مراحل زندگی در کنار آن ها است چقدر با انگیزه شده اند و به چه موفقیت هایی دست پیدا کرده اند .
و یا برعکس افراد شاد و با انگیزه ای که بعد از ازدواج دچار افسردگی می شوند و تمام انگیزه هایشان را از دست می دهند . پس اهمیت یک یار و همدم مناسب را دست کم نگیرید . حال نکته این است که بدانید چه چیزی موجب این همه تغییر می شود ؟
عامل مهم در پیدایش زندگی آرام
یکی از مهم ترین عوامل یک زندگی آرام و مناسب پیدا کردن بهترین سن برای ازدواج است . بهترین سن برای ازدواج در هر فرد منحصر به خودش است اما با توجه به تحقیقات ، روانشناسان میانگین سنی را در نظر گرفته اند که تقریبا برای همه افراد صدق می کند . این تحقیقات نشان می دهد که مناسب ترین اختلاف سنی بین دختر و پسر حدودا ۵ سال است و این اختلاف می تواند حداقل ۴ سال و حداکثر ۷ سال نیز باشد . اما برخی افراد ممکن است باهوش تر باشند و یا زودتر به این بلوغ عقلی برسند درنتیجه می توانند زود تر ازدواج کنند .
بهترین سن برای ازدواج وابسطه به عوامل زیادی است که از جمله آن می توان به بلوغ فکری و بلوغ جنسی و بلوغ عاطفی افراد اشاره کرد که نتیجه همه این بلوغ ها فرد را به یک انسان بالغ تبدیل می کند که با آگاهی کامل می تواند درباره همسر آینده و ازدواجش تصمیم بگیرد . برای پیدا کردن بهترین سن برای ازدواج لازم است هر فرد را باتوجه به شرایط زندگی و شرایط عقلی خودش بسنجیم ، برای اینکه این سنجش درست صورت بگیرد می توانیم از مشاوره ازدواج کمک بگیریم .
بیشتر بخوانید:بهترین سن ازدواج از نظر روانشناسی
بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان
بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان برای دختران بین ۲۲ تا ۲۵ و برای پسران ۲۷ تا ۲۹ سالگی است .
البته این سن بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان باتوجه به شرایط اقتصادی که در حال حاضر بر جامعه حاکم است در نظر گرفته شده است چرا که با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و دیگر عوامل به این نتیجه رسیده اند .
در نظر گرفتن بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان همواره به این صورت است که سن دختر از پسر کم تر است زیرا تحقیقات ثابت کرده دختران در سنین پایین تری به بلوغ عقلی می رسند در نتیجه با این اختلاف سنی بین دختر و پسر افکار و طرز تفکر هردو به یکدیگر نزدیک تر می شود .
پس باید به شما اطمینان دهیم که آنچه که به عنوان بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان ذکر کرده اند کاملا علمی و ثابت شده است اما در نظر داشته باشید همیشه استثنا وجود دارند .
بیشتر بخوانید:بهترین زمان ازدواج چه سنی است ؟
بهترین سن برای ازدواج از نظر اسلام
بهترین سن برای ازدواج از نظر اسلام هم مشخص شده است . همانطور که می دانید در دین اسلام بسیار به ازدواج سفارش شده است تا اندازه ای که پیامبر (ص) فرموده اند : کسی که ازدواج می کند نیمی از دینش را کامل کرده است .
در دین اسلام به ازدواج سفارش شده است و ازدواج را از سنی که دختر و پسر به بلوغ جنسی می رسند مناسب دانسته اما اینکه شرط ازدواج افراد فقط برطرف کردن نیاز جنسی باشد را غلط می داند و بهترین سن برای ازدواج از نظر اسلام را زمانی می داند که فرد به بلوغ فکری نیز رسیده باشد و با عاطفه و مهر نیز بتواند انتخاب صحیحی داشته باشد .
خداوندی که انسان ها را آفریده است و از نیاز های ما باخبر است امکان ندارد به ازدواج و این نیاز فطری و غریزی انسان ها بی توجه بوده باشد در نتیجه در قرآن بسیار در رابطه با ازدواج صحبت کرده است .
البته در قرآن در سوره نسا بیشتر به حداقل سن ازدواج اشاره نموده است که دختر و پسر به بلوغ جنسی رسیده اند اما به طور کامل محدودیت سنی قرار نداده و به ازدواج با ملاک های ساده بسیار سفارش کرده است .
بهترین سن برای ازدواج از نظر اسلام بیشتر سنین پایین است زیرا دین اسلام معتقد است هرچه سن فرد بالاتر می رود هم ملاک هایش سخت گیرانه تر می شود هم ممکن است دچار طغیان های جنسی شود بنابر این ازدواج را با عقل و منطق و ملاک های ساده تر را سفارش می کند تا جایی گفته می شود فرشتگان هنگامی که فرد مجردی قدم بر زمین می گذارد او را نفرین می کنند .
بیشتر بخوانید:موافقان و مخالفان ازدواج در سنین نوجوانی
بهترین سن برای ازدواج خانم ها
بهترین سن برای ازدواج خانم ها در طی سالیان متغیر بوده است . اما کلیتی از نظر کارشناسان بهترین سن ازدواج برای خانم ها در نظر گرفته شده است از سن ۲۳ تا ۲۶ سالگی است .
البته تغییر این میانگین سنی گاهی تغییر می کند زیرا در سال های اخیر بر خلاف گذشته ازدواج در سنین بالا مرسوم شده است و تفکرات عامه مردم نسبت به سن ازدواج تغییر کرده است .
در گذشته های دور که ازدواج در سنین پایین تر مرسوم بود خانواده ها تصمیم گیرنده ازدواج دختران بودند و رسیدن به سن حداقل بلوغ جنسی و فکری را مناسب برای ازدواج می دانستند که این امر امروزه یک طرز فکر غلط تلقی می شود .
امروزه دختران این سرزمین با بلوغ کامل عقلی انتخاب های خود را تعیین می کنند و بیشتر خود را در انتخاب همسر موظف می دانند و خانواده ها تنها در این انتخاب یاری دهنده هستند و دخالت مستقیمی در این انتخاب ندارند .
بیشتر بخوانید:آسیب های ازدواج زود هنگام جوانان چیست ؟
بهترین سن برای ازدواج پسران
بهترین سن برای ازدواج پسران نیز توسط کارشناسان و مشاوران نیز مشخص شده است و همواره سعی شده سنی را در نظر بگیرند که پسر هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ اجتماعی و فکری فرصت مناسبی را داشته باشد تا به جایگاه مناسبی برسد .
بهترین سن برای ازدواج پسران بین سنین ۲۶ تا ۲۸ سالگی تلقی می شود زیرا در سنین در نظر گرفته شده پسران معمولا هم به خدمت سربازی رفته اند هم از لحاظ اقتصادی برنامه آینده خود را چیده اند و قطعا از لحاظ عقلی و فکری می توانند انتخاب مناسب و عاقلانه ای را داشته باشند در این سن معمولا پسران نگاه ها و افکار زودگذر برای انتخاب همسر آینده را کنار گذاشته اند و با منطق درست و ماندگار ملاک هایی را که از همسر خود انتظار دارند را مشخص می کنند .
اما نکته ای که این روز ها باید بیشتر و بیشتر به آن توجه داشته باشیم این است که حتما قبل از ازدواج چند جلسه به مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره خانواده مراجعه کنیم تا ما را در این انتخاب مهم ما را یاری کنند .
بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Best Age to Get Married: What Math Tells Us | Time
 برای مشاوره در زمینه بهترین سن برای ازدواج
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از طریق تلفن ثابت
با 9099072025 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۵:۳۸ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)