مشاوره روانشناسی آویژه مشاوره روانشناسی آویژه .

مشاوره روانشناسی آویژه

مشاوره پیش از ازدواج

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره پیش از ازدواج دقیقا کار تحقیق برای ازدواج در گذشته را انجام میدهد . مشاوره پیش از ازدواج علمی تر و بی نقص تر انجام میشود . مشاوره پیش از ازدواج تمام اطلاعات را از دختر و پسر میگیرد . مشاوره پیش از ازدواج از روی حرف های شما و کسی که قرار است با شما ازدواج کند به روحیات شما پی میبرد . مشاوره پیش از ازدواج چون کارشناسانه تر است هیچگاه اجازه نمیدهد شما با دگرگونه نشان دادن رفتارهایتان بر عیوبتان سرپوش بگذارید . مشاوره پیش از ازدواج با مهارت و ظرافت از لابلای حرف های شما به خلق و خوی شما پی میبرد . این مشاوران با پی بردن به رفتارهای و اهداف شما و پی بردن به رویه زندگی همسر آینده شما به شما مشاوره میدهند . اگر جواب مشاوره شما برای ازدواج منفی باشد دلیل بر بد یا خوب بودن کسی نیست . بلکه دلیل بر مناسب نبودن شما برای هم میباشد .
وقتی دو نفر ازهم طلاق میگیرند متاسفانه شروع میکنند به انگ زدن به هم . این یک رفتار اشتباه است که ریشه در فرهنگی اشتباه دارد . چون در فرهنگ ما همیشه طلاق مورد مزمت دیگران بوده است . هر زوج مطلقه به دنبال بهانه ای برای موجه کردن طلاق خود میباشد . این موجه کردن وقتی برای دیگران قابل قبول است که طرف مقابل عیبی بزرگ داشته باشد که زندگی را برای طرف مقابل غیر ممکن کند . در صورتیکه دو نفر ممکن است از هر لحاظ خوب و نیکوکردار باشند اما زندگی در کنار هم برایشان مشکل باشد . این دو نفر طلاق میگیرند و چقدر خوب است به جای انگ زدن به یکدیگر بگویند : « خیلی هم خوب بود اما تفاهم نداشتیم » این رفتار به مراتب پسندیده تر است تا حیثیت کسی را لکه دار کنیم و اعتبار خود را با بدگویی از بین ببریم .
بیشتر بخوانید:سوالات مشاوره قبل از ازدواج
مشاوره پیش از ازدواج آنلاین
مشاوره پیش از ازدواج آنلاین یک مشاوره عینی است . مشاوره پیش از ازدواج آنلاین میتواند به راحتی از روی کنش های شما با زوجتان متناسب بودن شما را محک بزند . مشاوره پیش از ازدواج آنلاین میتواند درست بودن باورهای شما را تقویت و یا تضعیف کند . او به صورت تصویری و آنلاین رفتارها و عکس العمل های او را به شما مینمایاند . ممکن است باورهای شما به رفتارهای او بقدری قوی باشد که هیچ حرفی را از هیچکس نپذیرید . ولی وقتی با هماهنگی مشاوران به عینه ببینید باورتان تغییر خواهد کرد .
مشاوره پیش از ازدواج آنلاین مانند زندگی کردن زیر یک سقف به شما اطمینان میبخشد . اطمینان از درست بودن برداشت ها و یا نادرست بودن آنها . در اینصورت اگر با توجه به نقص ها باز هم او را انتخاب کنید برخورد درست با این نقص را درخواهید یافت . وقتی شما از یک نقص اطلاع داشته باشید میدانید چه برخوردی داشته باشید .
مشاوره پیش از ازدواج به روانشناسی شما و زوجتان میپردازد . در این بررسی نقاط عطف شما را بیان میکند و با توجه به نقطه ضعف های طرفین احتمالات را درنظر میگیرد . احتمال برخوردها و واکنش های نامناسب در برابر رفتارهای شما . سپس با یک مشاوره آنها را برای شما و زوجتان بیان میکند . شما با توجه به پردازش ها و اطلاعات موجود انتخاب میکنید . ممکن است نقاط عطف شما و زوج تان به نقاط ضعف بچربد و شما بخواهید ازدواج کنید . در مواردی هم پیش می آید که با خوبی دو طرف صلاح میدانند این ازدواج صورت نپذیرد . در هر صورت شما با علم و آگاهی انتخاب خواهید کرد . آگاهی در باره توانایی ها و عدم توانایی ها . در هر دو مورد ازدواج یا انفکاک برد با شماست . کسی که میداند درست عمل میکند . پشیمانی یا شکست از آن کسی است که نمیداند .
بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج
مشاوره پیش از ازدواج تلفنی
مشاوره پیش از ازدواج تلفنی فقط به پسر یا دختر مربوط نمیشود . اتفاقا زنان و مردانی که برای بار دوم ازدواج میکنند نیاز بیشتری به مشاوره دارند . آنها فرصت کمتری برای آزمون و خطا دارند . ضمن اینکه فقط رفتار خودشان نیست که باید بررسی شود . آنها ممکن است فرزندانی داشته باشند . این فرزندان ممکن است مجرد بوده و به همراه پدر یا مادر باید زندگی کنند . امکان هم دارد هرکدام متاهل هستند و جدا از والدین زندگی میکنند . این فرزندان به احتمال قوی دخالت های مستقیم و غیر مستقیم در زندگی والدین خواهند داشت . مشاوره پیش از ازدواج تلفنی شرایط را برای زوجین تعریف خواهد کرد . مشاوره پیش از ازدواج تلفنی بعد از بررسی خلقیات زوجین باید با فرزندان نیز انجام شود . این مشاوره به اندازه مشاوره زوجین حائز اهمیت است .
در این مشاوره پیش از ازدواج تلفنی نظر فرزندان در مورد ازدواج والدین پرسیده خواهد شد . درصد موافقت و مخالفت آنها با این ازدواج اهمیت دارد . اینکه با والدینشان زندگی میکنند یا خیر درشرایط ازدواج دخیل است . اینکه همسر قبلی یکی از زوجین در قید حیات است یا خیر مهم است . برای کسانی هم که برای اولین بار ازدواج میکنند نظر خانواده اهمیت دارد . پدر و مادر . خواهر و برادر . افراد خانواده هم باید مشاوره شوند . شاید دخالت نکنند ولی نظر آنها میتواند رویه مشاوره را تغییر دهد . به هر حال آنها سالیانی با هم زندگی کرده اند و با رفتارهای هم آشنایی دارند .
بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟
مرکز مشاوره پیش از ازدواج
مرکز مشاوره پیش از ازدواج با نظر کاشناسان مرتبط با حوزه ازدواج میتواند در تصمیم گیری زوجین تاثیر بگذارد . مرکز مشاوره پیش از ازدواج موظف است با استخدام کادر علمی بهترین مشاوره را به مراجعه کنندگان بدهد . این مراکز در برابر سرنوشت مراجعین خود مسئول هستند . مراکز با داشتن امکانات به روز برای کارشناسان و مراجعین میتوانند به آنها برای یک مشاوره خوب کمک کنند . هدف این مراکز باید داشتن جامعه ای به دور از آسیب باشد . سرنوشت مراجعه کنندگان باید برای آنها مهم باشد . یک مشاوره بد میتواند نه تنها سرنوشت دو نفر را تغییر دهد بلکه میتواند بر روی روحیات خانواده های آنها نیز تاثیر بگذارد . این ازدواج نامناسب مسلما برروی فرزندان آن خانواده نیز اثر نا بجای خود را خواهد گذاشت . مشاوره ازدواج برای این منظور انجام میشود . چون مشاوره میتواند بر روحیه چندین نفر تاثیر بگذارد .
مراکز مشاوره باید به حوصله و دقت کارشناسان خود توجه کند . روانشناسان و مشاوران باید از روحیه خوبی برخوردار باشند . به اندازه کافی تایم استراحت داشته باشند . تا بتوانند با دقت و حوصله شرایط را بررسی کنند و در تصمیم گیری ها تاثیری مثبت داشته باشند . مشاوره قبل از ازدواج روحیه را سالم و اراده را قوی و عزت نفس را بالا میبرد . دو نفر میتوانند با اعتماد و اطمینان زندگی مشترک خود را آغاز کنند .
بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟
بهترین مشاوره پیش از ازدواج
بهترین مشاوره پیش از ازدواج مشاوره ای است که در تصمیم گیری ها دخالت نکند . معیارهای ازدواج را در نظر بگیرد . شرایط را برای زن و مرد و یا دختر وپسر به وضوح بیان کند . یک مشاور تصمیم نمیگیرد وقضاوت نمیکند . بلکه فاکتورهای یک ازدواج موفق را با شرایط آنها قیاس میکند . بهترین مشاوره پیش از ازدواج اینگونه است که خود مراجعه کنندگان بعد از مشاوره بتوانند تصمیم درست بگیرند . مشاورباید روان و واضح سخن بگوید . مطالب را در اختیار آنها قرار بدهد و خود زوجین به نتیجه مدنظر کارشناس برسند . بهترین مشاوره مشاوره ایست که حتی اگر منجر به ازدواج نشد منجر به رضایت درونی هر دو طرف بشود . هیچیک احساس ناامیدی و شکست نکنند . بلکه خوشحال باشند که به نتیجه مطلوب رسیده اند . این مشاوره مشاوره ای استادانه و دلچسب خواهد بود .
امیدواریم فرهنگ مشاوره مانند فرهنگ معاینه و مداوا برای همه جا افتاده و از آن به عنوان یک ضرورت یاد کنند تا در سایه خانواده های سالم جامعه ای سالم داشته باشیم .
بیشتر بخوانید:نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Everything You Need To Know About Premarital …
 برای مشاوره در زمینه مشاوره پیش از ازدواج
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۰۴:۵۰ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مهمترین سوالات ازدواج چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
سوالات ازدواج
سوالات ازدواج منسوب به بزرگان علم روانشناسی را میتوان در سایت های مختلف یافت . اما براستی سوالات ازدواج را حتی اگر بزرگان علم روانشناسی طرح کرده باشند برای همه یکسان است ؟ این سوالات ازدواج برای هرکسی کاربرد دارد ؟ آیا این سوالات ازدواج را درهر شرایطی میتوان پرسید و نتیجه مثبت و خوبی دریافت کرد ؟ مطمئنا پاسخ شما نیز منفی است . اما این سوالات ازدواج راهنمای خوبی هستند برای اولویت بندی سوالات ازدواج ما . سوالات ازدواج قبل از خواستگاری باید بیشتر درمورد انگیزه ازدواج باشد . اینکه بدانید کسی که قرار است با شما ازدواج کند برای این تصمیم خود چه مقدماتی فراهم کرده است . چه چیزی باعث شده تا به فکر ازدواج بیفتد ؟ نگرانی از بالا رفتن سن ؟ تشکیل خانواده مثل همه ؟ فشارهای جنسی و روانی ؟ یا سرو سامان گرفتن و رسیدن به اهداف و آرزوها ؟
بعد از اینکه از انگیزه او برای ازدواج مطلع شدیم و برای ما پذیرفته شد بهتر است علت اینکه شما را برای ازدواج انتخاب کرده را بدانید . زیبایی ؟ نجابت ؟ شغل ؟ موقعیت اجتماعی ؟ موقعیت خانوادگی ؟ موقعیت اقتصادی ؟ و یا نشانه های وفا و مهر و داشتن خلق وخویی نیکو ؟ این مهم است که چرا شما را برای ازدواج انتخاب کرده است . اگر توسط کسی معرفی شده اید بهتر است بدانید چه تعاریف و توصیفاتی از زیان معرف شنیده است . اکنون که شما را دیده چه چیزی باعث شده که بر تصمیم خود بایستد . البته نباید خواستگار یا دختری را که برای ازدواج انتخاب کرده ایم به رگبار سوالات جدی ببندیم . طرح سوال خود مهارت ویژه ای میخواهد . هنگام پرسش طرف مقابل احساس خستگی و کسالت نکند و احساس نکند محاکمه یا مواخذه میشود .
بیشتر بخوانید:سوالات مشاوره قبل از ازدواج
سوالات ازدواج و خواستگاری
سوالات ازدواج و خواستگاری باید نرم و ظریف مطرح شوند . یادمان باشد هیچکس دوست ندارد مورد باز خواست یا تست و آزمون قرار بگیرد . آماده کردن سوالات از پیش تعیین شده مجلس خواستگاری شما را کسالت بار خواهد کرد . پس شاید بهتر با شد به جای طرح سوال ، دادن یا گرفتن جواب مثبت را به چند جلسه موکول کنید . به این ترتیب فرصت بیشتری برای گپ زدن های دوستانه خواهید داشت و میتوانید بدون آزمون گرفتن همدیگر را بهتر و بیشتر بشناسید . سوالات ازدواج و خواستگاری باید در ضمن معاشرت مطرح شود نه رسمی و فرمال . مهارت بیان سوالات ازدواج و خواستگاری خیلی مهم است . چون ممکن است طرف مقابل شما در حین طرح پرسش شما را محک بزند . سوالات ازدواج و خواستگاری بسیار ظریف و دوستانه باید مطرح شود . شاید بهتر باشد سوالات با خوشرویی ولبخند مطرح شوند .
مثلا میخواهید نظرش را در مورد طلاق بدانید . شما میتوانید راجع به یک نفر صحبت کنید که طلاق گرفته و از او نظرش را بخواهید . این بهتر است تا از او بپرسید نظرتون راجع به طلاق چیه ؟ و او خیلی رسمی و بطور معمول بگوید نه چیز خوبی نیست و شما خوشحال شوید که او طلاق را دوست ندارد . نگفته پیداست هیچکس نسبت به طلاق نظر مثبتی ندارد . در واقع این شما هستید که باطرح این سوالاو را وادار به پاسخی معمولی کرده اید . در جلسه اول سوال ها معمولا درمورد سن ، تحصیلات ، شغل و خانواده خواهد بود . اگر مورد پسند هم واقع شدند توقعات معمول را مطرح میکنند . مثلا من مادرم را خیلی دوست دارم و توقع دارم شما هم احترام او را نگه دارید . برای همین بهتر است جلسات خواستگاری یا بهتر بگوییم دیدار بیشتری باشد تا شناخت کامل شود .
بیشتر بخوانید:سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟
مهمترین سوالات ازدواج
مهمترین سوالات ازدواج در مورد محبتی که نسبت به هم ایجاد شده میتواند باشد . یکی از مهمترین سوالات ازدواج میتواند در مورد تابوها باشد . همینطور در مورد آرمان ها ، عقاید ، مذهب و حتی فانتزی ها . همه اینها مجموعه ای هستند که میتواند در زندگی هرشخصی مهم باشد . محبت که بر کسی پوشیده نیست جزو شرایط اولیه زندگی میباشد . حال شاید دو نفر عاشق هم نباشند اما کافیست یکدیگر را دوست داشته باشند . برای رسیدن به آرمان ها و آرزوها هم فهمی شریک زندگی بسیار مهم است . اگر خواسته ها و آرزوهای شما برای او مسخره و ناچیز شمرده شود او هیچوقت با شما هماهنگ نخواهد بود . مثلا شما دوست دارید آنقدر کتاب بنویسید تا مشهور شوید . اگر این آرزو در نظر او ناچیز باشد هر هزینه ای که شما برای نوشتن کتاب میکنید او ناراحت و دلخور خواهد بود .
مهمترین سوالات ازدواج میتواند در مورد عقاید باشد . نسبت به چیزهایی که شما یا همسر آینده تان نسبت به اجرای آنها اعتقاد و ایمان دارید . مهم اینست که عقاید شما مخالف هم نباشد . اگر هم مخالف هم بود تاب تحمل عقیده همسرتان را داشته باشید تا در آینده مشکل ساز نباشد . خوب است در اینجا به مفهوم تغییر و تفاهم اشاره کنیم . برخی فکر میکنند تفاهم یعنی تغییر . خیر اینگونه نیست تفاهم یعنی تاب آوردن و تحمل کردن عقیده مخالف . در نظر بگیرید دو وکیل حقوقی باهم ازدواج میکنند و اتفاقا بر روی یک پرونده کار میکنند . آنها مجبورند در دادگاه مخالف پرونده همسرشان دفاع کنند . آنها در دادگاه رقیب هستند . حال دو حالت پیش می آید . در خانه همسری هستند که پرونده را فراموش میکنند و رفتار دوستانه ای دارند . و برعکس هم ممکن است .
بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟
سوالات ازدواج موفق
سوالات ازدواج موفق بعد از سوالات قبل ازازدواج و سوالات ازدواج مفهوم پیدا میکند . سوالاتی هستند که یک دختر و پسر و یا زن و مرد باهم و با مشاوره تصمیم به ازدواج گرفته اند . آنها وجه مشترک بسیار دارند . اهدافشان همسو است و یا برای آنها به تفاهم رسیده اند . و از در کنارهم احساس لذت و آرامش میکنند . اما فقط به اینها قانع نیستند میخواهند علاوه بر داشتن یک ازدواج سالم و خوب ، ازدواج موفق داشته باشند . مشاوره ازدواج تمام شده مشاوره قبل از ازدواج انجام داده اند و معیارهای ازدواج آنها همخوانی دارد . حال به ازدواج موفق می اندیشند . سوالات ازدواج موفق فقط در مورد عشق و محبت و موقعیت های شغلی و اقتصادی محدود نمیشود . سوالات از اینها پا را فراتر میگذارد و به اهداف کلان اقتصادی ، اجتماعی و خانوادگی کشانیده میشوند .
در واقع با طرح سوالات ازدواج موفق نه تنها زوج بلکه خانواده ها و حتی نسل های آینده نیز از این ازدواج موفق سود خواهند برد . ازدواجی که در آن هم اندیشی آنقدر زیاد است که آنها برای حل مشکلات خانواده و حتی برخی مسائل فرهنگی و اقتصادی جامعه نیز تلاش میکنند . اگر در میان اقوام کسی از بیکاری رنج میبرد برای او تدبیری می اندیشند . وقتی را برای سر زدن به بی سرپرستان و یا سالمندان اختصاص میدهند و از این قبیل کارهای خیر . با دیدن این زوج ها هر کسی انرژی میگیرد و از این انرژی بهره مند میشود .
بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج
 اهمیت سوالات ازدواج
اهمیت سوالات ازدواج در آشنایی و هماهنگی میان دو نفر مشخص میشود . شاید طرح یک سوال از طرف دختر یا پسر بطور کلی دید آنها را نسبت به هم مثبت و یا برعکس منفی کند . اهمیت سوالات ازدواج زمانی مشخص میشود که پسر با دلخوری مجلس خواستگاری را ترک میکند و بعد میگوید ازش پرسیدم فلان او جواب داده بهمان . مشخص میشود پاسخ یک سوال ممکن است آنچه را در درونمان داریم هویدا کند . اینست که با طرح سوال و شنیدن پاسخ ها متوجه میشویم تا چه حد به هم نزدیک هستیم . تا چه حد میتوانیم باهم به تفاهم برسیم . اختلاف نظرهایمان چیست و این اختلاف ها تا چه حد در آینده ما دخیل هستند . به همین دلیل است که وقتی مشاوره میشویم از ما سوال میشود و مشاور با توجه به سوالات ما را راهنمایی میکنند .
بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : ۱۰ Important Questions To Ask Before Getting Married – PS …
 برای مشاوره در زمینه مهمترین سوالات ازدواج چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۵:۱۶ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مشاوره ازدواج تلفنی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشاوره ازدواج تلفنی
مشاوره ازدواج تلفنی درخواست مشورت برای یک پیوند است . پیوند ازدواج پیوندیست که گسستن آن دشوار است و بی تعارف یک شکست است . مشاوره ازدواج تلفنی در واقع مشورتی است برای احتمال شکست را در زندگی کم کردن . مشاوره ازدواج تلفنی برای این است که با کمک کارشناسان بتوانیم با همسر آینده خود به تبادل نظر بپردازیم . مشاوره ازدواج تلفنی نظرهای نزدیک به هم شما را با همسر آینده تان تقویت میکند . مشاوره ازدواج تلفنی مانند هرس کردن یک درخت چیزهایی که مایه اختلاف شما با همسرتان خواهد شد را به شما گوشزد میکند . شما میتوانید آنها را حذف و یا کمرنگ کنید . اگر موضوع هایی هست که مورد علاقه شدید شماست جایگاه استفاده از آنها را تغییر میدهید . به هر حال با یک مشاوره ازدواج تلفنی میتوانید اختلاف های زندگی آینده تان را کم کنید . مشاوره ازدواج تلفنی به نفع شماست .
در چند حالت مشاوره ازدواج تلفنی صورت میپذیرد . ابتدایی ترین صورت آن اینست که شما میخواهید ببینید آیا وقت ازدواج شما رسیده است ؟ در یک مشاوره ازدواج تلفنی ممکن است شما بخواهید بدانید آیا شرایط زندگی شما برای ازدواج مناسب است ؟ اگر برای ازدواج مناسب است برای ازدواج کردن با کسی که شما طالب او هستید چطور ؟ بله ممکن است شما از شرایط مناسبی برای ازدواج بهره مند باشید . اماشرایط شما مناسب حال کسی که قرار است همسر شما شود نیست . مشاوره ازدواج تلفنی برای روشن شدن همین موضوعات است . در برخی موارد نیز شرایط شما مناسب است اما با روحیات ، خلق و خو و خواسته های او متناسب نیست . مشاوره تلفنی با کمک شما این گره ها را باز میکند تا شفاف و روشن شود . در مشاوره تلفنی همسر شما نیز میتواند شرکت کند .
بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی ازدواج
مشاوره قبل از ازدواج تلفنی
مشاوره قبل از ازدواج تلفنی مزیت هایی دارد که به آن میپردازیم . مزیت مشاوره قبل از ازدواج تلفنی به اینست که شما ازطرف مقابل تان خواهش میکنید در این مشاوره شرکت کند . او ممکن است محتاط باشد و نخواهد با شما که هنوز از ازدواج تان مطمئن نیست در یک مکان دیده شود . ولی در یک مشاوره تلفنی این مشکل حل میشود . مشاوره قبل از ازدواج تلفنی کمک بزرگی به کسانی که از همدیگر شناختی ندارند . مشاوره قبل از ازدواج تلفنی برای آنهایی که توسط شخص دیگری به هم معرفی شده اند است . مشاوره قبل از ازدواج تلفنی برای کسانی است که از طریق محیط های مجازی با هم آشنا شده اند . آنها ممکن است برای اینکه به هم وابسته نشوند نخواهند حضوری ملاقات داشته باشند . مشاوره قبل از ازدواج تلفنی فرصت مناسبی برای ارزیابی هم میباشد تا در فرصت مناسب انتخاب درستی داشته باشند .
مشاوره قبل از ازدواج تلفنی برای کسانی که در دیدار اول احساس میکنند این همان نیمه گمشده آنهاست لازم است . این افراد که تحت هیجان عشق فواره ای به سراغشان می آید نیاز شدید به مشاوره دارند . عشق های فواره ای عشق هایی هستند که در نگاه اول هر دو شیفته هم میشوند . آنها یک لحظه بدون هم نیستند و شیفته هم هستند . به تدریج این عشق مانند فواره راه سرپایینی را میپیماید . آنهایی که عادت دارند بدون مشورت ورود تصمیم میگیرند محکوم به شکست و طلاق میشوند . شکست در عشق و شکست در زندگی ممکن است هرگونه آسیب روحی و روانی به آنها وارد کند . مشاوره قبل ازازدواج تلفنی برای پیشگیری از این خسارتهای روحی است . این ضربه هایی که مستقیما با احساسات سرو کار دارند ممکن است تا اخر عمر روی روح و روان تاثیر بگذارند .
بیشتر بخوانید:آیا ازدواج دائم دوام و امنیت بیشتری دارد ؟
مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین
مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین در دنیای امروز که دنیای نت جزیی از زندگی مردم شده بسیار ضروری به نظر میرسد . مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین را از دو جهت میتوان عنوان کرد . ازدواج هایی که آشنایی و روابط از طریق تلفن انجام میشود . ازدواج هایی که آشنایی از طریق دنیای مجازی انجام میشود و ارتباط آنلاین بین آنها برقرار میشود و در نهایت منجر به ازدواج میشود . و بعد دیگر همان مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین است . در بعد اول یعنی آشنایی تلفنی که یک دختر و پسر و یا حتی زن و مرد از طریق تلفن با هم آشنا میشوند . پیش آمده مثلا یک نفر منشی و پاسخگوی تلفن شرکت ، سازمان و یا یک مکان دیگر بوده و طرف مقابل به آنجا زنگ زده و آشنایی شکل گرفته است . در اینگونه آشنایی ها ممکن است صدا بسیار تاثیر گذار بوده است .
مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین در اینگونه موارد پیشنهاد میکند این دو قبل از هر تصمیم حتما ملاقات حضوری داشته باشند . اگر به هر دلیلی امکان ملاقات حضوری نبود دیدار تصویری و آنلاین ضروری است . زیرا برخی صداها آنقدر زیبا هستند که در همان ارتباط اول تاثیر خود را بر روی طرف مقابل میگذارند . این صدا ممکن است با سن و چهره و یا پریستیژ اجتماعی طرف مقابل اصلا همخوانی نداشته باشد . مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین به همین دلیل دیدار را لازم میداند . برخی لحن ها آنقدر آرام و زیباست که بعد از مدتی صحبت کردن عشق و عادت می آفریند . هنگام دیدار چون چهره و صدا همخوانی ندارد نفرت شدید پدید می آورد . حال شما میمانید با یک عشق گمشده . با معشوقه ای که شما در ذهن خود به زیبایی و آرامش لحن و صدایش ساخته اید نه انچه که هست .
بیشتر بخوانید:مشاوره ازدواج آنلاین
مرکز مشاوره ازدواج تلفنی
مرکز مشاوره ازدواج تلفنی ممکن است مراجعانی داشته باشد که با مشکلات اینچنین دست به گریبان باشد پیشنهادهایی دارد . تاکید دارد قبل از ادامه گفتگو در آشنایی های تلفنی لااقل از طریق نت دیداری تصویری انجام شود . توجه داشته باشید بعد از مدتی صحبت تلفنی قطعا شما تصویری دلخواه از دوست جدید خود در ذهنتان میسازید . هر وقت با او گفتگو میکنید آن تصویر نا خودآگاه ذهن شما را اشغال میکند . شما به تصور خود با آن تصویر ذهنی صحبت میکنید . حتی اگر عاشق او نشوید به آن تصویر ذهنی و میکس او با صدایی که میشنوید عادت میکنید . بعد از دیدار او آن کسی نیست که با شما صحبت میکرد . نا خودآگاه یک گمشده همیشه در ذهن شما نقش میبندد مرکز مشاوره ازدواج تلفنی از این جهت تاکیید بر دیدار دارد . سرسری نگرفتن پیشنهادهای مشاوران برای ازدواج برای شما مفید خواهد بود .
مرکز مشاوره ازدواج تلفنی تجربه های متفاوتی دارد که در راه کمک به شما استفاده خواهد کرد . مرکز مشاوره ازدواج تلفنی مراجعان زیادی دارد و هر مراجعه کننده مشکلی متفاوت دارد . مشکلات هر کدام تجربه ای متفاوت است که این تجارب راهگشای بقیه مراجعه کنندگان خواهد بود . از این رو مشاوره میتواند شما را از بند مشکلاتی برهاند که ممکن است حتی تصورش رانیز نکنید . حال که صحبت از آشناییهای تلفنی پیش آمد بهتر است به مواردی اشاره کنیم . برخی ممکن است کارمند یا پرسنل اداره و یا شرکتی باشند . مواقعی که فرصت دارند در اداره یا محل کارشان حوصله شان سر میرود . ترجیح میدهند به جای چرت زدن با یک نفر وارد صحبت شوند . معمولا ازبین مخاطبان قبلی خود خوش صحبت ترین را انتخاب میکنند . چون هزینه تلفن را صاحبکار پرداخت میکند شروع میکنند به حرف مفت زدن … .
بیشتر بخوانید:بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران
مزایای مشاوره ازدواج تلفنی
مزایای مشاوره ازدواج تلفنی بسیار زیاد است . از صرفه جویی در وقت و هزینه رفت وآمد گرفته تا نماندن در ترافیک و چراغ قرمزها . راحت حرف زدن ازطریق تلفن هم از دیگر مزایای مشاوره ازدواج تلفنی است . در صحبت های حضوری حیا و استرس مانع از حرف زدن برخی میشود . مزایای مشاوره ازدواج تلفنی در همین است . برخی افراد برای ازدواج نیاز به اصلاح رفتارهای جنسی خود دارند . این مشاوره ممکن است به صورت حضوری برایشان سخت باشد از مزایای مشاوره ازدواج تلفنی همین است . مشکل شرم حضور ممکن است او را از مراجعه و مشاوره باز دارد . با یک مشاوره تلفنی بدون شناخته شدن میتوان راه حل مناسب را دریافت کرد . شخصی به مشکل رفتاری خود پی برده اما آنقدر مغرور است که نمیخواهد کسی او را در حال اعتراف ببیند حتی مشاور . مشاوره تلفنی برای او مفید است .
در مجموع کمتر کسی پیدا میشود که بخواهد رفتارش نقد شود . این اشخاص عیوب خود را پنهان میکنند برخی نیز آنها را موجه میدانند . از این رو برایشان سخت است بخواهند مشکلات رفتاری و روانی خود را بپذیرند . آنها را میتوان قانع کرد که تن به یک مشاوره تلفنی بدهند . چون این مشاوره رو در رو نیست برایشان آسانتر است . وقتی با یک تلفن ساده قانع شوند که در رفتارشان مشکلی وجود دارد قدم در راه درمان یا رفع مشکل میگذارند . مراحل درمان اول پذیرفتن است . مهمترین مرحله بعد از پذیرفتن خود آنها اقدام به درمان خواهند کرد . همه باید بدانیم که هیچ انسان صد در صد سالم و بدون مشکل وجود ندارد . با این آگاهی پذیرش برای رفع مشکلات رفتاری و روانی آسانتر خواهد بود . هر یک از ما باید در راه رفع مشکلات رفتاری خود جدی باشیم .
بیشتر بخوانید:ازدواج با همسن
انسان سالم
انسان موجودی اجتماعی است . او با همنوعان خود ارتباط برقرار میکند به آنها عشق میورزد و از آنها طلب محبت میکند . انسان موجودی عاطفی است . انسان نه تنها با همنوعان خود بلکه با موجودات دیگر نیز ارتباط برقرار میکند . این ارتباط مدام با کنش ها و واکنش ها تقابل دارد . در این ارتباطات هر یک از ما موثر واقع میشویم و تاثیر میپذیریم . هرکسی دوست دارد تاثیر پذیری و تاثیرگذاری مثبت و خوبی داشته باشد . در این تعاملات رفتاری باید رعایت کنیم تا اثر نابجایی از خود بر دیگران نگذاریم . اولین تاثیر گذاری ما بر روی افراد خانواده خودمان میباشد .
تاثیر بر فرزندان و نسل های بعد . چرا نسل های بعد ؟ چون همانگونه که ما بر فرزندانمان تاثیر میگذاریم فرزندان ما نیز بر فرزندانشان تاثیر گذار خواهند بود . پس در واقع این رفتار ماست که از فرزندمان بر نسل بعدی اثر گذاشته است . اصلاح نکردن یک رفتار یا بیماری ممکن است نسل آینده ما را نیز بیازارد . ما نمیخواهیم با رفتارمان کسانی را که دوست داریم بیازاریم . اما اگر به موقع اقدام نکنیم صد در صدعامل آزار آنها شده ایم . یک انسان دلسوز و مثبت نمیخواهد به دیگران آسیب برساند . نه افراد خانواده و نه افراد جامعه خود . برخی افراد اعتقاد دارند باید فقط به فکر خانواده باشند .
درحالیکه نمیدانند فرزندانشان از جامعه تاثیر میپذیرند . با افراد جامعه در تعامل هستند پس یک رفتار یا فرهنگ غلط در جامعه ممکن است گریبان گیر فرزند ما هم بشود . مثلا ما مدیر یک شرکت هستیم در استخدام پرسنل پارتی بازی میکنیم . و این را در جامعه رسم میکنیم . نسل آینده ما ممکن است مدیر نباشد و نیاز به استخدام شدن پیدا کند . این رسم غلط به او آسیب خواهد رساند .
بیشتر بخوانید:مشکلات و مزایای ازدواج در سن بالا
مشاوره و جامعه
ما با مدرسه رفتن پا به اجتماع میگذاریم . مرحله بعدی دانشگاه و مراکز آموزش فنی و حرفه ای است . اما با ازدواج سنگ بنای جامعه را میگذاریم . با این اقدام و تصمیم میگوییم ما توانایی آن را داریم که بخشی از جامعه خود را بسازیم . حال باید شرایط این کار بزرگ را یا داشته باشیم یا ایجاد کنیم . هرکس عقاید و افکار خود را قبول دارد . هرکس فکر میکند بی عیب ترین رفتار را دارا میباشد . هیچکس نمیپذیرد که با برخی رفتارهایش به دیگران آسیب میرساند . حال آنکه هر رفتار و عقیده اشتباه ما در واقع به بخشی ازجامعه آسیب میرساند . شاید بهتر باشد هر یک از ما مانند چکاب کردن بدنمان روح خود را نیز پالایش کنیم . بخصوص وقتی که میخواهیم خانواده تشکیل بدهیم . و در واقع کوچکترین واحد اجتماعی را ایجاد کنیم .
مشاوره قبل از ازدواج به ما این امکان را میدهد که رفتارهای اشتباه خود را اصلاح نماییم . با مشاوره ازدواج ما اقدام به ساختن جامعه ای سالم میکنیم . با یک ازدواج موفق باعث میشویم سنگ بنای جامعه ما محکم گذاشته شود . مشاوره خانواده به این پی بست استحکام میبخشد . جامعه سالم در پناه خانواده سالم تشکیل میشود . سالم بودن به معنای داشتن ظاهری آرام نیست . در یک خانواده سالم هر کس به نسبت استعدادهایش رشد میکند . هر کس در خانواده و جامعه خود در جایگاه مناسب قرار میگیرد . این یعنی سلامت خانواده و در پی آن سلامت جامعه .
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Get Marriage Counseling Online
 برای مشاوره در زمینه مشاوره ازدواج تلفنی
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۰:۴۳ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

اهمیت آشنایی قبل از ازدواج چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
آشنایی قبل از ازدواج
آشنایی قبل از ازدواج تعریف خاص خودش را دارد . دو نفر که میخواهند با هم ازدواج کنند لازم است با هم آشنا شوند . آشنایی قبل از ازدواج لازم است تابع ضوابط خاصی باشد . در آشنایی قبل از ازدواج ضوابط روابط را محدود میکند . در آشنایی قبل از ازدواج لازم است خانواده های دو طرف در جریان باشند . در آشنایی قبل از ازدواج لزومی ندارد اهل محل و اقوام بدانند . آشنایی قبل از ازدواج پس از مراسم خواستگاری به صورت رفت و آمدهای کنترل شده انجام میشود . بهتر است این رفت و آمدها خانوادگی باشد و شرایط لازم برای معاشرت زوج مهیا شود . به این نوع رفت و آمد هیچکس نمیتواند ایراد بگیرد . ضمن آشنایی بیشتر خانواده دختر و پسر هم با هم آشنا میشوند . برخی اوقات دختر وپسر متوجه نکاتی نمیشوند که خانواده ها باتوجه به تجربه نکته را زودتر درمیابند .
این نوع رابطه چند مزیت دارد . اول اینکه ضمن آشنایی دختر و پسر خانواده ها هم آشنا میشوند که این آشنایی لازم و ضروری است . دیگر آنکه دختر و پسر هم با خانواده تعامل دارند و خیلی از مشکلات قبل از ازدواج ظاهر میشود . در کشور ما داشتن رابطه پسر و دختر پسندیده نیست یا لا اقل همه نمی پسندند . اگراین آشنایی منجر به ازدواج نشد ایرادی به آن وارد نمیشود . حال زمانی پیش می آید که یک پسر و دختر قبل از خواستگاری آشنا میشوند و حتی خانواده ها هم در جریان نیستند . آنها میخواهند با اخلاق هم آشنا شوند اگر مطلوب بود بعد خانواده را مطلع کنند که بحث ها جدیدی را پدید می آورد .
بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج
سوالات آشنایی قبل از ازدواج
سوالات آشنایی قبل از ازدواج بیشتر سوالات شخصی است بعد عمومی تر میشود . سوالات آشنایی قبل از ازدواج معمولا در مورد علقه ها و علاقه ها است . از روی علاقه مندیها هر یک به سبک زندگی دیگری پی میبرد . مثلا چه غذایی دوست دارید . چه رنگ و چه لباس ؟ بعد از آن وقتی از کسی دلخور میشوید برخوردتان چگونه است … . این سوالات معمولا به صورت پرسش و پاسخ بین دختر و پسر رد وبدل نمیشود . بلکه این خود آنها هستند که در یک معاشرت مثل قدم زدن در یک پارک از خلق و خوی هم مطلع میشوند . مثلا یکی میگوید : « من از کسانی که دروغ میگن به شدت دوری میکنم خودم هم کمتر دروغ میگم تو چطور ؟ » وبه این ترتیب یواش یواش با خلق و خوی هم آشنا میشوند . سوالات آشنایی قبل از ازدواج باشیرینی و ظرافت پرسیده میشوند .
سوالات آشنایی قبل از ازدواج تمام شدنی نیست . یک دختر و پسر که ازهم خوششان بیاید دوست دارند تمام چیزها را راجع به هم بدانند . سوالات آشنایی قبل از ازدواج با احتیاط پرسیده میشوند . هردو مراقبند مبادا دیگری کسل و یا ناراحت شود . در لابلای پرسش های شخصی و علایق سخن به خانواده ها و اهداف کشیده میشود . آنها در این ارتباط از رفتارها ، فانتزی ها هم خواهند دانست . وقتی از احساس و سلایق هم مطلع شدند در مورد عقاید و علاقه مندی خانواده ها سوال میکنند . در واقع میخواهند بدانند تا چه حد آداب معاشرت آنها با خانواده ها هماهنگ است . نقاط مشترک به اندازه ای هست که باهم بتوانند زندگی کنند یا نه . اگر نقاط و نکته هایی که آنها را ازهم منفک میکند به اندازه ای هست که بتوان آنها را هماهنگ کرد ؟
بیشتر بخوانید:سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟
اهمیت آشنایی قبل از ازدواج
اهمیت آشنایی قبل از ازدواج در اینست که قبل از ازدواج مشخص میشود دو نفر مناسب هم هستند یا خیر . معلوم میشود دو نفر میتوانند همدیگر را خوشبخت کنند ؟ مشخص میشود این دو از درکنارهم بودن لذت میبرند یا خیر . اهمیت آشنایی قبل از ازدواج در اینست که هنوز برای زندگی مشترک هزینه نشده از هم جدا میشوند . هنوز وقت زیادی هدر نداده اند . هنوز فرصت انتخاب دیگری دارند . و هنوز فرزندی ندارند از هم جدا میشوند . خوبی این جدایی به اینست که قبل از ازدواج برای دختر و یا پسرها ی باکره فرصت های خوب ازدواج باز هم پیش می آید . در حالیکه این فرصت ها پس از یکبار ازدواج کمتر پیش می آیند . اهمیت آشنایی قبل از ازدواج در دادگاه های خانواده مشخص میشود . دو نفر پس ازمدت ها زندگی و تلاش برای حفظ زندگی مطلع میشوند برای هم مناسب نیستند .
حال به اهمیت آشنایی قبل از ازدواج وقتی منجر به ازدواج میشود میپردازیم . آشنایی قبل اززادواج خیلی از تردیدها را از میان برمیدارد . چون به این تردیدها قبل از ازدواج حل شده اند . این دو جوان دیگر میدانند کجا قرار است زندگی کنند با چه شرایطی و به کمک چه کسانی . آنها تمام سنگ های خود را واکنده اند . حتی راجع به مبلغ مهریه ، مخارج جشن و خیلی چیزهای دیگر کارخانواده ها را راحت کرده اند . این دختر و پسر مسلما قبل از مراسم خواستگاری با والدین خود نیز به تفاهم رسیده اند . مسلما اختلافات دو خانواده در مجلس خواستگاری نیز کمتر خواهد بود .
بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟
اشتباهات رایج آشنایی قبل از ازدواج
اشتباهات رایج آشنایی قبل از ازدواج کم نیستند . از اشتباهات رایج قبل از ازدواج میتوان به دلبستگی شدید دختر یا پسر به زوج را نام برد . این آشنایی به منظور آشنایی و تبادل اطلاعات مربوط به ازدواج میباشد . اما متاسفانه بارها شنیده شده که از طرف یکی به یک رابطه جنسی عاطفی تبدیل شده است . حال یکی از زوج ها که طرف مقابلش را مناسب زندگی خود ندیده انگ های مختلف میخورد . صحبت های عوامانه ای که طرف را متهم میکند . « بعد از شش ماه نامرد ولش کرد » . « با این چرخید با یکی دیگه ازدواج کرد » و از این قبیل حرف ها که کم نشنیده ایم . دختر و پسر به هیچ عنوان این آشنایی را نباید یک رابطه دائمی فرض کنند . همیشه این احتمال را بدهند که ممکن است طرف مقابلم مرا نپسندیده باشد . یا ممکن است در معاشرت بیشتر از یکی از رفتارهای من یا خانواده ام خوشش نیاید .
مدام به خود بیدار باش دهیم تا وقتی او به ما گفت که من شمارا ترک میکنم نگوییم او با احساسات من بازی کرد . از دیگر اشتباهات اینست که در مورد این معاشرت با همسایگان یا اقوام صحبت کنیم . این یک معاشرت اجتماعی است برای آشنایی . در این معاشرت هیچ چیز قطعی نشده پس لزومی ندارد همه بدانند یا پسر و دختر به اقوام معرفی شوند . از دیگر اشتباهات اینست که هنوز مشخص نشده که قرار است ازدواج کنند یا خیر تمام اسرار اقوام را برای این تازه وارد بیان میکنیم . در حالیکه حتی به او نمیتوان گفت تازه وارد چون هنوز معلوم نیست وارد شود یا خارج . شاید ازدواج او با ما میسر نشد اما با یکی از اقوام ما ازدواج کرد در این صورت ما متهم به فاش کردن راز دیگران هستیم .
بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟
نکات مهم آشنایی قبل از ازدواج
نکات مهم آشنایی قبل از ازدواج اینست درست معاشرت کنیم . مواظب باشیم آشنایی تبدیل به یک رابطه نشود . یک رابطه عاطفی و خطرناک تر از آن رابطه جنسی . آشنایی با داشتن رابطه متفاوت است . آشنایی یعنی ما مانند یک همکار یا یکی از اقوام بتوانیم در یک پارک یا یک فضای عمومی قدم بزنیم . ضمن این نشست و برخاست اجتماعی صحبت کنیم و با هم آشنا شویم . ولی رابطه داشتن کاملا متفاوت است . روابط برای تامین نیازها برقرار میشوند و ممکن است اصلا منجر به ازدواج نشوند . از نکات مهم آشنایی قبل از ازدواج مشاوره است .
مشاوره قبل از ازدواج باید در همان ابتدا صورت بگیرد تا اگر این دو مناسب هم نیستند زودتر تصمیم گیری شود . مشاوره ازدواج برای همین زمان است . تا در این وقت با هم کاملا آشنا شوند . بخصوص اگر میخواهید یک ازدواج موفق داشته باشید . معیارهای ازدواج موفق از نظر شما و همسر آینده تان چیست ؟ دانستن این نکات قبل از ازدواج لازم است نه بعد از ازدواج .
بیشتر بخوانید:نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : The 3 Most Important Things To Know Before You Ever …
 برای مشاوره در زمینه اهمیت آشنایی قبل از ازدواج چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۲:۴۵ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

روابط قبل از ازدواج چگونه باید باشد ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
روابط قبل از ازدواج
روابط قبل از ازدواج وقتی بیان میشود نا خودآگاه روابط بین فردی در ذهن متجلی میشود . روابط قبل از ازدواج را به چند گونه میتوان بررسی کرد . روابط دختر و پسر در اجتماع و روابط آنها با خانواده . روابط عاطفی و جنسی که نوعی از روابط بین فردی میباشد . روابط قبل از ازدواج یک دختر و پسر در خانواده نیز برای ازدواج حائز اهمیت است . در خانواده ای که اساس و بنیان آن برمبنای احترام متقابل بنا شده است مطمئنا کنترل بر رفتار و خلق و خو نهادینه گشته است . ازدواج با افراد اینگونه خانواده ها معمولا نتایج خوبی دربر دارد . افراد اینگونه خانواده ها در ابراز احساسات عاطفی ، خشم و غیره عجول نیستند . آنها تمرین کرده اند در بروز احساسات متانت به خرج دهند . اینگونه افراد کمتر عذر خواهی میکنند چون کمتر بی مهابا حرف میزنند .
روابط قبل از ازدواج را وقتی از حیث اجتماعی بررسی میکنیم تاثیر روابط خانوادگی را به وضوح میبینیم . در روابط اجتماعی همانگونه که در خانواده ممارست شده در اجتماع نیز رفتار میشود . در خانواده های خشک که احترام بر اساس ترس و خشم نهادینه شده معمولا فرار از دیسیپلین و قانون مندی مشاهده میشود . پسران از نوجوانی با رفیقان خود به کشیدن سیگار و غیره وقتشان را در بیرون از خانه میگذرانند . دختران نیز به نوعی دیگر به دنبال گزینه های عاطفی هستند . این گزینه ها باید بی بند و باری آنها را تایید و یا تکمیل کند . روابط قبل از ازدواج شامل روابط اجتماعی در محل کار ، دانشگاه ها و آموزشگاه ها نیز میشود . در این اماکن بهتر میتوان بر روی روابط بین فردی یک نفر مطالعه نمود .با این بحث روابط قبل از ازدواج در بخشی دیگر نیز با شما خواهیم بود .
بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج
مشاوره روابط قبل از ازدواج
مشاوره روابط قبل از ازدواج نیز با بخش های مختلفی سرو کار دارد . مشاوره روابط قبل از ازدواج بین فردی یا همان جنسی و عاطفی مشاوره روابط قبل از ازدواج اجتماعی . پایه و اساس روابط در زندگی خانوادگی گذاشته میشود . حتی روابط بین فردی و عاطفی و حتی جنسی از خانواده نشات میگیرد . نوع محدودیت ها ، چگونگی محدودیت ها و نوع برخورد و بینش آنها نسبت به روابط تاثیر گذار است . خانواده ای که به روابط جنسی فرزندشان به چشم یک نیاز نگاه میکنند مسلما میدانند چگونه برخوردی با نوجوان بالغ خود داشته باشند . خانواده ای که به بلوغ و مسائل جنسی به چشم تابو مینگرند او را از مسیر طبیعی منحرف میکنند . در دوران گذر از بلوغ خانواده ها نیاز به مشاوره دارند . برای برخورد با این نیاز طبیعی طرز برخورد بسیار مهم است . آگاهی از حد و حدودها . نوع برخورد و میدان دادن به جوان .
محدودیت های روابط دختر و پسر
مشاوره روابط قبل از ازدواج در روابط بین فردی محدودیت ها را تعیین میکند . در جامعه ما برای پسران محدودیت های کمتری تعریف میشود . علت اهمیت بکارت در فرهنگ ماست . در واقع وجود یا عدم بکارت میزان نجابت دختر ایرانی را تعیین میکند . یک دختر با وجود نیاز شدید قبل از ازدواج اجازه رابطه جنسی را ندارد ولی یک پسر اجازه دارد . چند دلیل باعث ماندگاری این سنت شده است . اول دلیل خود زنان هستند . در خانه ای که یک دختر و پسر زندگی میکند تفاوت تربیتی و رفتاری بین دختر و پسر مشهود است . دلیل دوم اهمیت بکارت در جامعه ما است . دلیل سوم باردار شدن زن است . در یک رابطه جنسی بین پسر و دختر ، پسر به راحتی پس از یک رابطه به زندگی خود ادامه میدهد . دختری که قبل از ازدواج رابطه جنسی دارد نگران انگ خوردن ، بکارت و بارداری است .
بیشتر بخوانید:سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟
تاثیر روابط قبل از ازدواج
تاثیر روابط قبل از ازدواج را برخی مثبت و برخی منفی میدانند . اولین تاثیر روابط قبل از ازدواج اینست که وقتی وارد زندگی میشوند تجربه جنسی دارند . وقتی وارد زندگی میشوند با نیازها ، روحیات و عملکرد جنس مخالف خود آشنا هستند . دلیل دیگر اینست که صرفا به خاطر نیاز جنسی ازدواج نمیکنند و این مسئله باعث میشود با نگرش گسترده تر دست به انتخاب بزنند . تاثیر روابط قبل از ازدواج که به صورت منفی نمایان میشود : فرهنگ جامعه ما روابط قبل ازازدواج را نمیپذیرد . پسری که نیاز جنسی خود رابرطرف کرده میخواهد با دختری ازدواج کند که رابطه جنسی نداشته است . در مورد دختر نیز صدق میکند . دختری که رابطه جنسی نداشته و یا داشته دوست دارد با پسری ازدواج کند که رابطه نداشته است . رابطه قبل از ازدواج ایجاد بددلی و تعصب میکند .
در برخی روابط دلبستگی و حتی وابستگی بوجود می آید ولی این یک رابطه گذراست و دائمی نیست . سخنان و تبادل احساسات با یک پارتنر جنسی بسیار لطیف تر و رمانتیک تر از همسر است . این موضوع باعث نارضایتی از همسر میشود . در یک رابطه ترس از دست دادن پارتنر به مراتب قوی تر از همسر است . همه میدانند همسر دائمی است اما یک همبستر او را هر آن ممکن است ترک کند . و بالاخره همبستری شیرین تر از زناشویی است مانند خوردن یواشکی یک خوراکی خوشمزه از یخچال . تمامی این دلایل است که روابط قبل از ازدواج تاثیر منفی بر زندگی زناشویی میگذارد .
بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟
روانشناسی روابط قبل از ازدواج
روانشناسی روابط قبل از ازدواج در مورد اشخاص مختلف متفاوت است . همانگونه که از عنوان برمی آید . روانشناسی یعنی شناخت روحیات و فرهنگ و باورهای هر شخص نسبت به روابط قبل از ازدواج . دربرخی جوامع روابط قبل از ازدواج مذموم و ناپسند است بخصوص برای دختر . در برخی فرهنگ ها مانند ایران بینابین است . اما در برخی فرهنگ ها عادی و حتی خوب است . روانشناسی روابط قبل از ازدواج نیز برهمین مبنا صورت میگیرد . در جامعه ای که برای جوان پیدا کردن همخانه یا همبستر مناسب برای رفع نیاز افتخار محسوب میشود روانی آرام دارد . احساس گناه نمیکند . دلبسته و وابسته نمیشود . نگرش جامعه به او مثبت است . مسلما او روانی آسوده دارد هنگام پایان رابطه نیز احساس شکست نمیکند . او ازاول میدانست که این رابطه دائمی نیست . نگاهش به پارتنر خود نگاهی منفی نیست .
در جوامع دیگر کاملا برعکس است او به پارتنر جنسی خود نگرشی شدیدا منفی دارد . پس از جدایی احساس شکست و تنهایی میکند . سرخورده میشود . هر دو طرف احساس گناه میکنند . با دلبستگی ها و عادت هایشان نمیتوانند کنار بیایند . نگرش جامعه نسبت به آنها منفی است . و از همه بدتر نسبت به همخانه یا همبستر خود نگاه گنهکارانه ای دارند هریک از نظر دیگری انسان سالم و پاکی نیست . حال با این دیدگاه و نکات منفی در این جامعه حتی اگر رابطه برای ازدواج باشد بهتر نیست محدود شود ؟ بازهم بستگی به نگرش خانواده ها دارد . خوشبختانه در ایران مراسم زیبایی به عنوان نامزدی هست . در مراسم نامزدی تمام عهد و پیمان ها نوشته شده و به امضا طرفین میرسد . حکم قانونی این نوشته کمتر از عقد دائم نیست . اگرنامزدی به هم بخورد هیچکس به آنها نگرشی منفی ندارد .
بیشتر بخوانید:انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج
روابط قبل از ازدواج
روابط قبل از ازدواج اگر با اطلاع خانواده ها و به منظور ازدواج باشد یک تجربه شیرین است . در روابط قبل از ازدواج دختر و پسر کاملا باهم آشنا میشوند . از سلایق و علایق هم مطلع میشوند . خواسته هایشان را با هم در میان گذاشته و به تقویت اشتراکات و کمرنگ کردن منفک ها میپردازند . اما هر چیزی را در زندگی نباید قطعی دانست و احتمالات را نیز باید در نظر گرفت . بهتر است در روابط جنسی حد را رعایت کنیم . روابط مان به گونه ای نباشد که به کسی آسیب وارد شود . مشاوره قبل از ازدواج میزان این روابط را برایمان روشن میکند .
برای اینکه ازدواج موفق داشته باشیم بهتر است عاقلانه بیاندیشیم و با صبوری اقدام کنیم . یادمان باشد در فرهنگ ما یکی از معیارهای ازدواج نجابت و پاکی طرفین است . مشاوره ازدواج حتما به شما پیشنهاد خواهد شد محدودیت های سنتی را فراموش نکنید . تا صدمه ای ازجانب این رابطه به شما وارد نشود . مرکز مشاوره آویژه برای همه جوانان عاقبتی خوش آرزو دارد .
بیشتر بخوانید:معیارهای انتخاب همسر چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع :۱۷ Signs You’re In An Unhappy Marriage 
 برای مشاوره در زمینه روابط قبل از ازدواج چگونه باید باشد ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۰:۵۲ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

سوالات مشاوره قبل از ازدواج

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
سوالات مشاوره قبل از ازدواج
سوالات مشاوره قبل از ازدواج برای شناخت دو نفر است که میخواهند با هم زندگی کنند . این سوالات باید دسته بندی شوند و به ترتیب اهمیت و الویت از زوج های آینده پرسیده شود . مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج مربوط مدت آشنایی دو نفر است . آیا تازه باهم آشنا شده و از هم شناختی ندارند ؟ یا مدت حداقل شش ماه با هم در ارتباط بوده و تا حدی باهم آشنا شده اند ؟ از دیگر سوالات مشاوره قبل از ازدواج که در مرحله بعد پرسیده میشود از کیفیت این ارتباط است . آیا در این مدت به راحتی باهم در ارتباط بوده اید و تعاملات یکدیگر را از نزدیک مشاهده و لمس کرده اید ؟ این سوال برای اینست که برخی ارتباطات با حضور والدین و به صورت فرمال میباشد . در اینگونه روابط زوج رفتارهای اصلی خود را به درستی بروز نمیدهند . پس شناخت به درستی انجام نمیشود .
نمونه سوالات مشاوره قبل از ازدواج
از دیگر سوالات مشاوره قبل از ازدواج اینست که آیا هردوی شما با روابط سالم قبل از ازدواج موافق هستید ؟ آیا به این روابط به چشم یک تابو مینگرید ؟ ممکن است یکی از شما بعد از ازدواج از این روابط با عنوان یک نقطه ضعف برای همسرتان یاد کنید؟ همسر شما رابطه سالمی با شخص دیگری داشته ولی برای ازدواج به توافق نرسیده اند برخورد شما چگونه خواهد بود ؟ یکی دیگر از سوالات مشاوره قبل از ازدواج در مورد رضایت زوج از ارتباطشان است .
آیا شما از ارتباطی که داشتید راضی هستید ؟ از رفتاراو با خود رضایت کامل دارید ؟ از سوالات مشاوره قبل از ازدواج اینست که اگر سوالی برای شما پیش بیاید به راحتی میتوانید از او بپرسید ؟ راجع به خودش ، خانواده ، وضعیت روحی و … این سوالات را مشاوراز شما میپرسد . سوالاتی که لازم است شما بپرسید با این سوالات تفاوت دارد .
بیشتر بخوانید:سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟
اهمیت سوالات مشاوره قبل از ازدواج
اهمیت سوالات مشاوره قبل از ازدواج در اینست که مشاور بداند این دو نفر برای ازدواج باهم مناسب هستند یا خیر . دو نفر در وحله اول که تصمیم میگیرند با هم ازدواج کنند مطمئنا احساس خوبی نسبت به هم دارند . پس آمار بالای طلاق برای چیست ؟ در دادگاه های خانواده زوج هایی را میبینیم برای طلاق نشسته اند . فکر میکنید چه مهریه هایی دارند ؟ هزار سکه طلا … تمام دارو ندارم … شاید اگر پذیرفته میشد برخی اعضای وجودشان را مانند خونشان … قلبشان و غیره مهر همسرشان میکردند . برعکس دخترانی که خانه ، ویلا ، ماشین و یا تمام ثروت شان را به نام همسرشان کرده اند . آنها الان در حالیکه برای طلاق آمده اند پشیمانند . اهمیت سوالات مشاوره قبل از ازدواج برای همین است . دختر و یا پسری که با قلبی پاک به هم عشق میورزند ، عشقشان عقلانی است یا احساسی ؟
اهمیت سوالات مشاوره قبل از ازدواج برای اینست که ببینیم عشق دختر و پسر مصلحتی است یا واقعی ؟ اگر واقعیست آیا عقاید ، رفتار و روحیات این دو نفر باهم هماهنگ و مناسب است ؟ آیا این عشق دوام و بقا خواهد داشت یا عشقی فواره ایست که در اوج به سرازیری کشیده خواهد شد ؟ برخی اوقات دوام و بقای عشق های مصلحتی خیلی بیشتر از عشق های فواره ایست و کمتر با شکست مواجه میشود . طرفین به خاطر منافعی که نصیب شان میشود بهتر باهم رفتار میکنند و نیازهای هم را برطرف میکنند . اهمیت سوالات مشاوره قبل از ازدواج برای همین است .
بیشتر بخوانید:انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج
مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج
مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج بستگی به هدف طرفین از ازدواج دارد . تمام سوالات قبل از ازدواج مهم هستند اما مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج مربوط به پذیرفته شدن زوج از جانب دیگریست . مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج میتواند این سوال باشد . ازهم صحبتی با یکدیگر لذت میبرید ؟ زمانی که باهم هستید احساس بی حوصلگی میکنید ؟ یا بر عکس کسل و خسته نمیشوید ؟ هنگام خداحافظی خوشحالید یا دوست داشتید بیشتر کنار هم باشید ؟
و از این قبیل سوالات که نشان دهنده پذیرفتن هم و از وجود هم حظ بردن است . وقتی دو نفر همدیگر را دوست دارند یعنی رفتاشان برای هم دلنشین و قابل قبول است . کافی نیست ولی لازم است . دو نفر که از حرف های هم ، رفتار هم ، شوخی ها و بازیگوشی های هم لذت میبرند کمتر ازهم دلخور میشوند . تا این مرحله آنها میتوانند دوستان بسیار خوبی برای هم باشند .
فاکتورهای ازدواج
برای ازدواج فاکتورهای زیادی هست که باید رعایت شود . دو نفر که میخواهند با هم ازدواج کنند علاوه بر اینکه باید دوستان خوبی برای هم باشند خصوصیات دیگری نیز باید داشته باشند . حال باید ببینیم آیا این دو به راحتی میتوانند حرف دلشان را به هم بگویند ؟ یا یک نفر مدام اطاعت میکند و دیگری ریاست ؟ البته اگر این رابطه مطلوب هر دو باشد با رعایت برخی مسائل باز هم میتواند دیر پا باشد . به شرط اینکه رییس در مواردی هم مطیعش را از نظر روحی و عاطفی اغنا کند . تمام این ها را مشاوران و اگر لازم شد روانشناسان و درمانگران تشخیص میدهند . سوالات مشاوره قبل از ازدواج بسیار زیاد است . از نظر روحی ، اجتماعی ، خصوصیات فردی ، روابط عمومی و خصوصی و روابط جنسی و عاطفی . و همه سوالات در جای خود مهم هستند .
بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟
سوالات مشاوره قبل از ازدواج موفق
سوالات مشاوره قبل از ازدواج موفق بستگی دارد که تعریف هرکس ازازدواج موفق چه باشد . هرکس برداشت خاص خودش را از زندگی و خوشبختی دارد . سوالاتی که برای هر گروه مطرح میشود تفاوت دارد . اما در کل ازدواج موفق به ازدواجی گفته میشود که دو نفر با عقاید و برداشت های یکسان از زندگی مکمل های خوبی برای هم باشند . پس معیارهای ازدواجموفق در نظر هرکس متفاوت است . مشاوران با در نظر گرفتن خواسته ها و امیال و آرزوهای هرکس منطبق با اهدافشان در زندگی سوالات متفاوتی را مطرح میکنند . لازمه آن شناخت روانشناسانه مشاور از هر دو طرف میباشد . قبل از مشورت برای یک ازدواج موفق باید مشاوره ازدواج صورت بگیرد . در مشاوره قبل از ازدواج مشاور یا روانشناس به خصوصیات و خواسته های فردی شما دست پیدا میکند . این شناخت میتواند به شما یک مشاوره خوب بدهد .
سوالات مشاوره قبل از ازدواج موفق وسیعتر از مشاوره های دیگر است . البته تمام این موفقیت ها بستگی به خود شما دارد . اگر قبل از هر تصمیمی به یک مشاور مراجعه کنید بهتر است . او به شما خواهد گفت در پی همسری باشید که با ویژگی های شما مطابقت داشته باشد . برخی بعد از اینکه همسرشان را انتخاب میکنند و احتمالا به او دلبسته شده اند به مشاور مراجعه میکنند . آنها میخواهند که ازدواج موفقی هم داشته باشند . البته هیچ چیز غیر ممکن نیست . بستگی به شرایط و انعطاف پذیری طرفین دارد .
بیشتر بخوانید:نحوه درست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی
سوالات مشاوره قبل از ازدواج از دختر
سوالات مشاوره قبل از ازدواج از دختر مشخص است . اولین سوالی که از آنها میشود آیا قبلا با شخص دیگری رابطه داشتید یا خیر ؟ اگر داشته اید علت جداشدن شما چیست ؟ آیا از رابطه با همسر آینده تان حرف زده اید ؟ آیا اورا دوست داشتید ؟ اگر جواب شما مثبت است آیا کاندیدای جدید ازدواج تان را هم همانقدر دوست دارید ؟ آیا با انتخاب ایشان او را فراموشش کرده اید ؟ سوالات مشاوره قبل از ازدواج از دختر برای دخترانی که تاکنون رابطه نداشته اند متفاوت است . مانند این سوالات . حس شما نسبت به اقایی که قرار است همسر شما شود چیست ؟ او را دوست دارید ؟ چهره و استایل او برای شما مطلوب است ؟ یا استایل برای شما از اهمیت زیادی برخوردار نیست ؟ درزندگی مشترک چه چیز برای شما الویت دارد و مهم است ؟
معیار شما برای انتخاب همسر چیست ؟ این آقا به نظر شما تا چه حد به معیار های شما نزدیک است ؟ آیا به دنبال نیمه گمشده هستید ؟ او بخش های خالی ذهن و روح شما را پر میکند ؟ از دیدن او شاد میشوید ؟ نسبت به او حس خاصی دارید ؟ اگر باهم ازدواج کنید میتوانید به راحتی به او بگویید دوستت دارم ؟ و سوالات بسیار زیاد دیگر
بیشتر بخوانید:خصوصیات یک زن ایده آل برای ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Prenatal genetic counseling 
 برای مشاوره در زمینه سوالات مشاوره قبل از ازدواج
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۳:۳۶ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

عوامل ازدواج ناموفق

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
دلایل ازدواج ناموفق
دلایل ازدواج ناموفق اجرا نکردن عواملی است که منجر به ازدواج موفق میشود . یکی از مهمترین دلایل ازدواج ناموفق میتواند عدم شناخت است . از دیگر دلایل ازدواج ناموفق احساساتی عمل کردن بدون تفکر و تعقل است . یکی دیگر از دلایل ازدواج ناموفق مشورت نکردن و دیگری مشورت کردن است . مشورت نکردن با افراد کارامد و باتجربه و مشورت کردن با کسانی که صلاحیت مشاوره ندارند . از دلایل ازدواج ناموفق میتوان به هدفهایی غیر از تشکیل زندگی اشاره کرد . عده ای صرفا به خاطر موقعیت ، ثروت و یا کسب چیزهایی غیر از عشق و محبت خانواده ازدواج میکنند . پر واضح است بعد از مدتی اهداف آنها معلوم شده و زندگی جعلی که ساخته اند فرو میپاشد . نرسیدن به سن بلوغ فکری و جنسی هم میتواند دلیل عدم موفقیت در ازدواج باشد .
از دیگر دلایل ازدواج ناموفق بلند پروازی یا تواضع بیش از حد است . بلند پروازی برای اینکه اعتقاد دارند میتوان با کسانی که اختلاف طبقاتی فاحش دارند زندگی کرد (با کسی با قدرت اقتصادی بالا ) . و تواضع حالت برعکس یعنی شخصی با قدرت اقتصادی بالا با کسی ازدواج کند که توان مالی پایین دارد . دیگر دلیل میتواند نقش ناجی بازی کردن برای طرف مقابل باشد . یعنی هدف از ازدواج این باشد که شخصی را از فساد ، فقر و یا موقعیتی که دارد نجات بدهند . در این حالت گذشت ، محبت و ایثار یکطرفه است و بعد از مدتی منجر به جدایی میشود . برخی برای فرار از موقعیتی که دارند ازدواج میکنند که اینهم میتواند یکی دیگر از دلایل ازدواج های ناموفق باشد .یک دلیل پنهان نگه داشتن برخی مسائل از همسر میباشد . صداقت پیوند را مستحکم میکند .
بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج های موفق را بهتر بشناسیم
عوامل ازدواج ناموفق
عوامل ازدواج ناموفق میتواند خانواده باشد . همسان نبودن خانواده ها ازنظر اقتصادی ، فرهنگی و تحصیلات . از دیگر عوامل ازدواج ناموفق میتوان به کفو نبودن زن و شوهر اشاره کرد . از عوامل ازدواج ناموفق میتوان به قدرت اقتصادی اشاره کرد . از عوامل ازدواج های ناموفق میتوان به عدم مدیریت نام برد . مشکلات روحی –روانی هم از دیگر عوامل ازدواج ناموفق است . نقص یا زیبایی ظاهری هم میتواند یکی از عوامل عدم موفقیت در ازدواج باشد . نداشتن روابط عمومی خوب ، اخلاق مناسب و نیکو هم از دیگر عوامل ازدواج ناموفق است . اختلاف سنی زیاد نیز میتواند از عوامل ازدواج ناموفق باشد . برخی نیز به خاطر فرار از شکست عاطفی که داشته اند شخصی را به عنوان جایگزین میپذیرند . این شخص ممکن است برای ازدواج باشد و عجولانه و بدون تفکر باشد که عامل شکست در زندگی میشود .
یکی دیگر از عوامل ازدواج های ناموفق برملا کردن رازهای قبل از ازدواج که دیگر در زندگی تاثیری ندارند میباشد . دیگری میتواند بزرگتر بودن زن از مرد باشد . ازدواج با مردی که تشکیل خانواده داده و میخواهد همسر دوم داشته باشد . ازدواج پسر مجرد با زنی که قبلا ازدواج کرده است . اشتباه گرفتن صمیمیت با توهین کردن به همسر . برخی برای صمیمیت بیشتر از کلمات توهین آمیز استفاده میکنند که این باعث پرده دری در زندگی شده و منجر به اختلاف میشود . به رخ کشیدن عیوب همسر حال یا به شوخی یا جدی باعث بروز درگیری در زندگی میشود . توجه نکردن به یکی از وجوه زندگی . عدم مشارکت یکی از دو طرف در امور مشترک زندگی . اعتیاد به مواد مخدر هم که واضح است از عوامل بارز ناموفق بودن ازدواج است .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج های موفق
نشانه های ازدواج ناموفق 
نشانه های ازدواج ناموفق واضح و زیاد است . نداشتن نشاط و شادی در همسران . از دیگر نشانه های ازدواج ناموفق شرکت نکردن درمهمانی های خانوادگی است . از بارزترین نشانه های ازدواج ناموفق عدم سازش بین همسران میباشد . یکی دیگر از نشانه ها عدم رضایت یکی از همسران از وضعیت کلی زندگی است . کم شدن روابط جنسی و زناشویی بدون دلیل هم از دیگر نشانه های ازدواج ناموفق است . بیحوصلگی و ابراز خستگی بیش از حد از دیگر نشانه ها است . مبتلا شدن به بیماریهای روح – روانی هم یکی دیگر از نشانه ها است . سردی روابط در زندگی و کمتر صحبت کردن با یکدیگر نیز از نشانه های ازدواج ناموفق است . انجام ندادن وظایف زناشویی و امور مربوط به خانواده نیز از دیگر نشانه های ازدواج ناموفق است . پرخاشگری و حتی فحاشی از نشانه های ازدواج ناموفق میباشد .
بیشتر بخوانید: شرایطی که یک ازدواج خوب باید داشته باشد چیست ؟
تجربه های ازدواج ناموفق 
تجربه های ازدواج ناموفق نشان میدهد که بهترین عامل موفقیت ابتدا شناخت کامل دو طرف است . ازدواج عجولانه باعث پشیمانی است . تجربه های ازدواج ناموفق نشان داده اند که احساست شدید همیشه مانع تفکر شده است . احساسات زود گذر هستند و در بیشتر موارد باعث میشوند درست نبینیم ، درست نشنویم و درست فکر نکنیم . بدون مشاوره ازدواج کردن میتواند پس از ازدواج مشکلات زیادی به همراه داشته باشد . مشاوره ازدواج به ما کمک میکند از همسر خود شناخت پیدا کنیم . شناخت درست منجر به انتخاب درست میشود . مشاوره قبل ازازدواج به ما کمک میکند از روحیات و درون یکدیگر آگاه شویم . بدون روانشناسی نمیتوان پی برد که دست به انتخاب درستی زده ایم یا خیر . تجربه های ازدواج ناموفق راه را برای رسیدن به موفقیت هموار میکند .
مشاوره خانواده با دستی پر از تجربه رهنمون زوجها برای رسیدن به ازدواج های موفق است . دو چیز راهنمای خوبی برای رسیدن به ازدواج موفق هستند . شنیدن تجربه های تلخ و درس گرفتن از آنها . البته از راه درست و با آسیب شناسی نه با حدس و گمانهای شخصی و نتیجه گیری اشتباه . دوم استفاده از تجربیات دیگران . کسانی که به موفقیت و خوشبختی رسیده اند چه مسیرهایی را طی کرده اند .
بیشتر بخوانید: خصوصیات دختر خوب برای ازدواج
ازدواج ناموفق از دیدگاه مشاوره خانواده
ازدواج ناموفق از دیدگاه مشاور خانواده به ازدواجی گفته میشود که زوج در آن احساس خوشایندی نداشته باشند . ازدواج های ناموفق از دیدگاه مشاوره خانواده ازدواجی است که در آن انگیزه ها کمرنگ میشود و رسیدن به اهداف تحت الشعاع اختلافات میگردد .
مرکز مشاوره آویژه برای همه ازدواج موفقی را آرزومند است .
بیشتر بخوانید: معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Top 10 Reasons Marriages Fail
نویسنده: زهره حبیبی نوده
سوالات متداول
ازدواج های ناموفق چه تاثیری بر روی اعتماد به نفس دارد ؟
پیروزی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و مسلما شکست برروی اعتماد به نفس تاثیر منفی میگذارد مگر کسانی که از شکست پلکانی برای بالا رفتن میسازند که معمولا اینچنین افراد با دقت و درایت تصمیم میگیرند مخصوصا در مورد ازدواج حتما مشاوره میکنند .
عوامل تاثیر گذار بر ازدواج ناموفق چیست ؟
کنترل نداشتن بر خلق و خو ، بر احساسات ، بر غرایز و خواسته های افراطی که با وضعیت خانواده نا سازگار است . چشم وهمچشمی ، حسادت و رقابت نا بجا . عدم مدیریت صحیح درو ن خود و افراد خانواده . یکسان نبودن خواسته ها واهداف خانواده با هم .
دلایل متداول برای ازدواج ناموفق چیست ؟
تصمیمیهای عجولانه ، عدم مشاوره قبل از ازدواج وخانواده ، درگیر احساسات شدن ، عدم همسانی بین هسته پیشین خانواده و خانواده تازه پدید آمده ، هم فرهنگ و همسان نبودن خانواده ها از نظر اقتصادی ، عدم شناخت کافی از همسر آینده واعتماد بیجا .
چگونه از ازدواج ناموفق جلوگیری کنیم ؟
با مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره خانواده و روانشناسی خانواده و ازدواج راه رسیدن به یک ازدواج موفق برای همه روشن میشود . با دانستن بایدها و نباید و تطبیق بین خود ، همسر واین عوامل میتواند در موفقیت ما تاثیر گذار بوده و ما را به خوشبختی برساند .
طلاق بهتر است یا ماندن در یک ازدواج ناموفق ؟
بستگی به علت ناموفق بودن ازدواج دارد اگر این دلیل قابل اغماض است بهتر است به زندگی ادامه دهیم و با مشاوره آنرا اصلاح کنیم . اما اگر مشاجرات و اهتلافات بقدری زیاد است که به روح و جسم افراد خانواده آسیب میرساند بهتر است بعد از یک مشاوره طلاق از ادامه زندگی خودداری کنیم .
 برای مشاوره در زمینه عوامل ازدواج ناموفق
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۱۴:۱۴ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مشکلات و مزایای ازدواج در سن بالا

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
 ازدواج در سن بالا
ازدواج در سن بالا یکی از اتفاق هایی است که امروزه در جامعه ما بسیار به چشم می خورد . مسائل زیادی از جمله مسائل اقتصادی ، تحصیلی و فرهنگی موجب افزایش ازدواج در سن بالا شده است .
برخلاف گذشته ، امروزه جوانان ترجیح می دهندتا زمانی که به امکانات رفاهی کامل دست پیدا نکرده اند ازدواج نکند درنتیجه رسیدن به این خواسته تا سنین بالا تن به ازدواج نمی دهند . این روزها بسیار از جوانان می شنویم که وقتی صحبت از ازدواج می شود بسیاری الویت های مهم تر از ازدواج را در نظر دارند که ازدواج را در مرحله اخر لیست خود قرار داده اند . معمولا داشتن تحصیلات عالیه ، داشتن کسب و کار مناسب ، رفتن به سفرهای مختلف و … از اولویت های جوانان قبل از ازدواج است .
در گذشته معمولا ازدواج و آغاز یک زندگی جدید همراه با ساده ترین امکانات اولیه یک زندگی بود و دختر و پسر با هم همراه می شدند و با کمک یکدیگر به آرزوهایشان بال و پر پرواز می دادند و سعی می کردند ازدواجشان ثمره و نتیجه ی ایده آلی داشته باشد تا وقتی به پشت سر خود نگاه کردند به روزهای قبل افتخار کنند . اما این روزها دختر و پسر ترجیح می دهند به تنهایی تمام ایده آل ها را بدست آورند و هنگامی به یکدیگر برسند که به تمام خواسته ها و آرزوهایشان رسیده باشند .
آیا ازدواج در سن بالا مضر است ؟
نکته این جا است که آیا ازدواج در سن بالا مضر است ؟ قطعا این طور نیست و به همان اندازه که می توانیم از مضرات ازدواج در سن بالا بگوییم می توانیم در رابطه با بخش های مفید این اتفاق هم صحبت کنیم و باید بسنجیم شرایط چگونه ایجاب می کند و کدامیک در آن شرایط برای ما مفید تر می باشد .
اما اینکه به طور کلی ازدواج در سن بالا بهتر است یا در سن پایین تر جای بحث و گفتوگوهای بسیاری دارد که در ادامه تمام جوانب را در نظر می گیریم به توضیح کاملی از مزایا و معایب آن می پردازیم و انتخاب و نتیجه گیری را به شما بزرگواران می سپاریم .
در واقع این تفکر در بین جوانان ما شکل گرفته است که ازدواج مانع بزرگی برای رسیدن به دیگر اهداف است و با وجود آن باید بقیه کارهای زندگی را به طور تمام و کمال کنار بگذاری ، هرچند این تفکر به طور کامل هم غلط نیست و قاعدتا ازدواج و پذیرفتن یک نقش و مسئولیت جدید ممکن است شما را از برخی کارهایی که در گذشته داشته اید کمی دور کند اما در مقابل می تواند موفقیت های جدید دیگر و بسیاری اتفاقات جدید بهتر را برای شما فراهم کند که این امر خود نیازمند یک انتخاب درست و آگاهانه است . اما با انتخاب این مسیر دیگر نیازی نیست به ازدواج در سن بالا بیاندیشید .
بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی ازدواج
مشکلات ازدواج در سن بالا
مشکلات ازدواج در سن بالا معمولا نسبت به مزایای آن پیشی گرفته و این امر موجب شده عامه مردم نگاه خوب و مثبتی به ازدواج در سن بالا نداشته باشند . همانطور که می دانید یکی از دغدغه های والدین ازدواج فرزندانشان است در نتیجه به قول معروف آروزی دیرینه پدر و مادرهای این مرز و بوم به خانه بخت رفتن فرزندشان است حال درتصور کنید که مادر های این روزها چقدر باید برای رسیدن به این آرزویشان صبور باشند . معمولا به جوانی که تا سنین بالاتری نسبت به بقیه ازدواج نمی کند واژه هایی مانند سخت گیر ، حساس و یا وسواس را نسبت می دهند و مدام او را بابت این اتفاق سرزنش می کنند و تکرار این سرزنش ها و دغدغه ها موجب سلب آرامش فرد می شود و گاها باعث می شود از روند زندگی روزمره خارج شود و درگیر این حواشی شود .
اما اینکه مشکلات ازدواج در سن بالا تا چه حد جدی است و نگرانی والدین تا چه اندازه قابل درک است نیاز به شناخت بیشتر مشکلات ازدواج در سن بالا را دارد که در زیر به آن می پردازیم .
برخی مشکلات ازدواج در سن بالا
وسواس پیدا کردن در انتخاب همسر به دلیل زیادی ریز شدن در ملاک های سخت گیرانه ازدواج .
ترس از ازدواج به دلیل وابستگی زیاد به زندگی مستقل .
سردی در برقراری ارتباط به دلیل عبور از سنی که شورواشتیاق و جذابیت یک رابطه را خواستار بود.
ترس از داشتن رابطه جنسی و سردی در رابطه که بیشتر در خانم ها دیده می شود .
مشکلات باروری و اختلال در فرزند دار شدن .
تفاوت سنی زیاد با فرزندان در آینده .
آنچه ذکر شد تنها بخش های اصلی مشکلات ازدواج در سن بالا می باشد و هریک از موارد ذکر شده خود دارای جزئیات زیادی است که برای آگاهی کامل و تاثیرات روانشناختی آن در زندگی فرد را باید توسط متخصصان و مشاوران قبل از ازدواج درمیان بگذارید .
بیشتر بخوانید:آیا ازدواج دائم دوام و امنیت بیشتری دارد ؟
مزایای ازدواج در سن بالا
مزایای ازدواج در سن بالا یکی از موارد مهمی است که باید ذکر گردد زیرا این موضوع به طور عمده مظلوم واقع شده و گویی ازدواج در سن بالا هیچگونه سودی برای افراد ندارد در حالی که اینگونه نیست .
یکی از مهم ترین مزایای ازدواج در سن بالا این است که دختر و پسر گرچه دیر تر از بقیه انتخاب خود را پیدا کرده اند و حالا راضی به ازدواج با فرد مورد علاقه خود شده اند اما نکته این است که هردو به انتخاب خود کاملا مسلط هستند و می دانند انتخاب آنها از همه نظر همانی است که همه ی این سال ها را فدایش کرده اند .
مزایای ازدواج در سن بالا در دختران این است که دست از انتخاب های صرفا عاطفی کشیده اند و با عقل و منطق عشق را چاشنی ازدواج می کنند همچنین در پسران ملاک ها عقلانی تر صورت می گیرد و مطمئن هستند این ملاک ها و انتخاب ها زودگذر و کورکورانه نیستند .
بیشتر بخوانید:بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران
آسیب های ازدواج در سن بالا
آسیب های ازدواج در سن بالا زمانی آشکار می شود که شما زمان را از دست داده اید و هیچ چیز نمی تواند زمان را به عقب باز گرداند و به شما فرصت های گذشته را بازگرداند .
تحقیقات نشان می دهد تعداد زیادی از افرادی که خود را قربانی موقعیت های شغلی یا اجتماعی کرده اند و ازدواج را در انتهای لیست های بلند بالایشان قرار داده اند و در سنین بالاتر ازدواج کرده اند زمانی که از آنها پرسیده شده است آیا از انتخاب این مسیر برای زندگیتان راضی هستید ؟ تعداد زیادی از آنها اظهار پشیمانی کرده اند و اگر ماشین زمان در اختیار داشتند هرگز این مسیر را برای زندگی دوباره انتخاب نمی کردند زیرا معتقد هستند در زندگی که همراه با شور و هیجان جوانی ازدواج رخ می دهد نشاط و امید و انرژی بیشتری موج می زند و زندگی سرشار از حال خوب است . درنتیجه از جمله آسیب های ازدواج در سن بالا می توان به بی انگیزگی در آینده نیز اشاره نمود .
توصیه هایی برای ازدواج در سن بالا
توصیه هایی برای ازدواج در سن بالا برای افرادی که همچنان می خواهد همین مسیر را انتخاب کنند لازم است .
یکی از نکات مهم برای دختران این است که این را در نظر بگیرند قطعا ازدواج در سنین بالا یا حتی مجرد ماندن تا آخر عمر هزاران بار بهتر از یک انتخاب غلط از روی عجله و ترس از بالا رفتن سن می باشد . زیرا گاهی حرف ها و سرزنش های اطرافیان و حرف های نگران کننده ای که شاید روزی برسد که همین فرصت را هم دیگر نداشته باشی موجب می شود فرد انتخاب عجولانه ای داشته باشد . توصیه می شود در این مواقع از یک عامل بیرونی آگاه مانند مشاوره خانواده یا مشاوره ازدواج که می تواند خارج از محدوده ی دید شما جوانب را بسنجد و از روی منطق به شما کمک کند راهنمایی بگیرید که بهترین راهنما در اینگونه موارد مشاوران خانواده و مشاوران قبل از ازدواج هستند .
از جمله توصیه هایی برای ازدواج در سن بالا این است که حتما قبل از ازدواج چند جلسه به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید زیرا ازدواج در این سنین بسیار جدی تر است و باید توسط یک فرد آگاه خصوصیات شما و همسرتان سنجیده شود تا از وسواس های فکری دور شوید و انتخاب صحیحی داشته باشید .
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Pros and Cons of Getting Married Later in Life – Kiplinger
 برای مشاوره در زمینه مشکلات و مزایای ازدواج در سن بالا
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۱۲:۱۱ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

بدترین ازدواج فامیلی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
بدترین ازدواج فامیلی
بدترین ازدواج فامیلی فقط مربوط به اقوام نسبی نیست . بدترین ازدواج فامیلی در برخی اقوام صورت میگیرد . در اقوامی که شیربها برای دختر پرداخته میشود ممکن است برخی پول کافی نداشته باشند و تعویض شوند . بدترین ازدواج فامیلی به همسری گزیدن یک دختر برای پسرشان در ازای یک دخترشان برای پسر آنها است . در این ازدواجها نه مشاوره قبل از ازدواج انجام میشود نه آزمایشهای ژنتیکی و آزمایش خون . معیارهای ازدواج فقط پرداخت نکردن شیربها است . بدترین ازدواج فامیلی از این لحاظ به آن اطلاق میشود که : زوج ممکن است مورد پسند و دلخواه هم نباشند . اگر زندگی یک زوج خاتمه پیدا کند زوج دیگر نیز اختلاف پیدا خواهند کرد .
نوع دیگری از بدترین ازدواج فامیلی ازدواجی است که بازهم نسبی نیست . در خانواده هایی که چند همسری است ممکن است یکی از بانوان دختر بانوی دیگر را به همسری برادر یا یکی از اقوام نزدیک خود در بیاورد . به این ترتیب بر هووی خود تسلط خواهد داشت . از این نظر بدترین ازدواج فامیلی به آن اطلاق میشود که : زندگی دو جوان در گرو زندگی دیگران قرار میگیرد . مسلما دلخوری ها از مردی که دو همسر دارد بر سر عروس بیگناه خالی خواهد شد . اختلافات دو خانواده آرامش و آسایش را از آنها خواهد ربود.
بیشتر بخوانید: بدترین حالت ازدواج فامیلی
مخاطرات بدترین ازدواج فامیلی
مخاطرات بدترین ازدواج فامیلی در اینست که کودکان آسیب میبینند . مخاطرات بدترین ازدواج فامیلی اگر نسبی باشد که خطر بروز بیماریهای ژنتیکی و وراثتی را به همراه دارد . اگر نسبی نبوده و حالت تعویض یا گرو کشی داشته باشد . زندگی آنها همیشه با استرس همراه بوده و بیماریهای روحی – روانی به بار خواهد آورد . مخاطرات بدترین ازدواج فامیلی متوجه کسانی است که نسبت به پیامدهای آن بی اعتنا هستند . بدون مشاوره ازدواج بدون مشاوره ژنتیکی اقدام به ازدواج میکنند از چنین افرادی چه توقعی میتوان داشت ؟ مسلما اینگونه افراد در طول زندگی نیز به مسائل مهم اهمیت نداده و با بی فکری موجب ناراحتی خود و خانواده خواهند شد .
یکی دیگر از مخاطرات بدترین ازدواج فامیلی درگیر کردن بقیه فامیل در اختلافات خانوادگی است . برخی اوقات زوج برای پا درمیانی از اقوام میخواهند که وساطت کنند و آرامش آنها برهم میخورد . برخی اوقات نیز برعکس . اقوام با دخالت در زندگی زوجها ، زندگی آنها را تبدیل به میدان کشمکش های خانوادگی میکنند . برای اینکه ازدواج موفقی داشته باشیم آیا بهتر نیست بیشتر بیاندیشیم و اینهمه مشکل و خطر را به جان نخریم ؟ مرکز مشاوره آویژه ضمن آرزوی خوشبختی جوانان از آنها میخواهد با مشاوره آینده خود را تضمین نمایند .
بیشتر بخوانید: آیا مشکلات ژنتیکی ازدواج فامیلی را میتوان نادیده گرفت ؟
معایب بدترین ازدواج فامیلی برای بارداری
معایب بدترین ازدواج فامیلی برای بارداری اینست که اولا جنین برای رشد و تکامل فیزیولوژیک خود به آرامش نیاز دارد . معایب بدترین ازدواج فامیلی برای بارداری در اینست که این آرامش در حقیقت وجود ندارد . لازم است بدانیم بیماریهایی مانند سندروم دان در اثر جهش کروموزومی در ماههای اول بارداری بوجود می آید . بیماریهای دیگری هستند که در اثر فشار روحی بر مادر باردار در جنین تاثیر میگذارد . از زمان لانه گزینی تا هفت ماهگی که اعضای بدن جنین تشکیل میشود لازم است مادر در آرامش باشد . غذای مناسب ، نشاط درونی و تحت نظر پزشک بودن از ملزومات مادر باردار است . برای اینکه نوزادی سالم متولد شود .
از دیگر معایب بدترین ازدواج فامیلی برای بارداری داشتن یک بیماری خانوادگی در نسل و نسب است . بیماری های توارثی مانند هموفیلی که در مردان بروز میکند و زنان ناقل آن هستند . در این بیماری فاکتور لخته شدن خون یعنی پلاکتها وجود ندارند و بیمار در اثر خونریزی جان میسپارد . این مادر باردار شاید فرزند هموفیلی بدنیا نیاورد ولی تمام لحظات استرس بدنیا آوردن نوزاد بیمار را همراه خود خواهد داشت . در مورد تالاسمی مینور یا بیماری های روحی – روانی نیز این قضیه صدق میکند .
بیشتر بخوانید: مشکلات ازدواج فامیلی را چگونه مدیریت کنیم
معایب بدترین ازدواج فامیلی از لحاظ نسبت خانوادگی
معایب بدترین ازدواج فامیلی از لحاظ نسبت خانوادگی در مورد نزدیکترین نسبهای خانوادگی بیشتر است . مسائل مالی که گریبانگیر برادران و خواهران هنگام تقسیم میراث میشود . این مشکلات دامنگیر زوج جوان نیز خواهد شد . زندگی و آرامش آنها نیز تحت الشعاع قرار خواهد گرفت . از معایب بدترین ازدواج فامیلی از لحاظ نسبت خانوادگی اینست که دخالت و ابراز نظرهای شخصی دراین ازدواجها بیشتر است و چون هردو طرف فامیل هستند رعایت احترام و از طرفی اجازه ندادن برای اعمال نظر کار زوجها را دشوار میکند . ازدواج موفق ازدواجی است که در آن هردو به آرمانهای مشترک خودنزدیکتر شوند نه به آرمانهای مشترک اکثر فامیل . هرچه نسبت خانوادگی نزدیکتر باشد این مشکلات عدیده تر خواهند بود . یبماریهای وراثتی و ژنتیکی هم که در جای خود قابل بحث و بررسی است و در این باره بسیار گفته ایم .
بیشتر بخوانید: انگیزه های افراد از ازدواج با فامیل چیست ؟
مشکلات بدترین ازدواج فامیلی
مشکلات بدترین ازدواج فامیلی خیلی بیشتر از ازدواج با دیگران است . بسیاری معتقدند در ازدواج فامیلی چون شناخت بیشتر است خیلی از نگرانیها کمتر است در حالیکه در این نوع ازدواجها توقعات بالاتر است . وقتی یک عروس یا داماد جدید وارد یک خانواده میشود از او توقع نداریم خیلی از کارهای شخصی والدین را انجام دهند . ابتدا منتظر میمانیم تا با سبک زندگی او آشنا شویم ولی برای فرزند خواهر یا برادر چنین نیست . اورا مانند فرزند خود میدانیم و همین احساس صمیمیت توقع ببار می آورد . گله وشکایت بیشتر شده و گریبانگیر زوج ها میشود . دیده شده که خاله یا عمه به عنوان مادر شوهر یا مادر زن با عروس یا داماد قهر کرده و باعث اختلاف بین زوجها شده است . زن عمو و زن دایی ،عمو و دایی و شوهر خاله و شوهر عمه نیز از این قاعده مستثنی نیستند .
از مشکلات بدترین ازدواج فامیلی میتوان برعکس مورد پیش درباره توقعات زوج از خانواده ها بگوییم . این توقعات نیز دامنگیر والدین خواهد شد . والدین کافیست برای خانواده خود امکانات جدیدی فراهم کنند . اینجاست که عروس خانم و آقا داماد دلخور و ناراحت زبان به گله میگشایند . بدترین ازدواج فامیلی همان نزدیکترین نسبت خانوادگی است که البته مانند همه موارد استثنا هم وجود دارد . در این باره هم در مباحث بعدی تقریر خواهیم کرد .
بیشتر بخوانید: ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله صحیح است ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج فامیلی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:۱۰ of History’s Worst Marriages 
نویسنده: زهره حبیبی نوده
سوالات متداول
معایب اصلی ازدواج فامیلی چیست ؟
آگاهی از رازهای پنهان همسر ، انتقال بیماری ها . یکنواخت شدن اقوام به دلیل عدم ورود افراد جدید بوسیله ازدواج . اعمال نظر و ابراز نظرهای فامیل که به دخالت در سلایق و امور زندگی منتهی میشود .
بدترین نوع ازدواج فامیلی چیست ؟
ازدواج با کسانی که در بین آنها بیماریهای ژنتیکی وجود دارد و زوج از نظر ژنتیکی شبیه به هستند . بروز بیماری های توارثی . مصداق ان روستاهایی که بیش از نود درصد آنها نابینا به دنیا می آیندچون در این روستا همه از یک نسل هستند و در واقع ازدواجها همه فامیلی است .
پر خطر ترین ازدواج فامیلی کدام است ؟
پرخطرترین ازدواج فامیلی ، ازدواج دو ناقل بیماری های توارثی یا ژنتیکی است که به ظاهر سالم هستند ولی ناقل بیماری به فرزندان میباشند . بیماری در فرزندان با دو ژن مثبت شدید تر خواهد بود که باعث یک عمر پشیمانی میشود.
بیماریهای ناشی از ازدواج فامیلی
بیماریهایی مانند کم خونی توارثی که با فقر آهن تفاوت دارد ( تالاسمی مینور که در فرزندان بصورت بتا تالاسمی ماژور نمود پیدا میکند ) بیماریهای روحی روانی مانند دوقطبی ، اوتیسم ، اسکیزو فرنی یا شیزوفرنی البته این بیماریها هنوز ثابت نشده که منشا ژنتیکی و وراثتی داشته باشند ولی مطالعات نشان داده کسانی که مبتلا هستند در نسل های قبلیش نیز این بیمارها وجود داشته اند .
توصیه های پزشکی برای ازدواج فامیلی چیست ؟
شرکت در آزمایش های غربالگری پیش از ازدواج بخصوص در ازدواج های فامیلی . شرکت در آزمایش های غربالگری قبل از بارداری . در صورت مشاهده بیماری های پنهان از ازدواج خود داری کنید . بطور کلی از نظر علمی و پزشکی ازدواج فامیلی مردود شناخته میشود . چون آزمایشهای غربالگری فقط در مورد زوج ها انجام میشود در حالیکه بیماریهای توارثی و ژنتیکی تا هفت نسل قابل انتقال هستند .
 برای مشاوره در زمینه بدترین ازدواج فامیلی
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۰۴:۳۱ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)

مشاوره ازدواج آنلاین

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۲
مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین چرا و به چه منظور انجام میشود ؟ مگر نه اینست که زوجی تصمیم میگیرند ازدواج کنند تحقیق میکنند ؟ مشاوره ازدواج آنلاین چه چیزی به زوجین ارائه خواهد داد که با دانسته های طرفین متفاوت خواهد بود ؟ مشاوره ازدواج آنلاین در چه زمینه ای فعالیت میکند ؟ چرا مشاوره ازدواج آنلاین گسترده شده ؟ چرا به مشاوره ازدواج آنلاین بها داده میشود ؟ مشاوره ازدواج آنلاین نه علم غیب میداند و نه ماورایی است . در مراکز مشاوره ازدواج آنلاین کارشناسان و محققان در مورد رفتارها تحقیق میکنند . در مراکز مشاوره ازدواج آنلاین بر روی از هم گسیختگی خانواده ها مطالعه شده است . در مراکز مشاوره ازدواج آنلاین بر روی طلاق ها بررسی شده . خانواده های طلاق آسیب شناسی شده اند و دلایل روشن شده است . در مراکز مشاوره ازدواج آنلاین طلاق ها دسته بندی شده و علت آنهادر اختیار کارشناسان قرار میگیرد .
کارشناسان با طرح سوال های مختلف و شنیدن پاسخ هایتان به الگوی رفتاری شما پی میبرند . سپس از کسی که قرار است با شما ازدواج کند اطلاعاتی دریافت کرده و به الگوی رفتاری او هم پی میبرند . در مرحله بعد این الگوها را در کنار هم قرار داده و جمع بندی میکنند . مسلما هیچ دو نفری صد در صد با هم متناسب نیستند . اما کارشناسان عوامل اختلاف وآسیب رسان را درکنار عوامل ایجاد تفاهم قرار میدهند . اگر فاکتورهای اختلاف بیشتر بود بیان میکنند . اگر عوامل ایجاد تفاهم بر آن فاکتورها میچربید هم تشخیص میدهند که این دو نفر مناسب هم هستند . با تشخیص و در ضمن توصیه به ازواج معمولا زندگی ها قوام بیشتری خواهند داشت . توصیه برای چه ؟ در برخی موارد عوامل ایجاد تفاهم بیشتر است و برخی رفتارها نیز قابل اصلاح هستند دراینگونه موارد کارشناسان توصیه و تذکرهایی را لازم میدانند .
بیشتر بخوانید:بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران
بهترین مشاوره ازدواج آنلاین
بهترین مشاوره ازدواج آنلاین مشاوره ایست که از روی صداقت باشد . به مشاور تمام نکات ریز و درشت که سوال میشود باید با صداقت پاسخ داد . اما برخی نکات از زوج باید پنهان شود که تشخیص این نکات به عهده کارشناس مربوطه میباشد . پس تکلیف صداقت در زندگی چه میشود . به مصداق « جز راست نباید گفت ، هر راست نشاید گفت » صداقت با نگفتن تفاوت دارد . برای آسودگی خیال و برخی قضاوت های عجولانه بهتر است برخی مسائل زمان مجردی وارد زندگی خانوادگی نشود . بهترین مشاوره ازدواج آنلاین بهتر است ابتدا به صورت تکی و یک نفره و هرکدام جدا انجام شود . بهترین مشاوره ازدواج آنلاین اینگونه است که ابتدا بایدها و نبایدهای زندگی توسط کارشناس روشن شود . سپس هردو نفر و به صورت آنلاین میتوانند بهترین مشاوره ازدواج آنلاین را انجام دهند .
در بهترین مشاوره ازدواج آنلاین به تقویت نکات تفاهم زا خواهند پرداخت . با بکار گیری توصیه های کارشناس برخی رفتارها اصلاح خواهد شد و برخی دیگر حذف خواهند شد . اینگونه بهترین مشاوره ازدواج آنلاین صورت میگیرد . در بهترین مشاوره ازدواج آنلاین بهتر است بعد از این مرحله به مشاوره خانواده پرداخته شود . در بهترین مشاوره ازدواج آنلاین ابتدا خانواده هر یک از زوجین جداگانه مشاوره بگیرند . بعد از آن و برای غربال کردن رفتارها باهم مشاوره داشته باشند . اینگونه است که هم زوجین میدانند چه نکاتی را تقویت و چه نکاتی را اصلاح و چه نکاتی را حذف کنند و هم خانواده ها . چون در برخی موارد زوج مشاوره میگیرند ولی خانواده ها باعث اختلاف میشوند . وقتی خانواده ها هم به نکات ضعف و قوت خود پی بردند معاشرت آسانتر و شیرین تر خواهد شد .
مزایای مشاوره ازدواج آنلاین
مزایای مشاوره ازدواج آنلاین اینست که میتوانید به راحتی با کارشناس وارد شور شوید . از مزایای مشاوره ازدواج آنلاین اینست که اصلاح الگوی رفتار هر دو خانواده به راحتی انجام میشود . مزایای مشاوره ازدواج آنلاین به اینست که در منزل شخصی خود میتوانند جلسه مشورت با کارشناس داشته باشند . از محدودیتهای مراکز برای جلسه ، اجتماع در اتاق مشاوره است . این اتاق ممکن است با محدودیت جا مواجه باشد . ممکن است به دلیل راحت نبودن جای نشستن ، سالمندان خانواده راحت نباشند و زودتر بخواهند جلسه را ترک کنند . تشویش و اضطراب جلسه از سویی و حضور در یک مکان نامانوس از سوی دیگر به جلسه خدشه وارد میکند . از مزایای مشاوره ازدواج آنلاین اینست که هر کس احساس میکند در خانه خود نشسته وگپی دوستانه میزند . با این حس میتوانند به راحتی حرف دلشان را بزنند و به تفاهم برسند .
در مشاوره آنلاین کنترل جلسه راحت تر است تا در یک اتاق . از مزایای مشاوره ازدواج آنلاین اینست که نوبت صحبت به همه میرسد و حتی برخی میتوانند در موقع لازم وارد تبادل نظر شوند . ضمن رسیدگی به برخی امور زندگی ان جلسه قابل اجرا است . مشاور با دیدن منزل شخصی از طریق اینترنت بهتر میتواند سطح زندگی هر یک را تشخیص دهد . نوع چیدمان منزل او را با لایف استایل هریک آشنا میکند . روش زندگی در ایجاد تفاهم یا اختلاف موثر است . مثلا یکی دوست دارد به جای فرش گران بها از یک سری راحتی در منزل استفاده کند و دیگری به فرش اهمیت میدهد . همه اینها ممکن است ذره ذره جمع شده و موجب اختلاف شود . یک طرف با علقه های خود به دیزاین خانه اهتمام بورزد . پس از مدتی دیگری احساس کند چیدمان خانه به او حس خوبی نمیدهد .
بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی ازدواج
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین مهم است . از آن جهت اهمیت دارد که پسر یا دختر ممکن است بخواهند ازدواج کنند اما آمادگی لازم را نداشته باشند . با مشاوره قبل از ازدواج آنلاین هریک به میزان آمادگی خود برای ازدواج پی خواهند برد . آمادگی از نظر اقتصادی و مالی ، آمادگی پذیرش سختی ها و آمادگی مبارزه با سختی ها و مشکلات زندگی . یک پسر و یا دختر باید برای همزیستی با یک فرد دیگر آمادگی پیدا کند . زوج او با او متفاوت است . تفاوت بد نیست بلکه زیبایی زندگی در تفاوت هاست . چگونگی پذیرش و کنار آمدن با تفاوت ها مهارت زندگی هر فرد را مشخص میکند . تفاهم به معنای یکی شدن نیست بلکه درک متقابل است . درک متقابل مهارتی است که ما را برای یک همزیستی آماده میکند . این تفاهم است که دو نفر از دو خانواده متفاوت را درکنار هم خوشبخت میکند .
فردی که در یک خانواده دیگر بزرگ شده فرهنگ زندگیش متفاوت است . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین طرز مطابقت فرهنگی را به زوجین خواهد آموخت . این مشاوره مشترکات فرهنگی را تقویت و بخشی از آنها را اصلاح و برخی را به نفع دیگری حذف میکند . در مواردی هم باید با فرهنگ هم کنار بیایند . این به معنی کنار زدن فرهنگ خود و پذیرفتن فرهنگ دیگری نیست . بلکه کنار آمدن و ایجاد هم فهمی است . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین راه ایجاد این همزیستی را رهنمون میشود . زوجهای جوانی که با مشاوره قبل از ازدواج زندگی مشترکشان را آغاز میکنند موفق تر هستند . مشاوره ازدواج شما را برای زندگی کردن با همسرتان و خانواده همسر آماده خواهد کرد . مشاوره خانواده ، خانواده های شما را برای معاشرت خوب و سالم راهنمایی میکند . داشتن ازدواج موفق آرزوی همه است .
مرکز مشاوره ازدواج آنلاین
مرکز مشاوره ازدواج آنلاین درک متقابل خانواده ها را در نظر میگیرد . مرکز مشاوره ازدواج آنلاین برای اینکه شما و خانواده تان مهارتهای زندگی را بیاموزید تلاش میکند . مرکز مشاوره ازدواج آنلاین به جامعه ای می اندیشد که وقتشان را صرف پیشرفت جامعه کنند . جامعه ای که برای حل مشکلات درون خانواده پیش بینی نمیتواند بکند چگونه میتواند جامعه ای پیشرو داشته باشد . مرکز مشاوره ازدواج آنلاین بر آن است تا برای آیندگان جامعه ای بدون استرس و تشویش پیش بینی کند . جامعه ای که به جای حل مشکلات راه زندگیشان روشن و دلنواز باشد . د رچنین جامعه ای اذهان باز میشوند . افکار آدمی در راه ساختن به کار گرفته میشود . فرزندان سالم و بی دغدغه بزرگ میشوند . همه شاد هستند و در راه خیر و صلاح جامعه قدم برمیدارند . به اهداف آرمانی خود میرسند و برای نجات انسانها تلاش میکنند .
در این جامعه همه به همنوعان خود عشق میورزند و برای سعادت آنان قدم برمیدارند . در یک جامعه که همه به فکر همنوعان خود هستند مشکلات اقتصادی کمتری مشاهده میشود . کینه و عداوت کمتری دیده میشود و همه یکدیگر را دوست دارند . در این جامعه ازدواج ها از روی تدبیر ، تفاهم و عشق صورت میگیرد نه مصلحت . یک زوج جوان پس از آمادگی برای ازدواج بدنبال همسر مناسب خواهند بود . به دنبال نیمه گمشده ای که او را کامل کند و او هم همسر خودرا . خانواده ها با شوق به دنبال کسی خواهند بود که جفت مناسبی برای فرزندشان باشد نه پولدارتر . فرهنگ مشاوره میتواند برروی فرزندان نیز تاثیر گذار باشد . وقتی شما با فرهنگ مشاوره پیش بروید فرزندانتان نیز با تاسی از شما مشورت میکنند . اول با شما و برای تصمیم گیری های مهم از مراکز مشاوره و کارشناسان .
بیشتر بخوانید:آیا ازدواج دائم دوام و امنیت بیشتری دارد ؟
مرکز مشاوره ازدواج آنلاین آویژه
مرکز مشاوره ازدواج آنلاین آویژه نیز برای یک جامعه آرمانی تلاش میکند . چون خانواده سنگ بنای هر جامعه را تشکیل میدهد این مرکز بیشتر هم و غم خود را به خانواده اختصاص داده است . مرکز مشاوره آنلاین آویژه برای خانواده های محترم انواع مشاوره ها را برنامه ریزی کرده است . مشاوره ازدواج تلفنی برای کسانی که به مرکز آویژه به صورت حضوری دسترسی ندارند . همینطور برای خانواده هایی که ممکن است مجهز به اینترنت نباشند . این مرکز نه تنها برای ازدواج بلکه برای انواع مسائلی که به مشاوره نیاز دارند بصورت تلفنی مشاوره میدهد . مشاوره خانواده ، مشاوره جوان و نوجوان و مشاوره کودک ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره نظام وظیفه و ازدواج ، مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج ، مشاوره زناشویی و انحرافات جنسی ، مشاوره به بیماران روحی – روانی ، مشاوره به کسانی که در معرض آسیب هستند .
این مرکز با دردسترس داشتن کارشناس در حوزه های مختلف آماده مشاوره و درمان است . شما میتوانید از طریق گوگل سایت این مرکز را جستجو کرده و با خدمات آنان آشنا شوید . مرکز مشاوره آویژه بعد از مشاوره در صورت نیاز بیماران را به روانپزشکان متخصص معرفی میکند . مرکز مشاوره آویژه با روان درمانان کارامد خود در مراحل اولیه بیماران را مداوا نموده و انان را از بروز آسیب های جدی مصون میکند . شما میتوانید برسر دو راهی ها از مشاوران مرکز آویژه کمک بخواهید . این مرکز با کمک گرفتن از بروزترین فن آوری های نوین شما را با جدیدیترین روش ها در تصمیم گیری یاری میکند . هر خانواده برای به روز بودن نیاز به مشاوره دارد . اطلاعات نوین به سرعت در حال پیشرفت است و با توجه به نیاز بشر درحال تولید علم است . حیف است ما از دنیا جا بمانیم .
صداقت در ازدواج
هر شخصی وقتی برای ازدواج تصمیم میگرد میخواهد بهترین زوج باشد . زن یا مرد تفاوت نمیکند . یک زن دوست دارد بهترین بانوی دنیا باشد و یک مرد دوست دارد یک آقای به تمام معنی باشد . یک زن دوست دارد با تلاش های همسرش برای هردو خانه ای بسازد از عشق و محبت و یک مرد میخواهد قدر زحمات بانوی خانه را بداند و او را به خوشبخترین زن دنیا تبدیل کند . اما چه میشود که هردو به یک مرد ساده بودن و یا یک مرد ساده بودن اکتفا میکنند . مرد در ابتدای آشنایی برای اینکه بتواند دختر دلخواهش را جذب کند فقط لبخند میزند . فقط گذشت میکند . خیلی از تابوهایش را رها میکند فرهنگش را لای دندان هایش میجود تا با دگرگونه جلوه دادن خود دختر دلخواهش را بدست آورد . دقیقا همین جریان در مورد دخترها برای بدست آوردن مرد دلخواه شان مصداق دارد .
موارد افراطی عکس هم داریم . دختر از اولین کسی که قابش را به تپش عاشقانه وا داشت با تمام جزئیات میگوید تا اسرار کوچک و بزرگ دخترها و پسرهای فامیل . پسرها هم برای صادق بودن دست به چنین عملی میزنند . لذا باید بدانیم چه بگوییم ؟ و چه نگوییم . تا چه حد پیش برویم و خط قرمز راز داری شخصی ، فامیلی و یا خانوادگی ما تا چه محدوده ای است . یادمان باشد مسائلی که در گذشته بوده و اکنون فیصله پیدا کرده باید پنهان شود . این مسائل شخصی ماست و حریم آن محترم است و نباید آشکار شود . ما حق نداریم به احساسات همسر آینده مان آسیب برسانیم . این مسائل نباید هیچ اثری برزندگی مشترک ما بگذارد . اما مسائلی که مستقیما با زندگی آینده ما در ارتباط است باید گفته شود .
بیشتر بخوانید:مشکلات و مزایای ازدواج در سن بالا
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Marriage Counselor Online | #1 Online Counseling Website
 برای مشاوره در زمینه مشاوره ازدواج آنلاین
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۵۹:۱۷ توسط:روانشناس موضوع: نظرات (0)